Netradiční jméno pro holčičku. Poradíte?

tymothy
19. pro 2009

Když už je tu téma netradiční jméno pro chlapečka, co takhle rozjet téma netradiční jméno pro holčičku? 😉
Mě se třeba strašně líbí taková typická židovská jména jako je Rebeka nebo Ráchel - bohužel u nás jsou vzhledem k příjmení a křesťanské rodině trochu nepoužitelná. ☹

baris
27. bře 2018

@angel99 Eleonora je krásné jméno - u mě to vyvolává asociaci - vznešená 🙂

Na každé jméno se něco vymyslí, jde mi spíše někdy o soudnost rodičů - viz jména Análie (není to překlep a prý to naštěstí neprošlo), ale prošlo Emporio King, Abobakr, Rolex, Caitlín ...

sumitra
27. bře 2018

Ja jsem se zamilovala do Adiny. Ale cekame druheho kluka, tak mam smulu 😁

saoirse
27. bře 2018

Moje vysněné jméno pro dceru je Livie. A ač holčičku čekáme, bohužel se tohle jméno zoufale nehodí k příjmení. Je těžký se s tím smířit, hledám proto jiné, co by mě podobně oslovilo.

kamino
27. bře 2018

Nedávno jsem fotila Grétku - také krásné jméno..

mr_falko
27. bře 2018

@kamino Gréta a Agnes jsou boží jména 🙂

zelenaesmolda
27. bře 2018

@baris me kamarad navrhl at si dceru pojmenuju Oreo,ze pry je to bile,je to cerne,veganske a dobre :D Dcera bude misenka totiz :D

bayt
27. bře 2018

@saoirse Urcite?? To je skoda..Co Lydie?

mignona
27. bře 2018

@saoirse A jaké je příjmení, třeba jen ty zásadní písmena napiš. Přijde mi, že Lívie musí jít ke všemu, nebo máte příjmení i na E? Pokud je to tolik vysněné (taky mám holčičí dané, tak to chápu, dcerku ještě nemáme), dala bych ho 🙂

gorda
27. bře 2018

Otazka je, zda rodice chteji netradicni jmeno, nebo se oni samy chteji citit "netradicne"... :D Treba my dali zcela obycejne jmeno, ktere je v nasem kalendari. A zatim jsme nepotkali nikoho, kdo by nerekl "Zina? A to je co za jmeno?" :D

zelenaesmolda
27. bře 2018

@gorda Zina je moc pekne jmeno

saoirse
28. bře 2018

@mignona Máme docela neobvyklé hodně měkké příjmení, vykytuje se tam -ml- za sebou, a se jménem od L to zní hrozně patlavě☹ Nebylo by úplně fér, kdybych na to nebrala zřetel. Zatím máme ještě čas vybírat, tak snad mi to přestane být líto

saoirse
28. bře 2018

@bayt To už není ono, ale diky🙂

hermelinah
28. bře 2018

Mě se moc líbí Ronja, Kazi či Malvína🙂

mimiveru
28. bře 2018

Kamarádka má Adletu 🙂

luciza
28. bře 2018

@saoirse U těch holčiček je to těžké. Teď můžete brát ohled na příjmení, vdá se a může to být ještě horší. Sestřenice je Klára a po svatbě má příjmení s dalším l, r k tomu ještě b. No docela jazykolam, když se má představit 🙂

babanci
28. bře 2018

@gorda Podobně u nás. Viola? A to je jako jméno? 😀 A jak jí říkáte? To mě dostává, no, jmenuje se Violka, tak jí říkáme Violko, Růženo by bylo asi divné. Je v českém kalendáři - 25. května.

bayt
28. bře 2018

@saoirse Mně to přijde fakt škoda....Livie mi ani nezní moc měkce.

babanci
28. bře 2018

Moje kamarádka má Mayu. A v knize Jak se bude jmenovat mě zaujala obdoba jména Aneta - francouzská verze - Nanette.

luciza
28. bře 2018

@saoirse To vyznělo blbě se teď dívám 😅 Jakože můžete dát jiné jméno než Livie, ona se pak vdá a to jiné jméno může být v kombinaci s příjmením ještě horší než Livie s vaším příjmením a naopak to by se k tomu hodilo 🙂 Snad jsem se do toho ještě víc nezamotala 😁

angel99
28. bře 2018

@babanci Viola je taky krásné italské jméno.Měla jsem ho v seznamu 🙂

petpokr
28. bře 2018

@babanci Taky cekame Violku;) zkracene Via, Lola apod... moje prastena segra uz ji teda ted rika Fifa, jakoze zkracene Fialka, ale jmeno je to krasny, navic my se jmenujeme Zahradnikovi, takze se to na tu nasi zahradku hodi;)

pavcatko
28. bře 2018

@petpokr jeee to je krásná kombinace jména a příjmení!

zelenaesmolda
28. bře 2018

@petpokr ja bych se spis bala ze se ji budou ostatni deti kvuli tomu smat

petpokr
28. bře 2018

@zelenaesmolda me to neprijde nijak smesne, ale pokud si z ni nekdo bude chtit utahovat, tak si duvod najde i kdyz se bude jmenovat Jana..

sarus87
28. bře 2018

My mame doma Agatu, dlouho mi trvalo nez jsem tohle jméno doma vybojovala, po prababicce.
Manželova rodina mela na toto jmena poznámky snad do porodu, takze pokud nekdy dospějeme k dalsimu diteti, tak bysme jmeno oznámili az po porodu.
Ale pro holku se mi libi Thea, Nina, ci Adina.
Pro kluka je můj favorit Mikulas.

zelenaesmolda
28. bře 2018

@petpokr no ale je mene pravdepodobne ze se ji budou smat kdyz bude Jana Zahradnikova nez kdyz jim dojde ze je vlastne Fialka Zahradnikova... 🙂

zelenaesmolda
28. bře 2018

@sarus87 Agata je pekne jmeno,Mikulase mame taky v rodine,nejdriv se mi to moc nelibilo ale ted uz docela jo.

snahnah
28. bře 2018

@baris Zrovna to Abobakr, co zminujes znam :D Chlap se jmenuje Musbah Abobakr Abobakr a to 2x Abobakr je jako prijmeni v dokladech, protoze se tak jmenoval jeho otec a deda. Ma teda delsi jmeno, nevim az po ktereho prapra dedu, jen do dokladu se to nepise. Cim delsi jmeno, tim vazenejsi clovek 🙂 Myslim, ze byl z Libye.

Vim o jedne Šanel v okoli a na detske pohotovosti jsem mela tu cest potkat Mercedes (se znakem Mercedesu jako nausnicema) 🤣

A nevite, jak jsou na tom ted Alzbety nebo Anastazie? Nechci dopadnout, jak u syna, zavolam jeho jmeno a otoci se dalsi 3 kluci (krome toho mojeho samozrejme 😡).

carmenz
28. bře 2018

Mne se moc libi Tea - cajova ruze, a pak zkracenina Josefiny - Sefi. Ale u manzela neproslo,takze cekame Magdalenu (Madlenka,Maduska,Mada). Hrozne jsem muzi podstrkovala i Aurelii,tak se totiz jmenovala jeho babicka ze Slovenska. Ale tam se ji pry rika Aranka,a to jsme tedy taky zamitli.

zelenaesmolda
28. bře 2018

@snahnah Tak Mercedes je pekne jmeno,vsak i ta znacka aut se jmenuje po manzelce nebo dceri jednoho ze zakladatelu,jenom my to mame bohuzel spojene vyhradne s autem 🙂