Netradiční jméno pro holčičku. Poradíte?

tymothy
19. pro 2009

Když už je tu téma netradiční jméno pro chlapečka, co takhle rozjet téma netradiční jméno pro holčičku? 😉
Mě se třeba strašně líbí taková typická židovská jména jako je Rebeka nebo Ráchel - bohužel u nás jsou vzhledem k příjmení a křesťanské rodině trochu nepoužitelná. ☹

evitang
18. kvě 2018

Hedvika!

codal
18. kvě 2018

Když jsem vybírala jméno,nebylo pro mě ani tak důležité,aby bylo zas tak moc netradiční,ale vzhledem k tomu,že jsem učitelka a mám jména spojená s konkrétními lidmi a dětmi,tak jsem nějak potrebvala, aby moje dítě bylo první toho jmena,koho budu osobne znát... Amalku ani Miriam jsem nikdy neučila a ani žádnou neznám, je mi jasné,že se s někým toho jména v životě ještě setkám,ale moje dcery byly prostě první! (Ta druhá se teprv narodí😀). Je to vlastně nesmysl,ale já to nějak vnitřně potřebovala🙂.. a s partnerem jsme se na jménech vždy okamžitě shodli,takže o toto bylo snazší🙂...

babanci
18. kvě 2018

@codal To naprosto chápu. Taky jsem to tak chtěla. Můj muž je konzerva,kdyby to bylo na něm,nejspíš bychom měli Janu,Danu,Hanu. Tak jsem to vymyslela já a dneska se naparuje, když mu někdo pochválí výběr jmen. Pamatuji se,jak koulel očima,když jsem navrhla Johanku. Dneska je jí už 22 let.

simajda11
18. kvě 2018

Moje dcerka se jmenuje Mia,říkáme jí Mijuško,Mijko,nebo lumpino☺

semanren
19. kvě 2018

Timea se mi líbí

muhehehe
19. kvě 2018

@evitang Máme 🙂

pratensis
20. kvě 2018

@jodiddraselny V naší porodnici se nedávno narodila Anděla, doma má bratříčka Mikuláše a jmenují se Nebesovi.

codal
27. kvě 2018

Nedávno jsem tu psala,že budeme mít Miriam. To jméno se mi hrozně líbí a s partnerem jsme se na něm shodli. Od doby, co mi doktor řekl,že asi budeme mít holčičku, ji tak chci říkat,ale nějak mi to nejde. U první dcery jsem okamžitě začala používat vybrané jmeno Amálka a absolutně to zaklaplo, už jsem si neuměla představit jiné... Teď to nějak nefunguje😞. Stalo se to někomu? Že se mu jméno hrozně líbí,ale nemůže se s ním zžít?
Nedávno mi tchýně jen tak mezi řečí rekla,že se jí moc líbí jméno Anastázie, a ač jsem o něm nikdy neuvažovala, tak mám pocit, jakoby k nám sedělo mnohem lip. I partnerovi se líbí,tak o něm uvažujeme. Zatím nic není rozhodnuto, je čas, budu tak chvíli pupíku říkat a uvidím, jestli to zaklapne, ale překvapilo mě to,protože jsem si fakt myslela, že máme stoprocentně rozhodnuto😃..

kejt29
27. kvě 2018

@codal a co se rozhodnout az ji uvidite? Co se vam k ni vic hodi... 😊

snahnah
27. kvě 2018

@codal Anastázie se mi taky moc líbí, ale příteli moc ne. A i po 2 měsících od zjištění pohlaví našeho plodu lásky ji stále říkáme Bořislav 🤣 Prostě žádné jméno mi přes pusu nejde.

codal
28. kvě 2018

@kejt29 o tom jsem taky přemýšlela,že prostě počkám🙂...

lucinkaver
28. kvě 2018

Vybírali jsme s přítelem a líbila se nam Vivien. Nakonec chlapeček takže Teo 😊

babanci
28. kvě 2018

@codal Nám jméno právě klaplo na první dobrou. Takže, jestli Ti to nejde úplně, tak hledej dál. Mě se teda Anastázie taky moc líbí.

lenouch211318
28. kvě 2018

@codal máme podobný problém, taky máme jména, co se nám líbí, ale nějak mi nejdou přes pusu a tak používáme pořád "pracovní název" :D Uvažuju nad tím, že to fakt necháme až po porodu a rozhodneme se, až ji uvidíme. Akorát mamka přítele a vlastně i moje je z našeho výběru zděšená, že jestli si prý neděláme legraci.. :D

codal
28. kvě 2018

@lenouch211318 u nás z těch jmen taky nikdo není nadšený🙂.. ale oni si zvyknou😀...jen já teď prostě musím některé z nich přijmout za vlastní...

ivasad.
28. kvě 2018

@janik18 k tomu jménu Tea : pracuju v porodnici, a tohle jméno se teď docela dává. Ale vzhledem k tomu, jak se teď hodně používá angličtina, bych to dítěti neudělala, aby se jmenovalo ,, čaj". Když už, tak Thea, jestli to jde... Ale proti gustu... 🤗

jbzirafa
28. kvě 2018

@snahnah tak dejte Bohunku 😉

snahnah
28. kvě 2018

@jbzirafa To né, to už jedna z rodiny je toho jména a to by mě hnali :D Mamka ji říká Božka :D

kejt29
29. kvě 2018

Pro me bylo poucenim v prvnim tehotenstvi nikomu jmeno nerikat. To, co jsem si totiz vyslechla hlavne od tchyne na svou milovanou Bereniku bylo des. Ted ma pres 2 roky a jmeno k ni dokonale pasuje. U druheho jsme porad dokola opakovali, ze nemuzeme jmeno vybrat 😁

mamitom
29. kvě 2018

@kejt29 máme to teď stejně... První dítě byl syn a bylo navýsost jasné, že jméno bude po manželovi. Já s tím souhlasila, nikdo nic nenamítal. Ale vzhledem k tomu, že to vždy může být druhé pohlaví, vybrali jsme i pro holčičku. To jsme ale neříkali. Teď bychom měli čekat holčičku a jméno jsme zatím neřekli nikomu. Hlavně ne těm nejbližším. Ty blbé kecy a zhnusení jména mi za to nestojí. Stačilo, když manželův brácha teď čekal prvního syna a jméno řekli (Daniel-dle mého normální jméno). Jeho taťka na to, že Daneček (jak mu chtěli říkat), to je jako blbeček... No comment 😠

kejt29
29. kvě 2018

@mamitom presne, no snazila se mi to tchyne do posledni chvile vymluvit. Prej rikala jsem to kamaradkam a vsechny kroutily hlavou co je to za jmeno.... A ted ji rika Berusenko 🙄 U druheho porad tlacila, jak se bude jmenovat. To mel ale za ukol manzel, takze to tolik netlacila pac on ma nerozhodnou povahu. Nakonec se ji ale jmeno libilo. No a kamaradka jmeno Berenika ani nedokazala vyslovit 😂😂😂

nikimik
4. čer 2018

Doma uz mame Emily a ted cekame druhou holcicku a rozhodujeme se mezi Timea x Bianca 🙂

martulka6188
4. čer 2018

@codal Mne se to stalo. Meli jsme vybrana jmena Adriana a Kristian, okamzite jsme se s manzelem shodli, zadna jina ani nepadla. Kdyz nam rekli, ze to bude holcicka a ja jsem ji najednou mohla oslovovat jmenem, vubec mi to neslo. Az do porodu jsem ji rikala holcicko. Ted si neumim predstavit, ze by se jmenovala jinak, je to jasna Adri 😉 a pristi tyden bude mit rok.

victress
4. čer 2018

@nikimik za mě Timea, to jsem chtěla já ale manžel byl proti, Biancu by všichni pletli s Blankou ať v písemné či ústní formě, Timea bude jedinečná!!

renuliena
4. čer 2018

Za mne Timea, krasne to jméno, u nás doma neproslo, tak doufam ze uz za mesic tady s námi bude Stela 😉

luciza
4. čer 2018

@nikimik Já měla svatební šaty Timea a vzpomněla jsem si na to při výběru jména. Ale manželovi se nelíbilo. A máme stejně nakonec syna 🙂

codal
4. čer 2018

@lenouch211318 teď přišel manžel ještě s Jasminkou,takže jméno je zatím stále otevřené a cekame, které se nám dostane pod kůži🙂...

snowbee
4. čer 2018

A co takhle Tara?

jana_vondruskova
4. čer 2018

@martulka6188 Adrianu a Kristiana jsme měli i my a máme doma Adri :D

maybe72
4. čer 2018

...doma mám mj. Magdu a ještě se mi moc líbí Anika (ale tu už si pořizovat nebudu...) 😉