Nezvládám nálady svého dítěte, máte stejnou zkušenost?

lacky23
4. kvě 2015

ahoj,
prosím o radu.Mám 20.měsíčního syna.odmalička jen problémy, alergie na bkm-už máme za sebou,problémy s vyprazdnováním-je dost často na projímadlech,ale to jediné pomáhá a málo jí.Ale největší starost mi dělají jeho nálady.je to veselej kluk,co rád blbne, před ostatníma lidma andílek, ale běda doma.
Celý den jen knučí,vzteká se,mlátí do věcí,rozhazuje věci po bytě.Neustále vyžaduje pozornost a běda jestli neni po jeho,už jsem zkusila všechno,plácnout přes ruku,ignorovat, pomazlit se nic nezabírá.Nejhorší je,že má skvělou náladu,hraje si dělá kraviny a zničeho nic začne řvát,kopat,bouchat do věcí a za chvilku zas milej klouček.Začne knučet, že chce to nebo to, já mu to podam,on si to vezme do ruky a začne scéna,že to nechce, mlátí mě s tim, když ho nechám si to podat samotnýmu, situace stejná, hned hysterie.Když jsme venku je milej,jen do té doby než mu zakážu jít do silnice, nebo někam kam jít prostě nemuže, to se musim sebrat a jít domu,protože následuje scéna, která trvá klidně i hodinu a já se stydim a už mě nebaví jak na nás lidi koukaj a ukazujou jak jsem hrozná matka.máte někdo stejnou zkušenost?vím že děti jsou takové, ale já už jsem zoufalá, neni den, kdy by byl alespon hodinu v klidu at dělám co dělám.děkuji

dubnacek
4. kvě 2015

Ahojky,hned te zastavim. Nikdy si nerikej,ze jsi spatna MAMA.Nejsi!!!! Jen si musis stanovit pravidla. Dalsi vec je,ze at si lidi mysli co chcou!! Nedivej se na ne!!😉.
U nas zacalo hodne fungovat a to i treba venku nebo ve spolecnosti zkus m dat na vyber a to bud budes hodny,nebo jdeme domu.Jakmile udela nejakou botu upozorni,pokud neposlechne hned odejdete bud pryc nebo domu. A doma mu uplne vklidu vysvetli,proc jste domu sli. On je jeste malucky,ale urcitym vecem chape co a jak.To stejne i sladkosti i jine veci,pokud mu neco podas,prt.to chce a nepoprosi nebo proste mu ji podas a on se zacne vztekat,vem to a poloz na stejne misto a odejdi,on pujde za tebou a rvat vztekat se atd.,v klidu mu opet vysvetli proc jsi to odlozila (nebo proc mu to nedas),dulezite je stanovit si hranici kdy mu to opet das napr.za 10 min.,nebo az dalsi den. Neboj on to za par dni pochopi,ted bude koukat co to na nej zkousis,ale vytrvej a stuj si za svym,on vi jak na tebe a ma te dokonale prectenou to jsou ti nasi usurpatori😉)).Bohuzel jak pak povolis muze to byt nanovo.Jen nedelej tech zakazu denne moc a klidne mu i nekolikrat zopakuj proc je to tak jak to je a zbytecne nic vic nevysvetluj.😉).Drzim ti palce dej vedet jak postupujete a uvidis za za tyden budes mit skveleho chlapecka coz on jiste je,jen nas zkousi 😉)

lacky23
autor
5. kvě 2015

Děkuji, budu zkoušet,každopádně zítra jdem k doktorce, po podání panadolu, mám milionové dítě, takže se doktorka chce kouknout, jestli nás zase nezlobí břicho a proto je tak nepříjemný.ale budu zkoušet tvoje postupy a děkuji

dubnacek
5. kvě 2015

Ahoj,prosimte proc mu davas na boleni bricha panadol??Ten je sice od bolesti ,ale hlavy a chripky.Pokud ma prujem dej radeji smectu popr.enterol ale ne panadol.To pak verim ze mas hodne dite kdyz je uklidneny.🙂🙂.Radeji ho vynechej.Zitrapisni co a jak jo??

lacky23
autor
8. kvě 2015

aha tak děkuji.každopádně jsou to střeva, takže další vyšetření atd, ale prej to bude v poho, nic neobvyklého. a děkuji.nám byl panadol doporučenej i na zuby a zabíral,ale zkusim ty jiný věci