Nyx pigmenty, Barry M, M.A.C a jiné
kočky..už jsme to rozebíraly v jiném tématu...máte některá NYX pigmenty..(oční stíny)...odkud je kupujete..či byste byly schopné při nákupu zajistit i mě 😀 ...mám slíbené od lendy1..ale jestli někdo nezná třeba český eshop..i když asi těžko 😒
díky moc 😀
Stručné shrnutí
- NYX pigmenty (loose pearl eyeshadow) jsou v Česku málo dostupné a nejčastěji se dovážejí přes eBay nebo přes překupníky na Mimibazar/MMB a Aukro; oficiální e‑shop NYX má poštovné 75 USD.
- Reálné náklady v diskusi se pohybovaly od cca 720 Kč za sadu 20 ks (včetně poštovného a pojištění z eBay) po ~1 000–1 020 Kč za sadu 24 nebo 20 ks přes české prostředníky; jednotlivé lahvičky se objevovaly i za 40–160 Kč na Aukro/MMB.
- Doporučená aplikační praxe z diskuze: používat štětinový štěteček (ne pěnový), nanášet na oční bázi (Artdeco uváděno ~200 Kč, Sephora ~130 Kč) nebo minimální množství vazelíny (20–28 Kč) a případně nanášet „namokro“ pro intenzivnější barvu.
Q: Kde v Česku sehnat NYX pigmenty?
A: Nejčastěji přes eBay (prodávající nabízejí sety 16–24 ks; v diskuzi byl příklad 16 ks za 18 USD + 12 USD poštovné do ČR), přes překupníky na Mimibazar/MMB a Aukro, nebo objednávkou z oficiálního NYX e‑shopu (poštovné z oficiálního obchodu 75 USD).
Q: Kolik stojí sady NYX pigmentů v praxi?
A: Uživatelky zmiňovaly konkrétně 720 Kč za sadu 20 ks včetně poštovného a pojištění z eBay, 1 000–1 020 Kč za sadu 24 nebo 20 ks přes české prostředníky a jedinci na Aukru nabízeli kusy i za 40–160 Kč.
Q: Jak pigmenty aplikovat, aby držely a neklesaly?
A: Doporučuje se štětinový štěteček (nikoliv pěnový), pod pigment dát oční bázi (Artdeco cca 200 Kč nebo Sephora cca 130 Kč) nebo mikromnožství vazelíny z lékárny (20–28 Kč); mokré nanášení štětcem zvyšuje intenzitu a použití báze prodlouží výdrž.
Q: Jak velká jsou balení NYX pigmentů?
A: V diskuzi uživatelky uváděly objem jednoho balení přibližně 5 ml.
Q: Jak snížit padání třpytek a „bordel“ při nanášení?
A: Rady z praxe: použít štětinový štěteček a „rozšmrdlat“ ho před aplikací, dát pod pigment bázi nebo jen malý kousek vazelíny, případně pigment nanášet navlhčeným štětcem; pro očištěné okolí se doporučilo retušovat make‑upem místa s opadáním.
Q: Jaké doplňky od NYX a ceny nástrojů se v diskuzi zmiňovaly?
A: Zmiňovaly se NYX štětce (NYX brush 199 Kč), NYX lesky na rty, NYX Glitter Cream Palette a NYX tužky/mascara; oficiální poštovné NYX 75 USD a typické eBay nabídky jako 16 pigmentů za 18 USD + 12 USD poštovné do ČR byly konkrétně uváděny.
Závěry z diskuze
Shoda
- NYX pigmenty jsou velmi třpytivé a barevně intenzivní.
- Nejlevněji je prakticky získat přes eBay, přičemž poštovné a pojištění zásilky zvyšuje celkovou cenu.
- Použití oční báze nebo velmi malé množství vazelíny zlepšuje výdrž a aplikaci pigmentů.
Sporné názory
- Někteří považují nákup přes české překupníky na MMB/Aukro za přijatelnou komfortní službu i za cenu přirážky, zatímco jiní preferují eBay jako finančně výhodnější cestu i s nutností PayPal a mezinárodního doručení.
- Některé uživatelky kritizovaly balení v malých skleničkách jako nepraktické pro nanášení, jiné s tím problém neměly a řešily technikou aplikace.
Otevřené otázky
- Jaká konkrétní sada odstínů NYX nejlépe sedne konkrétním barvám očí (např. zelené oči) bez zbytečných nákupů?
- Vyplatí se objednat z oficiálního NYX e‑shopu (poštovné 75 USD) místo více menších nákupů přes eBay s nižším poštovným?
- Jak dlouho reálně vydrží pigment 5 ml při pravidelném používání?
Zmíněné značky a firmy
NYX, NYX Cosmetics, eBay, Aukro, Mimibazar (MMB), Sephora, Artdeco, DM, Avon, Dermacol, Vichy (Dermablend), YSL, Clinique, Erno Laszlo, Clarins, Bioderma, Dr. Hauschka, Elemental Beauty, Carlo di Roma, Bourjois, Chanel, Max Factor, L'Oréal, Garnier, Shiseido, Lancôme, Elizabeth Arden, Laserestetik, The-Venus-Beauty, newforum.cz, Jahoda, Garden.co.uk
Zmíněné produkty a metody
NYX pigmenty (Loose Pearl Eyeshadow), NYX Glitter Cream Palette, NYX štětce (NYX brush 199 Kč), NYX lesky na rty, NYX tužky, NYX mascara, Artdeco oční báze (~200 Kč), Sephora oční báze (~130 Kč), vazelína z lékárny (20–28 Kč) jako improvizovaná báze, mokré nanášení štětcem, štětinový štěteček vs pěnový aplikátor, Dermablend od Vichy, YSL řasenka, La Roche‑Posay Hydraphase, Helena Rubinstein Pore Genious Treatment, Clarins Instant Smooth Perfecting Touch, Clinique Pore Minimizer Refining Serum, Clinique All About Eyes Rich, Erno Laszlo vitamin C cream, Bioderma, Dr. Hauschka produkty, Elemental Beauty Lasting Mineral Eyeshadow, Chanel rtěnkové paletky, Max Factor Pan Stick / Miracle Touch, L'Oréal True Match pudr, Garnier Nutriskin, Shiseido Pureness pudr, Lancôme Primordiale Optimum Cream, Elizabeth Arden Ceramide Plump Perfect Moisture Cream SPF 15, balení ~5 ml, oficiální NYX poštovné 75 USD, eBay příklady (16 ks za 18 USD + 12 USD poštovné do ČR), ceny uváděné v diskuzi: 720 Kč za 20 ks (včetně poštovného a pojištění), 1 000–1 020 Kč za sady 24/20 ks přes české prostředníky, jednotlivé kusy 40–160 Kč na Aukro/MMB.
Místa a osoby
Praha, Vídeň, Česká republika, Slovensko, United Kingdom (UK), Laserestetik
holky,hlavu vzhůru.Já mám depku nepřetržitou celý svátky.Denně se s manželem dohadujem-dneska teda jsem brečela jen ráno,tak s žaludkem jako na vodě čekám,kdy to zase vypukne.Ke všemu jsme sami doma plus malá,starší děcka jsou pryč.Včera jsem se naprala -vodka s džusem...jsem pila naposled asi před 17-ti rokama
Všechno se vyřeší,nebojte.
Teda siss,to máš fakt pěkně na hovno,že jsi věčně sama!
Jinak se přidávám k veru s přáním všeho dobrého do celého příštího roku,ať není tak zkur...ej jako konec toho letošního!
Ja si za to taky muzu sama, protoze vim, ze Silvestry jsou obycejne na ho*no, protoze ja jsem z domu zvykla je slavit (nebo si je alespon nejak pripomenout), kdezto MP Silvestra nikdy neslavil (v jejich rodine se to nedrzi) a kdyby to bylo na nem, tak jde v 10 spat 🙄 Ja si kazdorocne rikam, ze na dalsiho Silvestra vymyslim nejakou akci nezavisle na MP - ten at si jde spat, kdyz chce, ale pak to stejne nedopadne a ja trcim doma...Uz kdyz jsem bydlela s nasima jako decko nebo jako puboska, tak jsem se tesila, az budu dospela a rikala si, jaka to bude na kazdyho Silvestra parba...a houby 😝 Vzdycky se to nejak podelalo a jeden jedinej silvestr, kterej byl dobrej a na kterej rada vzpominam byl v roce 2005 (nas prvni s MP), kdy se MP jeste snazil a jeli jsme do Londyna, sli na vecu, pak do baru a pak zpet do hotelu a meli moc prima vecer a noc 😵 (jenze to jsme taky tenkrat meli aupair, co nam hlidala decka, takze to bylo bez starosti)...od te doby nic a zitra zas budu po dalsim nevydarenym silvestru prisahat, ze na presrok uz to udelam jinak a konecne si taky neco uziju...ale po dnesku uz to asi fakt udelam, protoze dalsiho silvestra jako je ted dnesni, tak takovyho uz znovu nedam....jo a uz do sebe leju to vino s colou, tak se mi ta deprese micha se vztekem a chuti na pomstu 😝
me zase vytaci mlada 😝 Ta cim je starsi, tim je vychcanejsi...asi je najebana, ze nemuze byt na silvestra s tim jejim nabijecem, tak dupe po schodech a triska dverma, asi si mysli, ze se tim neco zlepsi 😝 Jestli mi porad takhle pujde na nervy, tak se uz dneska fakt neudrzim (posilnena tim mokem 😀 ) a budou chlupy litat! Jeste zbyva, aby zavolala matka MP 🙄 Dnes jeste nevolala, ma absenci, vola totiz denne...jsem v takove razi, ze kdyby volala, tak bych telefon zvedla jenom proto, abych tim pak hned praskla.. 😝
lucenek - neeee, proboha jenom to neeeee 😝 MP ma dve decka z predchoziho vztahu (nechci rikat z 'predchoziho manzelstvi', protoze oni jeste nejsou a dlouho nebudou rozvedeni....) Dame je 14 a chova se, jako kdyby ji patril svet 😝 😝 😝 😝
tak já jsem si dala 3 steaky z argentinský krávy, rozdělala jsem si Merlota a ještě tu máme 6 lahviček 😀 , tak doufám, že dnes budeme mít příjemný večer. Se přežeru a přepiju, alespoň jednou v roce 😀
zanett, už máš alespoň 1/2litru v sobě?
jinak k diskuzi a k nedodaným balíčkům z Cherry (kdyby to tu náhadou četly holky, kterých se to týká):
psala jsem na Cherry, co je za problém, že balíčky stále nikde. Odpověděli mi obratem a problém je na straně USPS (přepravní služba)-měli nějaké komplikace a zrušili několik mezinárodníc letů, tím pádem je vše zpožděné + svátky (jejich, pak Vánoce...). Mám vydržet ještě týden a pak se kdyžtak ozvat a oni to prověří, popř. vyreklamují.
zanet ahá ty děti asi moc nemusíš celkově co?
tak se ožer 😀
leni já si dám šáňo.....žerem chlebíčky obloženou mísu jednohubky a hanys ted dělá ty topinky či co to je
lendy, uz cucam treti sklenku 😀
Lucenek - ne, decka nesnasim, ale za to muzou predevsim tyhle dve, se kteryma bydlim 😝 PRed tim jsem decka nemusela, ale ted, kdyz vidim, co z decek vyroste, tak mam na decka averzi..... 😝 (mlada byla jako decko sikovna holiccka, na domacich videech vypadala jako takova tutu nunu holka a jaka z ni vyrostla p*ca 😝 😝 😝 😝 )....
leni símtě jakej krém na oči pooužíváš z lushe? nic nemůžu najít furt čučím na krémy a nic....
luci, tento:
http://www.lushcz.cz/e-shop/produkt/20351-encha...
zanett, tak vzhůru do další skleničky 😀
lucenek - ne, vlastni neplanuju, pac kdyby mi z toho melo vyrust to, co vidim doma, tak bych si hodila masli 😝
lendy, jo, uz jsem dala skoro celou colu (1.5l)...uz mi z toho zacina byt docela zle 😀 😝
MP mi prave oznamil, ze jde spat 🙄 🙄 🙄 🙄 a decka jsou jeste vzhuru a litaji dole....si snad nemysli, ze on zalehne a ja tu budu s tema deckama, to snad ne?!?!? 😕 😠
zanett je to o výchově tvoje dětičky takové být nemusí
a vyžahnout litr a půl cocy není problém sem na tom závislá, v těhu jsem musela mít denně 2l minimálně
a kde je vlastne sisstin? 😕 Nemama partaka na zapijeni...ach jo, kam zmizela? Ja uz jsem vypila skoro pul litru lihoviny a z te preslazene koly je mi malem blbe a siss nikde....no jestli se neukaze, tak to oslavim i za ni 😀 ....jo a dala jsem si mandarinku, pac se nema pit na lacno, zejoooo 😀
lucenek - no ja nejsem zadnej pijan, takze ted uz trham svuj osobni rekord, vsak uz se cela tresu a ja mi horko a zima zaroven ha ah ha-)
Ja vim, ze svy decka bych si vychovala jinak, protoze bych nedopustila, aby z nich vyrostly takovy individua jako tyhle, ale ja na to nemam nervy....vychovat decka dobre je fakt zahul a jeste se to nemusi podarit a treba pubertu nasi mlade nedavam vubec...ja jsem mela docela slozitou pubertu a jsem rada, ze je to zamnou, ted jsem svedky pubertalnich let nasi mlade a pak bych to mela absolvovat jeste jednou se svym deckem? Ne diky, to uz bych si odrovnala dusevni zdravi uplne.....sakyrs, ja nejak necitim levou ruku....uz nevim, jestli mam halucinace, nebo jestli je to fakt....ha ha ha...
jj, lucenek, ta fotka je moje...vis co, to bylo foceny fotakem, kterej ma extra silnej blesk a ten blesk navic nejde vypnout, takze kdyz nekdo stoji bliz nez pet metru, tak ho to tak osviti, ze neni nic videt 😀 Normalne by to byla blba fotka, ale jsem si rekla, ze do pasu bude dobra, ze tam jako jsem videt, ale ne zas moc ha ha ha
zanett ahá 😀 co to máš za foťák proboha???? 😀 😀 fakt nic ve zlým ale vypadáš mrtvolně
lucenek - ja nevim, co konkretne to je, ale ten jsme s MP kdysi pred lety kupovali narychlo, protoze jsme ve viru zamilovanosti hodlali fotit nase sexualni hratky ha ah ah 😀 😅 ....kde jsou ty casy? Dnes uz nas neco takovyho nebere, ale fotak zustal 😀 ..je to nejakej uplne jednoduchej typ...ale pamatuju, ze nas vysel na skoro 70 liber tenkrat....
Mne volali pred hodkou nasi....tak rikali, ze s nima bych pry Silvestr urcite travit nechtela, ze pry maji 'nudny' chlebicky a jednohubky jako kazdy rok....no nemela jsem to srdce jim rict, ze bych skakala radosti, kdybych tam ted mohla byt...tenhle hnusnej silvestr si fakt budu pamatovat na veky veku... 😝
jo a jeste jsem zapomnela, ze ja na te fotce vypadam fakt mrtvolne, ale i v realu jsem dost bleda - i kdyz teda nee tak strasne moc jak na tom fotu 😀 ....uz slysim, jak nam tady pod okny chodi a rvou nejaci opilci a to jeste neni ani deset...
zanett to jo, ale víš co všechno zlé je k nečemu dobré...u víš, že tě dnes nic nenasere...tak aspoň to
my tu taky máme teda poslední chlebíček a poslední jednohubky...ale víš co pamatuju když mi bylo náct a pařilo se na horách chatách diskách...to byly časy.....docela bych to i vrátila...ale jen na chvíli a pak zase hups k malé 😵
joo, ja bych to taky vratila a od 18 let bych si udelala silvestry podle sebe a nespolihala na nikoho, pac co si clovek sam neudela, to nema......mne je 25 a jeste jsem nezazila fakt dobrej silvestr....my bydlime u centra mesta a ty davy rozjarenejch lidi, co tudy chodi, to kdyz je vidim, tak si rikam, kdo to proboha je, ty lidi? Proc si tady kazdej dela parbu a ja ne? Ja mela vzdycky domaci oslavy silvestra rada v tom, ze se mi libilo, jak jsme odpocitavali hodiny a pak minuty do konce roku a tak.....sice jsem si tenkrat myslela, ze je to opruz a ze az budu dospela, tak si udelam poradnou parbu, ale nakonec vidim, ze jsem si to driv uzila vic, nez ted...

čauky děvčata, všem přeji prožití klidného silvestra ( zanett a siss hlavně ) a úspěšný a krásný nový rok 09. 😉