Očkování zdravotníků Covid. Zkušenosti?

slunickovm
27. únor 2021

Dobrý den, kdo prosim ze zdravotníku podstoupil ockovani proti covidu? Jakou vakcinou ockuji? A jak jste to snaseli? Nebo to nepodstupujete? Kdo ano Potřebujete potvrzeni od praktickeho lékaře o zdravotním stavu? Nebo od specialisty kam chodite treba imunologie,atd.? Nebo vyplnuje se nějaký formular? Co v nem je? A potvrzeni od zaměstnavatele je potreba? Moc dekuji..

somalicats
27. únor 2021

@slunickovm K ockovani se registrujes pres centralni registr. Jako zdravotnik musis byt zapsana v registru uzis, ktery je s tim ockovacim propojen, takze zadne potvrzeni od zamestnavatele nepotrebujes. Ockuje se Pfizerem, Modernou i Astrou Zenecou, zalezi na lokalite. Ja mam Pfizera, reakce vesmes zadna. V ockovacim centru vyplnujes dotaznik, pak pohovor s lekarem a ocko.

viridie
27. únor 2021

@slunickovm Nás očkoval zaměstnavatel (nemocnice) vakcínou Pfizer.Museli jsme vyplnit dotazník (klasické dotazy o zdrav.stavu), v připadě nějakých chornickych onemocnění bych se radila se svým praktikem/specialistou a chtěla písemné potvrzení, zda je za něj moje vakcinace ok.

linethe
27. únor 2021

@slunickovm nás očkoval zaměstnavatel, tedy nemocnice, vakcinou Pfizer. Vyplnila jsem dotaznik, pohovor z lékařem a pak očkování. Reakce po první dávce bolest ruky a po druhé zarudnutí, otok v místě pichu a bolest ruky.

arevb
27. únor 2021

Já byla v úterý na první dávku, registraci už víš...pak na místě jen dotazník a pich. Mám Astra Zenecu, přeočkování až za 12 týdnů. Bolela mě 3 dny ruka a svědilo místo vpichu. Beru hned od očkování homeopatika, abych neměla nějakou bouřlivou reakci, dávám i dětem při očkování ..

slunickovm
autor
27. únor 2021

@somalicats tak to rada slyším, ze bez reakce. Dekuji

slunickovm
autor
27. únor 2021

@viridie hmm asi se radeji poradím jen se mi nechtějí obihat vsichni, ale asi to bude lepsi.

slunickovm
autor
27. únor 2021

@arevb aha homeopatika me nenapadla. Taky bych mohla zkusit. Děkuji

martt
27. únor 2021

@arevb Muzu se zeptat jaké homeopatika po očkování prosím bereš? Já pravděpodobně budu očkovaná pravě Astrou Zenecou tak abych se připravila 🙂

drep
27. únor 2021

Očkovala nás přímo naše klinika pfizerem, po druhé dávce jsem měla den zimnici a třesavku a artralgie (ale přiznávám, že jsem se naočkovala s doznívající sinusitidou a šla jsem tam i zpět pěšky cca 3km). Potvrzení žádné, očkovala nás vrchní, takže se asi spoléhá na naši soudnost, podepisovala jsem jen klasický informovaný souhlas.

alcar
27. únor 2021

Ockuje nas nas zamestnavatel. Konecne se k nam dostala vakcina Astra Zeneca. Teprve me to ceka, ale nektere kolegyne jsou jiz naockovany prvni davkou a nektere to dost zmohlo, ze nesly ani druhy den do prace. Tak jsem na sebe zvedava. Dam pristi tyden echo. 😉

jednaholkaa
27. únor 2021

@alcar U Astry Zenecy prave psaly, ze si v nejake nemocnici nekde ve Svycarsku nebo nevim kde uz to bylo musela vzit velka cast personalu dovolenou. Jak to spatne snaseli, pak s ni myslim prestali ockovat..

alcar
27. únor 2021

@jednaholkaa 🙈 to se mam na co tesit teda. 😃

almara2
28. únor 2021

Očkování mne vakcínou Pfizer, zařídila to nemocnice, první dávka dobrý, jen trochu únava a bolest ruky, druhá dávka nic moc. Měla jsem horečku, zimnici, únavu,... Za 24 hodin dobrý. Vyplnila jsem dotazník, dali mi příbalový leták. Po aplikaci kartičku o očkování, certifikát po druhé dávce a zprávu pro OL.

arevb
28. únor 2021

@martt Thuya Occidentalis 15 CH

treasurka
28. únor 2021

@slunickovm Máma, onkopacient v remisi, první dávka ok, druhá dávka týden na hromadě, horečky, kašel, blila, bolest hlavy, teď je ok.

leiladelly
28. únor 2021

@arevb Domníváš se, že to pomohlo? Mám jít v pátek, tak bych homeopatika koupila. Já nemám nějak jednoznačný postoj k homeopatii, tak nevím.

alubif
28. únor 2021

Zdovolenim se pripichnu k diskuzi a mám jeden dotaz, přes centrální registr jsem se registrovala už v den kdy spustili pro zdravotníky, zatím mi nepřišel druhý pun k rezervaci termínu, což už je vlastně měsíc od registrace... Máte to někdo taky tak? Nebo už jste naočkované?

leiladelly
28. únor 2021

@alubif Mně pin přišel obratem.

alubif
28. únor 2021

@leiladelly na rezervaci termínu? Mě přišel jen ten na registraci, ale ten druhý pro termín ne.

leiladelly
28. únor 2021

@alubif ano, na rezervaci termínu, přišlo to asi do dvou hodin.

alubif
28. únor 2021

@leiladelly tak to nechápu, že by u nás neměli vakcíny pro zdravotníky, už je to měsíc.... Před chvílí jsem se registrovala znovu...

leiladelly
28. únor 2021

@alubif já opravdu nevím. Já čekala, že se naočkujeme přes naši komoru, ale neuvolnili vakcíny pro zdravotníky v nemocnici a komora nedosáhla nic. Tak jsem se zaregistrovala sama, s manželem, obratem nám přišel kód. Zkus znovu.

somalicats
28. únor 2021

@alubif zalezi to na tom, zda ma preferovane ockovaci misto vakciny. Muzes to zkusit znova s jinym ocko centrem.

leiladelly
28. únor 2021

@leiladelly je aplikace, která TI ukláže, kolik je kde vakcín k dispozici, takže se podívej a podle toho vyber očkovací centrum, pak by Ti kód měl přijít obratem

leiladelly
28. únor 2021

@alubif patřilo Tobě 😀

alubif
28. únor 2021

@leiladelly napíšeš prosím ten název aplikace?

leiladelly
28. únor 2021

@alubif https://msusicky.github.io/ockovani-covid/?fbcl...

Tady jsem se podívala, vybrala očkovací místo, zaregistrovala, vše vyřízeno během cca 2 hodin. Ono to uvádí, že jsou volné vakcíny i u nás, ale fakticky mám informaci z naší nemocnice písemně, že nás nenaočkují, tak jsem zvolila sousední město a vojenskou nemocnici, ktera deklarovala včera, že má dostatek vakcíny.

alubif
28. únor 2021

@leiladelly děkuju moc, zkusila jsem jiné s volnou kapacitou, tak uvidíme jestli přijde ten přihlašovací.

leiladelly
28. únor 2021

@alubif super

arevb
28. únor 2021

@leiladelly dávám i dětem a vždy měli teplotu max 37,5 po očkování.... homeopatie neublíží, já kdysi i zkoušela homeopatika na cystu na vaječníku... zmizla....u mě to může být psychika... mám homeopatika, tak nebudu mít reakci, ale u děti to tak není, tak asi to funguje