Olomouc - maminky II

janica..
24. dub 2008

Tož je to tu jsme ve dvojce, vítám vás baby 😉 😉 😉 😉 😉 😉

bananek
2. zář 2008

Ahojte Ivi nehroť to malá kdyby nechtěla tak taky jí nebudu nutit ale ona je vždy nadšená vem si že kámoška má chlapečka 2,5 roku a ten se pokadí do slipů i teď zapomene že jsou taky záchody a je to a ta je ztoho právem neštastná ale u vás se to zlepší a mamky jsou přece vždy chytřejší to přímo miluji jednou jsem řekla tchýni že ona si vychovala svoje a ať se nesere do mojich dětí a byl svatej klid abych poslouchala já už jí dávala papat to a vono oni už uměly to a vono tak měla geniální děti já mám bohužel(bohudík)normální običejné děti 😀 😀 😀 😀 všem školákům přejeme úspěšný rok a jak bude dnes?Prý nádherně tak si to užívejte a kašlete na blbé keci chytřejších ha ha ha 😀 😀

cecil
2. zář 2008

Zdarec palec...

ivi, tři minuty josu moc, já ji držím tak půl minuty, spíš zkusím častěji....prostě až jednou se to trefilo že měla plnej močák, pustila to a pak se jí to líbilo.....ale Zlatčin trik vypadá dobře, ona má Zlatka totiž nejvíc nelepčí nápady, dycinky!!! 🙂

HOlky, zdravotnice, píchla mě včera včela a dala js. si 10 kapek zyrtecu....normálně to neoteklo, ale chvíli se mě divně dýchalo a jako by bolelo srdce....cítila jsem že jed působí a chce mi stáhnout hrudník....k tomu se mi točila hlava, já na dědině s děckama, říkala jsem si jestli se tu vyvrátím a Emču mi zajede auto ☹ ...ale naštěstí to za chvilku přešlo. Tak nevím kdybych si nevzala ten zyrtec, jestli bych mohla mít anafylaktický šok, nebo jen plašim. NO je pravda že mě dloooouho nic nepíchlo, že jsem dlouho neměla jed v krvi.... 😒...bůhví jaká by byla reakce.

Oli a víš po čem bylo Vašíkovi těžko a měl průjem? Já taky když se Emča v noci vrtí už přemýšlím co jedla. Ale včera se báječně zesrala u kamarádky, ještěže jsem měla s sebou oblečení na převlečení 😅 , a le to bylo od zubů....zase nespíme, špičáky se talčí...kdyby jste to viděly ☹ .

cecil
2. zář 2008

Lindi, krásný fotečky! Ách, úplně mě to vzalo u srdce! 🙂

bananek
2. zář 2008

No teoreticky to byla reakce na bodnutí podle mě by jsi na to měla upozornit lékaře a měl by ti napsat dytiaden a nebo jak já mám doma 2 ampule kdyby něco tak si je mám píchnout prý to zvládne každej nic víc ti asi neporadím 😀 😀

dali
2. zář 2008

Zdarec

Lindi krásný fotečky,moc hezký porod 🙂 😉

Ivčo i já se přidám,maminu vůbec neřeš,mě to ta moje tak ypořád říká a už bys měl být bez plínek.....atd..... 😠
Filda si na nočník sedne je tam půl sekundy a zdrhá a chláme se,ještě nikdy se tam ani nevyčůral ani nevykakal,je fakt že já to vůbec nehrotím,do dvou let má čas a pak ho začnu hodně řešit 😀
V jejich věku si Viki krásně sedala na nočník jak píšou holky(pozor jsou to holky) a pak se trhla a znovu sedla na nočník ve 20měs a během týdne byla bez plín 🙂 a šlo to v pohodě a krásně bez stresů.
Navíc mamce řekni že učit dítě co používá kvalitní papírové pleny jen tak není jednoduché....taková Evča co dává látkovky je na tom lépe,Emilka cítí vlhko,s papírovkama je to opravdu horší,proto my jako malý jsme byly v roku bez plen 😉 A malej banánek je zázrak 😀 😀

dali
2. zář 2008

Dala jsem do albíčka pár fotek co děláme když nepíšu 😀 😀 😀
https://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbu...

zlatka
2. zář 2008

no,to teda jo, lucinka je šikulka!!!!Ono ani beruš nevadí, když je v mokrým!!!!tak asi tak. Moje mamka teda v tomhle nic nehrotí a říká, že do dvou let má dítě na plíny nárok.Jinak znám holky, co hrdě chodí a tvrdí, že jejich děti jsou bez plínky, ale vždycky s sebou vlečou troje převlečení, protože se dítě během vycházky několikrát prohrčí-v tom případě by byla i beruš bez plínky, kdybych to takhle pojala!!! 😀 😀
Evi,r eakce drsná, to si neumím představit, kdyby to píchlo našeho prcka. já jsem už taky nedostala pěkně dlouho žihadlo. Dnes jedeme na očkování.Já si nemyslím, dali, že je to podle toho holka, kluk-je to taky individualitou dítěte, podle mě teda. Beruš teď všechno chce dělat sama, naučila se to i říkat, takže si teď užívám, snad mi trpělivost vydrží.Jinak malej Seboš je kráááásnej!!!!

zlatka
2. zář 2008

Dali, pěknýýýý, hezky jste tím pohnuli, už budete finišovat, ne? Jinak chválím za ten odkaz, to bysme tak mohly dělat vždycky, mně vždycky trvá, než najdu vaše albíčka s novýma fotečkama a tak je to hnedka!!!!

konoupek
2. zář 2008

zdarec ženský,
tak u nás noc lepší o tročičku...nemusela jsem vstávat z postele 😝 ,ale vzhůru jsme byly co chvila 😝 .
Zlatu tak at to očkování Beruš moc nebolí...auuuuu 😉 .
Evi já teda nevím,jakou bych měla reakci na včelu bo vosu,pže mě nikdy nic takovýho nepíchlo,ale myslím,že by to taky bylo horší,pže když mě píchne jen komár,tak mám bouli ,jako kouli 😀 .
A s nočníkem jsem na tom ,jako Zdenča...Denuš se tam ještě nikdy nevyčůrala ani nevysrajdila a taky to nehrotím 😉 .Lucinka je prostě zázrak 😀 .A Zdeni pěkně jste s tím pohli,už jsou vidět výsledky 😉 😀 .
Jo a albíčka taky vždycky hledám půl dne,takže tohle je fakt dobrej nápad 😉
Kurna dnes musím na gyndu a nechce se mi ani trošku...jsem chytla nějakej zánět bo co to zase bude blaho si tam cosi rvát 😝 🙄

bananek
2. zář 2008

To mi Konoupku vykládej já to měla před dovčou ideální stav.ALucinka není zázrak jen se jí to líbí že máme všichni radost je to prostě zlatíčko .FOTKY pěkné taky bych už chtěla dávat dlažbu ale to je ještě v budoucnu příští rok nás čeká podkroví pak fasáda a pak možná i ten chodníček 😀 😀

dali
2. zář 2008

Tak díííík 😀 😉

Konoupku,tak ať jste obě v pohodě 😉

Beruš očkování zvládněte bez bolístky,my máme přesunuto na 7,10 😒 no snad budeme zdraví,je to na houby,musíme s někým na půl nebo co tu vakcínu a já bych to tak brala kdyby mu to píchla třeba dnes když vím že mu nic není 😒

A je jasný že jsou děti každý jiný,já jen vím že v mém okolí jsou kluci ve všem o dva-tři měs. pozadu,ale stejně se nemá srovnávat...........jinak Filda už" nende to neříká"jak jsme to přestaly vyžadovat tak to zapoměl,to je u nás s každým slovem,ale teď ve školce vždycky říká děti,děti....a krtek,protože ho tam mají vystavenýho.

Jinak ještě jsem vám chtěla napsat že Viki už je v předskolácích a stačil jeden den a je namachrovaná 😀 😀

Banánku,tak my fasádu máme zatím ok,máme vepřovice ty se nezateplují tak snad za pár let se udělá nějaká barvička 😉 ,ale ten dvůr už byl hnusnej,to už se nedalo,vška kokněte tam je i ten starej:
http://www.modrastrecha.cz/album/album.php?vAlb...

bazalka
2. zář 2008

Evko, to je mazec!!! Ja jsem tezkej alergik na vceli pichnuti 😠 ... nosim u sebe KPZ s Adrenalinem v injekci. Ten zyrtek by ti nezabral a uz vubec ne 10 kapek ... ale reakce teda nic moc, az pujdes na alergologii, nech se natestovat ... me rekli, ze alergii mam, ale ta svine, co me pichla, byla asi navic infikovana (byla z Grygova ... tak neviiim nevim 😀 ). Lezela jsem tyden ve spitale s hlavou jak balon, pichla me do rtu.

Zdeni, jste borci ... je videt kusanec prace!!! Ten Vas hafan je krasnej!

Ty jo, tak Vikca maze za rok do skoly 😲 ... jo, taky jsme byli machri posledni rok ve skolce ... my velosi a prcci malosi 😀

bazalka
2. zář 2008

Jdu varit, pak jeste kuknu, dokud prdosek spi

dali
2. zář 2008

Ivčo ,ona nepůjde ještě do školy,je 18.září 😉 ,ale už je jak ty píšeš velkáč a machruje,hrozně se celé léto obávala že jí tam nevezmou 😀 😀

bananek
2. zář 2008

Tak malá popapala a už chrupká mám tu ještě pohledávky ale první jste vy moje holky 😀 😀 Dali tak takhle si přectavuji spodek a musíme probourat taky zeď ale bohužel jak píšeš nebraly jste si hypotéku co nám pokud nedají na rozvoj bydlení jako město Olomouc tak mi nic jiného nezbívá chci to mít už konečně hotové a bohužel ve dvou pokojích 4 lidi je už moc zakopáváme o sebe když chci uspat malou tak nemám kde neboť máme obývák a ložnici dohromady a ještě je tam malá a ten pokoj má 4x4 metry tak víš o čem mluvím mladej má svůj pokoj tak to jinak řešit nešlo a kuchyň mám takovou dlouhou nudli no co mám nové je právě ta koupelna ta se dělala po povodni a zároveň se podřezával celej barák a dělali se nové vany všude tak to už máme teď jsme dodělaly kanalizace tak dvůr vypadá děsně někde je a někde není tráva zrušila se žumpa tak už vypadá dobře alespoň výhled do zahrady a jinak nás čeká ještě práce a práce a krom toho lidi pořád otravují a táta líta po fuškách ale peníze bohužel potřebujeme tak co naplat že kdo to zná pochopí ale na tom jsme skoro všichni stejně že pokud je barák a máma na mateřské 😀 😀 😀

dali
2. zář 2008

Jo jo to já znám,Pavel chodil taky hodně po brigádách a fuškách,ale naštěstí mu přidaly v práci i práce a doam je toho tolik a dvě děti,chci aby byl s náma tak už toho nechal,ale teď zase známý chcou stavět tak mjám strach že se to vrátí do podobných kolejí,jen za to nebude dostávat peníze 😠 jak ho znám,on je vždycyk hrozně ochotnej,je to sice super....,ale zrovna v neděly mě to tak namýchlo.....potřebovala jsem vařit,uklidit,vyžehlit....atd. a ještě jsme někdo(někdo) měly zajet ke známým vrátit světla na kola a on že nemůže že má hrizně moc práce s dlažbou....tak já debil jsem jela i když jsme nestíhala a když jsme se vrátila tak nebyl doma a pak ještě hodinu a když se vrátil tak mi zdělil že soused s něčím potřeboval pomoct....tak si kolikrát připadám,že já si musím pomoct sama 😠

cecil
2. zář 2008

Ivi, to jsi mě nepotěšila, že by mě Zyrtec nezabral 😕 , nic jinýho doma nemááááám...ale mě tyhle léky zabírají hodně...já si dám deset kapek fenystilu (Emilčina dávka je 3x8!) a můžu si jít rovnou lehnout, jak mě to uspává 😝

...já dřív mívala rekkci že mi oteklo prostě jen místo vpichu....řekněme půlka nohy atd, ale ždánou celkovou rekaci jsem nemívala..... 😖 . Na alegologii objednaná nejsem, ale asi se objednám. Do zimy, pak se mi nebude chtít nikde vyježďovat.

No dnes se mi motá solidně palice, pořád mě pobolívá ten hrudník, a jsem taková zdrchaná. NO říkám si že to buď do zítřka přejde, jestli ne, tak zavolám aspoń obvoďačce, jestli by mi nedala aspoň kalciovku...injekci. Jo a pobolívá mě levá uzlina v podpaždí...píchla mě do levé ruky...
Teď je to navíc ještě blbý, že kojim....

Navíc když mi alergie věkem přibývají, tak se to asi bude zhoršovat 😝 . Štěpánku píchla vosa min.týden dvakrát do zad a měla tam pupínek jak já po komárovi....Emču zatím nic nepíchlo, ale třeba to bude taky dobrý.

Zdeni, Pavel si na dvoře mákl, co? Jo a na jak dlouho ty ses vlastně upsala do školy? Na dva, na tři roky?

Jo, banánku, máš pravdu, všecny na mateřské, jak to tak asi může vypadat, že??? Všude stejně 😀 😝 .

dali
2. zář 2008

Evčo jsi jak ta moje tchýně,jo Pavel maká,ale já taky 😠 😀 😀 😀 😀 včera tu babi byla a Pavel jí přikázal,aby si hrála na zahradě s dětma a tak jsme hodně zvládly a mě bolely záda protože jsme se fakt 3h nezastavila a babi když odcházela s nataženou hubou domů,že se jí nikdo nevěnoval,tak řekla něco jako že je Pavlík chudáček,musí dřít v práci a ještě doma toho tolik udělá a nepochopila ani když jí řekl že kdybych mu nepomohla tak má polovinu 😖
Já už to chci mít za sebou,mě je až líto těch dětí,oni jsou celou dobu samy na zahradě a my fakt makáme,Vikča je super hlídačka,uplně ji obdivuju,ale jí to baví že může Fildu buzerovat 😀 😀

A školu mám na tři roky.........zatím pondělí a čtvrtek 😉

dali
2. zář 2008

A už jdu něco dělat ☹

bazalka
2. zář 2008

Evko, za jak dlouho te ta reakce po tom Zyrtecu presla? On nepusobi rychle. No aby ta svinucha taky nebyla nejaka nakazena a nemelas tam zanet 😒

cecil
2. zář 2008

Zdeni, ani nemluv, s machrováním. Štěpánce asi spadl v pondělí velkej kámen ze srdce, protože celé odpoledne byla chytrá jak rádio a neposlechla skoro nic. Potřebovala jsem si opsat z čekárny jak jedou autobusy a ona nechtěla zůstat s Emilkou vevnitř, šla ven, Emča samozřejmě za ní, tak jsem jí řekla a´t jde dovnitř a ona nic, tak jsem jí to řekla podruhý, zas nic, tak jsem musela zvýšit hlas a zavřela jsem je do té čekárny a hotovo! 😀 Je tam taková špatná klika, Štěpánka pak měla stres, že se nedostaneme ven, tak jsem ji v tom nechala trochu posmažit a pak otevřela 😅 .

Holky, ten můj otec fakt není chvílema normální, dal včelám vodu do dvora....on se prostě musel ráno do něčeho uhodit 😠 😠 😠 . Letěla jsem an něj zeptat se jestli je při zdravém rozumu a on byl zrovna pryč, Jana ale říkala, že to předělá, protože si chce odpoledne sednout na dvůr(ona taky těžkej alergik!), jestli to do večera nezmizí, tak.......grrrrrrrrrrr.

bananek
2. zář 2008

Né Zdeňulo makala jsi určitě i ty copak by toto vše zvládl chlap no uznej možná jen u cecilovic co ha ha ha 😀 😀

cecil
2. zář 2008

NO jo Zdeni, já ten příspěvek psala ještě než jsi ty začala popisovat svoji pernou neděli 😝 , vidím že je to všude stejné, včera jsem si musela zajet pro kozí mlíko taky sama...

Ivi, no já nevim, ale byla to normálně naše včela, jestli byla infikovaná nevim, ale spíš asi ne.....píchla mě, já si tak do pěti minut vzala ten zyrtec a tak za deset minut mi začalo být divně a za dalších pět to jakš takš přešlo...došla jsem ke kamarádce a sedla si ,takže možná i proto....

cecil
2. zář 2008

Marti, neblázni, můj chlap mi už třetí rok slibuje zídku k sousedům a branku ze zahrady....a protože nemá svářečák a nic, tak si musí vzít někoho na fušku, takového jako je Pavel 😀 , aby ta jeho žena zase mohla nadávat, že není doma. 😅 .

a budeme mít letos světlo v průjezdu, héééééč? Už tu byl jednou elektrikář a přijde ještě jednou a bude to hotovo. NO jinak Petr ze své dovolené teď tři dny makal u kamarádů v lese a na stavbách, takže doufám, že mu to někdy některý taky míní oplatit!

bazalka
2. zář 2008

Evko, tak rychle to zabrat nemohlo a uz vubec ne tak male mnozstvi ... normalne se dava 20 kapek dospelym, ze? Ja tyhle reakce mivala uz jako dite ... desnej motak, cerno pred ocima, knedlik v krku. Pred 4mi lety ta reakce byla fest vyhrocena ... dostala jsem sice 200 hydrocortisonu, ale i tak to pokracovalo, nastesti pozvolne ... ale i tak jsem v noci frcela do spitalu ... pres otok jsem nemohla ani otevrit pusi, nevidela jsem a desne spatne se mi polykalo a dychalo.

dali
2. zář 2008

No musela jsem se opět vrátit,žehlím tak jsme si odskočila 😀 😀
Evčo jo takovýho jak je Pavel 😀 😀 ,nejhorší je že on všude jde,ale nikomu nikdy neřekne,aby mu pomoc vrátil a když něco taháme tak to vřdycyk odedřu já a pak mu říkám proč neřekneš tomu? a tomu?....ále to zvládnem a já se pak tři dny nemůžu hnout......mě samozřejmě neva že pomáhá druhým,ale víš jak to je 😖

cecil
2. zář 2008

Tak teď jsem volala své dr. a ta mi řekla, že už můžu při tak velkým děckovi celou dávku zyrtecu, klidně už celou tabletu, tak mi teď Petr koupí v práci a po třetí hodině doveze, tak snad se to zlepší.

linn
2. zář 2008

Cauky 😵
Marta mi odjel na sluzebku, tak je ted u me mamka, tak snad to zvladnem. Vcera odpo na me dolehla takova mirna depka, ale uz dobry 🙂
Zatim vas moc nedocitam, ale snazim se.
Zdeni, mate to moc pekny. 🙂
Evco, na akutni reakci by byl Zyrtec fakt slabej ☹
Tak zatim, vecer mrknu

bazalka
2. zář 2008

Evko, ja na tu akut reakci mam Adrenalin, kterej se picha do kuze a pak mam rozkousat 2 tablety Zyrtecu (Zodacu, Analerginu nebo neco takoveho) a 2 tablety Prednisonu 20mg, coz je kortikoid, ale je to jen takova kapezetka nez dojed sanitka, kdyby to bylo vyhrocene.

Lindi, zvladnete 🙂 ... je Sebicek porad tak hodnouckej?

linn
2. zář 2008

JJ ivco, zatim jo.
Hodila jsem klukum do alb kazdemu aktualni fotecku, ale jsou z mobilu, tak se omlouvam za kvalitu. Samik je v pokojicku - kresilko a stan dostal k svatku .