Olomouc - maminky II

janica..
24. dub 2008

Tož je to tu jsme ve dvojce, vítám vás baby 😉 😉 😉 😉 😉 😉

bananek
23. bře 2009

Linetko já mám ještě malej golfák lehounkej a ten bude pr nás už teĎ akorát taky na nákupy a může malá i chodit a stím čůráním vím sama že jsem chtěla začít když měla málá rok a pět měsíců a nešlo to do hodiny byla 4 počůraná a tak jsem to vzdala a skusila to až teď jak jsem se vrátila z nemocnice a ono se to zlomilo a jde to tak to vůbec nehroť 😀 😀

bazalka
23. bře 2009

Zlatus, snad to tak narychlo sezenu ... ale neslibuju

My uz mame taky jen golfac ... ale normalka jsem prodej velkyho kocarku skoro orvala. Ted se mi ale libi, kolik mame mista v predsini 😅

zlatka
23. bře 2009

bazi a jakej máš golfáč?

Jako vůbec si s tím nedělej starost(s těma plícema🙂), jen kdyby náhodou, jinak to nehroť, to bych ani nechtěla,a bys kvůli tomu někam jezdila a sháněla to. No a jakej si koupíte na druhý mimčo, už máš tipa? Proč jste si ho neschovali? Stejnej jao jste měli vy, má teď švagrová, ale oranžovej. Mažu, mám ještě ruštinu, ani se mi moc nechce.

janica..
autor
23. bře 2009

NO tak mladej byl včera taky v "zoo" na nádru 😀 😀 😀 😀 Petráš ho tam ráno vzal a já v klídku uvařila a poklidila, no mladej taky nadšenej 😎

Lůca je šikula 😉 Vendulka má ještě čas s nočníkem....

linetka
23. bře 2009

Jo Jani má čas s nočníkem ale zkoušet se to musí..Jak měla 10 měsíců tak mi tam pěkně poseděla a i něco vytvořila ale teď tam nevydrží ani minutu a čáruje si to s nahým zadečkem pryč. 🙂 Zkoušela jsem i nechat ji naholo a když mi potřetí čůrala jen se zastavila tak jsem to nechala. V létě to bude jiný 😉 Normálně máme v plavču kámošku a ta už si přes den říká a chodí na nočník 😕 😉 šikulka jedna.

linetka
23. bře 2009

tak jsme byli nakoupit a málem jsme zmokli, právě se rozpršelo
to je dobře doma 🙂 jdu teď dožehlit to co jsem včera nestihla.

Zlatu ty jsi jako ve škole a odskakuješ na net jo? 😀 ruštinu už teda neumím vůůůůbec a kolikáťáky učíš?

entik
23. bře 2009

ahojky,
my mame za sebou strevni chripku, napred Matysek, pak jsem to chytla ja. Tudiz jsem ani nejela na Pro Dite do Brna ☹ a nevidela se s Lindou, mrzi me to, chtela jsem to omrknout. Manduka urcite bude stat za to! vsak Evca je spokojena, i kdyz ona ma ergo, ale manduka je pry hodne podobna a jeste vylepsena 😉 tak jsem zvedava co na to budes rikat. Ja uz se tesim, jak zase budu nosit male mimi v satku 😵 Ale davam mu zabrat, napred anginu, ted ta strevni chripka, snad bude vse OK 😖

Zlatu, jak ses na tom casove? ze bysme s matulou konecne dorazili? muzem ctvrtek ci patek dopo i odpo.

Jak dopadla domluva ohledne spolecne parbicky? nejak jsem nezachytila, jestli byl udelan zaver, jako kdy a kde...

bazalka
23. bře 2009

Zlatus,
mame Jane Carerra a jsme spokojeni ... je velkej, dobre polohovatelnej, ted tak vesel Martas i s fusakem. A dobre skladnej ... na spojenou rukojet a sklada se jako klasickej golfac, coz je parada!!!
Cortina byla fajn, ale na druhe jsme ji nechavat nechteli ... nemame ji kde skladovat a stejne pripadne dalsi mimi bude az nejdriv po tom mem slavnem studovani, to je za 3 roky nejmin

Teda Peti, vy si taky uzivate 😖 ... hlavne ze je uz zase lip 😉

linn
23. bře 2009

Ivco, kdyz jsem na tom veletrhu videla ty kocarky, no zacala jsem slintat 😉 tak naaaaaadherny a zvlast casualplay mel boziiii expozici.
peti, ja jsem mela strevni chripku zas v devatem mesici, tehdy v srpnu, jak jsme to dostali vsichni, no hlavne, ze uz je to ok. 🙂
A posledni ko.kyclo ok, tak jsem rada, dokonce jsme cekali asi jen pul hodky nejak malo maminek, mimousci sestitydenni a max.trimesicni, Sebik uz proti nim neni zadne mimi, to je hrozne, jak to leti 😔

linn
23. bře 2009

No a pres to hrozne jezeni (teda posledni tri dny uz trosku lepsi - uz sni i pulku te malinkate lahvicky 😀 ) Sebik pribral 300g, mlicko porad staci 😉

bazalka
23. bře 2009

Lindi, teda to je Sebik jedlik 😀 ... aspon ma Samik co dorazit 😉

zlatka
23. bře 2009

Lindi, to je zvláštní, že jsi u Sama kojila takovou chviličku a seba úplná pohodička. co? Nedívali jste se náhodou na proč bychom se netopili a oddíl Roubátka?Jsem se Vetchýmu fakt zasmála. Prej: Spí, ale střídají se 😀 😀 😀

Peti, v pátek by to asi jako šlo, ještě bych ti napsala a čas si navrhni sama, kdy by ti to vyhovovalo.A vem mi nějaký ty hry, ju? A tu knížku, co jsi nám tu doporučovala. Jinak střevní teda nezávidím, chudák malej a ty taky a drobek v bříšku taky.

zlatka
23. bře 2009

Jo, bazi a slyšela jsem na tebe samou chválu, jak jsi prý v práci šikovná a dobrá!!! 😀 😀

entik
23. bře 2009

Co se tyce mluveni, piste tu vic ty hlasky, to je fakt sranda. U nas stale vede "co to je?" ale i jinak zkousi povidat, i kdyz znakovani vede a jsem fakt rada, kdyby nam tech 120 znaku chybelo, tak bych se nedovedela veci. Rika asi 40 slov... Dnes jsem se smala, vstal z nocniku, zacal volat "bobek" cely stastny ukazoval do nocniku a pak znakem ukazoval ze je velky😀 kdyz je maly, tak znakuje maly. Taky ho hodne bavi barvy, tak ukazuje co ma jakou barvu. Nejradeji ma modrou.

Zlatus, knizky vezmu 😵 je pro vas lepsi dopo nebo odpo? kdy berus spi?

entik
23. bře 2009

Proc bychom se netopili koukam, 🙂 dnes byl zas celkem dobry dil, ted ty dva posledni nestaly za nic, ale ty prvni byly supr!

entik
23. bře 2009

Jezdily jste na vodu?

linn
23. bře 2009

Peti, u nas se diva Marta, ja jsem s nim videla asi dva dily 🙂 a na vodu jsem nejezdila, zkousela jsem to jen na letnim kurzu na VS 😉

entik
23. bře 2009

tak tos jednou na vode byla, ne? Ja jela LUznici a Vltavu a na raftech Sazavu. Uz se tesim, ze budem jezdit s detma, az povyrostou 🙂

zlatka
23. bře 2009

My Moravu a Vltavu. jako ze seriálu se mi nejvíc líbí písnička od Ríši a jinak mi to přišlo dost takový umělý ty jejich dialogy, ale dneska se mi to líbilo, to mě fakt pobavilo🙂

Matýsek je šikulka šikovná, no moje řeč s tím zankováním, Peti . díky za mailíky, ta zoo vypadá dobře, možná bych i jela, i když už znaky, jak jsem psala, asi zapomněla. Beruš odpoledne spí tak do tří, tak ideální by byl čas odpoeldne nějak kolem čtvrté, ale nevím,jetsli to na vás není už moc pozdě.

cecil
24. bře 2009

Jsem se nasmála, jakýhomá Linda jedlíka....ale stačí mu zjevně mlíčko, takže pročpak to hrotit, že? 😉

Lindo,myslím že s Manducou budeš spokojená, napiš pak!

Ne, Zlatu, nevyznělo to, že ji řežeš jak žito! 😀 ....naše Emi se teď naučila upřeně se zahledět do očí a......MLASK! přes hubu! 😀 Jenže já už to čekám a tu ručičku jí chytnu a mlasknu ji já...no udělala to asi všehovšudy pětkrát, z toho včera večer dvakrát, protože už byla unavená a mazala o půl deváté spát. (Měli jsme včera zase rozcestováno po dr. v Prostějově.) NO pokaždý to ořve, nevím co víc, jestli dostala po ruce, nebo že mě bouchla, jak je jí to líto 😅 . Ale kterejsi den bouchla dvakrát záměrně Štěpánku hokejkou po hlavě...tak jsme jí dala přes ruku, ale ona pak šla a bouchla ji krabičkou od svačin..a pořádně. Já chytla nerva a nasázela jí tři na prdel...a to už je bez plín. A co mylsíte? Utekla do chodby, asi deset vteřin brečela a pak jsem čekala, že poletí ke mně a bude chtít utěšit, ale ne....běžela ke Štěpánce, objala ji kolem krku a svorně brečely obě. Takže jasně věděla, proč dostala, normálně se jí šla omluvit.

Jako já nejsem za tělesné tresty, všechno napřed stokrát vysvětlím...ale jestli dvouletý děcko zkouší kde má hranice, tak je má poznat. Bít nás doma nebude. Navíc mám příklad z okolí jak to dopadne, když na maldší sestřičku se nesměl starší bratříček ani škaredě podívat....natož jí něco oplatit a holčička zbije svorně i největší děcka ve školce... 😖 . Takže Štěpánka má nakázáno nenechat se a klidně jí to oplatit, jen míň, protože je menší. Ale tentokrát jsem musela zasáhnout já, protože Štěpánka koukala na Školku nebo co tam bylo v telce a chudina se lekla, jakou dostala baňu 😅 .

Teda když to po sobě čtu tak to zní dost hrozně, ale ono je fakt nejlepší, když si to děcka vyřídí mezi sebou.

JO, Peti , díky za maila....a neboj, mimi bude určitě v pořádku. I přes angíny a průjmy 😉.

Ahoj babky

bananek
24. bře 2009

Dobré ráno ,tak koukám že máme další šikulku Matýska jak mu to už pěkně jde.Mě holky napřed mrzelo že na to znakování nemám penízky ale nic jsem nezameškala tím že jsem pořád z malou doma a koukáme na obrázky a čteme si tak už nádherně mluví a domluvíme se to mladej byl větší lenoch .Hold prý kluci takoví už jsou.Naopak u Lucišáka musím dávat pozor na pusu někdy se tak rozjede že vše opakuje například mladej ju naučil ,,dám pusu,dej stovku"No prostě puberťák a dítě co začíná mluvit.ENTIKU buď ráda že mladej řekne bobek naší mladou Toník naučil že tam má H... a ta lítá po býtě a řve to několikrát zasebou no já skončím dřív na psychyně ale alespoň tu mám pořád veselo a večer mám už nervy na pochodu a co jinak holky nového?Nějaký srazík třeba v Globu nebo tak něco? 😀 😀 😀

entik
24. bře 2009

ono s tim mluvenim je to fakt hodne individualni, ja to vidim v kurzech znakovani, jsou deti co jim jde v roce krasne rozumet a povidaji a jine deti, jeste ve dvou letech poradne nemluvi. U mateje vidim, ze by mluvil, ale ta pusinka mu to neumi poradne stvorit. Ale ono to prijde 😉 jako vsechno, ze? a to knizky miluje, porad povidame, a tak. Diky znakovani me to nemrzi, protoze mi i tak vse rekne, ukaze. Rano me upozorni, ze vyslo slunicko, komentuje co nakupujem, cte si knizky... kdyby jsme neznakovali, tak by mi to nemel jak dat najevo, toz tak 😉

bazalka
24. bře 2009

Ahoj holky!!!

Zlatus, s kym jsi me probirala??? 😕 😕 😕

I u nas zacina tvrdsi vychova, protoze to nase dite zacina obcas lehce zurit 😖 😝 ... obcas pres zadek jedna prileti, ale jen kdyz uz je velkej duvod a hlavne tak, aby vedel, za co to bylo ... cili hned. Kdyz je nekde pres pul bytu a je nez k nemu dobehnu ... on uz mezitim dela neco jinyho, to uz nema cenu.

Konecne jsme vyrazili chvilku ven ... a vratili jsme se tesne pred tou snehovou bouri, ci co to bylo 😝

prool
24. bře 2009

Je Peti, tak to blahoprejem k mimi. Nejak jsem to nezachytila, tak se omlouvam za pozdni blahoprani. Hlavne at jste v pohode.
Na proc bychom se netopili koukam a dobry - jen me vadil, ten casovy skok.
zatim pa kecalky nejak vubec nestiham - Vasa je ve spani uplne ukrutny - nemate nekdo tip na nespavost a spis to skrabani. Uz si dost nevim rady - pres den to jde, ale v noci hodne spatny.

cecil
24. bře 2009

Oli, zrovna jsem byla dopoledne u kamarádky, ta byla týden v nemocnici s 3 měs.hošikem, rozjel se mu ekzem, tak mama drží dietu, ale dr. v nemocnici říkali jestli prý nebude mít nějaký kožně-respirační syndrom (teď jsem to určitě blbě napsala 😅 )...a navíc mají podezření na alergii na plínky...naštěstí ale od mala používá látkový, jsem ji totiž zlanařila 😀 . Tak jsem si taky vzpomněla na Vašíka, že to neměl od narození, že? 😖

Jo a že chcete nějakou kvalitní zábavu, jste měly dát tipa dřív, v sobotu tu máme Evu a Vaška! Pořádá to naše obec, na výdfělek.. a s Petrem musíme slepit dva tisíce losů... 😀 🙄 ....tak až tu po večerech nebudu, tak víte co dělám! Ještě jsem měla jít do šatny, ale nemám hlídání 😅...naštěstí 😀.

Jo, Ivi, taky jsme s Emuš došly pět minut před tou fujavicí, to nám vyšlo...ale Štěpánka šla zrovna z autobusu 😅.

fajn
24. bře 2009

Ahoj holky já vás tady šmíruju nebojte,ale dnes se musím chlubit.
Byla jsem s Didkou u neurologa a vše v pohodě prej máme přijít až za rok. Nakreslila mu křížek ten ráda maluje a kolečko a v tom oči,nos a pusu(to je kočka kdyby někdo nevěděl) tak říkal že křížek namalovat je těžky no tak nevím. Jinak spolu psali on na počítači a Didka na stroji. Seděli na židli a Didka povídá píšu jaj on a pak říká jak ty doktore 😀 . A taky jme byli na pneumologii a Doc. Kopřivovi když ji chtěl poslechnout tak napřáhla ruku a povídá ,,nech toho nebo ti jednu fláknu" ještě že měl ucpany uši stetoskopem. Já sní fakt zažívám to je děs.
Holky chtěla jsem se zeptat jak chodíte do toho MC Heřmánek není tam taky něco jako Rarášek má to být pro hyperaktivní děti .Dívala jsem se na strjdu Google a nic mi to nenašlo. Prej to má být tam ,nepodívala byste se mi tam jak to tam je. Jako od kdy do kdy a tak díky moc

bazalka
24. bře 2009

Marci,
Didku uplne vidim 🙂)) ... ale Kopriva je uplne super pohodar, toho nic nerozhazi a jeste si s ni v tom duchu pokeca 🙂)) Na neurol chodite ke komu ... k Halkovi??? No je to sikula sikovna ... by Vam mohli vystavovat na novorozencich, jaci jste borci ... at maji rodice mensi strach 😔

bazalka
24. bře 2009

Evko, to mate dobrou zabavu ... to jako kazdy obyvatel obce se musi podilet na pripravach??? 😅

fajn
24. bře 2009

Bazalko jo Kopřiva je pohodář. A chodíme k Hálkovi je hrozně fajn i jeho paní. Ta k nám jezdila od Rané péče a pomáhala nám s očkama a tak všeobecně. Hlavně mě když k nám přijela tak i po psychické stránce ,stašně jsem se na její návštěvy těšila škoda že už skončili,už nás vyřadili ☹ že už je dobrá 🙂

bazalka
24. bře 2009

Marci, Halka znam z kliniky, je moc fajn. I my jsme s Martasem u nej byli, asi 3x (pro jistotu, kdyz se narodil malnko driv), pak uz nebylo potreba 🙂. Jeho pani neznam, taky je dr???