Olomouc - maminky II

janica..
24. dub 2008

Tož je to tu jsme ve dvojce, vítám vás baby 😉 😉 😉 😉 😉 😉

janica..
autor
28. kvě 2009

Raduš super, já vím, že jak jsem to oznamovala já, tak jsem u to brečela 😀 😀 😀 ty hormony 😀 😀 😀

Jinak je mi už líp, zobla jsem ibalgin........

entik
28. kvě 2009

obré rady proti nevolnosti

Následující tipy nemusí stoprocentně zabrat u každé nastávající maminky. Rozhodně je ale vyzkoušejte.

* Ráno ještě v posteli snězte kousek suchého chleba, sucharu, sušenku, případně několik kousků sušeného ovoce.
TAdy jsem nasla neco, jak proti rannim nevolnostem:

Něco, co můžete mít bez velké přípravy nachystané ráno u postele. Tyto potraviny rychle zvýší hladinu krevního cukru v organismu, která je zvlášť ráno velmi nízká. Nedostatek cukru přispívá ke vzniku nevolnosti.

* Oblibte si zázvor. Jde o jednu z nejúčinnějších látek v boji proti ranním nevolnostem. Můžete si koupit zázvorové sušenky nebo si doma připravit studený či teplý nápoj přímo z čerstvého zázvoru. Seženete ho například v prodejnách biopotravin, ale stále častěji i v běžných prodejnách ovoce a zeleniny. Na trhu jsou také zázvorové čaje nebo dokonce speciální lízátka s příchutí zázvoru (koupíte v lékárně). Pokud nemůžete zázvor v jeho přirozené podobě, v lékárně si lze pořídit zázvorové tablety.

* Na první pohled to nemá žádnou souvislost, ale proti těhotenským nevolnostem velmi pomáhá i pravidelný pohyb. Minimem je půlhodinová procházka denně. Nejenže vám bude lépe psychicky, ale pohyb také reguluje fungování střev a krevního oběhu, což může nevolnost zmírnit. Častým problémem bohužel je, že některé ženy se na procházku jednoduše nevypraví, protože je už při východu z bytu postihne další nevolnost a musí se vrátit.

entik
28. kvě 2009

hojky holky,

LIndi, my zitra nedorazime, matula ma zanet hrtanu a nesmi mezi deti. Vypada celkem zdrave, teploty nema, ale v noci silene kaslal a sipave dycha, trochu chrapti ☹ tak mi ho je lito, smudlika. Rano jsem sla radeji k Mudr, at si ho poslechne...

Jinak jsem dnes mela prezentaci znakovky v Provazku a bylo to fajn, byly tam moc sikovne deticky tak jsme radili, jen bez matyska...chjo.

a ty rady jsem ted nasla na netu, tak treba ti radus pomuzou.

mejte se pekne.

entik
28. kvě 2009

a z toho oznamovani v praci jsem byla taky takova nesva a dopadlo to podobne, culily jsme se vsechny 😵 😵

bekulkamama
28. kvě 2009

janica: taky bych něco zobla 😖 ale nemůžu že ....
doufám že jste se hezky nadlábly oběda děvčata, já tu mám loupák ☹
entik: 😀 hmmm
tak ráno jsem zkoušela obyč. sušenku a šla za 10 minut ven ☹
zázvorové lízátka a tablety mám ale moc zahřívají tělo a těžko se po tom dýchá ☹
pohybu mám v práci až až ☹
a pak babo raď 😀 ale díky Peťu....

entik
28. kvě 2009

☹ 😖 😲 bekul, tak to ti nezavidim

bekulkamama
28. kvě 2009

njn co už, jsou horší věci ne?
hlavně že to šéf vzal tak dobře, to mě uklidnilo dneska 🙂

entik
28. kvě 2009

😵 to potesi🙂

entik
28. kvě 2009

jdu neco delat, ahojky

bekulkamama
28. kvě 2009

pa pa

zlatka
28. kvě 2009

Kliďánko můžeš chodit do práce a jít na mateřskou až osm týdnů před porodem, já jsem taky vydržela skoro až do konce, však máš dost místa za recepcí, ne, tak se tam vejdeš 😀 😀 Jdu vzbudit beruš, fičíme na tancování.

Zítra jedu se školou do té Vídně, tak na nás myslete, počasí nic moc, vstávám ráno už ve čtyři, bo jedu ještě pro kolegyni do prostějova a pak mám obavy, jak ty naše svěřence ohlídáme, je jich moc a my jsme jen dvě, ale snad se vrátíme domů všichni. To si pak oddychnu, až budou všichni v buse🙂 Taky je kolem toho vyřizování, volání, změny-ten jede, ten nejede, už mi na to padnul kredit.

bekulkamama
28. kvě 2009

zlatu 😀 jj vejdu...
budem na vás myslet, ať se to povede aj to počasíčko, hezky si to tam užijte, teda v rámci možností že 🙂

cecil
28. kvě 2009

Nazdar babinec, musím něco dělat...ale nechce se mi, v noci jsem byla pětkrát vzhůru 😝 , to je pak člověk rozlámanej hned zrána.

A to dnes půjdeme ještě podruhé na seno.

JInáč musím napsat, že Emilka je už tak 14 dní bez nehody, sama si říká na čůrání, prostě se to zlomilo a je to bezva!!! A taky se streašně rozkecala, včera mi říkala : mamo, távat! Je sedum pet! A pak mi řekla, že snídat chleba s máslem a medem nechce, že není blázen! 😀

A dnes ráno konstatovala, že Tutebek je blbá (rozumnějte, dívala se na Krkonošské pohádky a Trauntenberk se jí zdál pitomej) 😀 😀 😀

A Štěpánka je dnes doma, už od pondělka kašle a dnes hned zrána měla 37, takže na výlet zítra se školou nejede. Je samo zklamaná.

Zlatuš, ty zvědavko zvědavá 😀 , proč jsem se nas*ala???? Ále jedna stará můra si mě vzala do huby proto, že jsme seděli hodinu a půl na jejím dvoře (byli jsme pozvaní na oslavu narozenin šestiletého kamaráda Štěpánky). NO a prej že mladí nic nedělají, jenom vysedávat na dvoře, ale pomoct nic....no já byla naprosto v šoku, prostě místo snachu druhej den pomlouvala mě (ještě před Štěpánčinou paní učitelkou, což mě mrzelo dvakrát). K*áva jedna stará, zapšklá! 😠 Jak to má zařízený ona doma, za to já přece nemůžu, za mě tu nikdo nic neudělá...vrrrrr.
Teda ta mě tak napumpovala, že jsem říkala Petrovi, že ani on mě tak nedokáže vytočit! A to je už co říct. Dva dny jsem měla po náladě! 😖

NO nic, jdu tu uklidit, ještě půjdeme dávat seno na kopek, jaksi se mračí, ani jsem se nedívala na počasí, kdyby nám to zmoklo, byla by to škoda.
páček!

entik
28. kvě 2009

evi, jsi nam tu chybela 😀

takove pomluvy dokazou pekne otravit ☹ hlavne, ze neni obrany... a cloveku to neleze z hlavy.

dnes jsem cetla diskuzi o porodech a narazila na tve porody 😉 jak jsi mela s emcou porad poslicky 😀 😀

senu zdar!!

entik
28. kvě 2009

jeste k tem brisnim tancum, nejsou spec, kurzy pro tehotne? ja myslela, zejo. Ja chtela chodit na gravidjogu, ale je v pondeli, kdy nemuzu, tak jsem chtela zkusit neco jineho. Ale asi budu chodit zase do pomadu, tam mi to cviceni vyhovovalo a hlavne me to nuti cvicit kazdy den doma, kdyz jdu nekam organizovane, jinak se nedonutim 😅

bekulkamama
28. kvě 2009

cecil ☹ uf teda ty máš strasti ☹
entik: jsou ale žádné v Olomouci!!! ale mám dva kontakty na jiná města... entik kde se to cvičí? že bych se pak přidala?

cecil
28. kvě 2009

čau 🙂 beru a teto mám r y m u 😀 zí tra pojedeme ze školou na výlet muzu mit rymu ale nemuzu mit teplotu čao pipi a ema 😅 🙂 😉

cecil
28. kvě 2009

f

zlatka
28. kvě 2009

ahoj Štěpánko, ty náš soplíku, to už jsi šikovná, když už tak píšeš! Ať se ti výlet podaří, budeme výletovat obě!Myslím na Tebe a ty mysli na mě! Tetka Zlatka

zlatka
28. kvě 2009

ještě kamarádka chodila na cvičení na balonech a dokonce to bylo zadar, zjistím kam.

zlatka
28. kvě 2009

zítra asik kosa, co?

entik
28. kvě 2009

Zlatu, vylet si, pokud mozno, uzij. a vsichni se v poradku vratte, jestli vam bude prset, tak nic moc☹ i stepuli, toje pocasi takove nevyletni 😖

entik
28. kvě 2009

bekul: http://www.centrumvitality.com/index.html

sjed si niz na stranku, tam je program pro tehotne. Je to na Dobrovskeho 35.

entik
28. kvě 2009

duchu, ty nekam chodis cvicit?

entik
28. kvě 2009

ted jak jsem si to cetla na tom centru vitality, tak je to normal tehotenske cviceni s prvky jogy, jako v pomadu.. tak nevim. Nechodila jste tam nektera?

bekulkamama
29. kvě 2009

entik: díky si poklad, slyšela jsem i o té gravi józe tak si to asi pozjišťuju vše a uvidím... díky moc

cecil
29. kvě 2009

Ahoj
Štěpánka nikam nejela, v podvečer měla 37,5. Mně to bylo jasný hned, ale Štěpule to oplakala. A Emilka měla teplotu pro změnu v noci, prdlačky jsme se vyspaly ☹ .

Jo a seno nám zmoklo durch 😖 ....no letos se prostě jaksi nedaří.

bekulkamama
29. kvě 2009

chuděra ☹
seno jste nestihli schovat??? ☹ teda vy máte pech...

cecil
29. kvě 2009

zmoklo.....zase uschne, jen kdy? 😅 😀

Po víkendu už má být myslím pěkně...

bekulkamama
29. kvě 2009

tak hlavně ať se nezapaří 😀

já jdu na úřady pa