Olomouc - maminky II

janica..
24. dub 2008

Tož je to tu jsme ve dvojce, vítám vás baby 😉 😉 😉 😉 😉 😉

cecil
10. říj 2009

Zlatuš, tak jsem se těšila na cizokrajná jména a je to not found.....
A neboj, už jsem koupila desky do školy, stejně žádný neměla, aspoň to bude trochu praktický a využije to. A samolepky. Ale to je fakt něco na mě! Navíc jak píše Linda, je to pro 12, 14 leté a ne pro sedmiletý děcka! Jinak jsme nějakým omylem viděly jeden díl, no holky tam nahání kluky, chodí na radne, Štěpánku to ani nebaví. Se divim že se na to spolužáci dívají/můžou dívat.

Holky si dotáhly do baráku kočku a Emča ji vozí v kočárku pro panenky, je fakt vidět že se děcka doma nudí 😨 . A to je zima před náma ☹ .

Ale kočka statečně drží 😀, až se divim.

Jani, gratulujeme ke klučíkovi 😵 .

Á, už jim kočka zaběhla pod postele....no to se dalo čekat, chudák zvíře! Jdu ji najít. Prej už v ložnici není...

páček

bekulkamama
10. říj 2009

mě ty jména taky nejdou ☹
cecil: samolepky frčí co? Neteřinky po tom taky blázní... 😀
Jani mimochodem sem říkala že Damiánek bude lámat srdce 😀 a už je to tady hi hi

efinna
10. říj 2009

Ahojky
To je počasí ☹ , snad nebude zítra pršet!!!
Zlatu tak já jsem čekala ve čtvrtek kolik mě dr. zas řekne, že jsem přibrala a já 2 kila zhodila 😅 ! Tak mám zatím 3 kila navrch od začátku. A to ne že bych nepapkala

Tak mě ty jména taky pišou not found..., ale když kliknu na jména pro mimi (na vrchu), tak se mi zobrazí 🙂

Měj te se a zítra mrknu jestli se něco koná 🙂 !

efinna
10. říj 2009

Teďto po sobě čtu, 😅 (shodila)

bekulkamama
10. říj 2009

efi: já jsem teď od svojí váhy 5,5 kg ale začínám papat víc tak teď čekám že to poroste jako blázen 😅

petula7.
10. říj 2009

Ahoj holky nejsem sice z Ol, ale zajímalo by mě j jestli některá z Vás nechodila do Rizikové poradny do Fakultní nemocnice, moje doktorka mě tam posla s tím že buď si mě tam vezmou do své péče nebo půjdu zpátky k ní. Jsem totiž v 30 tt. a mám těhotenskou cukrovku s inzulínem. No snad m iněkdo poradí co mě tam čeká. Příští týden se tam musím objednat. díky moc

bekulkamama
10. říj 2009

ahoj Petuli já teda jsem doma na rádoby menším rizikovým ale FN se mě netýká ☹
v rodině máme cukrovku a vím o tom dost ale jak je to v těhu netuším a neporadím, naštěstí jí nemám, rozhodně ale tady v Olmiku je super specializovaná diabetologická poradna a myslím že dr. tu jsou dobří!

petula7.
10. říj 2009

Já z toho mám právě strašnou hrůzu, když mám jít někam do novýho ☹

bekulkamama
10. říj 2009

Peti: neboj jistě to nebude nic hrozného, navíc těhu cukrovka většinou po porodu zmizí, je šance že to bude pryč a na mimi to nemá zas tak strašný vliv 😅 neboj to bude v pohodě, taky uvidíš co ti řeknou jaké máš krevní hodnoty a třeba to máš jen slabé....

petula7.
10. říj 2009

V úterý jsem byla na první kontrole na diabetologii, tak jsem během 14 dnů zhubla 3 kg, tak mi doktorka řekla že si mám před jídlem píchnout inzulín abych se víc najedla. Já vím že to zmizí, ale teď když mám největší chuť na sladké na něj můžu zapomenout a mám jíst jenom maso, na to zase vůbec nemám chuť ☹
A moje gynekoložka mě právě poslala do Olmika do té poradny.

bekulkamama
10. říj 2009

Peti: to se dá nahradit různě! předně je dobrej slad sladkej není a přitom máš ten pocit, sacharidů má málo a dá se to vím že je to těžké ale sacharidy máš ve všem tak to můžeš zahánět např. banánem leč pozor bacha že ono si to musíš hlídat jistě si počítáš příjem a jednotky! 😖 neboj to se srovná a až to vychytáš tak si dáš i něco fakt sladkého a inzulín to utáhne jen musíš srovnat tělo a poznat jak ti reaguje...

petula7.
10. říj 2009

Zkusila jsem to počítat ale nějak to nejde, né na každým pečivu je napsaný kolik má sacharadiů. Je to hrůza, ale člověk si musí říkat že je to jen na 2 měsíce a někdo to má na celý život. Uvidím co mi řekne na příští kontrole.
Jak jsem měla těhotenstí ze začátku v pohodě tak teď je to pravý opak.

bekulkamama
10. říj 2009

Peti: řekni dr. dá ti tabulku kolik má chleba apod. pečivo a jiné např. i zelenina a ovoce, oni to mají a dávají to, taky to někde doma máme jen nevím kde, tak bych to asi nenašla no ale zkusím se podívat jak pojedu k našim domů ju? jdu na tv pa pa zatím

petula7.
10. říj 2009

Já tu tabulku mám tak jí hledat nemusíš, jsi hodná, musím se s tím nějak poprat.

bazalka
10. říj 2009

Peti, neboj ... ke komu jdes do poradny? Vetsinou tyto maminy na na starost dr. Prochazka, ale ten je ted pracovne v zahranici, tak je tam nejspis dr Prasilova. Starsi doktorka, desne oraz, ale moc moc fajn zenska. Diabetycke mamky ma jeste po interni strance na starost dr Loykova na interne. Tady hodne zkusena. Vydrz to ty dva mesice, pak uz bude lip 😉

bazalka
10. říj 2009

Teda to pocasi je hnus!!! Zlatus, jak to vidis ... upresnis to dopo? Snad bude lip nez dnes. Navic Martas zacal dost kaslat ... no, jsem zvedava, co z toho vyleze. Jestli to bude horsi, tak nejspis nedorazime 😢 , at neco neroznesem

cecil
10. říj 2009

Ahoj Peti, předně by sis měla pořídit malou kuchyňskou vážku do půl kila, abys mohla všechno pěkně odvážit, než ti to přijde do oka a poznáš množství potravin.

Jestli máš tabulky, tak je to dobrý a nezbude opravdu nic jiného než odvažovat a všechno pořád číst. Já našla ještě jedny a mám tam i pečivo :

Výměnná tabulka potravin obsahující 10 g sacharidů:

dalamánek.......................20 g
bílé pečivo-rohlík, houska...18 g
veka..............................17 g
chléb celozrnný...............20 g
chléb český.....................21 g
chléb kméínový konzumní...20 g
chléb slunečnicový............22g
kroupy............................13 g
pohanka..........................14 g
ovesné vločky...................15 g
mouka.............................13 g
rýže syrová.......................13 g =po uvaření 40 g
těstoviny syrové................13 g =po uvaření 45 g
knedlík bramborový............35 g
knedlík houskový...............20 g
brambory..........................55 g
čočka syrová......................17 g= po uvaření 45 g
fazole syrová......................17 g =po uvaření 50 g
hrách syrový.......................16 g=po uvaření 50 g

mám ještě i tabulky ovoce, zeleniny, mléč.výrobků, kdybys chtěla. Ale předpokládám že to máš.

JInak ty tabulky jsou orientační, nemusíš odvažovat po 1 gramu, to bys musela mít digitální váhu,stejně mámteď dvoje tabulky a koukám donich, v něčem se rozcháízejí...třeba v druhých mám houskový knedlík...25 g a bramborový knedlík....30 g. V jedněch je hroznové víno 55 g a ve druhých 60. Spíš je důležité dodržovat pravidelnost v jídle, jíst zhruba po třech hodinách, svačit, dát si druhou večeři....

cecil
10. říj 2009

Jo, Prášilová je fakt ranařka, Ivi 😅 .

Ženský, já mám nějakou žravou 😠 , půjdu si asi zacvičit, i když je to slabota....bych potřebovala dvakrát týdně pravdielnej pohyb.... ☹ .

pa

petula7.
10. říj 2009

Já ty tabulky mám taky, jen se v nich trochu orientovat, jsem strašný zmatkař a ze všeho jsem hned vyklepaná.
Já nemůtžu ani to bilý pečivo, jen tmavé. Strouhanku už vůbec né, to si mám aji z řízku oškrabat. Je to síla, no ale musí se to nějak vydžet.
Mě spíš zajímalo, co mě v té rizikové poradně čeká, já ani nevím ke komu půjdu, gynekoložka mi dala akorát telefoní číslo že se mám objednat, jsem z toho byla tak vyjukaná že jsem se sebe nevydala ni hlásku.
No uvidím v pondělí, co mi řeknou po telefonu.

cecil
10. říj 2009

Aha, já myslela že nemůžeš najít jednotlivý druhy pečiva..tak to ber průměrně...to tmavý. Stejně je to na jedno kopyto. Já taky bílý pečivo nejím, ale ani mi nechybí.

A stresy neměj, obejdnej se a uvidíš že to hladce proběhne. Mamin tam bude víc a nebudeš v tom sama. Určitě se kvůli tomu nenervuj, akorát bys měla uplakaný miminko 😉 .

petula7.
10. říj 2009

Já bych nejradějí šla k nějaké doktorce, né k chlapovi, jsem zvyklá na ženskou, je to takový lepší, větší důvěra než k chlapovi.

entik
11. říj 2009

ahojky, tak jsem chtela prijet na drakiadu s nasima, ale pocasi nam nejak nepreje 😖 .

Petuli, drzim palce, at je vse v poradku a krasne to zvladnes.

Oli, jak to pokracuje s pocuravanim u Vasika? uz to preslo? Mne prijde nejlepsi, tato obdobi, ktera jsou jasna a ocekavatelna prejit, bez zadnych vycitek a poznamek. At se mu to nezafixuje a nema zbytecne vycitky svedomi. Muze to byt reakce na skolku, na zmenu rezimu, na zdravotni problemy, na cokoli, co nedokaze ovlivnit a jakakoli poznamka by mu mohla jen uskodit, ve vyznamu, ze by se tak snazil at vam udela radost, ze by se mu to nemuselo povest a bylo by to jen a jen horsi. Staci jen poznamka: to nevadi, to se stane, pojd, uklidime spolu. (je fakt, ze kdyz po desate za den vytiras a prevlikas, tak to da pekne zabrat. Holt musime to vydrzet🙂

RAdus, od jake firmy jsi kupovala ty olejicky?

entik
11. říj 2009

sviti slunicko 😵 😵 😵

konoupek
11. říj 2009

Ale toho bahna co tam bude 😝

zlatka
11. říj 2009

Ahoj holky, tak drakiáda se koná,nebylo by to ejn v tom případě, že by začalo zase pršet. Jinak jsem na poli byla a je tam tráva, bahno skoro žádný, dětem gumáčky, ale jinak je to v pohodě.Tak zatím pa a držte pěsti, ať už neprší.

entik
11. říj 2009

Zlatu, kde je to pole? nekde u nadrazi?

bekulkamama
11. říj 2009

Zlatu počítám s tím jen doufám že stihnu vlak o půl druhé abych se stavila před tím u vás
oběd máme pozdě... 😖
bazi: no mezi nama Loyková je teda děsnááááá ☹
já znám od dětství dr. Venháčovou a Zapletalovou to jsou prima baby 😀

bekulkamama
11. říj 2009

Zlatuš prosím tě mobil s sebou!!!!!! kdybych vás hledala, taky nevím které pole teď myslíš....

bekulkamama
11. říj 2009

mám špatné zprávy, tady už leje ☹

zlatka
11. říj 2009

nene,na pole se dostanete do kapličky, naproti mezi barákama je jediná cesta z ěmsta, tam tudy. jen aby ten déšť nedošel až k nám, kci. Ať to spadne tam na Raduš a sem už anoo kvapka.