Olomouc - maminky II

janica..
24. dub 2008

Tož je to tu jsme ve dvojce, vítám vás baby 😉 😉 😉 😉 😉 😉

linn
8. pro 2009

A vcera jsem se teda konecne pustila do nejakeho vanocniho cukrovi a chtela jsem si udelat testo na pernicky, ale nejak jsem si to blbe precetla a dala tam 10x vic tuku, tak dnes druhy pokus 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
holt ze me asi nikdy kucharka nebude 😅

zlatka
8. pro 2009

Mám homeopatika paragrippe, no dneksa jsem si udělala cibuli s cukrem a Linduš mi dovolila Biotussil, ten máme doma, sinupret mám jen tablety, co jsme kdysi kupovala na dutiny.Lindi díky za radu.Můžu to kombinovat s těma homeo? Vím, že se furt ptám jak debil, ale když jsem těhu, tak chci, aby to bylo pro prcka co nejmíň bolestný. I když to kalšání mu asi taky moc neprospívá.
Evi, myslím těma hormonama ty návaly pláče, to ty určitě ze stesku nemáš. Navíc, když mi ji hlídá babi a ve mě je pořád ještě zbytek vzteku z toho jejího posledního výstupu....No, dám ještě zítřek a to je max., od čt už mám i vycházky, tak snad bude líp i s tím kašlem.
Tak papa, holky moje zlatý.

linn
8. pro 2009

Zlatus kombinovat muzes, akorat to neuzivej zaroven, u tech homeo to chce odstup od veskereho jidla, piti, aspon pul hodky 🙂

zlatka
8. pro 2009

Mně se letos do pečení ani nechce, zkusím jen něco málo, abysme se zabavily s berunkou, něco s vykrajováním.Takže jste dobrý, že už některý máte nepečeno.

janica..
autor
8. pro 2009

Ahojky,

taky letos opět nepeču, jen linecký a taky pro zábavu malýho....... něco dá tchýňka a já to odmítám jest, jako já jsem fakt popelnice, co je doma hned sežeru, takže na cukroví nehraju 😅 😀 😀 Stačí co dostal malej na mikuláše a to od nás nedostal nic jen tu chaloupku a sešlo se tu 10 figurek a čokoládek nepočítaně 😝 3 kalendáře no hrůza....

Zlatuš já bych měla teda taky pěknýho absťáka, vydržím bez malýho jeden den a to mezitím volám 😅 no a o hormonech mi ani nemluv, furt řvu, při každé kravině, Peťan to už nekomentuje 😀 😀

Lindi 😀 😀 tož ať ti dnes cukroví vyjde 😀 😀

zlatka
8. pro 2009

To jsem ráda, Jani, že nejsem takovej magor sama. 😀 no a taky mě dojímají filmy, radši se nedívat.Myslím, že po porodu ze mě nebudou kolem mě všichni stíhat, když si vzpomenu, jaký to bylo u beruš.

janica..
autor
8. pro 2009

No já včera brečela, že vypadl Bendig se superstár, přitom jsem chtěla ať vypadne 😀 😀 😀 mi ho bylo prostě líto 😅

zlatka
8. pro 2009

😀 😀 Tak to jsem ustála teda.Hlas měl docela dobrej na to, že je to takovej zajac mladej, ale myslím- podle jeho chování- byl takovej jednodušší, aspoň mi přišlo.No tak se nediv, když oni to podbarví tou hudbou, ještě do toho tam vidíš bečet ostatní, to bys musela být z kamene. Ale boreček to ustál, já bych ten tlak nezvládla teda, nesl to statečně.

No a taky mě naštvalo, že jeli s Berunkou do Olympie bez sedačky, ještě jsme jim říkala, že když někam pojedou, že si ji musí vzít, jo, jo, jóóó a pak si pro ni nepřijdou, přitom to je otázka chvilky.Není to daleko, ale kdo ví, co s emůže stát, ještě v takovým počasí a zmatku kolem Vánoc.Tady na tohle jsem taky maličko úchylná, bez sedačky ani metr.

linn
8. pro 2009

Jani, to si presne pamatuju, jak jsem cekala Samouse a divali jsme se na Anglickyho pacienta, to jsem pak brecela snad 10 minut a to jsem to videla snad potreti 😅

a Bendiga mi teda taky bylo lito, myslela jsem, ze bude ve finale, stokrat lepsi nez Smajda s Dominikou 😒

linn
8. pro 2009

No to mas Zlatus pravdu, asi by tu vyhru stejne neustal a je strasne mladinkej, ale i tak..

S autosedackou jsme na tom uplne stejne, i kdyz si ho berou nasi jen do Unicova ty tri km, tak pokazde sedacky stehujem. 🙂

bazalka
8. pro 2009

Lindi 😀 ... no co, peceni je pokus-omyl 😀 . My dnes upekli linecky a vcera vanilkove rohlicky 🙂. Jeste tak 3 druhy a stop, babicky pecou tuny. Ja pecu vseho jen jednu varku.

Ja jsem taky matka zavislacka ... pokud to aspon trochu jde, tak i z prace volam, jak se Martas ma ... coz muj tatka fakt nechape 😖. Jo a hormony se mnou nehazi a silim jak vy, tak hormonama to asi neni 😀

Jani, i ja vcera tlacila u Superstar slzu a to mi je Bendig nesympatickej ... tim nerikam, ze spatne zpiva, ale prijde mi desne hloupej. Ale je mi jich lito ...

Tak to bych zurila, kdyby nekdo vezl Macika bez sedacky ... Marta ma sedacky u obou babicek

Teda, to nase dite ze spani tak kasle 😢 ... ale pokrok, konecne uz umime smrkat 😅

efinna
8. pro 2009

Ahojky
Hi tak to já řvu taky furt! To mě zas ukápne slzička ve čt na kontrole jestli zas ponesou kolem mimi! 😅

U nás taky zvonil Mikuláš ale malá si vzala jen kokino a řekla ahoj 🙂!

Marodi brzo se uzdravte!! A Zlatu teda to by mě teda namíchlo, kdyby mi bábi vezla malou bez sedajdy 😠 !

Do pečení se mi letos taky nechce 😝 , asik budou jen rohlíčky a linecký!

Taky se přidávám k závislačkám 😅

Sáruš taky teď začla smrkat sama a chce pořád 😅

Jinak jsem dnes mohla mýt porod za sebou, by jste nevěřili co se mi stalo, šla jsem pověsit prádlo na balkon a malá mě tam zavřela 😢 ! Jako třepu se ještě teď! ☹

entik
8. pro 2009

Ja se v tehotenstvi nedivala ani na zpravy, kolikrat jsem se tak rozplakala, ze jsem musela odejit pryc, aby me Matej nevidel... a to jsem fakt i vzlykala... No a smutny filmy... jeste horsi.
Ted je to o neco malo lepsi, ale i tak mne vse rozplace, aspon uz vsak nevzlykam 😉

vcera jsem vam napsala dlouhou zpravu o mikulasovi, ale neni tu ☹ tak jen ve zkratce, byl skvely! matej se nas drzel jako kliste, ale pak se osmelil, pozdravil se s mikulasem. odpovidal na otazky a byl z nich u vytrzeni. basnicku teda zkratil na "masinka...ozraly" takze prvni a posledni slovo 😀 😀 ale aspon jim ukazal obrazky. od certa dostal uhli a nadsene mi ho ukazoval a volal "kamen"

pisu jednou rukou, drzim lenicku...

fotky jeste nemam zmensene a neni jich moc ☹kdo jste jeste fotil? kdyz tak je sem hodte, sim 😅

evi, jak ses z toho balkonu dostala?

konoupek
8. pro 2009

Ahoj holky,

tak já taky bulím u všeho a to nejsem těhule,ale od té doby co jsem těhule byla to je snad u všeho a Jani včera i u Bendíka,takže v tom rozhodně nejsi sama 😀 😅 .A stejně,jako ty jsem chtěla,aby ho vyhodili,pže Šmajdovi fakt fandím.

Jinak Denuš dnes začala soplit a já musela na gyndu se zánětem,takže super den 😒 .nebýt dědy,tak nevím,jak bych se tam doplácala v tom počasí,když ani už nevím kolikátka autobus tam jede a v kolik a odkud....no roky jsem tam jezdila autem a ted je pro mě hromadná doprava docela maturita 😅 .Tomáš si bere auto skoro každý den do práce a už mě to začíná štvát 😠 .

Mikuláše se Denuš bála,jen co ho viděla,takže jsme šli domů s brekem.

entik
8. pro 2009

ty fotky jsou jen 4 ☹ , ale uz jsou tam!!!

efinna
8. pro 2009

Tak já mám jen 2 fotky, tak je přidám!

No Peti malá naštěstí pochopila a dala tu kliku nahoru 🙂 ! šla jsem jako vždy pověsit prádlo a malá na mě kuká přes dveřní okno a já na ní, no ale tentokrát než jsem pověsila jeden kousek ložního tak si stihla donést židličku a už to bylo ☹ , jinak ještě na kliku nedosáhne, no moje nervy! Teď co dělat že? Tak jsem naházela pár kolíčků na sousedku ale zřejmě nebyla doma, tak už jsem uvažovala že rozbiju okno nebo co! No ale nejdřív jsem zkusila malé domluvit ať tu kliku dá nahoru no a pochopila, tak se to obešlo bez jakých koli jiných zásáhů 😲 ! No ale co se pak ve mě odehrávalo 😢 ! No teď už si dám bacha!

bananek
9. pro 2009

Teda holky vyjste ale pilné včeličky mě napsaly ještě ty rehabky a akupunkturu tak snad v pátek sobotu a nedělu udělám vše a prdíkuju na to jen ať je něco na stole a krabičku moji mamce a nazdar já mám stejně hubnout tak žádné obžerstvo se letos konat jako nebude. 😎 Když nesmím já tak oni mohou jen malinko ha ha 🙂

cecil
9. pro 2009

Téda Evi, to sis užila na balkoně, já vždycky do dveří strčím aspoń papuč, nebo něco, ale ono není nikde napsáno, že by ho neoddělala, že? 😅

Fotky z vítání Leničky krásný! Zlatuš ty srdíčka jsi dělala ty? Krásný!!! A pěkný veršíčky, Tebe je do školství skoro škoda! 😀 😀 😀
A ty tři sudičky-všechny těhotný, to bezva vyšlo, co? 😀 Předpokládám, že ta co drží Leničku je Evča. ???

Jinak ta fotka jak vás Pavel láká do obýváku, to vypadá jakoby tam trsal rumbu, nebo co 😀 😀 😀, šejk šejk šejk.... 😀.

A k cukroví, včera jsem upekla perníčky, už jsou z třetiny snědlý 😅, dnes udělám linecký a zítra slepovaný kolekča a končím. Vlastně ještě čajové tyčinky. Všechno dělám z poovičních dávek, protože to máme v kuchařce všechno po půl kile mouky a po půl kile másla....tak to teda ne-e 😅 😀.

Lindi, napíšu ti recept na perníčky, kde není tuk, tak to třeba nepopleteš, jo? 😉 Těsto se nemusí nechávat zeležet a pěkně se z něj dělá díky medu. A můžou se i hned jíst.

Perníkové figurky z medu
50 dkg hladké mouky, 20 dkg ml.cukru, 3 vejce, 13 dkg medu, 1 polévková lžíce koření (skořice, zázvor, hřebíček, anýz, badyán), 1 lžička jedlé sody.

Pečeme asi na 150 - 180 (Podle trouby) - 5 minut.
Upečené ještě horké potíráme rozkvedlaným vajíčkem, nebo slanou vodou.
(já je dělám i jen z žitné mouky a jsou dobré i ty, jedí je i holky, to je myslím důkaz 🙂

cecil
9. pro 2009

Zlatuš a teda - na babi bych si skrz tu sedačku došlápla ! Bez sedačky jsem nejela ani kilometr do školky, když tam ještě Štěpánka chodila! 😠 Nerada beru i druhý děcka ze školy, je to jen 2 km, ale člověk nikdy neví 😖 .

Tak nic, já jdu na to cukroví, holky už se těší....pá

bazalka
9. pro 2009

Ahoj holky!!!

Evko, to musel byt desnej sok!!!! Sousedce se to stalo loni 😔 ... nam jde ta klika schvalne hodne tezko, aby to Martas nemohl zavrit ani otevrit.

Evko, ten recept zni dobre ... ale u nas perniky moc nefrci ☹

Holky, ja jsem si udelala radost a koupila si keramickej nuz ... jsem nadsenaaaaaaa!!!! Uz ho mam i pro tchynku k narozkam a sadu nozu pro brachu na Vanoce ... to je uplne jiny krajeni a pry zdrave 😉

janica..
autor
9. pro 2009

Ahojky,

Sáruš je borka 😀 😀 teda nechtěla bych být Evi v tvojí kůži 😝

Oli máš nějaký info ze školky? jak to bude probíhat příští týden? jsme radšik dnes nešli, ještě trochu kucká, ale jinak je oki....

JJ tak jízda bez sedačky, to by bylo taky něco na mě, kor Zlatuš když to maj k vám minutu.......

prool
9. pro 2009

ahojky,
jsme si říkali kde jste 😉 normálně máme přijít na 10 a budem tam celou dobu a prý nám dětičky budou ukazovat co se naučili 😝
papa zítra jedeme do Brna ke kožní
těhulky držte se a maminky taky
zdrar

efinna
9. pro 2009

Ahojky 🙂
Jj holky ani nemluvte, ještě že to tak dopadlo 🙂 . Už na to raději nemyslet!
😀 jj těhotný sudičky!
Ivi ten nůž dostala mamka od taŤky a je max spokojená, suprově krájí, nechápala jsem, nemusí se vůbec brousit a hlavně jak píšeš krájí zdravě!!! Taky zatím o jednom aspoň uvažuji! Jj suprovej tip na dárek!!! Mohl taťka ještě chvilu počkat kupoval to hned jako novinku a to za jeden dal 800 😝 , ale teď už jsem ty ceny viděla trocha nižší! Je to tak?

Tak to je oki, že je Damiánek lepčí snad stihnem ještě nějakou hernu co Jani? My byli v uterý v aquparku v herně! A dnes se byli s tatinem koupat tak malá nadšená 🙂 ! Je tam každý pondělí a středa program pro děti, tak příští středu jdou zase!
Měj te se

janica..
autor
10. pro 2009

Ahojky,

Oli díky za info 😉

Evi příští týden klíďo, co hned v pondělí? připojí se někdo?

Tak jsme byli u zubáka, Ivi a Marti díky za tipa na Mudr. Svačinovou, je fajn, mladej úplně v poho, nejlepší bylo,když byla před námi paní a tu vrtala, tak se chtěl jít furt dívat 😅 😀 K tomu školníkovi, jsem fakt odmítala chodit 😀 😅

Oli písni jak jste dopadly na kožním....

zlatka
10. pro 2009

Evi, no balkón paráda, mě tak jendou zamčeli v baráku a klíče jsem měla v kočáru venku, naštěstí bylo dítě u mě, tak jsem čekala jak mlsnej pes, až někdo půjde kolem a volala na něho, ať mi odemče-komedie.To musí být hroznej pocit, když zůstaneš tak odříznutá.
Ivi a za kolik ty nože jsou a kde jsi je koupila?

EVI, PERNÍČKY JSOU HNED MĚKKÝ?
JÁ UŽ JSEM RELATIVNĚ V POHODĚ, JEN TEDA TEN KAŠEL, děcka-posilovačka na břuch jak blázen, včéra jsme se na sebe dívala, že se mi to už na tom těhu břichu rýsuje, s takovou tam mám do vánoc krásnou vánočku, jak mívají chlapi machři a borci🙂🙂

zlatka
10. pro 2009

jO a kon., tady je známo, že se děti víc bojí Mikuláše než čerta, bo Mikuláš má takovou škrabošku děsivou, berunka taky vykládala, že nemá oči a tak, ale letos to rozchodila docela pěkně-i ty čerty, jsem čučela...oproti loňsku.

konoupek
10. pro 2009

Zlatu prej v Týnci to bylo pěkný,tak půjdem příští rok tam,tady je to jakési o ničom 😝 .

A to zase Denuš byla minulý rok v poho,ale letos to teda nedala...

No nám jde balkon taky těžko zavřít,takže u nás se to snad nestane,ale nervy to být musí.Jedné známé se to taky stalo a naštěstí ty děti už docela rozumí co se po nich chce,tak malá taky nakonec otevřela,ale mezi tím stačila prej pěkně pocukrovat obývák kilčem mouky 😀 😀

efinna
10. pro 2009

Ahoj
Jani myslíš na koupání, nebo jen na hernu? V Po a St je tam děckama narváno, pač tam je koutek zdarma po plavání! A v Ut je to pohoda Čt zas maj ten kroužek, však víš 😉 😀 ! a v Pá je to taky volnější!

Hi tak to malá naštěstí nestihla nic, stála jen na té židličce a čučela na matku jak je zmatená na balkoně 😀 , by mě zajímalo co si myslela!

Zatím ahoj

cecil
11. pro 2009

Evi a jsi to ty co držíš malou Leničku, žejo? jako kdo jinej....ale že se tu ten dotaz ztratil....

Zlatka s vánočkou 😀 😀 😀 😀 😀 , ta seš éro. Já budu mít vánočku jen na plechu...