Olomouc - maminky II

janica..
24. dub 2008

Tož je to tu jsme ve dvojce, vítám vás baby 😉 😉 😉 😉 😉 😉

cecil
26. únor 2010

Ivi nazdar! Toto uteklo, asi víc nám než vám, že?
čáu už doopravdy 🙂

bazalka
26. únor 2010

Mne to uteklo a myslim, ze klukum taky 🙂. Martas byl u babi a dedy spokojenej a Vilas mel klidek na Olympiadu 😀 ... ale jasny, ze jsme smutnili

reni7
27. únor 2010

no moc jim to tam sluší v tom deníku 😵 😵

bekulkamama
27. únor 2010

cecil: díky že sis vzpomněla 😀 popravdě si myslím že se to kojení natáhne časově později pořád ale po mě někdo chce abych s tím něco dělala já, já to zkouším ale fakt nevím jak, prostě má hlad, ukecávám dudlem ale nejde to dlouho tak mi nezbyde než zas kojit za 3 h. jsem ráda že si to ze začátku měla taky tak.. to mě uklidnilo, nevím kdy je čas to natahovat ale 2m. zas není moc ne? polštářek hned v pondělí koupím
no víš já hledám něco na noc, když spí, když je rozbalenej taky mu pomůžu i teploměrem v tom problém není ale budí ho to tak něco ať při spánku prdí sám abych nemusela stokrát z postele a mačkat nožky..
ten hořčík mě napadl to můžu zkusit...nechtěla jsem to sama bez domluvy jíst ale asi to nevadí ne? aspoň to bude proti únavě pomáhat..
jo za nás se netahalo tolik klnih, já byla ta nejmenší ve třídě drobeček, taková ta poslední v řadě v tělocviku 😀
bazi: vítej celá zpět, máš IP 🙂
malej má novou matraci tu polokokosovou a sedí mu víc než molitanová, asi proto že my máme tu ortopedickou (asi sem to tu už psala) celou noc spal v postýlce, no spal, tak nějak co to šlo ale už nebyl s námi poprvé celou noc... šikulka moje, jen se naučil spát s plínkou na očích pořád si ji držel na hlavě a nechtěl ji dát.. 😀

janica..
autor
28. únor 2010

Guten morgen 😅

jsme doma, už jsem se nemohla dočkat, totální absťák na Damiánka, i když tam za mnou byl denně 😅 no představa, že po císaři tam tvrdnout 5 dní, no nevím nevím, jak bych to dala...... tý jo holky já mám tolik energie, Petráš ze mě nemůže, včera jak jsme dojeli, tak já začala uklízet, ale v jakým tempu, no Petráš na mě čučel a nechápal a prej kdy žačnu dělat ještě kliky 😀 😀 😀

večer dočtu jestli bude nálada na net 😉

linn
28. únor 2010

Cauky,

Jani, vitej zpet 🙂 uz jsem omrkla fotecky, Ericek je nadhernej a tobe to v tech novinach moc moc slusi 🙂

tak co porod, srovnani s cisarem?

My mame ted pres vikend navstevu z Orlove.

Krasnou nedeli 🙂

konoupek
28. únor 2010

Jo a zapoměla jsem...Ivi taky vítej zpět,vy už to máte v malíku ta odloučení 😉 .

Jani na srovnání taky čekám,tak až bude čas,doufám,že nám to sem všechno napíšeš 😉 .

My máme super víkendový obědy u "tchýně"...včera omáčka s knedlíkem a dnes vepřo,knedlo,zelo...a pak podle toho budem taky vypadat 😀 😝 .

konoupek
28. únor 2010

Zlatu a snad zase v út přijdem do cvička,jestli teda je 🙂

cecil
28. únor 2010

Čau Jani, fakt vám to v novinách moc sluší 🙂 . A seš nabitá endorfinama co? To závidím. Člověka to tak nakopne! 😀 Čekáme hltavě na porod!!!

Radi, máš IP.

Pěknou neděli

prool
28. únor 2010

ahoj Jani,
vitej - tak uzivej domaci pohody 😉
15kg v prvni tride dobry - moje babicka mela 14kg v prvni, tak se toho tak drzim. Vasik ma 14,5kg a na to jak je omezenej, tak me to prijde dobry. Vahu bych asi moc neresila - holky jsou drobny a pokud ji vsechno, tak OK.
Lenicka uz je cvalik 😀 😀
babusky dobrou

janica..
autor
1. bře 2010

Helou jdu poklidit a jestli zbyde chvilka, tak vám písnu ten můj porod 😉

bekulkamama
1. bře 2010

jani ahojky vítej doma s malým eričkem, jsi nabitá koukám to je skvělý, uklízej dokud máš čas 😀 až ti povyrostech budeš mít doma raubíře dva a to bude mazec těch chlapů tolik na tebe hi hi
mimochodem můžeš uklidit i u nás 😀 třeba prádlo mi tady trčí už pár dní 😀
prool: tak babi byla taky drobek 😀 asi jiná doba dneska ty děti nějak víc baští a míň se hýbou...

janica..
autor
1. bře 2010

Tak v úterý jsem byla na kontrole a řešilo se jestli půjdu zase na císař, ale doktor, mě ujistil, že porodím, pač jsem otevřená na dva prsty, já jsem z toho byla tak hotová, že jsem celý dopo řvala 😅 nevím proč, no hlavně jsem mu nevěřila...... ale odpo prcek začal fest řádit, tak jsem si říkala ,že by? Jsem si Evi vzpomněla na tebe, jak jsi psala, že Lukášek den před porodem řádil.
No a asi ve 21,00 mi začali bolesti jak při menzes a tvrdlo břicho a kolem 23,00 to začalo pravidelně, no zkoušela jsem usnout, ale nešlo to, ještě jsem vletěla na Peťu ať jde lehnout, kdyby náhodou, tak ať spí aspoň nějakou hoďku, měl odpolední a to chodívá spát po jedné v noci...... No já hodila sprchu v jednu a furt to nepřestávalo, ve dvě byla vana a furt, tak jsem začala dobalovat věci, že asi fakt pojedem 😅 no ale jako furt to byla pohoda, bych i doma ještě vydržela, ale měla jsem toho streptotoka a to se musí píchnou antibiotika 4 hodiny před porodem, tak jsme po třetí hodině vyjížděli....
Malýho jsme vyhodili u Peťových rodičů a jeli jsme do porodnice, no furt jsem stejně čekala, že nás pošlou dom
😅 , doktor mě prohlídl a prý že do oběda porodím, byla jsem otevřená na 2cm, no tak jsem Peťu poslala K Peťovým rodičům, ať se ještě vyspí, že jako stejně budu rodit až někdy večer, pač mi bolesti nějak ustopavaly a hlavně když jsem tam viděla jednu maminu jak trpí, tak jsem si říkala, že času dost......
Kolem páté mi pichli ty antibiotika a já chvilkama usínala, tak jsem taky trošku ještě pospala, v 7,00 se na mě přišli podívat a prý stále na dva centimetry, hmm tak jsem si jen v duchu říkala, no jo jsem to říkala, že to nebude jen tak 😅 chtěli mě připojit na monitor, ale já chtěla jít na záchod, tak mě nechali, že pak dojdou, ale jaksik na mě zapomněli a já byla jen ráda, pač, jsem si lítala po pokoji, asik 4x byla ve sprše, no ale kolem 8,30 začalo přituhovat, to jsem si říkala, počkám na doktora a pak zavolám Peťovi ať dojede, doktor došel asik v 8,50, se podíval a prý jsem na 7cm a prej budem rodit, já z toho vyhukaná jak prase, ještě mi píchl vodu a já prej za jak dlouho to vidí, prej tý bude rychlovka a já že musím zavolat manželovi, že ať dojede, se na mě podíval a prej no nevím jestli to stihne 😅
No tak jsem volala Peťovi ať urychleně dojede, byl u P. rodičů a ti bydlí 10 minut od porodky a ať dá Damiánka k Evce jestli je doma(bydlí nad P. rodičema), že to bude rychlejší, než ho vozit k P. mamě do práce, to by nestihl už vůbec nic 😅
No tak se to brutálně začalo rozjíždět a prý že můžu začít tlačit, jak budu cítit kontrakce, no furt jsem si říkala, že to Peťan musí stihnout, ale já pak zatlačila a hlavička byla venku, pak ještě asik 2-3x a malej byl venku, já totálně hotová, že tam Peťan nebyl, ale když jsem uviděla malýho, tak mi to bylo jedno, hlavně že všechno bylo oki 😵 měla jsem parádního doktora i por. asistentku, no a jak malýho přestřihli pupeční šňůru a dali mi ho, tak Petráš dojel, jenom čuměl a nehápal 😅 no už mu to hlásila sestra, že už jde pozdě, ale furt nevěřil 😅 malej se narodil v 9:10, takže to byla mega rychlovka 😵 tak Peťa konstatoval, že u prvního nemohl být, druhý porod nestihl a takže do třetice to prý vyjde😅

No a srovnání je to nádherný, že hned po porodu jsem mohla vidět toho mimíska co člověk nosil 9 měsíců a hned ho dostat k sobě, né jak u císaře, jsem ho viděla až po třech hodinách, na 5 minut, z toho jsem byla dost špatná......no a fyzicky jsem na tom taky o hodně líp....

No zhrnu to, byl to rychlý, bezproblémový a ve finále i bezbolestný porod, sice mě to mrzí, že tam Peťa nebyl, ale co už, už jsem s tím smířená, stejně by mi u toho porodu nějak nepomohl, já jen poslouchala tu asistentku, ta byla fakt parádní 😎

cecil
1. bře 2010

Jééé, Jani, tak to bylo pohodové. Aspoň to tak vypadá v tvým podání. Jsem ráda, že jste to tak zvládli - a i bez tatu 😉 . Tak třeba na poitřetí! 😀 Na to, že jsi byla v podstatě prvorodička to byl fakt fofr. Prej do sedmi jsem pospávala a v devět byl na světě 😀 😀 😀 . O tom by se mohlo někomu akorát tak zdát! 🙂

Já měla u obou porodů taky bezva personál, u druhýho ani doktor nebyl, jen dvě PA.

bekulkamama
1. bře 2010

klobouk dolů jani, a neboj u holčičky pak petris bude hi hi

linn
1. bře 2010

Ahojky,

Jani, tak to je super, ze jsi to takl krasne zvladla a tak v pohode 🙂 a do tretice to petan urcite stihne 😉

bekulkamama
1. bře 2010

jsem chtěla v kaufu udělat nákup do zásob domů a zjistila jsem že ten kočár je taaal malej na ty mé nákupy 😀

bekulkamama
1. bře 2010

jo holky já koupila kapky sab protože ty baby calm nějak nezabírají a to je má skoro 3 týdny no ale čtu tady že na tříměsíční koliky se mám poradit s lékařem jestli je můžu podávat no tak to by to nemělo být volně prodejný ne? nevíte? jo a taky píšou do tekutiny to mám jako odstříkávat? prej před každým jídlem mátes tím zkušennosti?

efinna
1. bře 2010

Ahojky 🙂
Jani tak to byla pohůdka co 😉 🙂 ! Jsme říkali ze ségrou, že jsi tak rychlá, že ani ten porod Peťa nestihl 😀 ! Jinak jak píšeš hlavně, že jste obá v pořádku! A do třetice to fakt určo stihne 😉

Radi a jak dáváš kanavit s vigantolem?

bekulkamama
1. bře 2010

Zlati kde si? nerodíš ještě???
efi kapnu do pusinky a kanavit většinou taky ikdyž první dny na lžičku a kapla mlíčka ale už ne... kanavit ale kape blbě tak ten je lepší pak ze lž. už ani nevím už ho dávám jednou měsíčně jen.. vigantol denně do pusinky..

efinna
1. bře 2010

Kdy má přesně Zlatuš ten termín?

Já se jen ptám, že malé jsem to taky kapala do puseny teď mi dr. i v lékárně říkali odstříknout na lžičku a kapku do toho!

prool
1. bře 2010

ahoj Jani,
parádní porod 😉 moc Ti to přeji a třeba u třetího budete všichni, jak manža říkal 😀 😀
papa
baby s dotazníkama ozvěte se na tu adresu, ať ví dotyčný, s kým můžou počítat díky 😲 😉

bazalka
1. bře 2010

Jani, tak je teda parada!!! Kdyby Ti nekdo pred tydnem rekl, ze porodis tak krasne, neverila bys, co? A co mimisek, je hodnej? A jak ho bere Damca?

bekulkamama
2. bře 2010

efi ona to má až v dubnu, má čas, teda pokud to nechce urychlit 😀
jak ji znám tak neodpočívá a něco organizuje pro školu i na MD, jinak tu kapku do pusinky už neřeším stejně to dávám před kojením, přijde mi složity odstříkávat, většinou to napumpuju a pak mi to moc teče než mu to dám do pusy tak sebou mele že chce jíst a mě teče prso a než ho provizorně schovám tak je řev 😀
když kapnu do pusy tak on udělá mňam mňam a já už vytahuju prseno 😀
jinak sabky včera zabraly holky, celou noc prděl sám a mezi kojením se vůbec nebudil prděl až před dalším kojením a to ani s pláčem nebylo tak snad to tak vydrží než to přejde zcela zato zadeček se nám zas horší se na to vyprdnu imazol sem dala stranou a zas tam máme pupínky ☹ fňuk, já mám ale smůlu..

zlatka
2. bře 2010

nazdárek,
tak mi Kon, na cvičku říkal, že je to tu už i s porodem, tak jsem chvátala vás dočíst,teď jsem pár dní nebyla online.Jani, tak takovej porůdek závidím, fakt, no a kvůli tomu adrenalinu pro tatina by jste to měli sfouknout ještě do třetice. 😀

Tak opět jedna hláška ze života:
prohlížíme obrázky s maminkama a miminkama v bříšku, při pohledu na jednu kypřejších tvarů s velkým pozadí:
"maminko, tahle paní má miminko v pedeli."
"beruš, to se neříká, to říkají jenom...!
skočí do řeči: "cigááni"
"ty víš, kdo jsou to cikáni?"
"Nóóó, pčecéééééé.............. nevim."

Jinak Zlatuš sama dobře neví, kdy má termín, furt s tím šibujou, tak se nechám překvapit, ale myslím, že to bude zkraje dubna, člověk je víc akčnější, u berunky jsem víc odpočívala, vychrupovala si.

Bekul, kočár je o.k, jen ty tvé malé nákupy jsou nějak větší🙂

bekulkamama
2. bře 2010

he he to jsou, ale přeci nebudu jezdit jen pro rohlíky...
http://www.zbozi.cz/p35988-fischer-price-sedatk... toto si objednám, nemám stejně ani hrazdičku tak to se mi šikne.. v obchodech nic není a když tak hrací deky víc jak za litr to je hustýýý

prool
2. bře 2010

ahojky baby,
uplne jsem se nad tou fotkou v deniku rozneznila 😵 to jsou teda bobici mali - 😵 😵
jo jani - co ten dotaznik - kdyz zvladas uklid, tak to zvladnes levou zadni - pisni mi na IP mail.adresu - ted v pondeli se zacina.
Peti, diky ze ses prihlasila - Marosuv kolega je dost bohem a jak jsem vcera zjistila, tak jako neodepise nikomu, ale kdo se ozval, tak s nim 100% s nim pocita a i kdyz jste se jeste neozvali, tak taky 😀 😀

efinna
2. bře 2010

Radi nám ty sabky začli taky až teď zabírat, mi připadne! 🙂 Jo a to lehátko máme, koupili nám ho tchánovci a zatím si teda v tom víc lebedí Sárinka 😀

Zlatu ta hláška nemá chybu 😀 😀 😀 😀 , máš to ale bystré dítě!

bekulkamama
3. bře 2010

prool taky mi neodepsal, tak mám to psát? joo a jinak trvalé mám na heyráku tak když chcete Olomouc tak to psát jako tam na tu adresu ne? jinak sem v Samotiškách ☹ a to nepatří pod Olomouc ☹
efi jj no je fajn že to roste s dítětem že, ale malej tam taky bude, však ho pustí 😀 se těším až mi to dojde už sem to objednala.. sabky sou fajn my spíííme hurááá a mám i trubičku a taky to zasyčí trochu ale to jen při přebalení jinak je to na nic jo ale dávám 10 kapek a nevím zda to není moc, sic je tam až 15 ale mám dojem že má trochu řidší hovínko tak zda to není z toho...
Zlati jj četla jsem taky, Beruš je vždycky hvězda.. ty budeš mít doma veselo až budou tak povídat oba hi hi