Olomouc - maminky II

janica..
24. dub 2008

Tož je to tu jsme ve dvojce, vítám vás baby 😉 😉 😉 😉 😉 😉

cecil
14. črc 2008

Jo, Lindo, nakonec jsem se podívala na srpen a viděla jsem to tam. To skoro vypadá, že to doktoři blbě spočítali, ne?
Tady jedna přišla k doktorům až ve čtvrtým měsící, měla pořád MS a přesné stáří se prý pozná prvních dvanáct týdnů, takže smůla. Odhadovali to na konec července....no a nakonec to bylo koncem května 😅 a měla taky 2,5 kila. To by asi těžko mělo děcko o dva měsíce dřív narozený.

Hehe, sestřenici rozháněli v PV porod týden kapačkama a Kuba se narodil pětikilovej 😀 . Normálně 😕 😉 .

Lindo, já spím blbě už snad čtrnáct dní, ale dnes teda docela dobrý, jak se ochladilo. Já jsem těhotná poslední dva měsíce nespala vůbec...furt jsem chodila čůrat, břicho zavazelo...

Ahoj

bazalka
14. črc 2008

Ahoj holky, teda tady to zije 😝
Jsem to nevydrtzela a 2x vas za obu navstevy aspon precetla 😀
Navsteva super, fakt jsme si to uzili, jen bylo sileny vedro 😝. V pa jsme byli v Lesne ... byli jsme nadseni a Martas taky spokojenej 🙂
Lidni, nemas na spani kojici polstar? Ted me zachranoval par tydnu pred porodem, pekne jsem si hada polozila vedle sebe, podlozila bricho, nohu ... rikali jsme mu milenec 😀
To mimco teda bylo celkem veliky ... ale v kvetnu porodila kamoska ve 35.ty a Lubinek mel 3200g 😎 ... a to termin mela spocinanej spravne, mimi totiz cekali po IVF a tak se seknout neda 😉

Tak ahooooj, jdu zehlit 😝 😝 😝

linn
14. črc 2008

Cauky, tak kde je kdo? Vsichno dovolenkujou? 🙂
Ivco, tak to je fajn, ze navsteva probehla dobre, jak je to do Lesne daleko z Ol., ze bysme taky nekdy podnikli vylet 😉
No dneska uz spanek zas ok, v posteli se nejak porovnam, kojici polstar vyuzivam spis na lezeni u tv, ale mozna si ho budu brat i do loznice. 😉
U nas ted zas spi blbe spis Samous, usinani na nic, uz ho nekdy nechavam i samotnyho, at si zanadava 😅 neklidne, budi se, ted jeste po obede furt poradne nezabral, porad semi v chuvicce ozyvaji nejake podezrele zvuky. 😖

bazalka
14. črc 2008

Lindi, je to u Zlina, asi 60km.

janica..
autor
14. črc 2008

DObrý večer,

konečně jsem zde 😅 včera nám nešla elektrika od půl sedmý do půlnoci, kurnik už si neumím představit život bez elektriky 😝

Jé LIndi chudino, pamatuju na ten konec, taky jsem vůbec nespala ☹

entik
14. črc 2008

ahojte, hlasim se po delsi dobe, jen na skok, uz jsme na pul na tabore... 🙂 ted zrovna delam casovou osu pravekem, porad neco tvorime, strihame, domlouvame, kupujeme, resime.... uff, at uz jsme tam, je toho hodne a ten posledni tyden je fakt stresovy.. ahoj

entik
14. črc 2008

tak ja jdu spat🙂
ted jsem delala popisky do naseho "muzea"... kdyby jste se chteli za nama podivat, udelat si vylet, tak muzete, 26.7. mame navstevni den. Je to v Hostejne za zabrehem na Morave, v udoli ricky Brezna, treti tabor na leve strane. V hostejne vas nasmeruji. Nas tabor je TO Medvedi Olomouc. 🙂

entik
14. črc 2008

😝

konoupek
15. črc 2008

Ahoj holky,
no doprčic tady to teda žije 😀 .Jen vám teda písnu,že konečně je počasí podle mýho gusta,tak si to užívám 😵 .
Peti vy by ste si asi na ten tábor přáli tepleji co?Ale i tak si to tam užijte a odpočinte,pokud je to vůbec s dětma možný 😀 😉

cecil
15. črc 2008

Zdarec,

Peti, nestresuj, však ono to nějak dopadne 🙂 a užij si to tam!!!!

Já mám taky fofr, včera jsem zavařovala okurky a zítra zas, taky už pomalu začnu balit ty dva na tábor 😝 . Se mi chce.

Jani, hele teda u nás včera 17 stupňů, celej den, to bych si teda na červenec představovala víc. Ale na Hané prý bylo tepleji.

ahojda!

linn
15. črc 2008

Cauky,
no tady je tak kolem 20, pro me teda ideal, ale kvuli tem taborum by to teda mohlo k tem 25 stoupnout 😉
Evi, kdo od vas jede na tabor, Stepanka s tatkou?
Samous jel dnes s dedou navstivit prababicku do Ol., tak mam klid, dopoledne jsem byla ve meste, v pohodicce si vsechno vyridila, pokecala se zenskyma v praci 🙂
No kolegyne mi povidala, ze v patek byla v lekarne jedna zenska, dala dite k adopci a oni ji propustili ani ne 24 hodin po porodu, to me teda docela sokovalo 😲
Ja se teda jeste rodit nechystam, zitra jedem s mou mamkou a Samousem na vylet do Boskovic k pribuznym a ja jedna mam ridicak 😎
A jeste jsem se chtela zeptat na vase uspechy s nocnikem? Ja jsem momentalne rezignovala, proste me negenialni dite stavkuje. Mela jsem o tom, co vsechno bude umet do narozeni brasky trosku jine predstavy, ale co, aspon znakovani mu jde 😉

konoupek
15. črc 2008

Lindi,tak u nás je to s načníkem taky pořád na bodu mrazu 😝 .Sice do něj už nerve opici,ale včera tam začala dávat její oblečení 😀 .Z toh si vyvod na co mi ten nočník máme 😀 .Chtěla bych říct,že na ho....,ale kéž by 😀 .
U nás je taky tak kolem 20-ti stupnů,no chrochám si 😉 .A zítra jedeme ke kamošce na koníky,nechat se možná i trošku povozit.Já teda né já mám z toh velkýho zvířete respekt docela,ale denuš asi bude nadšená...doufám

linn
15. črc 2008

Jani, tak si to uzijte, to bude mit urcite uspech,
No Denus ten nocnik vyuziva spon k necemu, Samous ho enma ani jako odkladaci plochu 😀 😀 😀

entik
15. črc 2008

😀 😀 jsem se nasmala vasim nocnikovym dobrodruzstvim 😀 😀

prool
15. črc 2008

ahojky baby,
už jsme zpět z dovči a s Vášou to byl teda zážitek. Spinkal líp, ale v sobotu ho píchla vosa pod oko a do ucha, tak jsme pádili do Krnova do nemocnice na pohotovost. 😀 Kdyby o něco šlo, tak jsme asi nedojeli a byrokratický přístup by asi taky nepřežil - než se vyplnili všechny formuláře uff. Naštěstí reakce nebyla nijak prudká, jen trošku mu nateklo oko a ucho a druhý den dobrý. Akorát teď okolo proletí moucha a Váša má hysterický záchvat.
Taky ještě před odjezdem stačil spadnout se skleněnou miskou (no matka amaterka, že, než jsem se otočila, tak to bylo) a už jsem se viděla, jak jedeme do Krnova znovu, naštěstí, spadl nějak mezi ty střepy.
Jinak dovča fajn - najezdili jsme denně tak 30 km - Vášu to bavilo 😀 😀 Já jsem nestíhala 😀 😀 Teď se chystáme na Slovač, tak abych zjistila, kde je v Břeclavi pohotovost 😀 😀

Jinak Ivi, po otevření hranic, si myslím, že ho nemusíš mít napsanýho, ale jistota je jistota. My jsme měli pas, ale ten už nám propadl - teda Vášovi - byl jen na rok. Jinak ho mám v občance, tak to snad stačí. Ale na Slovesnko je to jedno.
Peti, plínky přišli - včera jsme byli pro ně na poště, ale ještě jsme nezkoušeli.
Evi prosím Tě pošli mi odkaz na ty bambusky - ráda se mrknu 😀

Dneska jsme byli u alergologa, tak zkusíme jiný antihistaminika a nějaký vitamíny a trošku prostě změnu, jak bude reagovat.

Jinak děcka jsem uplně mrtvá. Sousedům se narodila minulý úterý vnučka a včera jsme oslavovali - teda ono se to dost zvrhlo. Bylo nás tam osm. Jedna slivka za druhou a v pět odpo jsem ji měla jak z praku. Vůbec to nešlo odmítnout. Pak jsme měli s Marošem pauzu na koupání Vašíka a mě to asi zachránilo. Jinak bych dopadla jak naši známí, kteří vytuhli na oslavě 😀 😀 Táta teď chrní s Vašíkem 🙂 🙂

Mějte se moc fajn a papa
Lindi my s nočníkem taky nic - dneska sice dělala e e e a vytáhl si nočník a sedal na něj, jenže než mě došlo, že si s ním jen nechraje, tak to bylo v plínce 😢 prostě mě překvapil
pa Olča - nějak se tu vykecávám

bananek
15. črc 2008

Ahoj holky tak jsem včera lítala po městě z nevěstou a zháněla kdejaké blbosti a výzdobu a tak dále no snad to máme už vše dnes je podle mého gusta tak se mi to líbí žádné dusno tak akorát 😀 😀 😀 😀 Teda nechci se chlubit ale malá nebyla pokakaná tak myslím už nejmíň dva měsíce nočník perfektně funguje dokonce né ani na oslavách čoveče ona celej den nekadila a večer jsem ten nočník málem ani neunesla tak nevím asi si zvykla a je jí lépe na nočníčku 🙂 🙂 🙂 🙂 Jó a dokonce včera řekla u hrani kaka tak mě bylo jasný která bije a už jsem letěla pro věc na kaku 😀 😀 😀

zlatka
15. črc 2008

Konoupku, s tím nočníkem jsi to napsala hezky, sjem se musela smát 😀 😀 😀 No, tak u nás je odchytovka, když vidím, že to na ni jde, tak rychle podstrčím, ale sedá bez protestu i během dne a vždycky řekne nééni, když se jí nic nepodaří vytlačit.Banani, lůca je šikulka.

Oli, vy jste etda smolaři, tolik úrazů během chvilky?

Holky, neznáte nějakou hru pro dva, co by se dala hrát na svatbě(kromě poznávaček a jiných klasik?) něco exclusiv????Díkec

bazalka
15. črc 2008

Ahoj holky!!!
Tak jsme meli dopo navstevu ... jancu a Damouse 🙂 ... kluci si pohrali, maminy pokecaly 🙂
Matro, Lucka je borka ... u nas pri starem, nocnik nam neva, vetsinou se vycurame, ale kakcime zasadne ve spani 😠
Olco, teda to byla vesela dovca 😒 ... a oslava musela byt dobra, bych byla jak delo po par slivkach a pri koupani bych martu urco utopila 😀
Holky, zatim zdar a fajn vecer!!!!

janica..
autor
15. črc 2008

Ahojte,

u nás se nočníkuje tak, že si na něj sedne a dělá aaaaa a jako že tlačí a toť vše, nestresuju času dost 😉

Oli tak ještě že to dobře dopadlo, včely blbý 😝

Zlatuš co se nás ptáš? ty seš hlava na takový věci, určitě na něco přijdeš 😉

zlatka
15. črc 2008

no, jenže já už mám před sebou asi pátou svatbu (my jsme byli jako první) z naší bandy, tzn. chce to vymýšlet pořád něco novýho a jaxi taxi, došla inspirace, tak mě napadlo, že jste třebas na své zažili něco neobvyklýho, co by se dalo použít. tož tak.

janica..
autor
15. črc 2008
bazalka
16. črc 2008

Dobre ranko!!!
U nas byl dnes budicek ve 4.30 😝 😝 😝 😝 😝 ... Martaskovi se asi enco skaredyho zdalo, protoze zacal hrozne plakat. Tak jsem za nim letela, dala mu mliko, ale dyl nez do 5.15 jsem ho v pelechu neudrzela 😖. Tak ted jsem ho supla s hrackama do postylky, ale velkou sanci tomu nedavam. Nastesti byl hodnej, hral si a nedelal budicek sousedum 😉
Zlatusaku, ty ze nemas napada???? Neveriiiim 😀

entik
16. črc 2008

ahojky
jednem nasem kamaradum pripravili fajnou hru na svatbe, meli dokazat, ze se dokazou ve vsem zastoupit, tak zenich musel prebalit panenku a dat si ji do baby vaku. Meli aji natocen na pasce plac, tak to vypadalo supr, v plince bylo taky neco hnedyho... a nevesta zas mela pospojovat pocitac, klavesnici, mys, monitor...

My jsme delali, ze si zenich musi nevestu po slepu najit, sel po klubku, ktery jsme natahli ruzne po namesti, kolem zelvy a tak, ostatni povzbuzovali a nevesta musela mezitim zastupovat ponozku, aby dokazala, ze je spravna manzelka... Uz presne si nepamatuji ty kecy okolo, ale byla to taky sranda.

Me zavazali ruce a nuzky ziskal Slon,kdyz projel takovou trasu na kolobezce mezi kuzelkama, taky na namesti, takze na tech kostkach to stalo za to... jsou z toho supr fotky, zenich na kolobezce🙂

entik
16. črc 2008

Ivi, budicek nezavidim, my ho meli o pul sedme a jak nam to prislo brzo!!!!!

prool
16. črc 2008

ahojky baby,

Peti mooooc si to užij - ráda bych se jela podívat, ale jedeme na Slovensko - radši bych jela na tábor 😀 😀
Ivi nic moc budiček - nezávidím, ale u nás je to také pořád nic moc - v noci se budí a nechce spát ani s náma ani v postýlce.
Lindi - drž se - bude líp.
Evi zkoušíme plínky, ale ten náš učůránek 🙂 je má hrozně pročůraný, tak ho asi zatím budem trénovat jen přes den. Co ty bambusky.
jdem papat čus čus

konoupek
16. črc 2008

Ahoj holky,
tak u nás se dnes spalo až do čtvrt na devět 😵 .Denuška si dáchla no 🙂 .
Jinak jsem byla na imunologii-alergologii,jsem prej silnej alergik na roztoče,takže prej budu brát prášky a zítra ještě na odběry,kvůli trošku jinejm mejm probémům a ko.na štítku,kurna se mi tak chce 😠 .Dnes jsem byla objednaná na 9:30 a odcházela jsem 11:15...na zabití 😠 .Ještě,že mi má kdo pohlídat Denuš.Dýchat se tam nedalo,hlad,žízen me sužovali,no co vám mám psát 😝 .
Ivi budíček ste teda měli fakt brzo 😝 .
Oli, Vašík si teda taky užil....vosa,sklo....chudáček malej ☹

cecil
16. črc 2008

Ahoj. nestíhám.....
oli, ty větší děcka už čůrají mega dávaky, takže to určitě plína tři hodiny jak papírovka nevydrží. Já emču přebaluju zhruba po hodině, hodině a půl. Když chci aby vydržela dýl, tak dám vkládačku, na noc i dvě.

Bambusky jsem koupila na brána k dětem, ale nejdou odtamtud posílat odkazy...

cecil
16. črc 2008

je to na brána k dětem....látkové pleny....kalhotkové pleny....vícevelikostní.....bamboo extra patentky

cecil
16. črc 2008

Jinak bambusky jsou dobroš, vydrží celou noc a to Emča tak 2x-3x pije. Dnes ale spala odkopaná a prošůraná,takže jí to záblo na prdeli a vrtěla se a probouzela, v jednu ráno jsem jí dala novou a hned spala dál. Ona je ale hrozná násoska, pije jak duha. nejlepší bylo když bylo pěkně teplo a ona lítala po dvoře s nahatou prdelí, to jsme měly tak dvě, tři plíny z a celej den 🙂 .

cecil
16. črc 2008

Konoupku, ty si teda užíváš. Ale bud´d rád, ež to ještě nemusíš absolvovat s děckem, to je vždycky 😖