Online bazar - přivýdělek na MD - IČO, daně

bz2018
15. led 2018

Ahoj mám takový plán chci si otevřít bazárek (něco jako je možnost,zde na koníkovi) ,ale nechci se dostat do nějakých právních potyček např. s FÚ

Co se týče IČO,daně,živnost? musí něco z toho být nepředpokládám,že budu mít nějaký velký obrat viděla bych to na cca 1000 kč měsíčně víc to asi nehodí..

Dále když prodávám nové věci mnou koupené a chci je prodat dál?

gabrolo
15. led 2018

@bz2018 Já mám takový pocit, že když prodáváš věci po svých dětech a nepřekročí částka nějak 30 tisíc za rok, tak se to ani nemusí dávat do daňového přiznání, ale nejsem si tím jistá jaké jsou tam podmínky.

j.a.n.i
15. led 2018

@bz2018 No, podle formulace, že ti to má něco hodit, tak se bude jednat o podnikání a měla bys mít IČO, přihlásit se na zdravotní pojišťovnu a na OSSZ a pak podávat přehled a zaplatit zdravotní dle výdělku, daně a sociální budou při těhle částkách nulové.
POkud by to byl jen prodej po dětech, tak to není výdělečná činnost - neb si to koupila dráž než prodáváš a to prodáváš jako soukromá osoba nikoliv jako podnikatel.

bz2018
autor
16. led 2018

@j.a.n.i
Aha,no tak to zustanu u prodeje po detech, protoze zakladat ICO kvuli par korunam a resit zdravotni se mi nevyplati.To mam bez starosti na MD.
A pokud prodavam po svych detech je prodej nejak omezen nevite napr. 100 ks 1000 ks?

bz2018
autor
16. led 2018

Jinak dekuji za odpovedi

j.a.n.i
16. led 2018

@bz2018 Jinak pokud prosáváš po dětech, tak tam žádné konkrétní omezení není, ale při počtech v řádu několika set kusů je to minimálně podezřelé...

bondina
17. led 2018

Pozor na zavistive sousedy,jak se to rozrikne,nekdo vas najde na netu,budou hlidat,neni lepe se telefonicky preptat na uradech?je spousta lidi co kupuji a nasledne prodavaj za cas blbinky co deti ani nebavi...