Ortodoncie v Pardubickém kraji. Poradíte?

bertica.h
15. únor 2007

ahojte.neviete poradiť?dobrú ortodontistku pre dospepých,v Pardubickom kraji?alebo nejakú stránku,kde je ich zoznam?ukázala sa mi 1z Českej třebovej,1zo svitav..viac ich nieje?ďakujem 😀

eps
15. únor 2007

Tak pozdravuj Naivku! Ja jsem druha vokurka, jestli pamatujes 😀

verusinek
15. únor 2007

jeee tak to jsi to tedy vzala hopem... ty jsi taky mladounka co ...

.danda.
15. únor 2007

Teda tady se slejzají nevěstinky z bereme se 😉

verusinek
15. únor 2007

dani vsak to znas ne ... svatba...dite 😀

.danda.
15. únor 2007

O jé, co bude pak 😅

eps
15. únor 2007

No, slízají, kde jinde 😀 Ale nebudem blokovat téma o zubech svatbami a dětma...ale stejně, dík...jo, a mně bude za měsíc 27...naiv je mladší....
.danda, pak už je to auto a dovolená v Jugošce 😀 😎

verusinek
15. únor 2007

dani jak pise eps 😀
jeee aha ja myslela ze jsem tak nejak stejne stary ...

.danda.
15. únor 2007

Jasně. Pak druhé dítě, dobolená v Bulharsku 😀 😀

Jsem zvědavá jak dopadnu v po. Pak dám vědět. 🙂

verusinek
15. únor 2007

dani jo jo budu sem jukat 😉 drzim palecky at to dohodnete dobre

.danda.
15. únor 2007

Díky. Snad po mě nebudou chtít vytrhnout těch zubů moc. 😢

verusinek
15. únor 2007

no trhani neni prijemna vec ale da se to prezit jsou i horsi veci to mi ver 😖

eps
15. únor 2007

neboj, já jsem byla opravdu extrémní případ s tím trháním! A doktorka ti určitě řekne víc, kolik zůbů by muselo ven, jak dlouho budeš asi rovnátka nosit, možná ti dá vybrat typ (ty zámečky mají nějaký různý design, ale to šlo mimo mně...nebo spíš to ještě nebylo a nebo za draho), řekne kolik by to mělo stát, a to by pak neměla překročit o 10%.

eps
15. únor 2007

A pokud bys náhodou byla případ jako já, zeptej se na trhání pod narkozou, mně ji teda nabídli automaticky, prootže jsme neměla osmičky vylezlý, a navíc byly pěkně otočený, že nerostly ven, ale kolmo na sedmičku.

Zas na vás kouknu, fotečky se zubama mažu...

bertica.h
autor
15. únor 2007

to tak dlho trvá?ja som myslela,že asi za 2 mesiace by som mohla mat rovnátka!!!teeeda,ste ma zaskočili 😖

eps
15. únor 2007

Mohla, u mně to fakt bylo složité...rentgeny, otisky, trhání, hojení, pak dlouho otáčela jeden zub, aby mohla dál pracovat, záleží, jakou máš vadu...

.danda.
19. únor 2007

Ahojda holčiny, tak mám super zprávy z ortodoncie! 🙂 Nebudou mi trhat jediný zub! 😀 Až na jeden menší zákrok to bude relativně v pohodě. Případné těhotenství mám jen schválené. 😅
18. 4. jdu na nasazení aparátu... 😅

eps
21. únor 2007

Prima, tak ať tě nic nebolí (bude to vždycky den dva táhnout, ale přejde to, neboj) a pořádně čisti zuby!

.danda.
22. únor 2007

Díky, na čištění jsem už byla taky varována. Tak hurá do toho! 🙂

.danda.
19. bře 2007

Čau holky, tak dnes mám totální depku 😖 ! Za měsíc mně čeká nasazení aparátu, to by nebylo to nejhorší, naopak. Ale zjišťovali mi alergie na kovy, protože jsem s tím měla problémy a zjistili mi alergii na nikl a kobalt, což znamená,že zřejmě nebudu moci mít keramický aparát, jak jsem si myslela a chtěla, ale titanový!!! Nevíte někdo jak to vypadá? Nechci mít pusu jak terminátor ☹

novako
19. bře 2007

Dando, asi Tě to moc nerozveselí, ale soucítím s Tebou. Od svých 18 do skoro 20 jsem nosila fixní rovnátka (kovová). Nejdřív psycho, pak jsem se srovnala. A za ty zuby to fakt stojí. Šla bych do toho klidně znova. Když mi rovnátka lezla hodně na mozek, tak jsem si nechala dát na jednotlivé zámečky barevné gumičky. Každý zoubek měl kromě kovu ještě svoji barvičku - zelenou, růžovou, modrou, žlutou. Umělecké dílo. 😀

.danda.
19. bře 2007

novako: díky za útěchu. Snad to nějak ještě půjde, dát tam ty keramický zámky. O gumičkách jsem už slyšela, i jsem viděla pár fotek, ale na takovou starou kobru, jako jsem já se to už nehodí 😀 😉

eps
27. bře 2007

Dandi a jak jsi stará? Já měla kovový (nevím materiál), a pak na tom barevné gumičky, ale celou pusu v jedné barvě, nejvíc frčela tyrkysová modrá. Nedoporučuju průhledné, bílé ažluté, hned "zajdou", hlavně pokud piješ kafe a kouříš (teda já ani jedno, ale stačí třeba sníst barevnou zeleninu - červená paprika to jistí)...
Jak jsme psala, mě je ted 27, rovnátka mi sundali v 26, mesic pred svatbou...A ty barevny gumicky sjem si schvalne vybirala vyrazne, je to pekny!

.danda.
1. dub 2007

Ahoj Eps, je mi 27, v létě mi bude 28. Snažíme se o mimi a zrovna rovnátkama na sebe nechci upozorňovat 😒 . Vím, že to teď frčí, ale na mladých holkách 😉 . Už se to blíží.... Jsem zvědavá jak tohle dopadne....

.danda.
13. dub 2007

Ahojky, zase mám nové poznatky. Mám nasazené gumičky - teda bolest je to děsivá! Nečekala jsem, že to bude až tak hrozný. Nějak nemůžu pořádně kousat ☹ . Ve středu jdu na nasazení a paradox je, že ještě pořád nevím co v té puse budu mít!!! Pořád je to půl na půl - keramika nebo titan! Má lékařka má se mnou trápení 😒
Po středě napíši své nové zkušenosti 🙂. Už to chci mít za sebou 😉
Tak mi držte pěstičky 🙂

megy
15. dub 2007

já začala se sundávacíma už na základce v 7 třídě, pak jsem na střední měla fixy skoro 2,5 roku, pak na udržení rovnátka 3 roky. Otáčely mi zub, který nakonec stejně vypadl a vykašlala jsem se na to. Zubařka mi řekla, že se mi to rozjede a kde nic, tu nic. Mám menší díru po 5-ce vlevo nahoře, ale jinak nic víc, rovné zoubky jsou stále. Měla jsem dříve jako střechu 😀

eps
16. dub 2007

.danda, neboj, ty gumičky intenzivně táhnout 2-3 dny, pak to povolí a budeš moct normálně jíst! Já měla tak citlivý zuby, že i čištění bylo bolestivé, ale opravdu jen dočasně!

Megy, já sundávací někdy v 5. trřídě, vytrhali co mohli (mlíčňáky a něco z druhých), a v době, kdy mi pak rostly trojky jsem je blbec přestala nosit, takže jsem pak musela ty fixy. Jsem za to ráda, teď už bych do toho asi nešla, jsem srab!
Tím, že ti ten jeden zub vypadl se ti udělalo místo, takže se ti nekřižují a nekřiví. Ségře třeba rostou osmičky a bude se muset objednat a domluvit co s tím, když za to dala tolik peněz a teď se jí to zkřiví!

megy
16. dub 2007

to je právě to, ten zub mi nesměl vypadnout, aby se mi nerozjely zuby, takže je super, že ač vypadl, tak se nic nestalo 🙂

eps
18. dub 2007

Megy, já mám dost malou pusu na hodně a velkých zubů, takže u mně s evařádili a mám pryč 9 druhých zubů, a ještě by to klidne jeden ven sneslo! Ale snad se to křivit nebude, jen ta dvojka nebude stoprocentně tam kde bych chtěla já nikdy...je jakoby polozastrčená, což vypadá, že je v pořádku jak ostatní zuby, ale vyčistit ji? To je nemožné!

.danda.
18. dub 2007

Ahoj holky! Tak huráááá, mám keramiku!!!!!! 🙂 Dnes nasazené a ZATÍM dobrý, jen to táhne.

eps
19. dub 2007

Dandi, ono to nebolí, jen táhne, a to jen pár dní, vždy když tam něco dotahuje, upravuje...Takže hodně štěstíčka, ať je brzo srovnáno a bezbolestně a natrvalo!