Parní hrnec s mixérem. Používáte ho na příkrmy?

tinkalinka
16. srp 2010

Ahoj Holky budem muset začít přikrmovat tak řeším v čem vařit a mixovat🙂používáte někdo na dětské příkrmy parní hrnec s mixérem?našla jsem 2 http://www.monibabyshop.cz/misticky-lzicky-tali...
http://www.aventbaby.cz/parni-hrnec-s-mixerem
co myslíte?

beruska2x
16. srp 2010

myslim ze je to zbytecne predrazene - pokud v tom budes varit pro celou rodinu a vyuzijest to o.k. ale jen na prikrmy pro prcka, na tech par lzicek je to zbytecnost v pare jde varit i bez toho a ponorny mixer koupis kolem 500.- 😉

pokud teda nemas zbytecne 4 tisice 😉

lamarika
16. srp 2010

já pořídila tento parní hrnec http://www.tefal.cz/All+Products/Elektrické+vař... a jsem s ním fakt hooodně mooooc spokojená. Taky jsem ho pořídila kvůli příkrmům a nakonec ho využívám neustále i pro běžný vaření. Vařím v něm jak pro malýho, tak pro sebe. Zeleninka je fakt výborná a má úplně jinou chuť než když ji vaříš ve vodě. Ke všemu je všechno většinou hotový za 15-20 min, takže nějaký vaření dopředu je zbytečný.
Ty co jsi vybrala mně přijdou malý a z vlastní zkušenosti ti můžu říct, že je lepší parní hrnec s více nádobama a třeba i s nádobou na přípravu masa. Záleží ale jak dlouho a co v něm chceš připravovat. Taky si myslím, že je zbytečný kupovat parní hrnec s mixérem. Pomixovat jídlo můžeš i normálním. A za tu cenu už můžeš pořídit kvalitní normální 😉

lidiab
17. srp 2010

@tinkalinka Take mi prijdou predrazene, pritom nic extra zvlastniho neumeji. Vem si ze za tu cenu si poridis normalni parni hrnec a k tomu zvlast mixer, ktery bude mit jak ponorny nastavec, tak slehac a mozna i nadobku na sekani. A vyuzijes je i na bezne vareni, nejen na prikrmy. Nam babicka koupila tento mixer na pripravu prikrmu - http://www.eberry.cz/male-elektrospotrebice/kuc... Je malinkaty, nezabere vubec zadne misto, ma 2 nadobky - na suche a mokre veci, a stoji tisicovku. Pak jsem videla mixer od Aventu, coz je take Philips - http://www.aventbaby.cz/minimixer-a-krmici-sada Vypada uplne stejne a i funkcne je na 100% stejny, je akorat do modra a s logem Aventu, ale stoji o 1500kc vic! Jsou tam navic jeste Via poharky, ale ty stoji 200kc 10ks. Proste jakmile je to sortiment pro deti tak na to daji mnohem vetsi marzi.
Take jsem slysela moc dobre reference na tady tu vec - http://www.malvik.cz/Vse-ke-krmeni/nadobi/Jacks...

ikarkulka
1. lis 2010

ahoj holky, chci pořídit parní hrnec s mixérem, rozhoduji se mezi těmito:
Philips Avent http://www.malvik.cz/Vse-ke-krmeni/nadobi/Phili...
nebo
Beaba http://www.malvik.cz/Vse-ke-krmeni/nadobi/Beaba...

máte s některým z nich někdo zkušenost? díky.

pallacinka
20. črc 2011

@ikarkulka Ahoj, kupila si nakoniec jeden z tych dvoch? Ja sa tiez prave medzi nimi rozhodujem, momentalne ma mierny naskok Beaba, no iba kvoli designu, bola by som teda vdacna za referencie 🙂

ikarkulka
20. črc 2011

@pallacinka ahoj, koupila jsem nakonec ten avent. zabírá mi míň místa na pracovní ploše a ve skříňce. jinak se mi zdály srovnatelný. beaba má nějaké doplňky, tuším, že i něco na napařování rýže, což je v aventu docela problém. ale já stejně dělám rýži, těstoviny apod. bokem. v aventu vařím jen maso a zeleninu, případně ovoce.

jsem s ním moc spokojená. min. 2 porce v něm udělám, to mi bohatě stačí, nechci jídlo mrazit a zároveň nechci dávat stejné jídlo víc jak 2x za sebou. takže pro mě ideální.
napařuje opravdu důkladně. mixér je taky super, má velký výkon, stačí párkrát otočit a je rozmixováno.

před asi 2 měsíci jsem ho reklamovala, přestaly se točit nože. resp. točily se pouze, když byla nádobka prázdná, jakmile jim něco kladlo odpor, tak neměly výkon. ošoupaly se takové výstupky, které těmi noži otáčí. poslala jsem ho na reklamaci a oni mi dali mixér komplet nový, bez řečí. což považuju taky za plus, většinou se tady reklamace neuznávají už z principu.

s beabou nemám praktickou zkušenost, takže nemůžu srovnávat, ale jsem s aventem spokojená. 😉

pallacinka
21. črc 2011

@ikarkulka Ahoj, dakujem za postrehy 🙂

Precitala som si par recenzii a Aventu ludia vacsinou vytkli, ze je hlucny a tazko sa cisti. Beaba na druhej strane ze vraj mixuje slabo a zostavaju kusky zeleniny (zato je zrejme tichsia 🙂), ta nadoba zostane po vareni mrkvy oranzova, a varenie je pomale (15 minut nestaci, vacsinou 20-25).

Beaba ma navyse tie doplnky na varenie ryze/cestovin a sitko na bylinky, co moze byt fajn.

Avent je skladnejsi a zaberie menej miesta, design Beaby sa mi vsak paci viac a lepsie sa nam hodi do kuchyne 🙂

No a ak som to spravne pochopila, tak v Baebe sa da zbierat stava zo zeleniny/ovocia lebo sa vari v druhej nadobke a v Avente sa to vsetko vypari. To u Beaby velmi vyzdvihuju, ze vitaminy sa daju vratit spat. No neviem, kolko z tych vitaminov tam pri tej teplote zostalo 🙂

Rozhodovanie mi to velmi neulahcilo 🙂 Zostala aj tebe ta aventacka nadoba zafarbena? To by mi dost vadilo tak ak nie, Avent by mal dalsie velke plus 🙂

ikarkulka
21. črc 2011

@pallacinka samotná nádoba zabarvená není. maličko se zabarvilo to sítko, na kterém se napařuje, ale je to opravdu minimálně, pouhým okem téměř nepoznatelné.
co se týká čištění, tak teda nevím, co kdo považuje za "těžko", mně se čistí velice snadno. nádobku vyčistím trochou prostředku na nádobí a kartáčem na lahvičky, stejně tak nůž. sítko, které zapadá do víka, od sebe oddělím a opět jenom očistím kartáčem. nepřijde mi na tom nic těžkého.

a hlučný se mi taky nezdá. když napařuje, ani o něm nevím. leda že by mysleli ten zvukový signál po skončení napařování, nebo hluk při mixování. to je pravda, mixér je hlučnější. ale tam se jedná o pár vteřin. jak jsem psala, je velmi silný, takže mixuje téměř okamžitě. kolikrát nechci úplnou kaši, a nestihnu to včas zastavit 😀

pallacinka
21. črc 2011

@ikarkulka Tak to je super, ze nadobka je stale cista. S tym cistenim som citala, ze pouzivaju zubnu kefku na cistenie noza ci casti pod nozom, uz neviem presne. No bola to nemecka stranka tak to mozno preto 😀 Hluk mysleli pri mixovani, ale tak to da rozum ze to nejde potichu, hlavne ked je taky vykonny ako pises. Tak uvidim, este si to par dni necham ulezat v hlave a potom nieco objednam, buduci vikend chcem zacat s mrkvickou 🙂

ikarkulka
21. črc 2011

@pallacinka můžu ti ho vyfotit, po té reklamaci tento používám už asi 3 měsíce a zdá se mi nezničený.

víš co, ono když v té nádobce a na noži a na sítku necháš třeba to jídlo zaschnout, tak je možné, že to pak musí složitě drhnout. ale tak to je zase o něčem jiném 😅 já to dám vždycky odmočit, pokud to neumyju hned. to dá rozum.

pallacinka
21. črc 2011

@ikarkulka Fotit mi ho nemusis, ale dakujem 🙂 Vsak prave, tie recenzie treba brat s rezervou. Lahke cistenie by malo byt vyhodou u oboch, tak sa mi hned nezdalo, ze by nanho bolo treba zubnu kefku 🙂 Rozum mi vravi Avent, no ked vidim Beabu a vsetky tie farebne doplnky, tanieriky, nadobky na mrazenie, tak neviem, ci odolam 🙂

ikarkulka
21. črc 2011

@pallacinka no tak talířky, nádobky a pod. si můžeš koupit i k aventu - od té beaba 😉
jestli si to dobře pamatuju, tak k beaba je sítko na napařování rýže a pak nějaká taková nádobka na bylinky, že?
když jsem nad tím uvažovala, tak jsem si říkala, že to sítko na bylinky moc nevyužiju, protože bylinky děti většinou smí až v pozdějším věku, a to už mu zase asi v tom mixéru toho vařit nebudu, to budu spíš už vařit pro všechny jedno jídlo, jen nám ho potom dosolím a dokořením.
no a tu rýži - to už jsem psala - tu vařím v rendlíčku zvlášť, přijde mi to i praktičtější, že se nerozmixuje společně s tou zeleninou a masem. teď, kdy už jí větší kousky.

jako že mi to přijde celkem zbytečné a dá se to snadno nahradit 😉 ale je to samozřejmě na tobě.

jankadudova
4. srp 2011

@ikarkulka Ahoj, ja si ten hrnec ted objednala, protoze zacinam s prikrmy a proste jsem trochu pohodlna a libi se mi ta predstava pripravy celkem jednoduse a pritom zdrave (doufam). V tom hrnci se muze potom pripravovat naraz i maso se zeleninou nebo to je potreba zvlast? Dekuju za info🙂

ikarkulka
4. srp 2011

@jankadudova dělala jsem to zvlášť, jen jsem tam nejprv hodila maso, nechala trochu povařit - jednak abych zeleninu neházela k syrovému masu, a druhak proto, že maso potřebuje trochu delší přípravu než zelenina 😉

jankadudova
4. srp 2011

@ikarkulka To jsem si myslela🙂 nemam s parou vubec zkusenost, tak jen abych poznala, ze je to dostatecne uvarene ( halvne u toho masa samo) Kazdopadne dekuju🙂

ikarkulka
4. srp 2011

@jankadudova to maso (nakrájené na menší kostičky) vařím tak 20 minut, zeleninu zhruba 5-10 (podle druhu)

jankadudova
4. srp 2011

@ikarkulka Moc diky🙂

petravok
10. zář 2011

ahoj holky koupila jsem si nedávno obyčejný parní hrnec na normální vaření, ale nemám moc receptů poradíte co všechno se dá dělat? jako kalsika zelenina maso vím...ale co něco dalšího? třeba tam mám misku na polívku?? to vůbec nevím jak na to

lillien22
24. bře 2013

Ahoj nevymenil by jste mi někdo babycook zelený za růžovo- bili?proooosim🙂)

kollle
29. říj 2016

Rada bych obnovila tuto diskuzi s nekym, kdo jiz nejakou dobu Babycook vyuziva. Dostala jsem starsi a trosku zasmrada ta nadobka na vodu, tak zrovna vyvaruji octem. Ale chci se zeptat, nekdo tu pise, ze povari maso dele treba 20 minut. Ale jak dele? To naleje zpet tu vodu a zapne znovu ten program? Chci si namrazit maso do mrazaku - je asi tedy lepsi namrazit uz varene na kousky a pak to tam na trojku lupnout se syrovyma bramborama? Dekuji za rady...

doubrafka
26. únor 2019

mně ten parní vařič s mixérem přišel hodně vhod. Používala jsem ho dlouho protože jsem si mohla navolit i rozmixování né na kaši ale i na kousky, takže vhodné pro starší dítě. 🙂

darija06
20. bře 2019

Taky ten parní vařič a mixér používám dnes a denně a je to super, stačí pár kliků a dítěti to připravý jídlo přímo na míru, což mě tady u těch věcí hrozně baví stejně tak jako ten jejich stroj na přípravu mlíčka. Hrozně se mi líbí, jak tommee tippee jde dopředu a má ty věci opravdu vymakané, tak aby nám maminkám co nejvíc usnadnili péči o dítě.