• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Partner je voják. Jak zvládáte výchovu a domácnost?

20. září 2013 
ono je nás tu asi viac "skrytých" :grinning:

ja sem niekedy nakuknem čo máte nové a či sa chystáte na vojenské dovolenky :sweat_smile:
my sme nakoniec minulý rok nežiadali lebo dvojičky boli ešte malé a tento rok ideme normálka cez cestovku, lebo za dvojičky ešte nič neplatíme, chceli sme ísť cez vojsko na budúci rok, ale to už asi zrušia všetky výhody :angry: :sweat_smile:

ocko nám ide od júla na 95% do trenčína :confounded: ale stále lepšie ako do dôchodku :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Dupinka - gratulujem k Adamkovi..... aj ja chcem chlapčiatko vojačiska :grinning: :grinning: :grinning:
29. led 2009 v 19:07  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte. Ka77ka vitaj v klube, aj my máme Elišku. :wink:

Tak ja mám 26 rokov, v lete o rok viac :grinning: pracovala som 5,5 roka a už som 2 roky na materskej a dúfam že ešte také 2 budem. Obaja sme Vranovčania a manžel pracoval v Jelšave tak sme mali víkendové manželstvo, keďže ja som mala prácu tu. Teraz je v Mi a je to bližšie, takže dochádza každý deň do práce.
29. led 2009 v 19:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dupinka aj my samozrejme blahoželáme k Adamkovi a tiež k vodičáku. :wink:

Ja mám vodičák už 5 rokov a najazdených cca 60 km, takže asi tak, ale či chcem či nie tak tohto roku musím začať jazdiť.
29. led 2009 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja praveze chcem jazdit, ale bojim sa parkovania...
29. led 2009 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
dievcata,tak ja mam vodicak skoro 8r,a najazdenych cca 100km. :sweat_smile:
tatova chyba,lebo stale sadne za volant on,a mna ani nenapadne povedat,"dnes idem ja". :sweat_smile:
kedze km je malo,potom logicky absentuje aj odvaha. :sweat_smile: .........ale ked sa nastvem........asi by bol najvyssi cas. :rolling_eyes: :slight_smile:
29. led 2009 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
a este vitam vsetky vsetky nove babule. :slight_smile: :wink:
29. led 2009 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
roasha to akoby som o sebe čítala. :grinning:
29. led 2009 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
sveva,vies kolko krat ma to aj hneva? :rolling_eyes: ......ale ved vies... :grinning:
dokonca si sadnem k malej dozadu,lebo keby "nahodou"nieco potrebovala,aby som bola" poruke" :sweat_smile: :grinning:

dupi,tak rada pre teba.....jazdit,jazdit... :wink: :slight_smile:
29. led 2009 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
no ja si sadám do predu, keďže vzadu je to plné. :wink: ale aj tak už sa budem musieť naštvať, lebo vo februáry ide preč.
29. led 2009 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
kocky dakujeeem..
no cez vikend idem objednavat matrace a postel lebo asi budeme spat na zemi ked sa neskoro spamatame :stuck_out_tongue_closed_eyes: treba nam skrine lebo na stavanu momentalne nemame a este aj nejake komody..
bytik uz len vymalovat a chcem koberce som staromodna..doma mame podlahy a je mi horzna kosa z toho tak som sa rozhodla ze si dam nejake pekne...
no uvidime .trochu sa s drahym vadime na nasej chodbe.teta to ma oblozene drevom co mne sa vobec nepaci a manzel ze to zatial nechame ale ja si chcem byt namalovat na zlto oranzovo a to drevo mi tam nesedi no neviem co budemem robit ale uz nemame peniaze na vymyslanie lebo nam treba kopu inych veci..tak sa asi budem musiet zmierit na zaciatok s tym vsetkym..boze vyzera to tak cudne tam..v tej chodbe...no neviem..
v sobotu mam skusku a uz sa nevladzem ucit..dnes som nevysla vobec z domu v kuse som sa ucila okrem toho ze som isla nakupit aby som zajtra navarila..chcem robit fazulovu polievku na kyslo..so smotanou a udenym rebrom uz teraz sa mi zbiehaju slinky...
kocky ako robite spagety s masom?svokra robi s bravcovym masom taky perkelt..na stiplavo v paradajkovej omacke a ako robite vy?
29. led 2009 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jej,vitam nove clenky.Ale sa pekne rozrastame :grinning:
No k tomu soferovaniu,ja som od piatej hore,lebo musim ist do NR na UPSVAR a bojim sa.ono by to bolo v pohode,keby som mala svoje auto,poviem rovno,ze starsie a som nan zvyknuta,ale tu alfu si zobral tatko a tento tyzden mi nechal tu jeho.jazdim aj na nej,ale je to ovela vacsie a citlivejsie auto,tak neviem,ako sa mam motat po NR.ale mam plan,ako sa vyhnut mestu.zastanem mimo a prejdem peso ponad zeleznicu.dupinka asi vie o com hovorim :grinning: no este stale sa spolieham,ze sa tatko vypita okolo 9 tej a pride domov pojde so mnou.ma mi to kazdu chvilu zavolat.je teraz v Novakoch,cize by to v pohode stihal,lebo na urade su do 12tej.
no a takto sa ja vykrucam zo soferovania po NR.ALe ako spominala Roa,aj u nas je to tak ako pise,ked sa ide do mesta,automaticky sada za volant tatko a ked poviem,ze som mohla ist ja,tak povie,ved pod.no ale to uz sme usadeni a rozbehnuti,tak poviem,ved chod uz ty,ja pojdem nabuduce :slight_smile:
30. led 2009 v 07:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Krasne ranko!

vavka ma pravdu, ze jazdenie v Nitre je skoro ako Bratislava. Preto som aj rada, ze som si robila vodicak tu, a nie este v Presove, kedze tu su kruhove objazdy, kde sa najviac ukaze, kto z koho.
Nebojim sa jazdit, hoci som v prve jazdy mala panicky strach... Samozrejme, respekt je a stale bude. Dokonca som spoznala kopec bocnych uliciek v centre mesta, ktore som predtym vobec neregistrovala.
Len s tym parkovanim som opatrna, kedze mame velke auto a musim si zvyknut na odhad vzdialenosti a tak.

Vcera sme sa s manzelikom dohodli, ze ked bude doma niekedy v tyzdni, tak pojdeme trenovat na volnejsie parkovisko niekam pred panelak. Len urcite nie pred nas, taku hanbu nepotrebujem :wink:
30. led 2009 v 08:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
vavka, tak co, kedy dojdes?? :wink:
30. led 2009 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte :slight_smile:

petuli...ako?už je to s mliečkom lepšie? :slight_smile:

kikuša...otvoríme konzervu Špagetka,Morca della,Donna bella ochutíme trošku cesnakom,nechám prevrieť a rýchly obed alebo večera je na svete :wink: ešte posypeme syrom...bohužiaľ nestíham pripravovať mäsko :unamused: ale mám aj takéto receptíky keď je čas
1/ kuracie mäso pokrájame na malé kúsky,opečieme na oleji a masle,osolíme,okoreníme
postrúhaný syr s kyslou smotanou+1 KL pikantnej paprikovej pomazánky uvaríme na miernom ohni (krémov farba) - premiešame všetko so špagetami,dozdobíme pažítkou
2/ Mäso na špagety : 30dkg bravč.mäsa pomletého,3 strúčiky cesnaku,soľ,korenie,2 malé paradajkové pretlaky,trochu kečupu.Mäso osmažíme na cibuľke,osolíme,okoreníme,pridáme roztlačený cesnak a pretlak,necháme povariť a zahustíme múkou
30. led 2009 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte kocky..dakujem za pekne privitanie. :slight_smile:

byvame nedaleko RK.manzel sluzi tu v RK, ale zacinal v Martine na podhaji.je desiatnik.ako to zvladame?...celkom fajn, pokial sa netula po misiach. :grinning:

sveva...moja kamaratka ma zas dcerku Šarku. :slight_smile:

vodicak mam aj ja...teraz budu tomu 2 roky.odjazdit odjazdim, ale tiez mam hrozu z parkovania. :grinning:

kikusa....ja si dam podusit cibulku, ku tomu dam nadrobno pokrajanu bravcovinu..ku tomu pridam korenie na spagety, trosku soli, ml.rasce...a nakoniec dam parad.pyre.aj trosku oregana mozes dat...taketo spagety mame najradsej. :slight_smile:

dupinka...ja mam tiez majovciatko. :slight_smile:
30. led 2009 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
bodka, to vyzera mnam.

Ja robim podobne lasagne: uvarene cestoviny (zvycajne vrtulky alebo kolienka) resp. original lasagne + na oleji podusena cibulka a roztlaceny cesnak, na to mlete masko (niekto dava aj kuracie na rezanceky), ochutime, pridame paradajkovy pretlak alebo ak nie je tak kecup, podlejeme troskou vody a nechame podusit, nech masko zmakne. Medzitym si urobim besamel: na troske oleja oprazena hladka muka resp. maizena, doliat mlieko a miesat, kym nebude husta omacka. Tu potom vyliat k masku.
Zmes vylejeme na cestoviny resp. lasagne, posypem struhanym syrom a dam zapiect na 200°C na 20 minut.
30. led 2009 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
no baby...clovek tu poprivas prejde aj kurzom varenia...vyzera to fajnovo, co ste to tu popisali...mnamky.
30. led 2009 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
aj ja som májovčiatko :grinning: :grinning: :grinning: ...a aj náš Martinko je májavčiatko :sweat_smile:

vodičák mám už strááášne dlho,ale väčšinou jazdí mangel...akosi automaticky si sadá za volant on a potom sa čuduje že veď čo si nehovorila,za mňa môžeš aj ty :wink:

my bývame priamo v NR,manžel je odtiaľto a aj tu slúži (zatiaľ),ja som z malého mesta neďaleko NR smerom na Levice a zoznámili sme sa keď som tu začala robiť
30. led 2009 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
:astonished: oprava : m á j o v č i a t k o :slight_smile:
30. led 2009 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
bodka, aki stari su tvoji chlapci?
30. led 2009 v 11:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Martinko bude mať 2.mája 9rokov a Davidko teraz 1.2 oslávi 6rokov
ale keby sa tvoj Adamko poponáhľaľ o dva dni oslavovala by som s ním narodky :slight_smile:
30. led 2009 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
bodka...takze tento vikend vas caka velka oslava, co?
30. led 2009 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
veru veľká :slight_smile: ...keď sa všetci stretneme je to ako na malej svadbe (20)...dnes som stihla upiecť kokosový zákusok čo vyzerá ako KinderPinqui(podľa krpcov) a zajtra ideme pre tortu,no a rozhodla som sa že chlebíčky nebudú ale iba bagetky natreté nivovou pomazánkou...a čipsy a pukance ... :wink:
30. led 2009 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Adamko je presne na den velky.... tak uvidime, kedy sa vypyta na svet :wink:
30. led 2009 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
sestrina dcerka-moje krsniatko bude mat 1.maja 9 rokov. :slight_smile:

dupinka...kazdopadne to bude v maji. :grinning:
30. led 2009 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
aj Maťko mal vykuknúť 4.mája,moja mamina mu kázala 1.,ja som chcela že nech vydrží do 13. a on si urobil podľa seba...veď je býček :wink: :slight_smile: :wink:
...a ešte som zabudla švagriná chcela že aby sa narodil 30.4,vtedy má narodky ona

Dupi...hlavne nech je zdravý :slight_smile: ...Dado sa narodil až o 3 týždne skôr...to bolo prekvapko pre všetkých :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
30. led 2009 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
30. led 2009 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
nasa kristinka sa mala narodit 5.5...ale nakoniec sa rozhodla pre 1.maj. :slight_smile:
30. led 2009 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baby,tak som bola na tom urade.proste som sla do obchodu,do lekarne a sup do aj do NR.zastala som ale dalej od mesta na super parkovisku a sla som cez stanicu peso. :wink:
Dupi,do kedy treba to priznanie?tento vikend urcite nepridem,bola som tento tyzden doma,berem ATB,tak ked sa poriadne doliecim,aby si nieco nechytila.ked tak na bud.vikend,co ty na to?aj tak potrebujem este jeden papier a ten ma uctovnicka v skole.
No a co sa tyka temy narodenie deti,ja som obe prenasala 10dni,ale podla mna to bol zle vyratany termin,lebo podla mojich vypoctov sa narodili presne ako mali :wink:
30. led 2009 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj vavka :slight_smile: ...máš novú fotku :wink: ...vlastne aj Martin sa narodil na termín vypočítaný podľa prvých pohybov ale dr. tvrdil že na to sa nedá spoľahnúť :wink:
30. led 2009 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek