Partner je voják. Jak zvládáte výchovu a domácnost?

pitove
22. lis 2007

Ahoj holky, mám přitele, který je voják. Rozhodli jsme se, že se budeme snažit o miminko. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá již zkušenosti s miminkem a mužem u vojáků. Papa

lenkamt
29. led 2009

ono je nás tu asi viac "skrytých" 😀

ja sem niekedy nakuknem čo máte nové a či sa chystáte na vojenské dovolenky 😅
my sme nakoniec minulý rok nežiadali lebo dvojičky boli ešte malé a tento rok ideme normálka cez cestovku, lebo za dvojičky ešte nič neplatíme, chceli sme ísť cez vojsko na budúci rok, ale to už asi zrušia všetky výhody 😠 😅

ocko nám ide od júla na 95% do trenčína 😖 ale stále lepšie ako do dôchodku 😝

Dupinka - gratulujem k Adamkovi..... aj ja chcem chlapčiatko vojačiska 😀 😀 😀

sveva
29. led 2009

ahojte. Ka77ka vitaj v klube, aj my máme Elišku. 😉

Tak ja mám 26 rokov, v lete o rok viac 😀 pracovala som 5,5 roka a už som 2 roky na materskej a dúfam že ešte také 2 budem. Obaja sme Vranovčania a manžel pracoval v Jelšave tak sme mali víkendové manželstvo, keďže ja som mala prácu tu. Teraz je v Mi a je to bližšie, takže dochádza každý deň do práce.

sveva
29. led 2009

Dupinka aj my samozrejme blahoželáme k Adamkovi a tiež k vodičáku. 😉

Ja mám vodičák už 5 rokov a najazdených cca 60 km, takže asi tak, ale či chcem či nie tak tohto roku musím začať jazdiť.

dupinka
29. led 2009

ja praveze chcem jazdit, ale bojim sa parkovania...

roasha
29. led 2009

dievcata,tak ja mam vodicak skoro 8r,a najazdenych cca 100km. 😅
tatova chyba,lebo stale sadne za volant on,a mna ani nenapadne povedat,"dnes idem ja". 😅
kedze km je malo,potom logicky absentuje aj odvaha. 😅 .........ale ked sa nastvem........asi by bol najvyssi cas. 🙄 🙂

roasha
29. led 2009

a este vitam vsetky vsetky nove babule. 🙂 😉

sveva
29. led 2009

roasha to akoby som o sebe čítala. 😀

roasha
29. led 2009

sveva,vies kolko krat ma to aj hneva? 🙄 ......ale ved vies... 😀
dokonca si sadnem k malej dozadu,lebo keby "nahodou"nieco potrebovala,aby som bola" poruke" 😅 😀

dupi,tak rada pre teba.....jazdit,jazdit... 😉 🙂

sveva
29. led 2009

no ja si sadám do predu, keďže vzadu je to plné. 😉 ale aj tak už sa budem musieť naštvať, lebo vo februáry ide preč.

kikusa100
29. led 2009

kocky dakujeeem..
no cez vikend idem objednavat matrace a postel lebo asi budeme spat na zemi ked sa neskoro spamatame 😝 treba nam skrine lebo na stavanu momentalne nemame a este aj nejake komody..
bytik uz len vymalovat a chcem koberce som staromodna..doma mame podlahy a je mi horzna kosa z toho tak som sa rozhodla ze si dam nejake pekne...
no uvidime .trochu sa s drahym vadime na nasej chodbe.teta to ma oblozene drevom co mne sa vobec nepaci a manzel ze to zatial nechame ale ja si chcem byt namalovat na zlto oranzovo a to drevo mi tam nesedi no neviem co budemem robit ale uz nemame peniaze na vymyslanie lebo nam treba kopu inych veci..tak sa asi budem musiet zmierit na zaciatok s tym vsetkym..boze vyzera to tak cudne tam..v tej chodbe...no neviem..
v sobotu mam skusku a uz sa nevladzem ucit..dnes som nevysla vobec z domu v kuse som sa ucila okrem toho ze som isla nakupit aby som zajtra navarila..chcem robit fazulovu polievku na kyslo..so smotanou a udenym rebrom uz teraz sa mi zbiehaju slinky...
kocky ako robite spagety s masom?svokra robi s bravcovym masom taky perkelt..na stiplavo v paradajkovej omacke a ako robite vy?

vavka33
30. led 2009

Jej,vitam nove clenky.Ale sa pekne rozrastame 😀
No k tomu soferovaniu,ja som od piatej hore,lebo musim ist do NR na UPSVAR a bojim sa.ono by to bolo v pohode,keby som mala svoje auto,poviem rovno,ze starsie a som nan zvyknuta,ale tu alfu si zobral tatko a tento tyzden mi nechal tu jeho.jazdim aj na nej,ale je to ovela vacsie a citlivejsie auto,tak neviem,ako sa mam motat po NR.ale mam plan,ako sa vyhnut mestu.zastanem mimo a prejdem peso ponad zeleznicu.dupinka asi vie o com hovorim 😀 no este stale sa spolieham,ze sa tatko vypita okolo 9 tej a pride domov pojde so mnou.ma mi to kazdu chvilu zavolat.je teraz v Novakoch,cize by to v pohode stihal,lebo na urade su do 12tej.
no a takto sa ja vykrucam zo soferovania po NR.ALe ako spominala Roa,aj u nas je to tak ako pise,ked sa ide do mesta,automaticky sada za volant tatko a ked poviem,ze som mohla ist ja,tak povie,ved pod.no ale to uz sme usadeni a rozbehnuti,tak poviem,ved chod uz ty,ja pojdem nabuduce 🙂

dupinka
30. led 2009

Krasne ranko!

vavka ma pravdu, ze jazdenie v Nitre je skoro ako Bratislava. Preto som aj rada, ze som si robila vodicak tu, a nie este v Presove, kedze tu su kruhove objazdy, kde sa najviac ukaze, kto z koho.
Nebojim sa jazdit, hoci som v prve jazdy mala panicky strach... Samozrejme, respekt je a stale bude. Dokonca som spoznala kopec bocnych uliciek v centre mesta, ktore som predtym vobec neregistrovala.
Len s tym parkovanim som opatrna, kedze mame velke auto a musim si zvyknut na odhad vzdialenosti a tak.

Vcera sme sa s manzelikom dohodli, ze ked bude doma niekedy v tyzdni, tak pojdeme trenovat na volnejsie parkovisko niekam pred panelak. Len urcite nie pred nas, taku hanbu nepotrebujem 😉

dupinka
30. led 2009

vavka, tak co, kedy dojdes?? 😉

bodka13
30. led 2009

ahojte 🙂

petuli...ako?už je to s mliečkom lepšie? 🙂

kikuša...otvoríme konzervu Špagetka,Morca della,Donna bella ochutíme trošku cesnakom,nechám prevrieť a rýchly obed alebo večera je na svete 😉 ešte posypeme syrom...bohužiaľ nestíham pripravovať mäsko 😒 ale mám aj takéto receptíky keď je čas
1/ kuracie mäso pokrájame na malé kúsky,opečieme na oleji a masle,osolíme,okoreníme
postrúhaný syr s kyslou smotanou+1 KL pikantnej paprikovej pomazánky uvaríme na miernom ohni (krémov farba) - premiešame všetko so špagetami,dozdobíme pažítkou
2/ Mäso na špagety : 30dkg bravč.mäsa pomletého,3 strúčiky cesnaku,soľ,korenie,2 malé paradajkové pretlaky,trochu kečupu.Mäso osmažíme na cibuľke,osolíme,okoreníme,pridáme roztlačený cesnak a pretlak,necháme povariť a zahustíme múkou

ka77ka
30. led 2009

ahojte kocky..dakujem za pekne privitanie. 🙂

byvame nedaleko RK.manzel sluzi tu v RK, ale zacinal v Martine na podhaji.je desiatnik.ako to zvladame?...celkom fajn, pokial sa netula po misiach. 😀

sveva...moja kamaratka ma zas dcerku Šarku. 🙂

vodicak mam aj ja...teraz budu tomu 2 roky.odjazdit odjazdim, ale tiez mam hrozu z parkovania. 😀

kikusa....ja si dam podusit cibulku, ku tomu dam nadrobno pokrajanu bravcovinu..ku tomu pridam korenie na spagety, trosku soli, ml.rasce...a nakoniec dam parad.pyre.aj trosku oregana mozes dat...taketo spagety mame najradsej. 🙂

dupinka...ja mam tiez majovciatko. 🙂

dupinka
30. led 2009

bodka, to vyzera mnam.

Ja robim podobne lasagne: uvarene cestoviny (zvycajne vrtulky alebo kolienka) resp. original lasagne + na oleji podusena cibulka a roztlaceny cesnak, na to mlete masko (niekto dava aj kuracie na rezanceky), ochutime, pridame paradajkovy pretlak alebo ak nie je tak kecup, podlejeme troskou vody a nechame podusit, nech masko zmakne. Medzitym si urobim besamel: na troske oleja oprazena hladka muka resp. maizena, doliat mlieko a miesat, kym nebude husta omacka. Tu potom vyliat k masku.
Zmes vylejeme na cestoviny resp. lasagne, posypem struhanym syrom a dam zapiect na 200°C na 20 minut.

ka77ka
30. led 2009

no baby...clovek tu poprivas prejde aj kurzom varenia...vyzera to fajnovo, co ste to tu popisali...mnamky.

bodka13
30. led 2009

aj ja som májovčiatko 😀 😀 😀 ...a aj náš Martinko je májavčiatko 😅

vodičák mám už strááášne dlho,ale väčšinou jazdí mangel...akosi automaticky si sadá za volant on a potom sa čuduje že veď čo si nehovorila,za mňa môžeš aj ty 😉

my bývame priamo v NR,manžel je odtiaľto a aj tu slúži (zatiaľ),ja som z malého mesta neďaleko NR smerom na Levice a zoznámili sme sa keď som tu začala robiť

bodka13
30. led 2009

😲 oprava : m á j o v č i a t k o 🙂

dupinka
30. led 2009

bodka, aki stari su tvoji chlapci?

bodka13
30. led 2009

Martinko bude mať 2.mája 9rokov a Davidko teraz 1.2 oslávi 6rokov
ale keby sa tvoj Adamko poponáhľaľ o dva dni oslavovala by som s ním narodky 🙂

ka77ka
30. led 2009

bodka...takze tento vikend vas caka velka oslava, co?

bodka13
30. led 2009

veru veľká 🙂 ...keď sa všetci stretneme je to ako na malej svadbe (20)...dnes som stihla upiecť kokosový zákusok čo vyzerá ako KinderPinqui(podľa krpcov) a zajtra ideme pre tortu,no a rozhodla som sa že chlebíčky nebudú ale iba bagetky natreté nivovou pomazánkou...a čipsy a pukance ... 😉

dupinka
30. led 2009

Adamko je presne na den velky.... tak uvidime, kedy sa vypyta na svet 😉

ka77ka
30. led 2009

sestrina dcerka-moje krsniatko bude mat 1.maja 9 rokov. 🙂

dupinka...kazdopadne to bude v maji. 😀

bodka13
30. led 2009

aj Maťko mal vykuknúť 4.mája,moja mamina mu kázala 1.,ja som chcela že nech vydrží do 13. a on si urobil podľa seba...veď je býček 😉 🙂 😉
...a ešte som zabudla švagriná chcela že aby sa narodil 30.4,vtedy má narodky ona

Dupi...hlavne nech je zdravý 🙂 ...Dado sa narodil až o 3 týždne skôr...to bolo prekvapko pre všetkých 🙂 🙂 🙂

lilu18
30. led 2009

🙂

ka77ka
30. led 2009

nasa kristinka sa mala narodit 5.5...ale nakoniec sa rozhodla pre 1.maj. 🙂

vavka33
30. led 2009

Baby,tak som bola na tom urade.proste som sla do obchodu,do lekarne a sup do aj do NR.zastala som ale dalej od mesta na super parkovisku a sla som cez stanicu peso. 😉
Dupi,do kedy treba to priznanie?tento vikend urcite nepridem,bola som tento tyzden doma,berem ATB,tak ked sa poriadne doliecim,aby si nieco nechytila.ked tak na bud.vikend,co ty na to?aj tak potrebujem este jeden papier a ten ma uctovnicka v skole.
No a co sa tyka temy narodenie deti,ja som obe prenasala 10dni,ale podla mna to bol zle vyratany termin,lebo podla mojich vypoctov sa narodili presne ako mali 😉

bodka13
30. led 2009

ahoj vavka 🙂 ...máš novú fotku 😉 ...vlastne aj Martin sa narodil na termín vypočítaný podľa prvých pohybov ale dr. tvrdil že na to sa nedá spoľahnúť 😉