Partner je voják. Jak zvládáte výchovu a domácnost?

pitove
22. lis 2007

Ahoj holky, mám přitele, který je voják. Rozhodli jsme se, že se budeme snažit o miminko. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá již zkušenosti s miminkem a mužem u vojáků. Papa

dupinka
24. únor 2009

prave mi volal manzel, ze pri reorganizacii utvaru s nim momentalne nepocitaju ako s moznym povysenym 😖 Dufam, ze je to len docasne rozhodnutie. ZAtial to neberieme vazne, kym nebudu papiere podpisane. Ved v armade sa moze este vela zmenit a v to aj dufam.

roasha
24. únor 2009

boze baby,tak si vsetky drzme paste.MM by mal byt zatial ok. 😒
kikusa,a naozaj sa nemas coho bat. 😉 🙂

kikusa100
24. únor 2009

no kocky dakuejm za povzbudenei..viem ze nemame co cakat..ono je pravda ze sa ani nijako nechanime 😀 takze ked pride pride..
len ono moj manzel je len desiatnik..a to je to ze aspon zijete s manzelom v jednom meste ale co ked moj chodi na tyzdnovky a ja osm tu sama a on musi zit tam a ja tu..?no ale hadam to nejako zvladneme, vedeli sme do coho ideme tak sa nemozem stazovat..aj tak si mylsim ze je len otazka ccasu kedy zrusia roznavu..tak sa mozno aj nasi muzi stretnu v jednych kasarnach.. hi hi ale poveim vam..niekedy by som aj rada odisla..lebo smerom na zapad je vacisia prerspektiva.. 😀 pracovna a tak..
inak baby ako ste hovorili o tej chrbtici..no neviem co sa so mnou stalo ale normalne sa nemozem poriadne hybat ais budem musiet zajst k dokymu..tak pa zatial.. 😉
a drzte sa..
aj roznava je certifikovana ale nema istu poziciu...do r. 2011,2012 by mali ostat a dalej jen vitr vi..
😵

dupinka
24. únor 2009

hm, nezostava nam nic ine, len dufat, ze prave tych nasich sa zmeny nedotknu. A ak ano, tak len s pozitivami pre rodinu.

kavaapalma
24. únor 2009

ahojte,takze dupinka mala si pravdu lebo manzel dudral,ze sa mu nepacil uces tak ma musela kadernicka este raz upravit to zabralo cas navyse potom som nestihala tak sme sa kus pohadali no nic hrozne... na plese bolo super aj sme vyhrali cenu v tombole,tak mame sprchacov a samponov na 3mesiace 😀
a tiez s tebou dupi suhlasim na milion percent,nech tie zmeny pre nas dopadnu dobre.
ja teraz taham nocne tak mam zaroven aj dobru dietu,myslim ze aj to vela robi lebo predsa pocas nocnych som dost mrzuta a unavena a ma to velky vplyv aj na organizmus aj na psychiku je to velka zataz,dokina mi hovorila ze mam byt hlavne kludna a v pohode no da sa,musim sa nejak prestelovat do pohody a nemysliet nato......
kocky dakujem na povzbudzujuce slova,ja som nikdy nerozmyslala ze dieta teraz nie lebo este musime splatit auto a podobne ako moja jedna kolegyna,u mna je jednoducho babo na prvom mieste ale zas aj viem pochopit ostatnych ze sa to momentalne ozaj neda,ja som rada ze sa nam dari tak ako sa nam dari lebo su aj ludia ktori su natom ovela horsie...

kavaapalma
24. únor 2009

precitala som si ten clanok a fuuu lebo mojho preto cakaju tie dlhe vycviky na Lesti od marca asi na 3mesiace prave kvoli tomu ze sa uchadzaju o to co sa pise v tom clanku

jaduska
24. únor 2009

baby, máte pravdu, sa mi to kráti....ax jaj, normálne mám čím ďalej tým väčší strach, prvé dva pôrody síce celkom pohoda, hlavne ten prvý, tak sa mi to hádam do tretice nepobabre.... čo sa týka oznámenia narodenia, tuším mám mobil na vavku, ak nemenila číslo a ja potom poverím ségru, nech vám tu čmarkne, tak budete informované, nebojte....a vlastne - veď svevin a môj manžel sú kolegovia, tak vám odkážem po nej.... 😉

kikuša - môj drahý je iba slobodník, tiež chodieva na týždňovky a zvládam to...s jedným dieťaťom je to pohodička, s dvoma už troška ťažšie, ale dá sa to....no, uvidíme ako to bude s troma.... 😝

dupinka
24. únor 2009

baby, manžel mi povedal, ako to teda personálne je:
z dôvodu zrušenia niektorých útvarov je strašný nadstav a chýbajú voľné miesta. Preto sa snažia látať voľné miesta práve týmito ľuďmi. A ostatní síce sú papierovo zaradení do konkurenčných výberov, ale o povýšení môžu tento rok iba snívať. Personálne pohovory sa robia iba na momentálnu funkciu, akú majú a posúvajú sa ľudia tam, kde treba vyplniť voľné tabuľkové miesto.
A do konca roka ani zmeny nebudú, lebo kým sa utrasie reorganizácia, kt. sa vo veľkom chystá k 1.7., tak bude koniec roka. 😖

jaduska
25. únor 2009

dupi - tak z toho vyplýva jediné - čakať čo bude, lebo to určite nevie ani pán minister 😠

bodka13
25. únor 2009

🙂 ahojte slniečka...u nás tak pekne svieti,že na obed bude vody po kolená 😒

to je strašné s tou reorganizáciou,a druhí ľudia si myslia že ako nám je dobre keď máme vojakov /istota zamestnania a hlavne závidia platy 😠
...ozaj manžel hovoril že do NR má prísť 200 vojakov,tuším k júlu-už im chystali priestory a pomaly sa chystajú na cvičenia,presuny a Lešť...veď to poznáte,každý deň je nejaká zmena

jaduška...aj čerstvú fotečku drobčeka nám potom pošli 🙂

dupinka
25. únor 2009

no, veď vravím, neostáva nič iné, len čakať, čo si tí hore zmyslia...

A môj sa zaťal, že na misiu do Afganistanu nepôjde, aj keby niečo z tých plánov naozaj malo vyjsť. Vraj to aj tak nemá zmysel pri povýšení alebo lepšom fleku. O tom sa rozhoduje pri inom stole. Hm, uvidíme 😖

niki29
25. únor 2009

Ahojte kocky tak vidim ze mat muza vojaka je fakt fasa: Neviem si predstavit ze by sme sa mali stahovat ked som si uz nasla pracu. Inak mne sa Roznava nepaci aj sme dost daleko od nasich ale uz som si tu nejako zvykla. Hlavne to ze uz tu mam velmi vela dobrych znamych a neviem si to predstavit vsetko od zaciatku. Jaduska uz som si poslala prihlasku na tu preds. a elelm. pedagogiku tak uvidime- ani neviem ze z coho sa budu robit skusky. Inak s tou zavistouje to pravda vsetci si myslia ze ked je muz vojak tak sedime na peniazoch a ked niekomu poviem ze nato ze ma vysoku skolu kolko ma plat tak nikto neveri. Tak vzdy poviem nech si to vyskusaju stahovanie, bez rodiny ,vycviky no to uz nehovoria nic. Ale takych ludi uz neberiem vazne. , Kikuska Roznava je zapadakov riadny a som uplne prekvapena ze som si nasla pracu. Dupinka som rada ze glukoza je ok. Jaduska inak aj moja Nika je narodena 6. 4 2006 no a kedze je znamenie baran tak je to baran 2 krat ta jej tvrdohlavost je fakt dvojnasobna. Tak sa drze a nech nam uz coskoro zavita jar lebo z tej zima mam uz depku aj ked u nas nieje skoro vobec snehu. 🙂

jaduska
25. únor 2009

niki, ja mám sestru aj švagrinú baranov, tak viem, čo ma čaká....a najlepšie na tom je, že podľa čínskeho horoskopu je rok byvola, takže dvojnásobne tvrdohlavé znamenie.... 😵

a ešte vám chcem oznámiť jednu novinku - písala mi drobec, že sa im snažilkovanie tiež vydarilo a čakajú bábätko. Je v 17.tt....takže sa nám armádna rodinka pekne rozrastá, len nech tí naši mužíci majú prácu...môj ide zajtra na nejaký personálny pohovor, som zvedavá, ako dopadne....

jaduska
25. únor 2009

a ešte niki - k tým prijímačka, skús pozrieť niekde na stránke www.unipo.sk/pf, či tam nebude napísané, z čoho budú. Ja si myslím, že možno slovenčina/literatúra a matematika....ktohovie, my sme mali iba pohovor....
Držím palce, nech ti to výjde...hádam sa tam na budúci rok stretneme... 😉

kikusa100
25. únor 2009

ahojte kocky..
pozeram ze ste sa riadne rozpisali..mna vcera seklo v krizoch..tak krivkam po byte aj ked je to uz lepsie...najhorsie na tom je ze ked som bola u doktorky tak mi nechcela dat ani ziadne poriadne lieky..lebo neviem ci nie som v tom..ale mamka mi vcera dala nejake tabletky lebo som sa nemohla ani vystreit ani chodit..doslova som ostala zaseknuta a mohla osm len lezat... asi po troch hodinach mi to zabralo...ale doky povedala ze jej mam zajtra priniest moc, ci nahodou nemam chytene oblicky...takze som dopadla 😝 bolest jak svina..no a teraz beriem len panadol a mastim sa fastum gellom...je to uz trochu lepsie...
nie je tu nejaka slovencinarka nahodou??potrebovala by osm nieco poradit xi xi
no jadus...tak ked to zvladate s tromi detmi tak to nejako zvladneme aj my..nie?
a niki: kde si si nasla v roznave robotu?co teraz robis?to je super.vidis a bala si sa..ci si nieco najdes..daj si tu prihlasku na vs..je to dobre..
inak ja by osm mala atiez od maja nastupit do nemocky..len to este nie je iste..ako sanitarka na detske od. len neviem ci sa mi tam podari dostat elbo este aj na take miesteo je protekcia..ja sa aj celkom tesim , lebo kancelarskej roboty mam dost..tak mi drzte palce aby to vyslo..no mozno budem do maja tehu a potom nepojdem nikde..
ale chcela by osm si platit to dobrovolne nemocenske aby osm potom mala vyssiu tu matersku..kamoska si platila a teraz ma okolo 15000,- matersku..takze to aj ja by som chcela vyuzit..uviidme..
tak sa zatial majte..cmuk.. 🙂
palmi:drz sa..vsetko bude ok...
inak dnes sa zacina post a o 40dni velka noc ani sa mi nechce verit ako ten cas leti..
bakalarku nam predlzili do 15 marca a potom uz sa budem ucit na stastnice.. ani sa mi verit nechce ako to leti..
a niki mas pravdu nech uz je leeeeeeetooo 🙂

jaduska
25. únor 2009

kikuš, slovenčinárka nie som, ale možno poradím....hoď problém do pľacu a vyriešime, čo bojíš.....

za ten seknutý chrbát musíš zjazdiť manžela, že ťa poriadne nemasíruje cez víkendy....a samo, že držíme palce - buď k novému miestu alebo k tehu.... 😵

vavka33
25. únor 2009

Kikus,ja som slovencinarka,tak ti mozno budem vediet poradit 😉

niki29
25. únor 2009

Kikuska tak si predstav ze ja nastupujem na ORL detsku ambulanciu ako zdravotna sestra predtym som pracovala na Internej ambulancii necelych 5 rokov . Aj sa tesim ale je mi luto ze mi konci MD tak cavte

kikusa100
25. únor 2009

ahoj vavi..napisala som ti IP..
jadus potrebujem nieco ohladom bakalarky...ale vavka je slovencinarka tak mi hadam poradi...dakujem pekne
no tak zjazdim manzela... je to hruza... 😀
palmi ako sa mas?hadam nesmutis velmi..

vavka33
25. únor 2009

Jej Niki nam bude radit,ked budeme potrebovat 😉
Kikus,citala som 😉

kikusa100
25. únor 2009

niki to mas fajn..ja som tiez snivala ze pojem na zdravotku a nakoniec som sa rozhodla pre obchodnu akademiu a aj teraz lutujem lebo s pracou s tou skolou je to hrozne... ekonomky su v kazdej diere uz..takze super..ale nakoniec mozno teiz skoncim na detskom odd. ked pan boh da.. 🙂

jaduska
25. únor 2009

kikusa - tiež mám obchodnú akadémiu, ale účtovníctvo ma veľmi nebavilo, hoci som nakoniec ako účtovníčka skončila..... čo sa týka tých "ekonómiek", tak máš pravdu, teraz si stačí urobiť školenie a zrazu je každý účtovník, škoda sa baviť na túto tému....aj preto tie účtovné agendy u podnikateľov vyzerajú tak ako vyzerajú...

kikusa100
25. únor 2009

no ved hej.... ja som v poslednej robote robila u jednej ekonomke.. a mali sme na starosti velmi vela firiem..a bola to hruza..ked ona prebrala ucto po nejakej zenskej co to robila tak sme len zalamovali rukami..ze dnes to fakt asi kazdy robi.... ale co uz..ale aj tak som rada ze som skoncila tam, lebo to bolo hrozne...od rana do vecera v praci, nestihala som skolu...moja pracovna doba bola 10-11 hod. denne a tak som sa vzburila ze ja predsa nechcem skoncit na psychiatrii..tak som dala vypoved... bolo to o drzku ..nestihala som nic, nespala som lebo som sa po nociach ucila..bola som anemicka..atd..no hruza... ale prezila som to 😉 tak teraz prejdem asi na uplne inu oblast xi xi

jaduska
25. únor 2009

kikuša - presne preto som začala študovať pedagogiku....pracovná doba od siedmej rána, do siedmej večera, výplata o ničom, precestovala som kopu peňazí, domov som chodila iba spať....ale to som bola ešte bezdetná a slobodná, tak to až tak nevadilo....

niki29
25. únor 2009

Kikuska tak to je otras mna by to urcite nebavilo ja som chcela byt vzdy sestricka alebo ucitelka. Robit zdravotacku je fajn len tiez si nesmies vsetko pripustat to znamena / choroby ludi/ vies ja som robila na internom vacsinou srdciari, diabetici, atd. ja som z maleho mesta kde kazdy kazdeho pozna a poviem ti uprimne vtom obdibi u nas este nefungovala zachranka / trvalo aj pol hod. kym prisla / a nam doviezli niekoho s infarktom alebo s mozgovou prihodou a bol to znami tak to nebolo bohvieco. Ale postupne som si zvykla. Uvidime o com bude tato praca su to deti a tie ja zboznujem tak som sama zvedava. 😉

jaduska
25. únor 2009

niki - po prvej praxi v škôlke ťa ten optimizmus prejde....(možno) ja keď som videla, čo všetko musia učiteľky v MŠ zvládať, tak teda klobúk dole....po skončení bakalára môže pracovať buď v MŠ, v školskom klube (družina), v centre voľného času alebo robiť asistenta učiteľa na ZŠ. Mne sa "najľahšia" z týchto možností vidí práca v družine...v škôlke je to fakt makačka, láska k deťom je síce fajn, ale zaujať 25 trojročných drobcov, niečo ich naučiť, dať im základy, aby chodili potom radi do školy.....no neviem, ja už si na to veľmi netrúfam, možno keď sa mi po pôrode ustáli hladina hormónov, tak zmením názor, ale zatiaľ to vidím takto... 😖

kikusa100
25. únor 2009

no kocky..normalna vam zavidim co studujete a robite..ja som teraz dosla na to ze som sa asi dost minula povolaniu,, aj skolka by bol dobry flek len sa tam dostat a to robim bakalara v socialnej praci je to hrozne..ja neviem mozno sa raz dam aj na bakalara aspon na skolku..uvidimm..som totalne rozpoltena, asi neviem co by osm najradsej robila.. 🙄
asi mi siiibee..

niki29
25. únor 2009

Kikuska aj ja mam take stavy , inak Jadus ja som to myslela v tom zmysle ze idem pracovat na ORL detske takze to bude ine kafe robit s detmi ako s dospelakmi ved vies deti placu boja sa atd... no uvidim, Kikuska ked mas dieta a robis v zdravotnictve a k tomu este manzela co je vojak takze skoro stale prec musis si najst miesto jedine na ambulancii pretoze 3 smenka neprichadza do uvahy aj ked si myslim ze v nemocnici maju urcite vyssi plat . No ja som spokojna so sumou co mi ponukla doktorka . 🙂

zoya1
25. únor 2009

Ahojte zdraví Vás Trebišov. Ako sa máte? My práve trávime prázdniny na lyžiach. Ten môj syn má výdrž za troch, ale ani ja sa nepoddávam 😀 .Hodila som do albumu nejaké nové foto tak mrknite ak chcete.
Kikus - ja som skončila sociálnu prácu (Mgr.) minulého roku. Kde študuješ? Ja v PO, a tam to bola fakt hrúza - ak ti niečo hovoria mená Matulayová, Žiaková, Tokárová apod.

kikusa100
25. únor 2009

no tak to je hlavne..podla mna to budes mat super..ja by osm hneed brala 😎
zojy ja nestudujem v PO to by som nezvladla tolke dochadzanie, robota a domacnost..my mame detesovane pracovisko..v takom mestecku blizsko pri nas tak tam chodim..tokarova nepise nahodou knihy?a ako si sa uplatnila so socialnou pracou?ja som sa marne pokusala dostat na socialku, urad prace..vsade sama protekcia..vsetky teple miestecka vychytane...no hadam ked skoncim mgr tak sa mi podari nieco aj v obore..vsetko co teraz mam je take provizorne... najradsej by som roibla na urade, mala stabilnu pracovnu dobu a nie od nevidim do nevidim..takze je to hruza..no uvidime..najviac sa bojim ze mi povedia ked nastupim od maja za tu sanitarku aby osm si urobila rocnu skolu..manzel skoro odpadol ked som mu len povedale ze by ma mohli poslat do skoly... uz nezvlada tie moje skoly a kruzy..a aj tak clovek sa snazi a o nicom.. ☹ tak dobru noc..