Partner je voják. Jak zvládáte výchovu a domácnost?

pitove
22. lis 2007

Ahoj holky, mám přitele, který je voják. Rozhodli jsme se, že se budeme snažit o miminko. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá již zkušenosti s miminkem a mužem u vojáků. Papa

sveva
20. bře 2009

ahojte.

Marianka aj Eliška je taká, s ňou ísť vonku to aby som ju ani na zem nepustila. Kde je aká mláka ona je v nej a o blate ani nehovorím. 😅

Dnes išiel mužík s našimi do Poľska na mäsko. 😉

Pri šárke som bola aj ja chudokrvná a Eliška je tiež. Takže sa pripájam k spolku. 😉

roasha
20. bře 2009

vsetkym dievcatam prajem" krasny prvy jarny den" 😵

sveva
20. bře 2009

pridala som nové fotky do albumov. 😵

marianka8004
20. bře 2009

tu som. 😉 pisala som,že nebudem mať čas,ale len na skok.
sveva-dievčata su užasne.naša emka sa tak plazila tiež,a sme sa smiali,že je živy mop 😀 😀 😀
emka išla do babky a dedka,mame to cez cestu,tak ju dedko bol zobrať,ja už letiiiim makať,chcem prekvapiť mnžela 😎

dupinka
20. bře 2009

Ahojte!!

svevka, slečny sú nádherné, zlatučké 😉 😉

Aj my takto nakupujeme, resp. posielame našich, chichi.
A chudokrvna som aj ja, dokonca teraz som mala dost nizke hodnoty. Lenze vcera, ked som zobrala tabletku, tak som myslela, ze ma hodi o zem, tak mi bolo zle.. 😖

Dnes maľujeme spálňu, tak držte palce, nech to dobre dopadne. Prajem vam pekny dnik! 😎

jaduska
20. bře 2009

dupi chytá ťa syndróm hniezdenia??? 🙂

svevi, mám pocit, že aj Šárka za začína viac podobať na teba....bude si musieť váš tato ešte asi jedno urobiť 🤐 🤐

kikusa100
20. bře 2009

ahojte baby...pozdravujem..
maji co upratujes ci co robis,?? 😀
svevi idemkuknut fotos..
dupi..a co bereis na to zelezo??mne bolo zle tiez zo vsetkych tabletiek..ale zacala som potom brat aktiferin..a ten je lepsi... lebo je obaleny v puzdre..takze to bolo lepsie..o trochu.. 😒

kikusa100
20. bře 2009

svevus..no mas zlate tie tvoje male drobce.. ako take princeznicky.. 😉
inak ja som sa riadne zlakla ked som otvorila tvoj album a mas tam to video..tak hudba na plne pecky.... 😀 soky... mi robis.....hi hi
dam vam do albumu synovca na chvilu kuknite..

kikusa100
20. bře 2009

a vlastne nemozemm, llebo segra chodi tiez na konika a asi by sa hnevala...ze davam maleho do albumu... 😒 takze nic..

dupinka
20. bře 2009

Jadus, hej, nieco take... Treba to tu dat trochu do laty, lebo detsku sme doteraz mali len ako skladisko (uz je natreta na bielo) a spalna bola natreta len jednou vrstvou, prebijala povodna farba. Aj tak by to chcelo stierku, lebo povodni majitelia si lepili fotky priamo na stenu chemoprenom, tak zostali mapy do sadry a tak... 😠 Nech to trochu vyzera k svetu. Uvidime, aky bude vysledok, odtien sme totiz namiesali trochu svetlejsi 😅

Kikusa, ja beriem na zelezo Tardyferon, to je pre tehotne, kedze sa zelezo uvolnuje pozvolna, nie naraz. No aj tak som vcera rozdychavala a radsej to brat nebudem, ako keby mi malo byt stale zle na odpadnutie. Poviem dokymu, ked pojdem na poradnu. Viem, ze by som ho mala brat, ale tiez ked to telo takto neznasa, pomozem si? Asi napicham klince do jablka, chichi. 🙂

vavka33
20. bře 2009

Dupi papj spenatik a cucoriedky 😉

kikusa100
20. bře 2009

dupi : najviac zeleze obsahuje petrzlenova vnat... ja som pila caj z pretrzlenu..a je to dobre aj pri zapale mocoveho mechura..
🙂 inak pocula som ze aj kokos ma vela zeleza..ja osm si ho primiesavala do jogurtu...a chutilo to ... dupi urob si na velku noc jeze.. 😉 a zabijes dve muchy jednou ranou....
a aj vajecny zltok som citala ze ma vela zeleza, sturkoviny najviac sosovica.., kel, maso, mak no a aj spenat..aj ked nema az tak vela......
a spenat nema az tak vela zeleza ako sa hovorilo nie?ja som pocula ze to sa za komunistov pomylili v desatinnej ciiarke..a tooolko deti plakalo ze nelubi spenat a vsetci..len papaj papaj..ma vela zeleza a nakoniec prd.. 😉 a tiez som citala ze zelezo zo spenatu sa tazsie vsterbava do organizmu..ze by sme museli zjest napr. kilo spenatu aby to malo osoh..preto je lessie napr. hovadzina.... a tak..
no uz nechcem mudrovat.. xi xi

dupinka
20. bře 2009

ja papkam vsetko, co ste popisali. Vavka, cucoriedky su moje naj 😉
A to, ze mi v tehu vyskocili opat podpriemerne hodnoty, nebolo pre mna nic nove. Len teraz je to az velmi nizke. No ale uvidime, co povie doky na to, ze tabletky odmietam kvoli zlemu znasaniu. A tu uz som aj tak brala po jedle, hoci by sa mali nalacno.

MM mi nedovoli nic robit, a ja ked vidim ten bordel okolo mna, by som mu najradsej pomohla, nech je to cim skor. No ale ani pozametat dlazku nemozem. A ja neviem obsediet, ked ini okolo mna makaju. 😖

marianka8004
20. bře 2009

dupi-len sa velmi nezatažuj,kym možeš,tak si oddychni.posed,polež,vylož nohy 😉 potom budeš musiet vstať aj v noci,budeš menej vyspata, 🙂 teraz sa možeš troška posanovať 😉
muž je doma ani si nevšimol,že som upratala (a dala som dole snehove vločky z okna 😀 ) a vytiahla som velkonočne nalepky na okno 🙂 ,deti sa pohašterili,ktore budu v detskej,tak som musela zasiahnuť,a odložiť 🙂 .na dvere som dala ozdobku už minulu sobotu.hned som mala lepšiu naladu.asi idem žehliť 🙂

vavka33
20. bře 2009

Marianka,mame skoro rovnaky vekovy rozdiel medzi detmi,tak viem co jeto,kednapises,zesa pohadali-vreskot,jakot,vytrhane vlasy 😀

kavaapalma
20. bře 2009

ahojte,
dobre novinky 😉 aj my ceme nove auto ale na lizing
dnes som nahodou natrafila na paradne topanocky zlte a mali moju velkost tak som si ich kupila 😅 esteze neboli drahe

roasha
20. bře 2009

dupi,viem ze je to tazke na zaludok,ale musis papkat to zelezo. 😒 ja som mala tiez velmi nizke na konci tehu pri malej/tiez som musela brat aj tabletky/, aj tak som to mala nizke,a po porode ti este klesne. 🙄
potom mala aj mala problem,ked mala 5tyzdnov,leteli sme s nou na pohotovost,normalne nam zacala "odchadzat",nejedla skoro dva dni/a to sme s nou boli hned prvy den,len sa im to este nezdalo tak strasne/,a na druhy zistili,ze ma nizke zelezo.potom brala kvapky skoro do roka,pokial sa to upravilo. ☹

sveva
20. bře 2009

Dupi viem ako sa cítiš. Ja som to mala tiež tak, nemohla som chodiť, len ležať a všetci dookola mňa behali a robili. No pre Elču som to dokázala. Takže ľahnúť a vyložiť nohy. 😉 Na železo som brala Sorbifer Durules a zle mi nebolo. 😵

kavaapalma
21. bře 2009

svevi mas nadherne dcerky

jaduska
21. bře 2009

dupi ja beriem tiež tie lieky ako ty a zle mi našťastie nie je. Interný vravel, že keby náhodou bolo, tak ich nemám jesť úplne nalačno....

A s tým špenátom máš Kikuš pravdu, len neviem, kto sa v tej desatinnej čiarke zmýlil, myslím, že "komunisti" to neboli 😀 😀 😀 😀

kikusa100
21. bře 2009

myslela som ze za komunistov v ucebnici..viem ze to neboli komunisti. ti co pisali tu knihu..v minulom rezime som myslela a blbo som sa vyjadrila.

kikusa100
21. bře 2009

myslim ked pisali a tlacili tie tabulky pre ucebnicu..boze som ako madar.. 😉 😀 😨

jaduska
21. bře 2009

kikuš neva, z biedy nás to aj tak nevytrhne.... 😝 😝 😝

kikusa100
22. bře 2009

jadus: 🙂
joj kocky..uz sa tak tesim ked budem byvat sama... poslednu dobu sa s mamou len hadam... neveim mam pocit ze si nejako nerozumieme a ide mi uz vsetko na nervy. uz chcem mat svoju domacnost a mat svaty pokoj od kazdeho... urobim si co ja chcem, kedy chcem, budem mat svaty pokoj...

sveva
22. bře 2009

kikus presne tak to je. Najlepšie je keď si sama sebe pani vo vlastnom. 😉

Už máme správy ohľadom mužíka. Papiere má podpísané takže na rok máme ako taký pokoj.

Eliška je znovu chorá tak od piatku bojujeme s teplotami, nič nechce jesť ešte dobre že aspoň veľa pije. Je to o držku a tuším už aj ja začínam byť chorá. ☹ Keď sa prelieči, tak jej máme kúpiť niečo an posilnenie imutiny, teraz má k atb aj probiotiká. Keďže sú to už tretie atb od začiatku roka. 😠

jaduska
22. bře 2009

svevi - dobré správy.....

Ja som Sandre dávala na posilnenie imunity Cebion sirup, obsahuje všetky vitamíny a navyše prebiotiká a je vhodný pre deti od 1 roka.

zoya1
22. bře 2009

Ahojte vojačky!
Taaaaaaaaaaaaaaaaaaak strašne dlho som tu nebola. Nejako nebol čas. Ale poctivo som si Vás prečítala, je neuveriteľné koľko tém ste stihli vyčerpať 😀 😀 😀 .
Dupi - oddychuj dokedy môžeš. Ja som chudokrvná od narodenia, takže cez tehu si z toho nikto nič nerobil, a potom som po pôrode musela ísť na trasfúziu krvi, a od vtedy vo mne koluje krv nejakého chlapíka 😀 😀 😀 .
Jadus - tebe sa to už neuveriteľne blíži. Držíme palčeky a veríme že to bude chlap jak hora. Ďalší zelený do nášho tábora 😉 .
Svevi - ja dávam Zojke od 2 rokov IMUNOGLUKÁN a neboli sme chorí už ani nepamätám klop, klop. Odporučil nám to primár detského oddelenia, tak sme vyskúšali a berieme doteraz už asi cca 6 mesiacov v kuse. ATB brala len 2x a to už máme 2 a pol roka. Tak vyskúšajte. Je to trošku drahší sirup (okolo 190 Sk) a vydrží nám cca 2 mesiace. Dávkovanie je podľa váhy. Ale veď ti to vysvetlia v lekárni. Fakt vrelo odporúčam.
Kikusa - presne viem čo prežívaš, ja som sa po svadbe taktiež neskutočne ponáhľala do vlastného a to sme bývali u mojich rodičov. Manžel nechápal, že jeho ženuška chce ísť preč od mamičky. Ale je to oveľa oveľa lepšie.
Pozdravujeme všetkých, my sme OK, ja zajtra do práce, manžel na rehabku na Zemplínsku Šíravu, a detičky šup šup do školičky.

dupinka
22. bře 2009

ahojte!

Zoyka, tak ty si tu uz pekne davno nebola...

baby, zistila som, ze na zelezo zabera jogurt. Akonahle citim, ze zacina tabletka ucinkovat, zjem jogurt, a je fajn.
Uz mame vymalovane, upratane, tak pohodka. 😉

Kikus, aj ja som bola rada, ze sme sami a neviem si to ani inak predstavit.. Mne vadi, ked pride nase rodicovstvo na navstevu a stara sa do domacnosti, nie to este s nimi zit. 😉 Ako si spravis, tak mas, nikto ti do nicoho nekeca....

kikusa100
22. bře 2009

svevi...veeelmi dobre spravy...
drzte sa.. 🙂

kikusa100
23. bře 2009

kocky..nemate nejake E-knihy z netu..aleob v pc..prescenovane o dietati vychove..nieco zaujimave..??