Partner je voják. Jak zvládáte výchovu a domácnost?

pitove
22. lis 2007

Ahoj holky, mám přitele, který je voják. Rozhodli jsme se, že se budeme snažit o miminko. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá již zkušenosti s miminkem a mužem u vojáků. Papa

sveva
7. říj 2009

Dupi tak to je super. Aj ja by som išla, ale s dvoma by to bolo veeeeeeeeeeeeeľmi ťažké a po druhé mi tu nič také nemáme. 😖

sveva
7. říj 2009

oprava my 😅

vavka33
7. říj 2009

Dupi,my sme chodili do Zlatych Moraviec.Ale ked sme sli minule okolo,ten dom s tym bazenom je na predaj,asi to uz nerobia.

dupinka
8. říj 2009

Ahojte!

vavka, aj ja som si vsimla, ze je dom na predaj,... My sme spokojni 😉

A ako sa vsetky mate? Ako bojujete??

jaduska
8. říj 2009

joooj, tak by som si išla aj ja zaplávať niekam....
zajtra chcem ísť dať prepísať auto, no a dnes mi pre istotu prdla batéria v ňom. Kamarát sa bol pozrieť, že čo a nechápal, ako sa vybila...tak hádam ma nebudú musieť zajtra policajti roztláčať 😀 😀 😀 😀 😀

linnetka
8. říj 2009

ahojte, nahodou som natrafila na tuto temu 😀 mam tiez muza vojaka a ja som tiez vojacka t.c. na MD.
Momentalne je uz 2.tyzden na cviceni a zajtra sa ma konecne vratit. Mam 20mes. dcerku a som v 35tt a teda tieto 2 tyzdne boli dobry zaberak. Rodinu mam relativne blizko, ale nakolko sa mi teraz v sobotu vydava sestra, pomoci sa mi nedostalo. Ale zvladla som to.
MM uz dlhsie uvazuje o misii, ale nejak mu to nevychadza. k 1.1.2011 by mal ist do dochodku - rusi sa mu miesto.
Bude ta dalsia velka reorganizacia. Hovori sa aj o zmene soc. zakona - vyplacanie dochodku az od 55 r. - tiez k 1.1.2011. Nepoculi ste nieco o tom?

sveva
9. říj 2009

Jadus aj mne prdla baterka. Zaujímavé je, že keď bol muž doma, tak sa kupovala nová, lebo aj pred tým pri odišla. Nešlo naštartovať. Takže večer som volala kamarátovi (automechanik) nech s tým niečo spraví. Lebo bez auta nemôžem byť. Keďže bývame tam kde bývame.

Linnetka vitaj.

dupinka
9. říj 2009

Ahojte!

vraj uz je na stole navrh zakona o soc. zabezpeceni vojakov, podla kt. by mal byt narok na vysluhu po 20rokoch sluzby a poberat sa bude moct po dovrseni 55r.veku.

Ak sa v parlamente poponahlaju, prip. pojde skrateny legislativny proces, tak to bude uz od noveho roka. ALE SKOR NIE, lebo rokovania parlamentu su uz len par a maju na programe rozpocet a upravy v inych zakonoch.

sveva
9. říj 2009

Tak môj sa toho nedočká, nabudúci rok konč a pochybujem že by mu predlžili záväzok, keďže sa má vo veľkom prepúšťať.

dupinka
9. říj 2009

svevi ☹

jaduska
9. říj 2009

Tak ja som šťastne doma, batéria sa našťastie dala nabiť. Cestou tam sme videli parádnu havárku, odstraňovali ju ešte aj keď sme išli späť. No a po ceste naspäť asi polovičku cesty išli za mnou policajti, ale ja jazdím slušne, keďže som už dlho nešoférovala, tak idem predpisovo.... Kamionisti mali zo mňa radosť, lebo tá cesta zo Svidníka k nám je dosť úzka a samá zákruta, tak sa ani predbiehať nedá, ale mňa to dáko netankovalo.... 😝

No a môjmu tiež končí v apríli zmluva, tak uvidíme čo bude.... 🙄

Linnetka - vitaj medzi nami a pozdravujeme Olíviu, aj my jednu máme - 6 mesačnú 😀 😀 😀 😀

Dupi - ja som začala včera prikrmovať a malej to celkom ide, lepšie ako to išlo dvom starším..... 😀

linnetka
9. říj 2009

dupinka, myslis ze by to urobili teraz pred volbami? Vies o kolko volicov by prisli? Myslim, ze to urobia az v dalsom volebnom obdobi, ak znova vyhraju. Dufam, ze nevyhraju.
MM ma odsluzenych 18r. a to by nas teda porazilo, ak by o dochodok prisiel. Ako vojak v civile sancu na zamestnanie bohvieaku nema. Bolo by to pre nas trapenie. Hypoteka, 2 deti, materska.
Ja mam odsluzenych 6 r. takze mne je to totalne jedno.
Dupi, ak by si vedela nieco blizsie, tak daj prosim vediet, nech moze dat ziadost do civilu.

Dakujem, ze privitanie. Jaduska, Olivia je krasne meno, vsak?

dupinka
9. říj 2009

Jadus: gratulujeme k uspechom s prvymi prikrmami. My mame este cas, aj ked teraz si hladosko pyta castejsie papat. Nejako to este mesiac vydrzime. Len sa bojim, ze preto bude stale horsie spavat v noc 😖

Linnetka: ked sa chcu usetrit peniaze, kaslat na volicov. Momentalnej vlade lezi armada v zaludku. Lenze toto by sa tykalo aj policajtov, colnikov, hasicov a bacharov. Tak neviem, neviem.
Urcite budem preverovat, co sa da. 😉

linnetka
9. říj 2009

myslis? tak ako kaslu na peniaze pri zvyseni RP? toto je cisto predvolebna kampan. peniaze na to nie su, ale Tomanova tlaci. Som zvedava, ci prezident podpise. Ja len dufam, ze ak ten soc.zakon prejde, bude echo a dostatocne dlhy cas na urobenie opatreni.

dupinka
9. říj 2009

bude sa o tom urcite vela hovorit, lebo vsetci vyssi, co maju narok na vyskuhu, ale sedia na vysokych stolickach, budu utekat ako potkny z topiacej sa lode,...

dupinka
9. říj 2009

sorry, pisem s Adamkom na kolenach 😀

bodka13
9. říj 2009

😕 ako ste sa rozpísali bambulky 🙂

idem rýchlo prečítať....vitaj linnetka 🙂

Dupi ...tak Adamko je šikovný,keď už tetám na koňa vypisuje 😉

bodka13
9. říj 2009

svevi...a tvoj muž má odslúžených kolko rokov? ...keď mu teraz predlžili iba na rok

Dupi...to by znamenalo,že musí odslúžiť minimálne 20rokov a nie 15 ako teraz?
...dá sa to nájsť aj niekde na internete prosím ťa?

roasha
9. říj 2009

no tak toto aj mna zaujima. 😅 /mojmu uz chyba len rok asi 🙄

bodka,net pochybujem. 😅

vavka33
9. říj 2009

No baby,ani nestraste,lebo u nas doma nic ine nepocuvam,len co ak to zmenia,co potom a nech to uz rok vydrzi,lebo moj ma presne rok do vysluhy.totomu ani nedam citat,lebo to ho znici 😅 ledva caka,kedy mu skonci 15tka,aby mohol odist z armady......

dupinka
9. říj 2009

Baby, na internete navrh nie je, uz som vsade hladala. Dozvedela som sa, ze navrh zmeny zakona dala vlada vypracovat nejakej sukromnej pravnickej spolocnosti (treba kamaratom hodit kseft), zatial sa s tym NASTASTIE nic nedeje.

A myslim, ze tento rok to uz ani nestihnu:
1. ide volebny rok, su ine problemy ako toto
2. koalicna dohoda konci, takze sa bude riesit "kto z koho"
3. schodze Narodnej rady su uz len jedna ci dve do konca roka, a na programe je rozpocet

Bodka: jojo, pochopila si spravne. Na to, aby MM dostal vysluhu, musi odrobit nie 15 ale 20 rokov a aj ked by potom odisiel mladsi ako 55rocny, budu mu peniaze vyplacat az po 55tke.

bodka13
9. říj 2009

nie veľmi dobrá perspektíva...náš tato má odslúžených 10 rokov,a o rok v októbri mu končí záväzok tak trpneme čo bude ďalej 😒 ale nerozumiem výsluhe na hodnosti- 😕 to je že na určitej hodnosti/funkcii môže byť len určený počet rokov?

Dupi..zmazala si album?

roasha
9. říj 2009

nasmu chyba do tych 20 uz len asi rok 🙄
a je zasa fin. rozdiel po 15.a po 20.rokoch 🙄

sveva
9. říj 2009

Bodka on je desiatnik a na tejto hodnosti už mal odslužené roky, tak mu kvôli misii predlžili o rok. A nabudúci rok mu už nepodpíšu kvôli tomu prepúšťaniu. Takže ja nastúpim do práce, ak ešte bude fungovať podnik, alebo ak ma ešte budú chcieť. Takže vôbec to u nás nie je ružové. A čo so Šárkou, do škôlky mi ju nevezmú a na opatrovateľku nemám peniaze. ☹ Keby sa dalo tak môj muž je v armáde až do normálneho dôchodku. Je to proste jeho srdcovka a od malička chcel byť vojakom.

vavka33
9. říj 2009

Svevi,aj moj by ostal v armade,miluje svoju robotu,ale prave koli tej neustalej neistote chce odist,ak ten zakon nezmenia.Ona sa stale tesi,ze by siel s nejakym reoredy,ale ja uz tej jeho reci nerozumiem.v tej armade je to setko nejake komplikovane,aspon u nich v LV.a ozi,ako je to s pnkami,vraj im to zmenili?uz nemaju 100%plat ako doteraz,ze?A co ocrky,neviete,ako to maju s nimi?lebo moj stale vravi,ze do rokamoze cerpat len 12 dni,ale to je nejaka blbost.

vavka33
9. říj 2009

Dala som do albumu Leusku,aby ste videli,ako narastla... 😉

bodka13
9. říj 2009

svevi...náš bol rotný a keď chcel ostať tu v Nr zobral čatára a teraz niečo spomínal že sa dá tiež ostať ďalej ale musel by zase klesnúť,lebo ako čatár už bude o rok mať odslúžené roky na hodnosti...takže tvoj má už nárok na výsluhový dôchodok

vavka...čo ja viem,tak sa pri pnkách a očrkách nič nemenilo...stále majú 100%

bodka13
9. říj 2009

vavka....krásavica Lejka 🙂

roasha
9. říj 2009

vavka,aka je uz velka,krasna okana 😵 🙂

sveva
9. říj 2009

vavka malá je zlatá, riadna slečna. 😉

Bodka do výsluhového dôchodku má ešte ďaleko. Myslela som do 62 r. 😵 Aj on by mohol ísť o hodnosť nižšie, ale určite mu to nepodpíšu.