Partner je voják. Jak zvládáte výchovu a domácnost?

pitove
22. lis 2007

Ahoj holky, mám přitele, který je voják. Rozhodli jsme se, že se budeme snažit o miminko. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá již zkušenosti s miminkem a mužem u vojáků. Papa

dupinka
7. lis 2009

Niky, ďakujem za radu. Dávali sme kvapky a sirup na odhlienenie, keďže sa mu ťažšie dýchalo (Fenistil a Feronal), no a k tomu vlhký uterák + zvlhčovač (tzv. mlžný kúpeľ). Ale to veľmi nechcel, keďže ten zvlhčovač hrozne hučal, tak aspoň uterák prehodený cez postieľku.
Momentálne ale neberie žiadne lieky, aj keď nad Nasivin kvapkami som uvažovala aj ja.
Dúfam, že sme liečbu nepokazili tým, že sme boli plávať. 😒 Síce by sa nemalo, ale je tam fajne vlhký vzduch a malému sa tam páči...
Uvidím, ako mu bude do pondelka, a prípadne by som išla za doky, nech nás pošle k ORL a tiež by sme si s MM nechali urobiť výter.

niki29
7. lis 2009

nie to ste určite nepokazili inač je to dobre aj na imunitu. Skus tu horúcu vodu a obyčajnú soľ a tie kvapky a možeš striedať aj s nejakým mar plus prejom ten je dobrý robí dobru hygienu nosa a može sa požívať stále aj u miminiek niekoľko krát denne. Myslím si že bude určite dobre a možno to zvládnete aj bez ATB. To ORL vyš by som ti odporúčala aspoň budeš aj ty kludnejšia. tak ahojte kočky

kavaapalma
7. lis 2009

ahojte 😉
citam vas stale,ale velmi nemam s cim prispiet,len aby ste vedeli,ze na vas myslim 😀

dupinka
7. lis 2009

Nika, ďakujem!

Kava, ahoj! Ty si sa tu už tiež dlho neukázala. Ja mám potom pocit, že tu straším, ako suvenír. 😅
Čo máš nové? V práci sa situácia upokojila?

jaduska
7. lis 2009

dupi však nás tu všetky zanedbávajú - zoya sa už tiež dlho neozvala, ani kikusa...aspoň že káva a niki sa ohlásili po dlhšej dobe....

kavaapalma
8. lis 2009

v praci je to fajn,dokonca od januara priberaju ludi a ak som dobre pocula tak az okolo 700 to je sila,coooooooooooooooo 😲 len ci ozaj budu take objednavky aj neskor...
od januara zacinam chodit na anglinu,chcela som skor,ale termin v septembri som presvihla...potom si cas naplnam vselijakymi zeby somarinami,robim si ovocne obrazy do kuchyne,kolaz z roznych fotiek a dam to zaramovat,citam knihy no a tak podobne...

vavka33
8. lis 2009

Dupi,nemusis davat vironal,skus vincentku,ja pouzivam len to a aj preventivne,zvlhci to sliznicu.A ked spominas to plavanie,toto bacilamohol chytit aj tam,Lea si zplavania doniesla pliesen napalceku na nohe,,pol roka sme sa toho nemohli zbavit.
A tu iniformu uz MM ma 😉

dupinka
8. lis 2009

baby, dakujem za rady, ste zlate. Nechcem to zakriknut, no dnes som mu len rano odsala sopliky a nemal tam toho ani vela, cez den uplne v pohodke, klop-klop. Dala som mu preventivne na noc Nasivin kvapky a zvlhcujeme vzduch v byte. Dokonca podla mna sa mu lepsie spi, ked sa nekuri, a je chladnejsi vzduch v izbe, nie je tak sucho. (a mozno ze nema ani rad prilis teplo) 😉 😉

Vavka, na margo tych uniforiem:
co chcu od chlapov, ktori 99% pracovneho casu travia v maskacoch, aby doma drzali krasnu uniformu, ktoru na sebe maju fakt len prilezitostne?! Jasne, ze mnohi vytiahnu tu, co maju, no a potom je pruser jak hovado, kedze uz medzitym trochu ine vzory, farby, alebo im uz "nesekne" ako by mala.
Ved ta uniforma ich stoji strasne vela vystrojnych bodov, kt. by inak mohli pouzit na nakup napr. triciek ci kanad a pod. Lenze k NGSovi nepojdu predsa v maskacoch, hoci niektori ich maju viac nez dost a zvycajne si jedny nechavaju na VIP prilezitosti, take krajsie, zachovalejsie.
(teda, aspon moj MM urcite).
Kedysi som si myslela, ze moj MM ako dostojnik bude chodit v uniforme, krasny stramak, pche. 😝 😝 Teraz dookola zehlim maskacove tricka 😀 😀 😀

jaduska
8. lis 2009

dupi - veď tie maskáče sú zo všetkého toho oblečenia najkrajšie, teda aspoň mne sa v tom vojaci (aj vojačky) páčia viac ako v uniformách....

....a my tiež používame vincentku, zo všetkého, čo sme vyskúšali sa mi toto vidí najlepšie....

sveva
8. lis 2009

Aj mne sa manžel viac páči v maskáčoch ešte aj keď má tú baretku no proste k zakousnutí.

Inaj ja mám teiž problémy s nosom, neustále mi z neho tečie, kýcham a občas mi slzia oči, ale to bude asi alergia, buď na chlad, alebo prach, alebo ja neviem čo. Inak dievčatá sa držia, zatiaľ nás všetko obišlo, no uvidíme. Trošku trvalo kým si zvykli, že sú už len so mnou, ale už je to lepšie.

vavka33
9. lis 2009

Jadus,suhlasim s tebou.Dupi a s tebou tiez.Ved ani moj MM ju nemal nasebe dlho,ale on z tej co mal nejako vyrastol,hihi.Nohavice si pozical,no a sako si dnes kupil,teda dufam,lebo sa neozval,ma v praci fofry.No a ked je v maskacoch aj jaho idem zozrat 😝 😵

martap
9. lis 2009

ahoj, ja sice nemam osobnu skusenost, ale kamoska ma muza vojaka a dve deti, zvlada to, ved co ine jej ostava, ale boli casy, ked bol prec, deti ho nespoznavali, prestali sa nanho pytat, vtedy mala chut vzdat to a najst si niekoho "normalneho". klobuk dole pred zenami, ktore to zvladaju, nemate to lahke

marianka8004
9. lis 2009

že "normalneho" 😀 niekedy aj ja mam pocit,že sa to vychyluje od normalu,ale nestažujem sa už cme si zvykli 😉

bodka13
10. lis 2009

ahojte žienky 🙂 hlásim,že žijeme....máme za sebou chorobu -Davidko nechodil týždeň do školy ale už je Ok 🙂
...už som zamestnaná takže si zvykáme na nový systém a snažíme sa všetko zvládať 😉

baby nie že si tých mangelov v maskáčoch zožerieme 😉 😀 😀 😀 budeme si musieť potom nájsť nejakých "normálnych" 😀 😀 😀

dzio2
10. lis 2009

hm maskace, som tu nova moj manzel je tiez vojak ale co mi lezie na nervy ,vojenske tricka mam ich plne skrine vybalene to som minule pocitala to su tie co donesie domou oprat a neako ich nevezme naspet,povie vezmem zo skladu 28ks a zabalene 17ks uz som na nervy, nemam to kam davat a to nevravim otom ze vsetko musi byt pojeho uz mam pocit ze zachvilu budeme salutovat ked pride domou ale inac je vpohode

sveva
10. lis 2009

bodka, dzio 😀 😀 😀

sveva
10. lis 2009

MM tie tričká čo donesie vyprať, tak si ich aj vezme, takže doma mám nejaké náhradné, kým vyperiem, takže s tým problém nemáme.

jaduska
10. lis 2009

bodka tak ťa privítam aj tu po dlhom čase (nielen v prváčikoch)....

k tým tričkám - my fungujeme asi tak ako svevovci, vôbec ich nemáme doma plné skrine, mám pocit, žeby kľudne by ich mohol mať aj viac.....

dzio a kde slúži tvoj manžel? 🙂

dupinka
10. lis 2009

Ahojte!

Mne sa moj MM paci aj aj,....
A so sluzobnym oblecenim fungujeme asi ako svevovci a jaduskovci. To skor ja mam doma celu vystroj, kedze my v praci nemame moznost, kde to vsetko uskladnit a navyse som teraz doma... A to som este za 4roky nevyfasovala vetrovky, uniformu mam len 1ks. To fakt neviem, kde by som vsetko podavala.

Bodka: pochval sa, co a kde robis? Ako sa ti dari?

Dzio: vitaj!

vavka33
10. lis 2009

MM si prave dava vylozky na uniformu a premava sa mi tu v capici,ja ho asi zjem 😀

dzio2
10. lis 2009

dupinka dakujem MM pracuje v Martine, ale mam aj pozitivnu reakciu maju super uteraky na sklade 😀 a z duse neznasam zehlit uniformu ,same vrecka, a ked chcem vyprazdnit kazde vrecko pred pranim ide ma trafit

sveva
10. lis 2009

dzio ja som svojmu povedal, nech si najprv vyprázdni vrecká a potom mu to vyperiem. Takže vždy všetky vrecká si vyprázdni a oznámi mi, že mu mám vyprať veci. 😀 😀 😀

zoya1
10. lis 2009

ahojte babuľky moje!!!
Poslušne hlásim návrat na koníka. Nejak fakt nestíham ani čítať nieto ešte prispievať. My sme v pohode, len MM neustále vyhlasuje že ide do civilu, lebo nechce prísť o odstupné aj dôchodok - tak si neviem predstaviť čo iného by robil. Preboha veď od 13-tich je vojak. Vojenský gympel, vojenská nadstavba, vojenská vysoká škola, vojenské kurzy - pre prácu v civile ako STVORENÝ 😀 😀 😀
Deti sú v pohode, choroby nás obchádzajú (klop klop), Zoja si v škôlke zvykla super, ráno vstáva prvá a vykrikuje vstávajte ja chcem ísť do ČKOLKY. Len teraz je ich málo všetci sú chorí - len naša Zoja sa stále pýta že kedy už aj ona bude chorá a bude piť lieky 🙂 Anjelik môj zlatý - ona totižto ešte nebrala ATB (klop klop).
Pozdravujem vás všetky, idem si prečítať čo ste popísmenkovali, na margo dnešného dňa - môj MM je sexy najmä keď mu ten vojenský "munďúr" sťahujem dole 😀 😀 😀

jaduska
11. lis 2009

zoyi, už som ťa aj spomínala, že kde sa túlaš....
malá je teda riadne číslo, asi po mamičke, že? 😀 😀 😀 😀 🤐 🤐

dupinka
13. lis 2009

ahoj zoyka!

Tak to je super, že je malá taká zdravučká, nech jej to vydrží a číslo je teda riadne 😀 😀

dupinka
16. lis 2009

kukuk, kde ste všetky?

To len ja tu straším??

sveva
16. lis 2009

dupi zmenila si si fotku, super zlatí ste. 😵

ja som tu len na skok.

vavka33
16. lis 2009

Dupi,pekna fotocka.

dupinka
16. lis 2009

vďaka 😅

jaduska
19. lis 2009

ja akosi nestíham 🙂 🙂 🙂