Partner je voják. Jak zvládáte výchovu a domácnost?

pitove
22. lis 2007

Ahoj holky, mám přitele, který je voják. Rozhodli jsme se, že se budeme snažit o miminko. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá již zkušenosti s miminkem a mužem u vojáků. Papa

zoya1
5. bře 2008

Tak ja som až do nástupu na materskú pôsobila ako pedagóg. Ale keďže teraz naše deti navštevujú doobeda normálnu resp. špeciálnu základnú školu - a ja tohto roku končím sociálnu prácu - tak som po materskej prijala funkciu sociálneho pracovníka. Za normálnych okolností robím iba 8-hod smeny čiže od 8,00 - 16,00 hod. Ale keďže kolegyne musia vyčerpať starú dovolenku + ja chcem dopísať tú diplomku tak som ukecala vedúcu aby ma tento mesiac hodila na smenný systém. Čiže do práce teraz chodím - denná, nočná , voľno, voľno, a tak dokola. Vyhovuje mi to, lebo napri. v týždni mám dennú čiže od 6,00 18,00 iba raz a ostatné dni som doma čiže sa venujem písaniu, a aj na nočnej keďže spať nemôžme tak celú noc študujem literatúru a píšem si na notebooku diplomovku. Vyhovuje mi to. Má to len jeden háčik, že mám pocit, že som teraz menej z deťmi. Ale čo už musíme vydržať kým odštátnicujem - a keď už budem konečne MGR. tak im ten čas hádam vrátim.

zoya1
5. bře 2008

ta som sa rozpísala nie? 😀

zoya1
5. bře 2008

Idem hodiť vaňu a potom ešte kuknem či si tu. Zatiaľ pá.

jaduska
5. bře 2008

Neva, že si sa rozpísala, aspoň konečne viem, čo robíš 😀 A aj v túto neskorú nočnú hodinu som to aj pochopila (aspoň myslím).

Ak sa nebudeš veľmi dlho kúpať, tak tu ešte budem. Ja si dopĺňam účtovnícke vedomosti na inej stránke a sem-tam "odbehnem" aj sem 😉

zoya1
5. bře 2008

ja som už tu. A ty?

jaduska
5. bře 2008

áno tu som, nevadí, že neokúpaná??? 😀

zoya1
5. bře 2008

nie vôbec 😀 . ale ja sa cítim lepšie. Práve rozmýšľam či už ísť spať, alebo ešte nie. Nemám dobrý pocit, že som sama. A to bol muž 1/2 roka v Kosove - nechápem. Ale dajak mi to teraz vadí, že som tu sama. Mám taký nedobrý pocit či čo. No čo už, z Lešte asi nedorazí.

jaduska
5. bře 2008

No,ten pocit poznám,aj preto ešte doteraz bývam s rodičmi 😀 Ja napr.v zime, keď sa zotmie ani von nechodím, hoci je málo hodín. A to bývame v malom meste, kde sa ešte ľudia ako tak poznajú. Ale stačí raz za čas pozrieť správy v telke a človek aby sa bál nos vystrčiť z domu 😠

zoya1
5. bře 2008

tak je jadus. Idem už hajať, lebo ráno musím vstať, odniesť malú do jaslí. Som myslela, že teraz keď robím na smeny tak ju budem vodiť, len v deň keď robím, ale sestričky tam ma presvedčili, že to nie je dobrý nápad, že by z toho mala guláš v hlavičke, prečo jeden deň v jasliach je a na druhý nie. Takže chodíme stále, či je mama v práci, alebo doma. Pá pozdravujeme rodinku a teším sa na pozajtra (v robote nemám net, takže zajtra tu nebudem - teda večer. Ale cez deň určite odskočím). Dobrú noc.

jaduska
5. bře 2008

Dobrú zoyka, ja pôjdem hají až o chvíľu, máme prázdniny, tak nemusím skoro ráno vstávať 😉

dupinka
6. bře 2008

Ahojte!!

prajem Vám krásny deň 🙂 Ja som včera popoludní spala na niekoľko krát: keď som došla z rehabilitačného som si ľahla cca na hodinku, potom sme boli v meste a tak som zaspala na sedačke ani neviem ako, spala som skoro dve hodiny a este som dobru pol hodinu mala problem sa prebrat 🙂 Normalne sa citim posledni hrozne unavena, neievim, ci je to jarna unava abo co.
Teraz, ked chodim na rehabko, mam priepustku, tak idem skor z prace (treba vyuzit, ze mozeme cerpat priepustky neobmedzene), len si potom musim zakazdym nadrobit hodinu, lebo nezaratava sa nam pruzny prac. cas do toho, len pevna cast. Tak tu potom trcim aj do piatej popoludni. Ale stale lepsie koncit v piatok o 11hod, nie?
Som sa rozpisala,... Ale berte to s rezervou, choroba z povolania, chichi 😀 😀 😀

vavka33
6. bře 2008

Ahoj spiaca princezna.Normalne ti zavidim,ze si pospinkas,ja to neviem,nikdy,len 1.krat som zaspala,ked som bola za este nie manzelom v TO na podnajme,on isiel do prace a ja z celej noci unavena som si lahla o pol 9 a spala do pol druhej,kym neprisiel z prace 🙂 odvtedy,ani predtym nikdy!ani po porode,ani nikdy,proste ja cez den nespim,lebo nie je tma.A vecer ked je v zime tma uz o 4tej,tak by som spalaaaaaa.teraz chodim s leou o pol 8,8,lebo tu nie je tatko.

jaduska
6. bře 2008

Vavka ja tiež neviem cez deň spať. Ja keď náhodou cez deň zaspím, tak sa potom neviem prebrať. Je to horšie, ako keby som nespala vôbec. 😀 A v zime by som tiež spala a spala a spala, ale hlavne ráno 😵

petullia
6. bře 2008

ahojte!
tak dnes s tou bakalarkou a projektom moc nehybem... nejak ma nic nenapada... do kelu! ziadna muza 😒
Ja mavam take obdobia kedy by som spalaaa aj 24h a potom pride obdobie ked sa preberiem a neviem spat ani v noci, ako teraz napriklad 🙂

elinka27
6. bře 2008

boze tak vam zavidim ten vas cas,malemu neni nic, len sa narodil predcasne tak chodime po vsetkych moznych doktoroch aby ho mali pod kontrolou a aby sa aj lekari nenudili 😀

jaduska
6. bře 2008

petu a akú máš tému, šak daj do pléna, možno ti pomôžeme 😉

petullia
6. bře 2008

Tému mám radosti a starosti detí mladšieho školského veku... obsah už mám a aj prvé 2 kapitoly (ešte do nich čosi popracem... len na jednej podkapitole som sa zasekla a dako sa nejdem pohnut- dieťa a jeho postavenie v sociálnej komunite 😒 mam k tomu clanok, ale je dlhy a mam pocit, ze sa neda skratit... je to cele o tom a asi to tolko nemozem skopcit naraz 😀

dupinka
6. bře 2008

petulia, tak to mas zaujimavu temu,... Ale s tymto Ti zrejme ja a moje vedomosti nepomozu 😒

Ja som posledny tyzden hrozne ospala, co sa mi malokedy stava, fakt len ked som velmi psychicky unavena alebo chora,.. Lenze teraz nepocitujem ani jedno ani druhe, aj ked je toho v praci dost. A spankovy deficit nehrozi, ja musim vzdy spat aspon 7 hodin, inak so mnou nie je velmi rec. 😉

Elinka, nevadi, ak behate po doktoroch, hlavne, ze malemu nic nie je a ty to mas aj na papieri.

jaduska
6. bře 2008

No petu, zaujímavá téma, pribehni na návštevu a moja Sandra ti porozpráva všetko, čo ju teší aj trápi 😀

elinka27
6. bře 2008

dupi mozno na teba prisla jarna unava 😉

dupinka
7. bře 2008

dufam, ze je to len jarna unava, pretoze sa "space stavy" neopustaju skoro cely tyzden 😉

vavka33
7. bře 2008

Dupi,to su aj priznaky tehu 😉
Dobre ranko,dnes nam pride tatko vojak,huraaaaaa.Zas budem cely den prat 😀

dupinka
7. bře 2008

ahoj vavka

to snad nemyslis vazne tu prvu vetu?! Inak ti prajem priiiijemne pranie, chichi 😀 😀

vavka33
7. bře 2008

Myslim,naozaj je to priznak 😉
mame doma tatinkaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa 😵

zoya1
7. bře 2008

Čau dupi! Fakt bežkaj do lekárne kúpiť tehu test. Podľa mňa to bude "ono". Ja som tiež celé prvé tehotenstvo prespala. Kedy si mala naposledy menzes? spomínaš si ešte? Jój dúfam, že je to už tu - taaaaaaaaaaaaaak by som sa tešila. 😉

dupinka
7. bře 2008

noo, presne pred dvoma tyzdnami, som v polke cyklu a jedine, kedy sme mali nechraneny styk, bolo po menzese,... este nesnazilkujeme 🙂

zoya1
7. bře 2008

nemusíte snažilkovať. Ani my sme so Zojou nerátali - a aha tu je. Inak nechcem ťa nejak ovplyvňovať, ale ja som pri obidvoch deťoch otehotnela 2 dni po menzese. Viem to naisto, pretože pri oboch bol manžel doma len na víkend, čiže styk sme mohli mať len vtedy - takže ja mám ponaučenie do života - po menzese žiadne nechránené radovánky, lebo vtedy som asi aj vetrom opeliteľná. 😀

vavka33
7. bře 2008

Dupi,najlepsie je nesnazilkovat,je to prekvapko 😀
Ideme do Sale do Dracika,kupit malej dake vozidlo 😉

elinka27
7. bře 2008

no ja nechcem do toho kecat Dupi,ale ja som prespala skoro cele tehotenstvo 😀 a inak nedostala som menzes tak cakam kedy dorazi 😠

dupinka
7. bře 2008

noo, tak to ste ma dostali,... Uvidime, ako to vypali 😉