Partner je voják. Jak zvládáte výchovu a domácnost?

pitove
22. lis 2007

Ahoj holky, mám přitele, který je voják. Rozhodli jsme se, že se budeme snažit o miminko. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá již zkušenosti s miminkem a mužem u vojáků. Papa

bosorkabb
18. bře 2008

Ja ked som bola tehotna tak som jedla vsetko kysle,bola som koly tomu schopna aj vrazdit 😀
Ostalo mi to doteraz 🙂
Vcera v praci som sa pustila do citronov 😀

lenka2412
18. bře 2008

ďakujem za privítanie, aj mne vonia benzín a kopec iných vecí... 😒 ...asi som aj ja divná....

vavka33
18. bře 2008

Lenka,kedy sa ti narodil Jakubko?lebo je rovnako stary ako moja Lea

vavka33
18. bře 2008

petu a teraz ta "zavislost"bude este silnejsia ked si tehu 😀
Dupinka,drzim palceky,aby si presla 😉

lenka2412
18. bře 2008

narodil sa 1. februára, takže už máme o zábavu postarané, už to nie je maličké bábetko a ako sa naučil chodiť?....no čo ti to tu budem vypisovať, veď to poznáš...

vavka33
18. bře 2008

Jasne,my mame zabavu uz od 9.mesiaca 😀

lenka2412
18. bře 2008

to je šikulka, keď už od 9. mesiaca chodí, Jakubovi sa veľmi nechcelo, začal týždeň pred rokov, zato teraz mi vonku nedá ruku, stále uteká opačným smerom...hlavne na cestu, vtedy je najlepšia zábava... 😒

vavka33
18. bře 2008

To je jedno kedy zacnu chodit,no ked zacnu,je to pohroma.chcu byt vsade a vzdy inde ako chceme my dospelaci. 😀

petullia
18. bře 2008

Lenka aj moj ocinko sa narodil 1.2., len niekolko dost rockov skor 😀

lenka2412
18. bře 2008

hmm....Peti aká náhoda.....
ták a konečne je tu ticho, Jakub spí a Tamča už leží v posteli 🙂

petullia
18. bře 2008

Lenka, mangel sa ma pyta ako sa vola tvoj drahy, tak teda ako sa vola???? 😀 Mozes aj do ip... ked ces 😉

lenka2412
18. bře 2008

veď aj ja som sa ho pýtala, že či ho pozná (ukázala som mu fotky so svadby - dúfam, že sa nehneváš)...tak len z videnia......volá sa Šuták Peter a je na 3. rote....

petullia
18. bře 2008

Nehnevam, ved tie fotky su verejne pristupne vsetkym, ta preco by som sa mala 😉

lenka2412
18. bře 2008

mimochodom - ste pekný párik.....

petullia
19. bře 2008

Cawte... tak teda dakujeme! 😉

lenka2412
19. bře 2008

čaute, prajem vám krásny deň...... 🙂

petullia
19. bře 2008

Ahoj Leni... tak Juli vravel, ze tvojho mangela pozna 😉

Vcera sme boli na pokec s financackou (mamkina dobra kamoska) a velmi nas teda nepotesila. ☹ Akosi sme teraz zavahali... Ale ja sa uz asi nejdem montovat do tychto veci, bo sa zblaznim za chvilu... idem teraz pisat tie veci moje skolske a vecer sa este hadam ozvem... ta krasny dnik vam prajem 😉

A aj u vas je nasnezene??? 😕

lenka2412
19. bře 2008

nie, tu nie je nasnežené, svieti slnko....ja už chcem teplo......ale na Veľkú noc ideme k našim, tak tam je určite sneh.... 😖

elinka27
19. bře 2008

caute babule, tak pozeram ze ste zasa kecali, ja nejak opat nic nestiham,prave varim a chystam sa s malym von.Inak odkedy sme mam este menej casu nez som mala 😀 maly je zasa "dobry" uz dva dni tak mam co robit 😝 hrkame sa na rukach, v kociku a stale dokola.

Vavka, ja som mu kasu na noc dala, spi celkom dobre, dokonca vydrzi AZ o hodinu dlhsie 😀

jaduska
19. bře 2008

Elinka, nám mesiac trvalo, kým sa mala naučila papať z lyžičky, takže pohodaaaaaaa 😉 -a tiež je teraz väčšinou na rukách, lebo nechce byť sama. Do 5 mesiacov to bolo ideálne dieťa, teraz sa už vie vyškriabať do náručia, takže chceš-nechceš musíš nosiť 😀 Ale mne to nevadí, aspoň bude sebavedomejšia (ževraj)

Lenka vitaj.... Aj môj otec je zo Spiša, takže v detstve som celé prázdniny trávila u babky a dedka v Smolníku. Joooj to boli časy 😅

elinka27
19. bře 2008

no zjedol este menej tej mrvky ako vcera, a cely je od nej takze ho mozem komplet prezliect, a este sa zacal nervacit,ze preco mu akoze nedam flasu.Pretoze doteraz vedel aspon mlieko na lyzicke prehlnut a teraz uz ani to 😠

lenka2412
19. bře 2008

eli, aj nám trvalo, kým pochopil, že už je aj lyžičkou. Ja som mu potom začala dávať viac ovocné príkrmy (aj keď sa to neodporúčalo, ale aspoň sa najedol), a čistú mrvku nechcel, miešala som mu ju so zemiakmi a neskôr aj inou zeleninou a naučil sa.....

jaduska
19. bře 2008

Dupi to sú už testy na tú prokuratúru?

vavka33
19. bře 2008

Eli,aj ja som davala kase,tiez prve dni spinkala dlhsie a lepsie a potom...otras,neustale plakala,mrvila sa,zurila,az kym som prisla na to,ze jej je v noci tazko.teraz druhy mesiac pje len mlieko na noc a prespi cele noci.ale skoro 5mes.som ju aj seba trapilalebo sme sa nevyspali

dupinka
19. bře 2008

jaduska, nie. To su testy k predlzeniu zmluvy v praci,...

elinka27
19. bře 2008

no ja som mu skusila dat 2x vecer kasu,ale nevidim nejaky efekt, a spi skoro rovnako, akurat sa mi zda ze doobeda je nejaky nervoznejsi, tak neviem ci je to z toho.Dnes ,mu ju uz nedam a uvidime casom.Ale teraz neviem co s tou mrkvou,lebo sa ma vraj jeden tyzden prejst na mrvku a az po tyzdni sa ma skusit zemiak,ale on mi tu mrvku jednoducho nechce.A okrem toho si akoze vobec neviem predstavit,ze by som mu mala koncom tyzdna dat namiesto mlieka len tu mrkvu, ved by zozral aj mna 😀 jaaaj, tie doktorky su ale mudre... 😠

dupi tak to drzim paste nech to dobre dopadne. 😉

jaduska
19. bře 2008

Aj ja dupi držím palce ... určite to bude dobré,veď ty si šikulka 😉

Elinka, vôbec nemusíš mrkvu dávať až týždeň. Veď všade píšu, že stačí 3-4 dni. Skús mu ju premiešať s mliekom, možno to zaberie. V tých prvých týždňoch ani tak neide o to, aby zjedol toho jedla veľa, ale aby sa naučil papať lyžičkou. Ja som malej pridávala novú zeleninu po štyroch dňoch.
A kaša tiež na ňu nemala taký účinok, žeby večer lepšie spala, tak niekedy dám, niekedy nedám. Ale ja jej varím z ovsených vločiek, alebo ryžovú, tie hotové jej nedávam. A kašu sme začali až od 8.mesiaca (dojčené dieťa)

vavka33
20. bře 2008

Eli,ako pise dupinka-nemusis dodrziavat tyzden.A Lea mrkvu samu tiez nechcela,davala som jej ju so zemiacikom,jablckom...za take dva tyzdne mu uvar kuracie prsia s mrkvickou a mixni to,uvidis ako to zosrotuje 😀

elinka27
20. bře 2008

no ved kasu nebudem uz davat zatial spi tych 7 hodin v noci a pokial to tak ostane nebudem mu zaludok zatazovat.Dnes mu to skusim pretlacit na najmensie ako sa bude dat, mozno ho prestane napinat a ked dnes mrkva nepojde zajtra uz skusime zemiak.Nevyzera,ze by mal na mrkvu alergiu, ak tak uz snad po 3 dnoch by sa to prejavilo.Iba sa krasne vykaka kazdy den, odkedy mu ju davam 😀

Inak co chystate na sibacku?My sme prvy krat doma, tak som z toho nervozna, vzdy sme boli na chate a tak.A teraz budem doma vzorne cakat na sibacov 😝

vavka33
20. bře 2008

My zajtra odchadzame na Oravu. 😉