Partner je voják. Jak zvládáte výchovu a domácnost?

pitove
22. lis 2007

Ahoj holky, mám přitele, který je voják. Rozhodli jsme se, že se budeme snažit o miminko. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá již zkušenosti s miminkem a mužem u vojáků. Papa

dupinka
2. dub 2008

jaaaaj, tak drzim palce! zasluzia si 🙂

vavka33
3. dub 2008

Vdaka.Este nevedia nic,ci tam mozu ist aj manzelky,tak neviem,ci s nim pojdem .ale ak nas nebudu chciet na tej akcii,tak ho pockam pred ministerstvom 😀
A tatko ma na bud.tyzden volno,tak Dupi,rada by som sa s tebou konecne stretla. 😅 😀

elinka27
3. dub 2008

dobre ranko,my sme uz hore a chystame sa na dalsie cvicenie, ked som sa stazovala predtym,ze mam malo volneho casu ,tak teraz ho uz nemam vobec 😀

vavka33
3. dub 2008

Eli 😀 drzkajte sa na cviceni a nech maleho moc netrapia

dupinka
3. dub 2008

Vavka: superrrr!! Konecne 😀 , len v nedelu 13.4 mame povinnosti u susedovcov. Inak som Ti k dispozicii a velmi rada.

Dnes sme boli vo vojenskej nemocnici Ministerstva obrany v Bratislave, na ortopedii. Nestacila som sa divit. K lekarovi sme boli objednani, resp. manzel dohodol, ze mame prist dnes na 9hod, a ani sme neplatili ako objednani pacienti, dosli sme skor, a ked sme sa ohlasili, tak nas sestricka hned volala dnu. Po uvodnej debate s velmi milym panom doktorom, ktory sa naozaj ludskou recou so mnou rozpraval, som bola odoslana na RTG. Tam sme nestihli ani sadnut, uz ma volal dalsi prijemny pan doktor do kabinky. A RTG? Super! Ziadna stara studena masinka, ale extra moderny pristroj, kde som sa len postavila v spodnom pradle akoby pred "fotak", za mnou bola rontgenova doska, prijemna na dotyk, a ani som nestihla zmurknut, bez zvukov bol snimok hotovy a elektronicky (!) hned poslany mailom ortopedovi. Tak ked sme sa vratili, bez cakania sme sli dnu a lekar videl snimok v PC, mohol si to priblizit a tak... A nastroje a zdrav. pomocky na spickovej urovni.
Vysvetlil, poradil, predpisal liecbu a kontrolu. Fakt sa snazil hovorit laicky, aby som pochopila, co mi je a ako sa to bude liecit, snazil sa prist veci na koren. No Waw, som ocarena prijemne. A to tam zdaleka nebolo vela vojakov, skor bezni pacienti, deduskovia a babky,...

Takze, kto ma moznost, nech ide v pripade vaznejsich problemov tam. Ak su aj na inych oddeleniach taki super ako tento, o com som presvedcena, lebo na pohlad to tam vsetko takto posobilo, niet o com. Oplati sa. ved ked mame uz tych manzelov vojakov a nieco pre armadu obetujeme, nech obetuje ona pre nas 🙂

vavka33
4. dub 2008

Dupi,zeby armada bola v niecom dobra?-myslim tu nemocnicu.
ja sa na bud.tyzden odtrhnem z tohto kolotoca a pojdem do mesta,tak si dame stretko 😉 poflakame sa a pojdeme na kafco... 😵 normalne sa tesim,uz som nikde nebola dva roky

elinka27
4. dub 2008

vavka ty tusim trpis nespavostou 😉

dupinka
4. dub 2008

vavka, aj ja sa tesim. 😉

vavka33
4. dub 2008

Eli a preco?Netrim,ja musim o pol siedmej budit vanes do akoly,vychystat ju a tak.potom uz vstava aj Lea.No a ja vstavam ked odchadza tatko do roboty,vzdy o pol 6 ma zobudi pusinkou 😉 tak ja si uvarim kavu,navarim lee litrovku caju a porobim si nejake veci.
Ved uvidis o sest rokov,ked budes mat skolaka a dalsie jedno,ci dve deticky 😀
Ale na svoju obranu-ja o osmej,deviatej uz buvam.teda tento tyzden nie,lebo mam kazdy vecer program 😵

dupinka
5. dub 2008

ahojte! co dnes porabate? ja som upiekla pizzu, trochu sa ucim a ideme na Desmod. Juuj, sa tesssiiiiimmmm 😀

vavka33
5. dub 2008

aj ja chcem ist!potes sa tam aj za mna.

elinka27
5. dub 2008

vavka, tak vidim,ze sa nenudis od rana,tak ako ja.Len s tym rozdielom,ze ja vecer padam do postele zbita jak pes 😝

vavka33
6. dub 2008

eli,tak sme na tom rovnako.
Dupi,aky bol koncertik?

dupinka
6. dub 2008

Ahojte!

koncert bol SUPER!! Waw, perfekt! A este neviem ako to nazvat. Proste atmosfera uzasna, ludia sa bavili, kapely tiez - predkapela Metropolis to rozohriala, potom Chinaski zahrali ich hity, boli velmi prijemni. No a Desmod - nemam slov, krasne, osobne,... Nechodievam na koncerty casto, ale toto sa oplatilo! 😀 😀 😀 😀

petullia
6. dub 2008

Cawte babuchy...
Ta ja sa hlasim po dlhsej dobe odmlky... 😝
Tak ste fajne vikendovali podaktore pozeram... ja sa tym moc pochvalit nemozem 😖 ... sme boli u nasich, sme sa tesili ze pekny vikend pred nami a mne bolo zleeee celu dobu, ta som to predrichmala 😠 ... mangel sa mi teraz vyparil na kapelovu skusku, tento a buduci tyzden ho caka daky jeho vytuzeny vycvik, ta sa tesi ako maly, len je smutny z toho, ze sa dlho neuvidime ☹ ... tak ja si pojdem vynahradit strateny vikend k nasim. sice budem musiet behat vkuse do skoly a spät a na tu dedinu sa dostat to nie je ziadna sranda, ale tak pripomeniem si stare casy 😀 ... potom vam sem pridem ponadavat 😀 xcete??? 😝

dupinka
6. dub 2008

petulia: jasne!

len si teraz davajte na seba pozor 😉

zoya1
6. dub 2008

čaute bambuľky. Hlásim sa po dlhšej odmlke. Nejak nestíham či čo 😀 😀 😀 . Inak diplomovka hotová, začínam sa učiť na štátnice - a tak sa mi zdá, že to teda nebude žiadna sranda. Čo máte nového. Čítala som príspevky, ale tam ste toho moc nepopísali. Je vidno že vyšlo slniečko, už tu pomaly nikoho nebude.

dupinka
7. dub 2008

ahoj zojka!

tak prijemne (m)ucenie.
🙂

zoya1
7. dub 2008

dupi tak dík! Od zajtra čerpám dovolenku na učenie, ale taaaaaaaaaaaaaaaak sa mi do toho nechce pustiť. Fuj. Ale v júni už hádam budem MGR. a bude mi faaaaaaaaaaaajn.

dupinka
7. dub 2008

zoyka, to poznam, ani mne sa nechcelo ucit, ked som si robila doktorat. A to som nemala rodinku. A ani teraz sa mi nechce kuknut si nejake veci, ked musim. 😉 Tak prijemne ucenie. Mozno budes mat pocit, ze ti to nejde, ale ver, ze si sikovna zienka a mamka a tak, ako uzasne zvladas svoju rodinku, taka si sikovna aj ako studentka 🙂 🙂

zoya1
7. dub 2008

Jój dupi tak dobre sa to počúva. ale keď všetci na mňa tlačia (nechcem sa chváliť, ale pravdepodobne to skončím s červeným diplomom) teda ak nedoseriem tie štátnice. Takže z každej strany počúvam - uč sa hádam to teraz nezbabreš. Ale mne je jedno aký obal mi na ten diplom dajú 😀 , hlavné je že už tu školu skončím. Potrebujem oddych.

dupinka
7. dub 2008

zoyka, nie je podstatne aka bude farba diplomu, ale pocit, ze si urobila maximum, kolko si len mohla,.. 🙂

vavka33
8. dub 2008

Ahojte,kde ste?

dupinka
8. dub 2008

uz som doma,....

kedy dojdes do NR?

vavka33
8. dub 2008

Dupik,bola som dnes doobedu. A neviem,ci nepojdem zajtra doobedu,musim si kupit nieco obliect.Zajtra ideme na to ocenovanie do BA a ja nemam nic na seba.A ani neviem,co si mam obliect,drahy problem nema,da si ten svoj vojensky mundur,ale ja....a ani neviem,co sa nosi na take akcie

dupinka
8. dub 2008

jaaj, vavka, to jedine ze by si sa u mna v praci zastavila 🙂
Myslim, ze by si si mala obliect nejake tmave nohavky, aby vecer nebolo chladno, a na to nejaky prijemny top 😀 Ale zalezi od teba, v com sa citis dobre.

Dufam, ze zajtra im to vyjde.

vavka33
8. dub 2008

ved ja si chcem dat urcite nieco tmave-teda ciernet,o je moja farba 😀
dufam,ze sa tam dostanem,lebo ete sme sa nepytali svokri,ci leusu da vecer spat

dupinka
8. dub 2008

to by nemal by predsa problem,.. ci hej? A ako top si daj nieco svetle, lebo mudes posobit smutne,.... A to je predsa vesela a prijemna zalezitost. Hod photo, co si si vybrala a my to tu zhodnotime, oki 😉

vavka33
9. dub 2008

dupi,ja mam problem si na seba nieco obliect,som sportovy typ a elegantne veci neznasam.a mozno an nikam nepojde a bude pokoj.

elinka27
9. dub 2008

ahojte, dlhsie som nebola,nestihala som.Vcera sme boli s malym cvicit a sestricka ho pochvalila,ze robi pokroky a ze kludne staci ked budeme chodit 1x do tyzdna.A pochvalila aj mna,ze je vidiet ze sa mu venujem.
Inak vzdy pri tom placem spolu s nim 😖

Ja tiez riesim co na seba, budeme 27.4 konecne krstit maleho,nejak na to nebol cas ani nalada.Niezeby teraz bola 😀