Partner je voják. Jak zvládáte výchovu a domácnost?

pitove
22. lis 2007

Ahoj holky, mám přitele, který je voják. Rozhodli jsme se, že se budeme snažit o miminko. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá již zkušenosti s miminkem a mužem u vojáků. Papa

bosorkabb
4. čer 2008

Ja este varim,kedze zajtra nebudem mat cas.Moja mama kupuje byt a vsetko musim vybavovat z nou 😎
Takze vkuse niekam beham.

elinka27
5. čer 2008

my ideme dnes na plávanie s malým sa teším,lebo minulý týždeň sme neboli, kedže mal angínu.Mne sa inak mtak nič nechce odkedy sú tieto horká, varím len niečo rýchle a jednoduché a radšej sme s malým niekde vonku.Začínam sa riadiť heslom " bordel v byte štastné díťe" 😀

dupinka
5. čer 2008

elinka, s tym varenim to aj ja takto praktizujem,...
Uzite si plavanie, je to super vec pre deticky,... 🙂

dupinka
5. čer 2008

hej, vojacky, co mate sluzbu?? 🙂

vavka33
6. čer 2008

Ja uz ani neviem ko sa volam,furt len zavaram a varim dzemy,teda popri vareni,prani,umyvani podlah,upratovanie po detoch... 🙂
Babulky,kam idete na dovcu?Idete na tu Siravu?aj ja chcem ist!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

dupinka
6. čer 2008

vavka, aj ti trochu zavidim, tie vone zavaranin a dzemov, ale nie tu robotu okolo toho 😒
Ideme na tu Siravu, aj ked kupat v prirodnej vode sa urcite nebudeme, no a hned na to aj do Tatr. Zrubov, juj, sa tesiiiiiiiiiiiiiiiiim. Berieme ta ako batozinu, ked chces 😀 😀
Nedalo sa vybavit, aby ste sli? Nebolo uz miesto??

vavka33
6. čer 2008

My sme ani nezistovali,martin prestupoval do inej roboty-do tych levic,teraz ho stiahli na sluzobku naspat do TO-je tam uz 2tyzden,tak ani nevie,kedy ma dovolenku.preto nemozme nic vybavovat 😒

dupinka
6. čer 2008

hm, nemile,.........
Moj muz je opat v HC, uz skoncil Stanag, tak nam opat zacali krusne casy ☹ Auto (zatial) nemame, tak sa musi doprosovat u cudzich, lebo vlastni kolegovia, s ktorymi by boli akurat tak styria do auta z NR, ho okaslali,... Na to este vycvik. Tak bol tento tyzden z toho vsetkeho dost rozhodeny 😒

vavka33
6. čer 2008

Dupi,nech pozdravi P.kudlu 😀

elinka27
6. čer 2008

vavka my ideme na Siravu,ale v juli od 21 do 31 🙂

dupinka
6. čer 2008

vavka, odkazem,..........

vavka33
6. čer 2008

Hm,a povedz,ze aj od martina-manzelika.

dupinka
6. čer 2008

oki,... Vy sa poznate dobre??

drobec.z
6. čer 2008

ahojte, tak som tu opat, muzik bol na SC, tak mi vzal notebook, ale uz je spat, tak mozem pokracovat 😉

vavka33
7. čer 2008

Dupi,ano dobre,je to manzelov spoluziak s vojenskej skoly-strednej a jeho kolega z LV a potom ked som spoznala Martina,tak jeho,jeho zenu a dcerku.Ale uz sme tusim pisali,ze je to kapitola sama o sebe. 😀

dupinka
7. čer 2008

ahojte!!

vavka, vcera sme boli na Ranci za dedinou, aj som chcela, ze sa ozvem, ale boli sme naviazani na kolegovcov, kedze auto teraz nemame, tak sa nedalo ☹ Skoda. Az na to pocasie bolo fajn,... je to tam velmi pekne.

A vy ostatne co mate nove?
Ja mam v utorok mam previerky z telesnej v praci, tak dufam, ze bude vonku prijemne, ani nie uprsane ani nie horuco, a zvladnem to v norme. V stredu pojdem do BA, je vyberove konanie na sudneho uradnika (asistent sudcu) na Najvyssom sude, len 16 ludi sme na jedno miesto, tak sanca je celkom dobra (teda, ak nejde niekto s tlacenkou). No a hned cestujeme do Presova k rodicom, bratovi na promocie. A aby som svokrovcov nemala dost, cestuju naspat domov do NR potom s nami, maju tu cestu 😖
Taaakze mi drzte palce, nech to vsetko psychicky vydrzim.

vavka33
7. čer 2008

Dupi,skoda,ze so sa neozvala,nabuduce zavolaj,ved ja ta zaveziem domov,auto mam,alebo by sme dosli aj my tam 😉
vanes ide zajtra na tyzden do SVP,takze mam len lelu a mozem dojst aj k tebe,ale vidim,ze mas veeeeela povinnosti.Tak ti prajem,nech ti vsetko vyjde ako si zelas.

jaduska
7. čer 2008

No ahojte žienky,

tak konečne som sa dostala na koňa aj ja. V stredu sme došli od svokrovcov, som to prežila celkom v pohode, ale to asi tým, že sme boli v kuse vonku, hehe. Boli sme aj v mangelovej robotke na Deň otvorených dverí, tak sme poobzerali, že s čím sa to ten náš tatinko tam hrá. Možno aj nejaké fotečky hodím do albumu.
Manžela chcú poslať na dva mesiace na nejaký kurz do Martina, takže z tohtoročnej dovolenky zase nič. Som nechápala, keď mi to vravel, robí túto robotu 4 roky a teraz sa má ísť na ňu školiť. To fakt len dáky zelený mozog musel vymyslieť. A ešte im to aj cez prázdniny dali. No comment radšej, bo by ma porazilo.

Zoyka gratulujem k Mgr, bol aj červený dipolom, či nie? 😉

dupinka
7. čer 2008

jaduska, no mne moj tiez zahlasil, ze ho caka kurz, na C-cko, tiez v Martine. vraj ako velitel dopr. caty by mal mat aj on papiere. Ale ked platia,.... Len dufam, ze nie v case dovolenky 😠

vavka33
7. čer 2008

ahoj jadi. 😉

bosorkabb
7. čer 2008

Ahojte,u nas nic nove.No vlastne jedna vec ano,konecne sme nasli pre moju maminu byt 🙂 Uz nebudem musiet behat, pozerat a referovat mame o bytoch 🙂 V utorok zase odchadzam na sluzobku ☹ uz mi to zacina liest na nervy.
Rozmyslame z manzelom ze Kika dame do sukromnej skoly, na buduci tyzden mame pohovory.Uvidim co sa dozvieme a podla toho sa rozhodneme.
Prijemny vikend vam prajem 😉

dupinka
8. čer 2008

bosorka, a ma ta sukromna skola nejaky specialny vyucovaci program? napr. jazyky, sportove triedy a tak,... a aka je uroven? Su tu panie ucitelky, tak nech ti poradia pripadne,.. Baby!! 😀 😀

vavka33
8. čer 2008

To by som musela vediet ake su v tej skole podmienky a cim sa lisi od statnej,ked ho tam chcu dat 😉 Poradim rada 😉

bosorkabb
8. čer 2008

Dupinka,Kiko momentalne navstevuje specialnu skolu internatnu pre deti z poruchami reci.Takze potrebujeme skolu ktora mu vie poskytnut priblizne to iste ako terajsia skola.Boli sme aj v statnej ZS,ale nestretli sme sa z takou ochotou ako v sukromnej.Ja chcem aby bol kazdy den doma a zaroven aby sa mu v skole venovali.Vie pekne citat,pisat,pocitanie mu moc nejde,ale to ma asi po mne 😀
V statnej ZS by bol v triede z dalsimi min 25 detmi a to sa mi nepaci.Proste on potrebuje specialny pristup kedze ma problemy z recou.Nevie dobre formulovat vety,odpoveda bud jednoslovne alebo urcite slova vo vete mu nie je rozumiet.Preto pre neho chcem chapavu ucitelku a v sukromnej ZS maju aj specialneho pedagoga ktory ho bude vyucovat.Tak preto sa mi zda sukromna lepsia.Iny pristup,taky milsi.

vavka33
8. čer 2008

Bosorka,nevedela som,ze kristianko ma poruchu reci.Potom je jasne,ze potrebujete nieco,co vam bude vyhovovat a maly bude mat starostlivost aku potrebuje.
On ti chodil na "tyzdnovky"?Jaj maly zlaty,to musi byt tazke pre vas,mne sla vnes prec a je mi smutno,take su to este male osobky a same vo velkom svete

jaduska
9. čer 2008

Nooo, dupinka, dúfaj, že ten tvoj nepôjde na kurz cez dovolenku, lebo tu budeme dve nahnevané manželky vojakov 😀 😀 😀 To všetko preto, že ja som sa tak strašne chystala toho roku na dovču, nakúpila babám plavky, šiltovky, biele tričká atď. Asi skončíme pri bazéniku na balkóne, ax jaj.

dupinka
9. čer 2008

Jadus, ja sa preto nikdy velmi dopredu netesim,... Aby potom nebolo velke sklamanie. Radsej byt prijemne prekvapena ako sklamana. Lebo pri tych nasich muzoch clovek nikdy nevie 😉

jaduska
9. čer 2008

No veď práve, že ja sa nikdy na dovču nechystám, stále sme išli tak "last minute". Tento rok som sa tiež najprv nechystala, lebo nám hrozila tá misia, ale keď ju zrušili, tak som aj začala niečo plánovať, ale ako vidím, tak sa neoplatilo. Najhoršie však na tom všetkom je, že manžel tu nebude, keď bude mať maličká prvé narodeninky, aj preto si tak dal dovolenku, aby bol v tom čase doma.

vavka33
9. čer 2008

A nas tatko ani nevie,kedy ma dovcu,cize plany ziadne,ale tak by som niekam sla.Mozno vyuzijeme ten dupinkin ponukovy list 😀 Ak nebudu drahi ,mozno pojdeme aspon niekam na slovesko-zeby do Patiniec? 😀

drobec.z
9. čer 2008

ahojte, vidim,ze rozoberat dovolenky, a z nasej dovolenky nic, tatinko nam ide do Kosova, tak my ideme iba s babinou, dedkom a ujom a dalsimi , ale bez tatinka ☹