icon

Partnerka motorkáře

avatar
betynna
16. čer 2015

Ahoj holky, máte doma partnera motorkáře ? Můj přítel si po 3 letech koupil opět motorku, já z ní mám ještě respekt, ale fandím mu 🙂 Hlavně se o něj bojím ... vím, že on může být 1000x vyježděný, jenže pár jeho kamarádů motorkářů zahynulo, když je sejmulo auto, které jim nedalo přednost ... mému příteli se to stalo taky, ale naštěstí to dobře dopadlo...a taky vím sama, když jezdíme jak jsou někteří řidiči jak praštění jak vidí motorkáře a dělají naschvály. Je tu nějaká moto partnerka co by si ráda podebatila ?

Shrnutí diskuse
Automatické shrnutí diskuse vygenerované umělou inteligencí · 13. čer 2026 · 77 příspěvků

Stručné shrnutí

  • Hlavní riziko při jízdě na motorce v diskuzi představovaly kolize vzniklé tím, že automobilům nebyla dána přednost nebo „řidiči nekoukali do zrcátek“, což v příspěvcích vedlo k pádům i úmrtím v okolí motorkářských skupin.
  • Snížit následky pádu doporučovaly účastnice nošení kvalitní helmy a motooblečení s výztuhami; jako cenově dostupné řešení bylo zmíněno textilní oblečení nebo kožené kousky z druhé ruky.
  • Praktické zdroje a možnosti nákupu zmíněné v diskuzi zahrnují nákupy moto vybavení v Drážďanech, bazar www.motorkari.cz (příklad: nejetý komplet Nazran za polovinu ceny), účast na srazech (Top5plus) a lokálních akcích v Buchlově nebo Pekelných dolech.


Nejčastější otázky

Q: Je bezpečné jezdit jako spolujezdec v těhotenství?
A: V diskuzi se zkušenosti liší: některé ženy prodaly motorku nebo přestaly sedat v těhotenství („prodali jsme ji a vyměnili za kočárek“), jiné uvedly, že po oznámení těhotenství koupily komplet moto vybavení a jely (uživatelka psala, že nakupovala v Drážďanech a jela), takže praxe je individuální.

Q: Jaké vybavení by měla mít spolujezdkyně pro větší bezpečí?
A: Doporučoval se kvalitní integrální helma, motooblečení s výztuhami a pevná obuv; konkrétně padla doporučení na textilní motooblečení nebo kožené z druhé ruky jako levnější variantu.

Q: Kde se dají najít levné nebo použité moto věci?
A: V diskuzi byly zmíněny nákupy v Drážďanech a bazar na www.motorkari.cz, kde byla konkrétně uvedena koupě nejetého kompletu značky Nazran „za půlku ceny“.

Q: Má smysl prodávat motorku po narození dítěte?
A: Názory se liší: některé účastnice prodaly nebo odstoupily od jízdy kvůli rodině, jiné radily zachovat motorku jako zdroj odreagování a počítat s omezením jízd v šestinedělí a kojení; rozhodnutí záleží na financích a ochotě sdílet péči o dítě.

Q: Může být minibike nebo čtyřkolka lepší volba pro malé dítě než opravdu motorka?
A: Diskuze ukázala protichůdné zkušenosti: minibike byl některým dětem příliš hlučný a děsil je, zatímco jiní rodiče považovali čtyřkolku za praktičtější kvůli rovnováze u dětí, které „nešlapou na kole“.

Q: Jakou motorku vybrat pro nízkou jezdkyni nebo začátečnici?
A: V konkrétních případech byla CBF250 uvedena jako příliš vysoká pro „mrňavou“ jezdkyni, doporučovaly se menší stroje nebo skútry (125 cc) a model Tricker 250 jako možné řešení „mezi trialkou a crosskou“ pro drobné jezdce.

Závěry z diskuze

Shoda

  • Nošení kvalitní helmy a motooblečení s výztuhami snižuje riziko vážného zranění při pádu.
  • Motorkaření je v diskuzi vnímáno jako silný koníček a způsob odreagování pro mnoho mužů i žen.


Sporné názory

  • Někteří doporučují přestat jezdit v těhotenství nebo motorku prodat; jiní jezdit i v těhotenství a považují to za individuální rozhodnutí.
  • Někteří sdíleli „pravidlo“, že partneři by neměli jezdit na stejné motorce po narození dítěte, zatímco jiní to nepovažují za nutné.


Otevřené otázky

  • Sníží garáž a omezení jízd významně riziko ztráty rodiče v rodině (tj. zda skladování/stání moto v garáži zlepšuje bezpečnost živ. situaci)?
  • Které dětské motorek/čtyřkolka je skutečně nejvhodnější pro naučení rovnováhy u malých dětí bez strašení hlukem?


Zmíněné značky a firmy

KTM, Suzuki (Bandit GSF650), Honda (CBR Fireblade, CBR 929 RR, Hornet 600, CBF250), Yamaha (Fazer FZ6), Ducati, T-max, Nazran, www.motorkari.cz, Top5plus, Československý potisk (ceskoslovenskypotisk.cz), motocykl-online.cz, Beremko, Modrykonik

Zmíněné produkty a metody

HONDA FIREBLADE CBR 954-1000, HONDA FIREBLADE CBR 929 RR, KTM SM, KTM Adventure 950R, Suzuki GSF650 (Bandit), T-max 600, Honda Hornet 600, Ducati (silniční a okruhové), TDM900, CBF250, Tricker 250, 125cc skútr, minibike, čtyřkolka, enduro, laďák (aftermarket exhaust), komplet moto vybavení, textilní motooblečení, kožené motooblečení z druhé ruky, nejetý komplet Nazran

Místa a osoby

Buchlov (hrad), Pekelné doly, Drážďany, Špindl (Špindlerův Mlýn), Říčany, řeka Vltava

Strana
z3
avatar
golymetr
19. čer 2015

Taky mám doma motorkáře a i já se ráda svezu, manžel má chopera suzuky 800 volusia, foto mám na beremku.

avatar
betynna
autor
19. čer 2015

@golymetr já bych teda taky radši chopera, se chci kochat doktore :D

avatar
golymetr
19. čer 2015

@betynna mám foto tady ve svém foto blogu je to v albu Kubík tak jukni , je tam manžel na moto,

Taky se ráda kocham a ten vítr ve vlasech 😀

avatar
betynna
autor
19. čer 2015

@golymetr provokatérko :D jdu se podívat :D

avatar
ana_stazie
19. čer 2015

Ahoj holky, také mám manžela motorkáře. Motorky miluje a já se strašně bojím. Ale včera jsme byli nakoupit komplet moto vybavení pro mě a odhodlávám se na první jízdu 🙂

avatar
betynna
autor
19. čer 2015

@ana_stazie - já sedím na netu od rána do večera a hledám oblečení pro sebe ... a vím, že jak ho koupím taky se budu hooooooooooooooooooooodně bát :D a zároveň se těším 😀 takže nám oběma držím moc palečky ať to zvládneme 😀

avatar
betynna
autor
19. čer 2015

Holky a jezdíte s mužíkama na moto srazy ? Já jsem byl teda jen jednou, bylo to fajn a letos si můj mužík plánuje zase na nějaký srazík a chce mě tam ... ale nevím jak nám to vyjde časově...On byl teď na jednom a to byla pánská jízda a vím, že hodně dobré srazy jsou na Slovensku, jen nevím jestli jako celý víkend to vydržím :D a mezi náma moc partnerek z jejich party nejezdí 😉

avatar
naxii
19. čer 2015

Ahoj, též drandíme na moto :D zrovna zítra vyrážíme do Špindlu 🙂 letos jsem na tom seděla prvně a supeeeer 😉

avatar
betynna
autor
19. čer 2015

@naxii -tak štastnou cestu 😀

avatar
ana_stazie
19. čer 2015

@betynna pro mě to bude o to těžší, že jsem teď zjistila, že jsem čerstvě těhotná .... Byli jsme nakupovat v Drážďanech a výběr obrovský a ceny taky OK.

avatar
betynna
autor
19. čer 2015

@ana_stazie -aháá - gratuluju 😀 tak mě těhu teda určo nehrozí, takže můžu vesele nakupovat a jen teda nesmím přibrat 😀

avatar
peggy_5
19. čer 2015

@betynna ono se mezi motorkáři říká, že když spolu mají dítě neměli by jezdit na stejné motorce.. protože když by se něco stalo aby děti nezůstaly bez obou rodičů... možná proto nejezdí moc partnerek těch motorkářů... je to rozumné, ale na druhou stranu mě trochu mrzí, že mě těch jízd už taky moc nečeká (teda, alespoň v to doufám 😉 )... jinak já se tady ráda kochám, takže jsem ráda, že máme enduro... vždycky když vidím ty holky na sportech, jak tam sedí jako vosa na bonbonku na takové malé sedačce a jsou tak divně pokroucený a nalepený na svém drahém, tak je mi jich strááášně líto... si říkám, že bych byla tak rozlámaná, že bych z té motorky už asi neslezla.. 😀 😀

avatar
betynna
autor
19. čer 2015

@peggy_5 a to je můj případ, - pravda prdelku nemám na tu sedačku ani omylem stavěnou, takže já jsem spíš jak rozteklá zmrzlina než vosa na bonbonu 😀 a proto se u nás rozhodlo, že za dva roky, ke 40mého mužíka bude choper -at se můžu kochat a můžeme spolu výletovat 😀

avatar
naxii
19. čer 2015

@ana_stazie já teda doufám, že jsem to min měsíc nepodělala právě tím, že jsme jeli na motorce, v 5tt jsme o mimčo přišli.. takže jsme se nestihli ani pořádně radovat .. a teď taky čekám co a jak 🙂 tak snad to nebude průšvih 🙂

avatar
peggy_5
19. čer 2015

@naxii to je blbost... přijít o dítě tím že jedeš na motorce podle mě nemůžeš... spíš jde o to když bys spadla nebo tak...

@betynna kupte si enduro... 😀 😀 místa spousta a ještě s ním můžete vyjet do pole a po turistických trasách až na rozhlednu.. 😀 😀 jinak my asi 2x byli na akci s Top5plus (parta z Říčan u Prahy), ale Jirka nemá tyhle masový akce moc rád, takže většinou jezdíme jen my dva s jedním kamarádem.... a co se týče oblečení, já sehnala nejetý komplet Nazran za půlku ceny na www.motorkari.cz v bazaru... 😉

avatar
naxii
19. čer 2015

@peggy_5 že jo .. je to blbost .. tak víš jak, člověk pak přemýšlí, kde se stala chyba...

avatar
betynna
autor
19. čer 2015

@peggy_5 tak enduro u nás asi neprojde 😀 to dřív bude ten choper 😀 můj právě má partu motorkářů - kamrádů s dětství a schází se většinou jen na nějaké "moto schůzi " nebo srazu,jinak jsou všichni rozprchlí kolem a pracují na směny atd. tak se ptám 😀

avatar
betynna
autor
19. čer 2015

@naxii taky si myslím, že tím to není ... já jsem 2xpotratila a vždycky jsem přemýšlela kde stala chyba a podruhé jsem jen ležela a stalo se ... tak to mělo prostě být a odejít, motorkou to určo není ... pamatuju si jak moje spolužačky v 18 letech i dřív , zjistily, že jsou těhu ... koupaly se horké vodě, pily svařáky - skákaly ze stolu a mají 20 leté děti 😀

avatar
naxii
19. čer 2015

@betynna to je fááákt 🙂 🙂

avatar
kata1988
19. čer 2015

holky, vy jste se tu nějak rozjely 🙂 já jezdila 7 let s manželem na na 650tkách endurech, 2 dny po svatbě nám stálo v garáži TDM900 a stojí tam doteď 🙂. Já měla jeden čas 250tku čtyřkolku,jenže to bylo pro mě moc těžký na zatáčení, tak jsem přešla na 250tku CBFko, jenže jsem mrňavá a když jsem se po našem loňském pádu na dovolené, kdy jsme jeli na velké máše, spadla při otáčení na místě, tak mě to znechutilo a přešla jsem na 125cu skutra, stihla jsem se s ním na podzim párkrát projet, pak přišla zima a těhotenství a od té doby jsem na moto ani na skutru neseděla. Manžela jsem nikdy nenutila moto prodat, bylo by s ním k nevydržení, navíc na tom jezdí do práce(střídá se skutrem), takže se tolik nehuntuje auto a i pro mě už je to koníček, ale jen když mám na sobě pořádné oblečení, jinak se bojím 🙂. letos se už asi nesvezu, leda tak v říjnu kolem baráku, ale příští rok už snad pojedu aspoň na půlhodinu, hodinu. Na srazy mě to až tak neláká (na pár jsme byli), ale máme za rohem Pekelné doly, tak jezdíme tam, když je čas 🙂. Na klobásku nebo palačinku 😀

avatar
betynna
autor
29. čer 2015

Nejbezpečnější motorka 😀

avatar
stellamaris
29. čer 2015

@betynna ahoj,ja som mala manzela motorkara. 8rokov manzelstva som jeho hobby tolerovala a obcas sa zviezla s nim tiez.Iba ten strach,ze bude mat nehodu,bol vzdy väcsi.Aj kvoli motorke som sa nechala rozviest.
Oni motorkari maju malu trvanlivost,bohuzial..................moj byvaly muz sa minule leto na motorke zabil,mal koliziu s autom a policia mi to prisla oznamit ako prvej............................odvtedy na motorky nemozem ani pozriet,bohuzial 😔

avatar
betynna
autor
29. čer 2015

@stellamaris - to je mi moc líto :(

avatar
ana_stazie
29. čer 2015

Ahoj holky, musím se pochlubit 🙂 včera jsem s manželem poprvé sedla na motorku a jeli jsme na malou vyjížďku. manžel je dlouholetý motorkář, teď má novou motorku. přesto, že jsem se strašně moc bála a na motorku nikdy nechtěla sednou, jsme mu jednou slíbila, že se s ním někdy projedu. Moto oblečení jsem si kupovala v den, kdy jsem manželovi oznámila, že jsem těhotná. Bála jsem se,ale nakonec to bylo prima.

avatar
betynna
autor
29. čer 2015

@ana_stazie - tak máme doma stejný případ, dlouholetý motorkář, nové moto a já na ní ještě neseděla 😀 😀 😀 ale konečně máme garáž, takže moto bude doma a tak snad se taky projedu, i když mám stále respekt, ale už jsem s mojím jezdila dřív 🙂

avatar
betynna
autor
26. říj 2015

Ahoj holky, dlouho jsem tady nebyla, ale nějak nestíhám - tak co, jak jste ukončili sezonu nebo ještě jezdíte ? 😀

avatar
ana_stazie
26. říj 2015

@betynna už jsme zazimovali, teda manžel, já už mám bříško, že bych se na motorku ani nevešla 🙂

avatar
betynna
autor
26. říj 2015

@ana_stazie - garatuluju, můj ještě dneska vyjel do práce 🙂 zatím je krásně ... tak využívá každou volnou chvilku a hlavně, má nový laďák, tak testuje sluch okolí 😀

avatar
naxii
26. říj 2015

@ana_stazie Jé já taky ne... a tak mě to o víkendu lákalo 🙂 ale už jsme též zazimovali 🙂

avatar
kata1988
26. říj 2015

já v srpnu porodila, takže poprvé jsem se letos projela na konci září, chlap ještě nezazimoval, jezdí do práce především na skútru, ale když je teplo jako dneska, tak jezdí na mašině. Ale minimálně moto o víkendu nejspíš zazimuje. 🙂 Přikládám foto toho našeho malého motorkáře 🙂

Strana
z3