• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Pekárna chleba - hit vánoc a vánoční dárek

22. ledna 2015 
Ahoj holky!!!!
Na vánoce jsme dostali pekárnu chleba,kterou jsme si přáli, takže spokojenost :slight_smile:
Jsem docela natěšená na nějaké to pečení.

Chtěla jsem s Vámi probrat nějaké ty receptíky a rady a tak....
Třeba i příbuzné internetové stránky.
Poradíte?
My máme pekárny chleba zn. Moulinex

Pavča :wink:
28. pro 2007 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojda, my máme pekárnu už delší dobu a receptíky by měly být u toho, my k tomu máme takovou knížečku,já se příznám,že u nás peče můj partner,ale vím,že je to jednoduché a můžeš si to nastavit na čas a ráno Tě vzbudí vůně čerstvého chlebíčka, to se to pak vstává :wink:
A chlebe je fakt z toho výborný. Tak dobrou chut a zkuste si něco upéct co nejdřív.
28. pro 2007 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
jé to chci koupit mamce na narozky, holky jakým způsobem to funguje? To tam vložíte všechny suroviny a přístroj se o všechno postará?
28. pro 2007 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
pavlina, na BRMS je o pekárnách větší diskuze:

http://www.beremese.cz/forum/show.php?vThreadID=22087&vGroupOffset=40

taky jsem ji moc chtěla, ale ježíšek to letos prohodil s tyčovým mixérem od Brauna, tak to jistí snad narozky nebo příští rok :grinning:
28. pro 2007 ve 21:37  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak my máme taky pekárnu a ted už do ní asi půl hodiny čučím a koukám,jak se dělá chleba :grinning:
28. pro 2007 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
andrea, přesně tak. nasypeš suroviny, zapneš a už jen čekáš až to zapíská a chlebíček bude hotový :dizzy_face:
28. pro 2007 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jsem teda zvědavá!!!
Andrejko, přesně tak....dáš tam vše potřebné a pak se to uhněte a upeče samo!!! A pak se to spapká!!!

vladu.....takže taky začátečnice???

lendy, no že jsi neřekla dříve! My totiž dostali dvě!!!!! :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jednu od manžílka společně a druhou od tchánů. Nakonec jsme jim ji museli nechat :wink:

No koukám, že nějaké receptíky na Moulinex jsou na
http://domacipekarny.dama.cz/recepty.php

Tak uvidíme.
Raději bych začala s něčím jednoduchým a pak později ......se zdokonalím budu vymýšlet :sunglasses:

Holky????
A ty všechny mouky se dají pořdit? Grahamová, chlebová,...?????
28. pro 2007 ve 22:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Andrej,
ano, dáš tam vše, co tam chceš mít a pekárna sama suroviny zahřeje, zamíchá, nechá vykynout, pak zamíchá, nechá uhladit těsto, to asi 3x a pak upeče. Nato zapíská a ty už můžeš hotový chleba vytáhnout a spapkat.

Pavli,
mouky se pořídit dají v Kauflandu, Tescu atd. Jsou i hotové do kterých přidáváš už jen vodu ale ty vyjdou dráž. Nejlepší jsou klasické mouky (a ještě lepší jsou určené jen pro pekárny). Je třeba dát pozor, protože některé mouky mají hodně lepku a těsto by ti pak vyteklo přes formu. Mouka určená pro pekárníčku obsahuje míň lepku a není třeba se bát pak vykynutí mimo.

A ještě jedno. Když se vám bude zdát, že chleba se moc drolí, přidejte droždí. Vesměs u té mé se má dávat jen 5g, já dávám 7g a chleba je taky křupavý ale už se při krájení tak nedrolí.
28. pro 2007 ve 22:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Beo!!!! No to je aspoň rada nad zlato!!! Díky moc!!! Já něco ztra upeč, slibuju!!! :sunglasses:
28. pro 2007 ve 22:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pavli, neslibuj a upeč. :wink: :grinning: Opravdu nebudeš zklamaná. Je to skvělá věc. Nastavíš a za 3 hoďky máš hotový a a chutný chlebík.
28. pro 2007 ve 22:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak jo :wink:
Beo!!!! Ty máš tak nádherný holčičky!!!!! A ty jména...no já se rozplývám....
28. pro 2007 ve 22:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pavli, to jsou mé vnučky!!! :wink: :grinning: :grinning: :grinning:
28. pro 2007 ve 22:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
:sunglasses: oravdu? Já myslela, že jsi ta maminka na fotkách!
No to je ten chat!!! Nevýhody netu!!!

Moc kráááááásný
28. pro 2007 ve 22:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pavli, vidíš, babka sklerotička. Zapomněla jsem ti poděkovat. :wink: :grinning: DĚKUJI!!!!!!! za chválu. Jsou opravdu nádherné.
28. pro 2007 ve 22:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ne maminka je ta, co s malou Anetou a Nelinou leží na posteli. Já jsem ta odbarvená blondýna, co je nepustí z náručí. :grinning: :grinning: :grinning:
28. pro 2007 ve 22:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
JJ, nějak jsem to vydedukovala.
Doplnila jsi údaje že?
Takže maminka je Jana? :wink:
28. pro 2007 ve 22:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
to jsi celkem mladá a aktivní babička :wink:
28. pro 2007 ve 22:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo koukla jsem na tvůj profil a trochu to doplnila. :dizzy_face: Ano, jejich máma se jmenuje Jana.
28. pro 2007 ve 23:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
:grinning: jenom koukám jak jsi prostě fit, energická a akční :sunglasses: super babička!!!
28. pro 2007 ve 23:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
holky pekařky dobrou a díky :wink:
28. pro 2007 ve 23:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
No děvčátka tak to je bomba, to si opravdu pořídím, až budou zase na skladě...prej byly celorepublikově vyprodaný. Díky za rady a tipy. A kdyby snad některá z vás měla další tipy, co se s pekárnou dá ještě dělat, ať písne, dobrá rada nad zlato :wink: Já slyšela, že se v ní daj dělat marmelády....
29. pro 2007 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré dopoledne :slight_smile: Tak první chleba je upečený a musím říct,že nám moc chutná...vyzkoušela jsem recept z dámy a fakt je to mňamka :slight_smile:
29. pro 2007 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, taky bych chtěla pekárnu, představuju si tu vůni čerstvě upečenýho chleba (kterej bych si teď jako kojící maminka stejně nemohla dát :wink: ), ale můj chlap je proti... prý je to blbost...
29. pro 2007 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
my pekárnu máme a je skvělá. Dělali jsme v ní těsto na vánočky a tak různě , samo že aj chleba a nemůžeme si ji vynachválit, fakt vřele doporučujeme :wink:
29. pro 2007 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pekárnu na chleba nám přinesl Ježíšek, máme od Ety typ HARMONY a už jsme v ní upekli chlebíček dvakrát. Zkoušíme zatím první recept, ale chlebík byl skvělý a já si pekárnu nemůžu vynachválit. Bydlíme na vesnici, nemáme tady obchod a tak už teď vím, že bude v provozu každou chvilku....
29. pro 2007 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pekárnu máme už rok, můžu doporučit, dělala jsem v ní těsto na koblihy, pizzu a pekla od chleby po mazance, ty byli výborný akorát hranatý :slight_smile: Máme Eta siesta- něco
29. pro 2007 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, pekárnu mám od července(Moulinex xxl) a ještě se nezastavila :grinning: , pečeme různé chlebíky-doma namíchané, těsta na knedlíky a vánočky, výborné těsto na pizzu...už si opravdu nedovedu představit být bez pečky...pro mě opravdu využitá na 100% :slight_smile:
29. pro 2007 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
andrejko ty a péct chleba jo? :grinning: :sunglasses: si dělám legraci samo...já jsem taky o ní uvažovala, ale manžel moc chleba nejí a já sama bych asi celej taky nespotřebovala...ale až povyroste Dalí chleba bude jíst se mnou a pořídím si jí :slight_smile:))
29. pro 2007 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, potvrzuju, fakt byly před Vánocema totálně vyprodaný, brácha sháněl pro ženu, obvolal půlku repubiky, pak jeden obchod že má poslední 3, ale jinou značku než chtěl, tak zas volala, nakonec se vrátil k té původní, že ji teda bere a už měli poslední kus, a to během 5 minut jeho telefonování! Hned pekli, jsou nadšení... Snad nám nabídnou, třeba taky napíšu Ježíškovi :grinning:
29. pro 2007 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
kojím, je nějaký chleba, který nezhorší prdy dítěti?
29. pro 2007 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Holky tak já dnes chci udělat ten kmínový! jen musíme zajet pro ingedience :slight_smile: Se těším jak to dopadne.

bukos...my máme také Moulinex..jaké receptky používáte? A jaké mouky? A jaké fígle? Vše z Dámy?????

Jo a holky, nevíte...mám před prvním pečením zapnou pekárnu aby se zbavila nového zápachu,...???a jaký program???
Dík
29. pro 2007 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek