"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

evuska32
20. pro 2011

nezabudnem, ako sme už dávnejšie, keď bol syn malý, piekli na Vianoce. Starká mu dala okoštovať hotový koláčik a moja sestra ho nabádala, aby ju pochválil. Tak mu vraví: "starká je ši...ši..ši..." a správna odpoveď mala byť "šikovná" a on bez váhania zapotil že "šibnutá"....skoro sme praskli od smiechu 😀 aj keď sme sa snažili pretvarovať a vysvetľovať, že to starkej takto hovoriť nemôže 🙂

hejdita
20. pro 2011

já: jiřinku poď papat poď máš tu biftek a volí vočko
jirka: volí vočko? kouká do talíře a povídá vočkooo (přišlo mi to jako by volal na vočka ze serialu simsnovi 😀 )

lucisa
20. pro 2011

@cairka tak něco podobného jsme taky zažili.
Vykládala jsem holkám, co bylo kdysi a tak, že v televizi byl jen Večerníček, občas o víkendu pohádka, žádná DVD nebo počítače, žádný mobil atd. atd., taky na mě hleděly. Načež k tomu dodal něco i můj muž ve smyslu, že byla černobílá televize a žádné barvy a prostřední dcera se jej tak bezelstně zeptala: Taťko a ty jsi tak starý, že ses ještě narodil i s ocasem?
Já šla do kolen, i když ona si domotala dávnou dobu, kdy jsme vznikli z opic. 😀 😀

bodka70
21. pro 2011

@lucisa , to mi pripomenulo ako sme minulého roku boli na Všechsvätých na cintoríne a pozerali sme hroby padlých vojakov a muž rozprával deťom, že on bol tiež na vojne. A Kajka sa ho spýtala: Ocko a v ktorej? Prvej svetovej či druhej svetovej? 😀 😀 😀

ivett1
21. pro 2011

@bodka70 😀 😀 😀

dulkagabulka
21. pro 2011

Dcera bola prvačka na zakladnej škole a jej spolužiak pichol prsty do /myšacej/ diery v triede, niečo ho uhryzlo a zobrali ho do nemocnice. Dcera mi to rozpravala a pytala sa, čo tam s nim budu robit.
Ja: Asi ho budu očkovat proti besnote.
Dcera: Ako sa prejavuje besnota?
Ja: Neviem presne, človek ma teploty a idu mu peny z ust.
Dcera dlho dlho premyšlala a potom povedala : Mami, to nechapem...To ako PENIS Z UST?

lucisa
21. pro 2011

@dulkagabulka zvědavá a znalá v první třídě 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

berenika39
22. pro 2011

Péťo, ty jsi jak vyžle, koukej, koukaj ti žebra!!!!
Jooooo, to je super, jsem zebra!!!!!!

lucisa
22. pro 2011

@berenika39 😀 😀 😀 😀 a je taky černobílý?
to je něco jako penis z úst od @dulkagabulka 😀 😀 😀

berenika39
22. pro 2011

@lucisa no on prostě vždycky slyší něco jiného, než já říkám 😀 😀 😀 .
Není pruhovaný, jen je kůň, no.....
Jinak penis z úst tu myslím nemá konkurenci🙂)))

lucisa
22. pro 2011

@berenika39 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

kvojtanikova
23. pro 2011

@dulkagabulka normaaaalne nemozem, slzy mi tecu od smiechu, to je tak uzasne, ze "penis z ust".... Zaujimave ze uz prvacka vie taky odborny nazov, ja mam 5,5rocneho syna a este stale to vola "pimpas"

ivett1
23. pro 2011

Števko včera niečo "riešil" a podarilo sa mu to, tak sa okomentoval, že je génius a Viki to počula a kričí mu naspäť: "No, ty si teda ....KUS CHLAPA!"

sabcav
23. pro 2011

Andy byla u tch a zlobila a i tchán, co jí všechno dovolí, tak jí řekl: Andrejko, jestli nepřestaneš zlobit, tak už bude sekec mazec na prdelku! . A Andrejka je jen tak bezelstně zeptala: A jak to myslíš, dědo 😀 😀 😀 ? Děda i s babičkou byli mrtví smíchy, dokonale je odrovnala 😀

ivetinka
23. pro 2011

všechny moc zdravím,pěkně jsem se tu zasmála. 🙂 také mám jednu perličku mého synka....

četla jsem malému pohádku o karkulce.v zápětí mu říkám"řekni tatínkovi co udělal ten vlk"a malej se zamyslí a odpoví ..."joooo vlk sežlal karkulačku a vypil babičce to pití🙂))))))

lucisa
23. pro 2011

Všem dětem, jejich maminkám, tatínkům, jakož i veškerému příbuzenstvu, přejeme nádherné svátky, dětem bohatého Ježíška (nejen materiálního), dospělým klid, aby všechen ten blázinec ve zdraví ustáli, a do nového roku 2012 přejeme, ať je aspoň 100x lepší, než ten letošní, vyplnění tajných i zveřejněných přání, štěstíčko, spokojenost v rodině, ale hlavně VŠEM PEVNÉ ZDRAVÍ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ivett1
24. pro 2011

@lucisa aj my sa pridávame 🙂 hlavne, aby sme všetci prežili príjemné a veselé vianočné sviatky, v pokoji (no, toto neviem, či pri deťoch zvládneme...) a rodinnej pohodičke... 😵

daren1
25. pro 2011

Aj ja sa pridávam a prajem všetkým krásne sviatky nech sú plné lásky, pohody a aj toho smiechu...

Mám čerstvú perlu mojej dcéry ( 6 r.). Boli sme vonku a pobehovali tam túlavé mačky a dcéra sa nad nimi rozplývala, že aka krásna mačička, ja som ju upozornila nech ich nehladká, že sú to túlavé mačky, a dcéra po chvílke zamyslenia dodala: Mami, sú to tie čo sa pretlkajú životom? Stálo ma veľa námahy zachovať si vážnu tvár.

kvojtanikova
26. pro 2011

joooj baby ja mam tiez "perlicku", aj ked az taka vesela nie je, Matejko sa samozrejme tesil z darcekov co mu priniesol Jezisko, ale napokon zahlasil, ze Jezisko mu aj tak nesplnil jeho najvacsie zelanie. Opytala som sa, ze co to malo byt, a on s vaznou tvarou zahlasil: "Ja som si najviac zelal aby ste zmizli..." Pochopila som ze to ma z toho stupidneho filmu "Sam doma", no ale aj tak som bola cely vecer potom smutna, ze clovek sa snazi mu dat vsetko co moze, prejavujeme mu lasku, a on si zela takuto vec... Aaach no co narobim...

lucisa
26. pro 2011

@kvojtanikova 😀 ale z toho bych nebyla smutná, má jen velkou fantazii, vžívá se do filmů a jednoduše zatoužil si to vyzkoušet taky, to je v klidu, on to nemyslel určitě zle, tak malé dítě neumí jednat, aby zranilo, ještě to prostě není taktik, aby to řekl diplomatičtěji. 😉

dulkagabulka
26. pro 2011

@kvojtanikova
len sa dievča pripravuj...
teraz to bolo z tužby zažit dobrodružstvo podla filmu
v puberte to budu ine pohnutky 😀

stankapk
31. pro 2011

moja dvojročná dcéra bežala po chodbe s metlou a kričí: Dostanem ťa Pepek námorník!

sabcav
31. pro 2011

Andrejka nedopila večer mlíko s kaší, tak jsem navrhla, co to dát naší fence (ráda to dojíždí), Andy souhlasila, vylila jí to do misky a popřála dobrou chuť: Elinko, dobré chutnání a žádné štěkání 😀 😀 😀 (místo žádné povídání 😉 )

evaviki
1. led 2012

maly mal vysoku teplotu uz par dni, nevedeli sme ju zrazit, sirup blinkal.. tak som sa s nim chcela dohodnut, ze mu skusim dat cipek (co nenaaaavidiii).. nadsene suhlasil a komentoval to: "ano mami, len mi ho daj, ja ti ho tam do zadecku budem strkat" 😀 nejak nepochopil, ze som ho chcela dat ja jemu 😀

ivett1
2. led 2012

Čakali sme so Števkom pri prechode pre chodcov a okolo práve išlo staršie autíčko...Števko ma potiahol za ruku a opýtal sa:"Mami, prečo autá ´robia zápachy´?" ....

anaxamon
2. led 2012

moj 3 rocny synovec tieto vianoce perlil jednu perlu za druhou, dve sa pocas sviatkov u neho tak uchytili, ze az "zludoveli" u nas doma
prva bola, ked babka santila s nim alebo s mojou dcerkou a hovorila, ze ich spapa, tak synovec zakazdym zahlasil "Babka nemozes nas zjest, my nie sme jedli!"
a dalsia halaska suvisi s tym, ze dedkovi sa zlomil predny zub, jednotka a zubarka mu ho potom cely vysekala teda tam ma dieru...synovec dostal od jeziska velkeho Matera (auto z filmu cars -auta) na dialkove ovladanie, a tak povedal dedkovi "dedko ja odsrobujem jeden zub Materovi a nasrobujem ho tebe, ked ti uz tie chrobaky ten zub zjedli"

berenika39
2. led 2012

Mami, mami, vidíš?
Co? Nevidím...
Tma!!!!!

jarunka111
2. led 2012

na silvestra: "maminka, čo to vonku buchlo? Ja: delobuch. On: aký buch? 😀

frick
2. led 2012

náš keď mal asi 2 roky sme boli v Tescu on sedel v tom autíčku a keď sme šli platiť pri pokladni boli v nižšej časti kinderká.Ako tak vykladáme tovar, z autíčka sa zrazu ozvalo: ťuťu ďakujééém.Pozriem dole a on už kinderko rozbalené a baštil 😀
Alebo raz sme sa prechádzali po takom kľudnejšom chodníku a manžel si potreboval odskočiť.Prešiel cez cestu do kríkov.Malý sa pýta kam šiel tatino a je že cikať.Keď sa vracal späť malý naňho z celého hrdla: Tatinkó už si sa vycikal? ako na potvoru šla okolo nás mladá 20 ročná kočka Samozrejme sa začala smiať a manžel ako rak 😀

lucisa
4. led 2012

Včera mě dostala má 7letá dcera. Říkám jí, ať se v autě podívá za zadní sedačku, ať tam nemusím já, že tam bude v bedýnce pláštěnka na kočárek.
Mladá se kukla a že tam nic není.
Tak jí zase říkám, že se musí ohnout a nadzvednout nákupní tašky, že na ni sama nezavolá. Tak se Aňa milostivě ohnula, rukou tam šmátla a že tam fakt nic není.
Musela jsem tam stejně vlézt já, odsunu nákupní tašku a hned nahoře leží pláštěnka:
"Aňo, kurník, ty jsi slepá, že ji nevidš, nebo co?"
"A jak ji mám asi vidět, když je ten igelit průhledný?"
😕 😀