"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

nadhera
23. pro 2012

vcera pratam vo velkom v kuchyni a vravim malemu,chod za tatikom, ze mam prenho bojovu ulohu. maly urobil dake 2-3kroky a krici na cely byt - tatiiiik, mamka ma pre teba bojovu polohu ...

aha1
23. pro 2012

Ja " Števko už ma hnevaš (2 rok) ak nezačnej papať dostaneš po zadku " Števko na to obranné gesto a kričí " pokoj mamika pokoj"

xabri
23. pro 2012

Toto sa nestalo mne,ale bola som pri tom.Išli sme vlakom.Dievčatko asi 9 ročné sa tešilo z toho ako vie čítať a tak čítalo všetky nápisy vo vlaku a pýtalo sa matky čio znamenajú.Zrazusa spýtala na celý vlak:,,Mama stará ku...a to si ty?🙂)))"

jankah77
23. pro 2012

Pytam sa Matuska (1,5r) ako robi macicka?
On: Mnaam.

V kuchyni mame vysoku stolicku otocenu tak, ze krpec vidi na okno, kde je krmitko kam chodia vrabce - ako motivacia 😀 . Dnes jedol ryzu na obed a samozrejme, pod stolickou zostala polovica ryze. Ked som ho vytiahla zo stolicky, tak som to sla pozametat a on ukazuje na ten binec a hovori: Ba!
Ja na to: nooo, vidis, aky bordel si narobil?
Matus: Ba! Vtaciky!
No pekne, este poriadne nekeca, ale vyhovorky uz ovlada 😀

jankah77
23. pro 2012

@korenbaba moj mensi s oblubou poolizuje akurat olestene okno na balkonovych dverach...a ked bol mensi a behal po styroch, nemohla som umyvat podlahu, ked som bola s nim sama doma, lebo vzdy pribehol a zacal tu vlhku podlahu olizovat 😎

zuzik24
23. pro 2012

Dneska při přebalování nechtěl Filípek roztáhnout nožičky, abych ho omyla. Verunka nasadila utěšující tón a řekla: "Filípku, nestyď se, máma Tě kojí, ta Tě zná" Prdelka naše 😀

skajinka
23. pro 2012

môj 14-mesačný sa mi dnes počas kojenia odpojil,pozrie na mna a vraví hojúúce 😵 😵 😵

skajinka
23. pro 2012

môj 14-mesačný sa mi dnes počas kojenia odpojil,pozrie na mna a vraví hojúúce 😵 😵 😵 akože horúce

suezana
23. pro 2012

@skajinka to je dobréééé 😀 😀 😀 a nemala si teplotu? 😅 😅

skajinka
24. pro 2012

@suezana vidíš,tak to ma nenapadlo...ale vtom prípade by som ju asi mala mať každé druhé kojenie,lebo s pravidelnostou reklamuje že horúúce🙂)

jenny.kay
24. pro 2012

Dcerka (13 měsíců) se pocintala šťávou, tak jí říkám: "Ty jsi ale prasátko". Karolínka: "chro chro".

strawberry17
24. pro 2012

Dnes rano: Chces rozok? Nie! Macka Pu!
co dodat....

strawberry17
24. pro 2012

@jankah77 asi chcel tu ryzu dat spapat vtacikom 🙂

antarres
24. pro 2012

Kamarádky malej mluvil sprostě, tak mu jednu pořádnou dala na zadek, malej se pak na ní otočila a povídá: " Co děláš???"

apolenka6
25. pro 2012

Dnes som mojej 4 a pol ročnej neterke oznamovala ,že čakáme bábätko a jej milá prekvapivá reakcia znela : To nemyslíš vážne!?!?? 😨 😨 ............... 😀 😀

yukki
25. pro 2012

Deti si púšťajú TESCO klavírik, tie predhrané melódie...a mladšia furt ...Daj už tú líšku...ja chcem líšku... Hm, varím si tak ďalej...a nakoniec počujem tu je! tu je.... a to melódia Pieseň pre Elišku 😝

A dôkaz pažravosti, lakomosti, chamtavosti..... včera jak si doskladali puzzle, najprv staršia-tak som im povolila vziať si niečo zo stromčeka, vzala si nejakú tú plnenú šišku....mladšia rýchlo rýchlo doskladala svoje puzzle, vypálila do izby, chvíľu snorila pri stromčeku, a domotala sa do kuchyne...zoškrabávajúc papierik z velikej papierovej farebnej gule......... si myslela, jak nás previezla, akú veľkú sladkosť si ulovila na strome.... 😀 😀 😀 😀 😀

nanulik
25. pro 2012

@skajinka 😀 mala by si kojiť v chladničke 😀

strawberry17
25. pro 2012

ovplyvneny Vianocami 😀 :
dnes na ranajky: co chces papat? Hracky!
dnes na olovrant: co chces papat? Hracky !

hugoleon
25. pro 2012

Hugi /3r.11m./ rano ked zbadal vianocny stromcek: "Jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeej, stromcek! To ty si ho vyhrabala?"

vinifred
25. pro 2012

.. 5 ročný syn včera ako čakal na štedrovečernú večeru tak kričal po byte "kedy pôjdeme jesť,však tu trpíme od rána ako zajaci" 😀

yukki
26. pro 2012

Ideme po ceste, na krajoch psami ocikané hrudy snehu a staršia vysvetľuje mladšej: "vidíš, tu sa pes vyčúral, aby si označil svoje "prízemie""

Teraz kukajú Mrázika, mne je biedne, zle, tak reku ja sa idem vyhriať do vane, Vy pekne kukajte...a staršia samozrejme "a prečo ideš do vane?" len som na ňu zazrela a zmizla som za dverami...a počujem jak jej mladšia vraví "jebo mamka je špinavá ako pjasa" 🙄 🙄 🙄 🙄 😅 😅 😅

garzonka
26. pro 2012

@vinifred podobne trpiacich detí boli viac ... 😀 😉

peta1510
26. pro 2012

Ja mam tych zazitkov na mraki,ale ked treba,nie a nie si spomenut.Ale pamatam si,ked sme boli davnejsie v DMke,neviem,ako vo vasej,ale v nasej je ticho ako v hrobe.A do toho ticha starsi syn(vtedy 4rocny)- Fuj,akysi tu je smrad.Mama,ty si si prdla! No ocervenela som ako paprika.Mohla som darmo vysvetlovat,ze nie 😝 😀

peta1510
26. pro 2012

Boze,a pise sa na mraky,nie mraku,preklep,pardon🙂

peta1510
26. pro 2012

A vlastne aj vcera sme mali jeden pekny usmevny zazitok.U svokrovcov bol pusteny film o Jezisovi,Maria tehotna.Nas Adam je fascinovany tehotnymi zenami a porodmi(5rokov mal tot).Tak sme ani domov nemohli ist,lebo on uz netrpezlivo cakal,kedy konecne porodi.Pol hodinu sa pytal,kedy uz porodi,kedy uz porodi,az nastala chvila porodu.Zaber na Mariu ako si vzdychla,strih,druhy zaber a ona uz dieta v naruci.Do Adama sto certov,vystrelil jak raketa,ze ved ona vobec nerodila,on tu cely cas na to caka,kedy porodi a nerodila.A ja v snahe ho ukludnit hovorim: Adamko,ale ved si videl ako sa nadychla,to rodila.A Adam- Nie! To dychala,netlacila!!! A vytoceny sa odlifroval prec 😀

skajinka
26. pro 2012

A ešte ma napadol jeden výrok,na ktorý do smrti nezabudnem🙂pri večernom uspávaní spievam synkovi: spíí dietatko spíí že,mamka varíí...okamžite mi skočil do vety a vraví MÄŠO!!Ja úsmev od ucha k uchu,len som sa pučila aby som ho nerozjašila a malý nechápačka že čo neodpovedám ked sa pýtal,tak na záver dodal:Néé mäšo?Pájky?(párky):-P:-P:-P a to si pamätal od rána,ked som mu ukazovala na sporáku že čo varíme,lebo bol zvedavý🙂

xabri
27. pro 2012

Večer pred zaspávaním.Syn vo svojej postieľke potichúčku si niečo mrmle /tvrdí, že sa modlí🙂-2,5r./ do toho ja vedľa na svojej posteli si opakujem slovíčka z angliny.Zrejme ho to rušilo,lebo po chvíli sa vyklonil zo svojej postieľky a zaperlil:Kuš babo!!! 🙂 🙂

ukana
27. pro 2012

syn ked bol menší spieval koledu na besiedke v upravenej verzii..........Spi dieťatko krááásne, uložené v masle ....(namiesto V jasle) 😀 😀 😀 😀

cudlici
27. pro 2012

snažíme se malýho (24měsíců) naučit na nočník a ne a ne..dnes u oběda se zase po...ral a když jsme ho donesli čistýho zpět, všem hlásí: "Kluk už není poslanej, už je čistej!" a vzápětí: "Maminka taky chodí na nočník, velikej!" 😀