"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

gubcikova
8. únor 2013

@jankah77 aj my sa tak hráme: Vsetko najlepsie k nalodeninám,ked už máš tli(tri) lôčky(rôčky) maminka moja.

acikaa
8. únor 2013

@yukki och nie neviem akoby som im vysvetlovala modriny syna 😀 lekarka sa ho len opytala ci si nevymysla alebo nech zavola na linku dovery tam mu pomozu 🙂 ale videla na nom ze je moc rozkecany 🙂

yukki
8. únor 2013

@acikaa uf ešteže tak... 😝

prasiatko30
8. únor 2013

@acikaa to je ale vidno z coho to je - lebo ja som s tym isla za dr - dcera chodievala tiez s pistalami pekne modrymi ale ja som sa bala ci nema nahodou malo krvnych dosticiek a z toho aj problemy zrazanlivosti krvi - jednym z priznakov je prave zvyseny vyskyt modrin - a ona mi hned povedala ze to su jasne modriny ktore mavaju deti bezne. Pokial dr nieco stoji tak vie rozlisit modriny a kedy robit alaram a kedy to brat normalne.

martija
8. únor 2013

Pridam perlicku mojho najstarsieho dietata - mojho manzela - takto hresil raz nasho 4 rocneho syna :"chovas sa jak male decko!" 😀

magali
8. únor 2013

nas maly je v tom uzasnom obdobi ked detom fici fantazia na plne obratky a trepu dve na tri.. lenze on nam minuly tyzden vyrobil paradny trapas.. v poslednej dobe ho zaujalo slovo DEBIL, takze ho samozrejme vytiahne vzdy v najnevhodnejsej chvilke.. minulu sobotu sme boli pozriet malinkeho mesacneho chlapceka, bola som zvedava ako bude nas syn reagovat.. nastastie bol v pohode a malinke babenko sa mu pacilo, babo bolo v lehatku na gauci a nas maly ako tak sedel vedla neho, tak sa na neho zadival a laskavym hlaskom mu hovori "ty si taky debiuko majinkyyy", srdce sa mi zastavilo, hned som odviedla jeho pozornost na nieco ine a uz sme len predychavali.. nastastie jeho rodicia zrovna neboli v miestnosti a nepoculi to, ale trpla som aby z neho este nieco nevypadlo 😀 😀

tomiholjubavi
8. únor 2013

@kajusik 😀 😀 😀 😀 už dlho som sa tak nezasmiala ako na černochovi čučovi 😀 😀 😀 😀

lilyen2011
8. únor 2013

@mirrasek môj malý ho volal "pape-men" teraz sa už zlepšil a je z neho " spa-pe-men" 😀

hexena
8. únor 2013

u nas je podla mensieho syna spiderman pipimen 😀 😀 😀

ivia123
9. únor 2013

dnes mi 2,5 ročna dcerka zahlasila.Maminka veď ja už som veľka,veď ja už mam chlpky. 😀

garzonka
9. únor 2013

Chlapci mali ráno bujarú náladu, tak som sa ich spýtala:
- A máte poriadok v izbe? ( .....nemali, touto otázkou som ich chcela nasmerovať nech si idú upratat).
Prostredný sa zamyslel a odpovedal: Noooooo, TEORETICKY áno.

gubcikova
9. únor 2013

moja malá má v najnovšej dobe v obľube slovko sused.vyliala jogurt na posteľ a pýtam ja jej:To kto spravil?ona pohotovo:Sused.robím obed v kuchyni a príde za mnou:Maminka musíš sa ísť pozrieť do obyvačky bol tam sused.JA:a čo chcel sused?Ona:celú žuvačku roztiahol po počítači.(cely notebook polepený žuvačkou) ja som ju okrikla a ona na mňa :Mama neklič to ja nie to sused chod mu dať po ritke

beruska24.9.
9. únor 2013

Dcerka s nadšením hlásila tatínkovi, že se sestřičkou něco vyráběly (´´vyjábely´´), ale popletl se ji jazyk a hlásila:
´´Tati, my něco vyjebali, já vyjebala víno´´ 😀 😀 😀

nefertiti7
9. únor 2013

Ja som sa pýtala Adamka 3r. čo robí vrana ( myslela som že odpovie kráka ) ale odpovedal : neporadek
Ja : ale nie, aké zvuky vydáva? On: nepríjemné
Dobre som sa zasmiala

nefertiti7
9. únor 2013

alebo...tatino je veľký fanúšik hokeja a samozrejme niekedy sa to neobíde bez vulgarizmu : do pi.e, aj keď som jasne argumentovala, že pred malým, nech sa zdrží komentárov, Adam sa tváril, že nič nepočuje a hrá sa. Boli sme o týždeň u babi v ČR a v telke hol hokej a Adam sa postavil do stredu obývačky a povedal : A zasa tam bude do pi.e.., babi na mna kuká, ja som len pokrčila ramenami....tie decká vedia všetko

beruska24.9.
9. únor 2013

@nefertiti7 Hlavně to, co nemají slyšet 😎 😀

hugoleon
9. únor 2013

Vcera rano v kupelni. Hugo(4) si umyva zuby a ja si davm ceruzku na oci . "Preco si to furd davas, mamka?" ..."aby som bola trosicku krajsia"......"mmm, aj tak to nepomaha 😒 " (Ocko sa snazil zachranit situaciu, ale to tiez nepomohlo 😀 )
Pred par tyzdnami. Vratili sme z vonku, ja s drobcom uz v obyvacke kojim, len Hugovi sa nechcelo vyzliekat...Po par minutach sa ho pytam, ze na co este caka, dokekdy tam bude poobliekany..? Klakol si obuty a obleceny k dveram, oprel sa o zarubnu v obyvacke a zufalym hlaskom pisti: "Mamkaaaa, co nevidis, jak ma bolia kriiiize ?!?

sklenicka24
9. únor 2013

Ahojky, to je mazec 😀

Přidám jednu hlášku od nás. Můj muž mě chytá doma za zadek a vždy říká " to je ale prdel" no a můj starší to odkoukal, šli jsme ke kamarádce, ta vařila v kuchyni kávu, mladý se k ní přitočí, čapne jí za zadek a říká, to je ale macek 😀 NO co dodat 😀 A manžel mu doma po vyprávění příhody povídá, tak jsi jí měl chytit ještě ze předu...no jo, tatínek

lussy23
9. únor 2013

@nefertiti7 ale logicky odpovedal. 🙂 Mi to pripomína tie také školské hlášky, ktoré som nedávno čítala, že v ktorej bitke zomrel Napoleon? V tej poslednej 😀

xabri
9. únor 2013

@martija kedysi vyšla kniha otcovia hovoria najväčšie hlúposti a v nej sú podobné ,,pikošky"🙂)))Môj známy bol tak rozčúlený,že z neho pri výchove syna vyliezlo: ,,Keď sa nevieš chovať tak sa nechovaj nijak" 🙂 🙂 🙂

lilyen2011
9. únor 2013

@xabri no to si mala počuť mňa keď mal malý 2mesiace... niečo urobil, neviem už presne čo a zo mňa vyletela veta (úplne automaticky ani neviem prečo)... ,že... " uvedomuješ si, čo si práve urobil?" mama na mňa pozerá, že čo ti šibe? a ty si uvedomuješ koľko má to dieťa ?? 😀 😀 tak sme sa na tom zasmiali, že až... fakt ma to až potom trklo akú volovinu som vlastne vyslovila 😉

marianax
10. únor 2013

@nefertiti7 pecka 😀

artep87
10. únor 2013

môj brat keď mal cca 4 roky dobehol za maminou na wc práve keď mala menzes. samozrejme sa nestihla zamaskovať a malý na ňu,, no fuj mami ty máš ale žašrané šlipy 😀 😀 😀

nina233
10. únor 2013

Maly obedoval ryzu a maso na stave. Dala som mu k tomu aj salku cajiku a isla som do vedlajsej izby nieco robit. Asi po piatich minutach pocuvam, ako si rozprava: "mnam, dobra polievka, mnam, mnam". Uz som vedela, ze nieco vymysla, dobehnem do kuchyne a ryza s masom plavaju v caji 🙂))

ivia123
10. únor 2013

dnes sme boli v obchode,mala prešla okolo predavačky a hovori.Maminka ta teta predavačka je smradľava,čo nema mydielko? 😀

janinah
11. únor 2013

včera mal syn deň,že na čo siahol,to vypálilo nem dobre...večer pred spaním mi vraví-vieš mamka,ja tak veľmi chcem byť dobrý a vždy som len neposlušný,a to preto,mamka,že toto je môj osud ach jaj....a ja na to-ale osud sa dá zmeniť 😉 ..no neľúbte to 😉

erni
12. únor 2013

Moj maly sa vcera pytal co je to slovo debilácia? myslel depiláciu... a ked sme boli u zubara tak sa pyta setricky,ze :aj zajtra mate otvorenu zubareň?
@janinah 😀 😀

alenata
12. únor 2013

Dcérke v poslednom čase chutia kyslé uhorky a vyberá si len tie malé. Minule obedovala a hovorí mi- mami prosím si ešte jedno "uhorkové bábetko" 🙂

xabri
12. únor 2013

Ukážka detskej fantázie: Môj syn má telefón,kde si mení obrázky komu práve akože volá.Takže preed chvíľou volal somárovi ako mi povedal do ZOO.,,Haló,somárik?Je ti zima?No tak sa utekaj rýchlo schovať! 🙂

xabri
12. únor 2013

Poznajú to všetky maminy,keď sa niekde ponáhľame naše zlatíčka robia všetko možné len nie to čo majú.Môj syn namiesto toho,aby sa obliekal kecal a kecal a kecal až som stratila nervy a zvýšila naňho hlas s komentárom či by aspoň na chvíľu mohol prestať kecať a začal sa obliekať. A on sa na mňa pozrel a s kľudom angličana zahlásil:,,Ale ja sa nerozprávam s tebou ja to hovorím tomuto môjmu svetrovi! 😉