"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

maggie2
12. srp 2010

Rozprávka z platne:

Zlatá priadka Hanka plače a spieva: ... s tou mojou mamkou...ale tú už ja nemám....

Dcéra (5 rokov) sa pýta: A čo sa stalo jej maminke?

Ja: Zomrela.
Dcéra: A na čo?
Ja: No niečo jej bolo.
Dcéra: Hmm, niektorá rakovina sa dá liečiť, a niektorá nie.

😅

penny13
12. srp 2010

Výborná stránka. Náš Filipko len pred nedávnom povedal prvé slovo, ale teším sa, keď začne perliť.

marelica
13. srp 2010

Dnes sme mali na návšteve 7-ročného synovca... Poskladali sme si loďky z papiera a púšťali ich dole potokom... Synovec kričal na celé kolo: "Aha, pozri Katka, loď, lodička, tam je, loďka, aha..." a loďka sa začala pomaly potápať - synovec na to: "Katka, pozri, PONORKA! Super, špica! Tam pozri!" a náležite pri tom poskakoval a rozhadzoval rukami 😀

janca13
14. srp 2010

Moja staršia dcéra ked´bola malá počula ako ocinko chrápe a povedala:"Teda ten náš ocino je ale riadny chrapúň!"a ked´sa naučila hovoriť R tak ho pchala všade a raz mi dala cukrík a hovorí:"Maminka a nachrúúúmaj,pekne cmúúraj"(malo byt cmúúlaj)no cibula bola u nás cikula a ked´sa ma v obchode opýtala či potrebujem aj cikulu a dožadovala sa odpovede... 😅

vroni
14. srp 2010

Sme na dovolenke. Obliekala som Natalke vecer nocnu koselu a mala mi hovori:
Mami, ja som taka napalena.....
A ja: Kto ta napalil, dusicka?
A mala: No, mami..... Ved slniecko, nie?!
(chcela povedat, ze je opalena.....)

dioliana1
16. srp 2010

😀 😀 😀 super sa to tu rozpísalo.... 😀 😀 😀

renca3
16. srp 2010

Ked mal syn 5 rokov, v skolke mu rano v satni hovori jedno dievcatko, ked nevedelo zavriet dvere na skrinke, lebo tam mala kopec veci. "Leo pomoz mi". A on na to: "Nepomozem, nie som tvoj manzel".

renca3
16. srp 2010

Dnes drzal v ruke semeno nejakeho kvetu a hovori mi. "Ja by som chcel nieco pochovat" ( zasadit do zeme).

Mensi mi hovori, ze aj on chce chodit na koliesko (na poobedny kruzok).

hejdita
16. srp 2010

tak nas syn se jeste porad uci slov je nato moc sikovny a dnseka mi rika "posin posin dědinu" - prosim prosim zmrzlinu ....tak je to take roztomile si to pisem ty jeho slova 🙂

bufina
16. srp 2010

Taky něco přidávám:
Potřebovala sem uvařit oběd, malej byl v sedačce a začal pofňukávat, tak říkám Nikolce (3 roky) ať jde za Adámkem, že začíná plakat. Nikolka k němu přišla a říká mu : Co zase žveš halante jeden 😀

majkali
16. srp 2010

Taky přidám historku: Šla jsem s mojí 3 letou neteří do nákupního centra a potřebovala jsem strašně na záchod, nezbylo mi než jí vzít taky do kabinky. Verunka se na mě podívala a zakřičela "teto ty máš ale chlupatou pipinu". Je tam hodně kabinek a ze všech se na ráz ozval smích. To už jsem táhla Verunku ven celá rudá a povídám jí "jen počkej, až budeš velká, budeš ji mít taky" To už jsme vycházeli ven a Verunka začala plakat a křičet"Nééé, nebudu, řekni že nebudu mít taky chlupatou pipinu" - všichni se otáčeli a já rudá až na zadku.
Nebo jednou jsem šla s ní a její maminkou do metra, já byla těhotná a Verunka křičí na nějakou paní " ta paní je taky těhotná nebo tlustá"? Paní bylo tak 50 🙂 Teď je mému sinovi 10 měsíců a děsím se, co přijde.

majkali
16. srp 2010

Fuj, synovi, jsem tatar.

bufina
16. srp 2010

@majkali 😀 😀 😀 Naša malá se mně teda jen na záchodě ptá jestli mám pipinu 🙂 Jednou když jsme odcházely ze záchodu tak proti nám šla paní a Nikolka se jí ptá : jdeš taky čurat? Ta už nadělala ostudy....

bubelko
16. srp 2010

ked sme lukasa zo zaciatku posadzovali na nocnik - cistit zuby - tak raz cikal, inokedy nie. a raz. ked mu tak par krat po sebe nic do nocnika neslo, tak sa ku mne otocil a povedal:"maminka, pipik je pokazeny, zase mu nic neslo." a potom, ked uz zase islo, tak krical:"mami, pipik uz je oplaveny, uz ide." 🙂

innak
16. srp 2010

😀 😀 😀 😀 😀
Boli sme v Terchovej. Sli sme na s detmi na vylet . Maly(ma 4 roky) pomrcaval niaku pesnicku. Nastupili sme do autobusu a maly sa ma pyta:" Mami, mozem" Ja: "Mozes" A zacal spievat na cely autobus, samozrejme " Nad Tatrou sa blyska, hromy divo biju" Zaspieval celu himnu, maly by ste vidiet sectujucich 😀 😀 😀 😀
Maly sa naucil hymnu od stredneho, ucili sa v skole :O)

dulkagabulka
16. srp 2010

Prišla som do školky a učitelka mi povedala,ze moj syn s Ivom si cez obednajši spanok navzajom chytali cikulky...hmm..nevedela som ako zareagovat..tak som sa ho na to v prezliekarni spytala
Ja: Ty si chytal Ivovi cikulku?
Syn: Nieeee.. to on chytal mne!
Ja: No ale pani učitelka povedala,ze aj ty jemu.
Syn s vyrazom akoze aach mama ty nič nechapeš vravi : Mamiii...ale to som mu ja iba vracal 🙂 😀

matinka
16. srp 2010

Dnes sme boli autom a manzel mal ruku na rychlostnej pake a maly: "Tato, drz volant!!!" 😀

stankapk
16. srp 2010

Ukazovala som malej fotky z nasej svadby, ukazujem na dedka a pytam sa kto to je. Natalka mi sice neodpovedala na otazku, ale zahladela sa na jeho oblek, kde mal pierko - biele kvetiny a hovori: "Toto som mu ogrckala" 🙂

salvinka
16. srp 2010

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
zeny ste super!! dvihate mi naladu.. len tak dalej 🙂
uz sa tesim na mojho krasavca kedy zacne rozpravat, aj ked este casu mame 🙂

petusko
16. srp 2010

ja som dnes isla na wc a syn mi vravi "ja ta tu pockam mami a utriem ti ritku" 😀 ledva som ho presvedcila, ze netreba 😀

suezana
16. srp 2010

@dioliana1 odkedy si dala link na túto tému, po večeroch som čítavala a dnes som to celé prelúskala 😅 som sa nasmiala 😀 😀 😀 😀 😀 nb je aj oprskaný trochu 😅 tak je to fakt supeeeeeeeeeeer tieto deťúrence 😎

Pridám jednu: moja malá je taká mamičkárka, všetko musí mať mamičku. Kakala na záchode a šlo to dosť ťažko, tak som ju povzbudzovala: No vidíš, už je bábätko, aj mamička 😉 a super aj ocko 😅 , malá po chvíľke sčervenania vydýchla: už ide kočík! 😀

suezana
16. srp 2010

Ľúbi ma ládne na svete - (riadne na svete 😵 ) (cca2roky)
Z vyznávania lásky: mamulienka milovaná,... vzniklo mamilunka a tak ma aj volá 😵

suezana
16. srp 2010

Naše jedy sa prejavujú odmietaním zdrobnenín: tá splostá chladniča! 🙄 (chladnička)

suezana
16. srp 2010

Prišli sme od dedka a boli sme na oslave, Vaneska nadšene rozpráva svoje zážitky až keď sa ma začali pýtať, či tam mal Smer míting, som pochopila, že im rozpráva o Ficovi - kocúrovi 😅

petul.a
16. srp 2010

Ahoj 🙂

Zatím jsem tedy přečetla jen poslední stránku, ale bavím se 😀 😀 😀

Taky máme doma treperendu, je s ní fakt sranda, vybírám něco z jejích perliček:

U sestry na zahradě je obrovská skleněná váza s dešťovou vodou. Barunka ji viděla (váza je asi tak stejně velká jako ona) a povídá: "Kelímek".
Viděla v televizi ukazovátko a povídá "brčko".
Jednu dobu jsem ji vodila s sebou i na WC (naše dítko je poměrně živé 😅), ona viděla mě viděla "jen tak" a povídá: "Vykakaua" (= vykakala - maminka má tmavé chlupy, nooo 😅).
A poslední perlička - to si o nás budete myslet, kdoví co doma neděláme 😅 Byli jsme se koupat, kolem plno lidí a naše Babu prohlásila: "Tatínek má pytuík (= pytlík)" 😀 Kde to vzala netuším 😅

hejdita
17. srp 2010

@suezana noo to mi taky kakame maminku tatinka a bašku a kajinku a sem tam vejunku (kamaradku) ale kocik nema chybu 😀 😀 😀 😀 😀

suezana
17. srp 2010

ďakujem, ja to mám v hlave už 3 roky a asi nezabudnem 😉

suzik77
17. srp 2010

@majkali 😀 😀 😀 😀 to aby som sa pravidelne holila, ked sa budem chystat na nakupy, lebo nase male zive sidlo vyzera, ze bude v buducnosti hodne ukecane 😀 😀

zuny
18. srp 2010

tak já taky něco přidám - od mé známé syn - má skoro 7 roků - byli v Chorvatsku a pak u nás trávil několik dní. Šli jsme vedle kostela a on povídá - My jsme byli v Chorvatsku a viděli jsme tam taky kostel, tak jsme si před něj oba klekli (má ještě 3,5 letou sestřičku), sepnuli jsme ruce a potom jsme šli dovnitř se pomstít (místo pomodlit 😉 ).

zuny
18. srp 2010

jo a ještě manžel, když byl Štěpán mimi, tak ho přebaloval a říká "Štěpáne, tak spolupracuj, spolupracuj" 😀