"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

dzou
2. říj 2010

@janus32 😀 😀 pekne povedane 😀

janus32
2. říj 2010

skoda,ze si tie perlicky nezapisujem 😀 tusim zacnem,aby vedeli aj deti co trepli obcas 🙂

snehovavlocka
2. říj 2010

syn chcel dnes lepit listy zo stromov na papier a urobit panacika,tak mu vravim,ze ich nema dost.tak sme rozdelovali:hlava,brucho,dve ruky a vyslo uz len na 1 nohu.a vravim: no,a kde mas druhu nohu? A on vzal jednu ruku a vravi,ze tu.
Ja:no,ale potom uz nebude mat dve ruky.
Syn:nevadi,on ich nepotrebuje 😀😀

zuzana923
2. říj 2010

moja mala pred par rokmi v škôlke povedala, že maminu ma na zuby a tatina na riť 😅 rozumejte mamička mi umýva zuby a ocko utiera zadok 😀

zuzana923
2. říj 2010

Dcéra už je tretiačka a čítala doma z čítanky. Syn mi sedel na kolenách a keď sa malá zakoktala, hovorí: Nevie čítať, daj jej facku. 😀

danka.k
2. říj 2010

@zuzana923 😀 😀 😀 😀 😀

zuzana923
2. říj 2010

malý syn ležal na gauči bez plienky a hovorí: Nechce mi stojiť pipík.
alebo: Mami dnes ho nemám pichlavý.

simcab
2. říj 2010

@zuzana923 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

zuzana923
2. říj 2010

v škôlke sa deti rozprávali na tému ako prichádzajú deti na svet
malá krútila hlavičkou pri bocianovi, včielke, kvetinke, vajíčku a nakoniec z nej vypadlo Ja som z pišule!

zucha
2. říj 2010

Raz rano som musela ist na krv. Samozrejme decka uz boli hore, umyte, oblecene a tatinko si spi. Ked som odchadzala, tak ho budim a vravim, ze nech aspon jednym okom pozera po babach, co robia (maju 2 a 1 rok). Hned mu vliezli do postele a ta starsia hovori: "fuuuuj tatinko, ty smrdis, ako pokakany od strachu."

zuzana923
2. říj 2010

@zucha 😀 😀 😀 😀

suzik77
2. říj 2010

@janus32 uprimny chlapec to bol. snad mu to ostalo? 😉 😀

janus32
3. říj 2010

@suzik77 😀 ostalo,veru ano 😀

asemilka
3. říj 2010

@zucha 😀

nadhera
3. říj 2010

mm ma ako zvonenie krasnu melodiu z indianky . ked mobil zazvonil, vravim simkovi /3r/, chod povedat tatikovi, ze idu indijani. /viem, ze sa pise indiani/. Maly pride do chodby a krici : tati, ide jani.

ladidinka
3. říj 2010

Syn mi je to asi měsíc řekl,že tu nádržku pod pimpulou nece 😀 A pokaždé,když se mu nechce chodit,tak mi řekne 😲 maminko ,zlobí mě motol 😀 😀 😀

zuzana923
4. říj 2010

Môj malý sedel na nočníčku a vykakal sa- babka mu vraví jéééj pozri čo to je? Radino na ňu kukol a fľochol: nevieš? 🤐 h.o.v.n.o.

potom mu povedala, že skrútené hovienko nech volá slimáčik a rovné klobáska 😀

po pár dňoch s nemocnici u lekára videl na nástenke obrázok slimáčika a s radosťou na celú chodbu zakričal: Tati, tati tu majú hovienko.

Tá hanba! 😅

nikka.vo
4. říj 2010

tříletý syn mi při pohledu na svou dvouměsíční sestřičku řekl: ,,Mami, až budu malej jako Sofinka, tak taky nebudu umět chodit 😅 "

benne
5. říj 2010

@nikka.vo 😀 😀 u nás je to podobne, toľko hlodov ked sa 3-ročná baví o našom 6-mesačnom, 😉

nikka.vo
5. říj 2010

Nebo když se dcera narodila, tak řekl, že už není v bříšku, že z něho vypadla 😅

A taky má jasno v tom co bude dělat až vyroste. Já jsem se ho se zájmem ptala, co by chtěl dělat. Očkávala jsem řidiče tramvaje, pilota, jezdit s popeláři apod a syn suše odpověděl: ,,Já nebudu pracovat! " 😅 Má v tom jasno a na sociálce z něho budou mít radost 😀

suzik77
5. říj 2010

@nikka.vo z coho vyplyva, ze bude politikom 😉

monkula
5. říj 2010

Moja dcérka dnes pozerala upútavky na Jojke a zrazu sa rozžiarial ,že maminka, maminka, bude Včielka káčl a ja že kto? Včielka káčl... a nakoniec z toho bol Vtierka Castle 😀 😀

suzik77
5. říj 2010

@monkula ty si pre zmenu tu? a ja ze uz tu dierku riesis 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ale vcielka káčl je tiez uzasna vec 😀 😀 😀

monkula
5. říj 2010

@suzik77 no a teraz vysvetľuj, o akej dierke krútime... 😀
a čerstvá perlička, našla teraz niekde pinzetu a že maminka, tu máš chytanie na chlpy 😀

suzik77
5. říj 2010

@monkula 😀 😀 😀

monkula
5. říj 2010

vidlička je u nás lyžička - pichačka 😀 😀 😀

suzik77
5. říj 2010

@monkula ty uz prestan, lebo sa pocikam 😀 😀 😀 😀 a to este dcera netusi, co sa robi s gatkami 😀 😀 😀

monkula
5. říj 2010

nohavičky - vystrihovačky 😀

vejula
5. říj 2010

@monkula 😀 😀 😀 jaaaaj ma brucho boliiii, ešte čosi dajte možno aj nejake to centi v pase zhodim z tolkeho smiechu 😎

kirkee
5. říj 2010

Super tema, vzdycky se tu pobavim 😀
Pridam neco od moji sestry - jeji petilety synek zlobil a zlobil, az ho poslala za trest do pokojicku. Sedel tam urazeny, az ho bylo sestre lito, tak za nim sla, ze uz muze vylezt, a jestli nechce neco k jidlu. Dostalo se ji odpovedi: "Hospodin je muj pastyr, nic nepostradam!"
(podotykam, ze do kostela nechodi a nejsou verici, vubec netusi, kde k tomu prisel 😀)
A to mi pripomnelo - vanocni koleda v jeho vydani znela: "Ježíku, panáku, já tě budu kolébati....."