Plíseň za kuchyňskou linkou

kkarolinka
30. led 2018

Všechny zdravim, máte někdo zkušenost s plísní za kuch.linkou nebo vestavěnou skříní.Nechali jsme si novou kuchyňskou linku. Teď jsem zjistila, že nám kvetou záda a na zdi v rohu za linkou je plíseň.Demontovat se nám jí nechce 😞, je obrovská. Co s tím, větráme pravidelně, vlhkost v domě máme teď 55.Jsem z toho špatná, myslíte, že by mohl pomoct nějakej ventilátor??

andrysek30
30. led 2018

Ahoj, jj tohle dobře znám. Máte domek, byt? My kuchyn museli demontovat 2x každý rok.

konidana
30. led 2018

Větrák na plíseň za skříní nepomůže. V tom místě je asi studená zeď a navíc tam za skříní(linkou) nemůže proudit vzduch. Možná by pomohlo místo skříňky dát v tom místě jen otevřené police, nebo nejlépe komlpetně zaizolovat zeď (barák )z druhé strany - zvenku

andrysek30
Autor odpověď smazal
Zobraz
ariadna12
30. led 2018

Nam protekal ze sousedni koupelny v byte sprchovy kout, po utesneni a vystrikani odstranovacem plisne to prestalo.

kkarolinka
autor
1. únor 2018

@andrysek30 my máme dům,nezateplený.Nechala jsem si obr kuchyň luxusní teď brečím.No, zateplovat se nám nechce a toho demontu se bojím pač nevím kolik to může zase stát :(.Ten větrák by nám určitě tah zajistil, ale pojede celý den a nevím nevím.Ke všemu máme novou dřevěnou podlahu a ta se taky pod linkou kroutí.Vy máte také novou linku a kolik prosím stál demont?

kkarolinka
autor
1. únor 2018

@konidana ano,je tam studená zeď.Ale mohl by tam proudit vzduch,kdybychom dali ten ventilátor jak je u pc.Ale nevím jestli to pomůže.

konidana
1. únor 2018

Halt špatně zvolený postup zabydlování.... nejdřív se zatepluje a pak dělaj luxusní interiéry, no.

kkarolinka
autor
1. únor 2018

@konidana no, my zateplení ani dělat nechceme, máme 50ky zdi a nikde jinde plíseň není a neprotopime moc, takže nás to nelakalo udělat :(

andrysek30
1. únor 2018

@kkarolinka my koupili byt ve starém domě, udělali celkovou rekonstrukci,takže i nová linka za 170tis. my ji s manželem demontovali sami tehdy jsem byla v 8 měísíci těhu😇😂
no každopádně jsem na to zvala plno lidí a " odborníků" závěr soudního znalce zněl jasně, tepelné mosty, kondenzuje voda na studených místěch. Takže jediné řešení je zateplení...případně demontovat kuchyn, obouchat omítky až na cihlu a nechat udělat termoizolační omítku a protiplísnový nátěr, třeba vám toto levnější řešení bude stačit..počkat další zimu a případně jedině zateplit. My jak jsme měli letos kuchyn zase demontovanou,tak jsme koukali,jak na cihlách je opravdu voda, normálně kapičky vody v daném místě problému. my máme ještě pod sebou nevytápěný sklep,takže i ten bude potřeba zateplit. jiné řeešení není bohužel.

andrysek30
Autor odpověď smazal
Zobraz
andrysek30
1. únor 2018

foto plísně v rohu za kuchyní po demontu....a detail jak jsou v daném místě cihly orosené...

andrysek30
1. únor 2018

@kkarolinka a mimo to, taky máme 50zdi 🙂

kkarolinka
autor
1. únor 2018

@andrysek30 teda jo,tak to je síla, nám to plesnivý jen v rohu do výšky cca. 30cm, trosičku.Kvetli nám záda umakartový, ale není to nic tak hrozného co vidím u Vás :(. Linku mám za 200tis.:( podsklepenou .Proto jsme si říkali,že třeba by stačil ventil..Člověka to štve,vid? :( A jakou máte vlhkost v místnosti?

kkarolinka
autor
1. únor 2018

@andrysek30 jinak já z toho demontu mám strach, jak pak sesadit pracovní desku aby pěkně sedla jak na začátku.Bylo poznat na lince,že byla demontovaná? A plesnivěla Vám i ta skříňka, za kterou byla zeď černá, měli jste tam koukám asi vysokou skříňku, když to kvetlo až tak nahoru :(.Takže teď čekáte na zateplení?

andrysek30
1. únor 2018

@kkarolinka jj je tam skřínka vysoká...bojím se, že ventilátor nepomůže, jde o tu povrchovou teplotu. U nás je to složitější, Máme v domě SVj a musíme to řešit se všema a oni musí svolit,jinak bohužel se zprávou od znalce,který už má velkou váhu pujdeme k soudu, nenechám si ničit svůj majetek,když víme kde je problém, tedy na domě a ne bytu....to oni nechcou akceptovat. Co se týče kuchyně, extra to poznat nešlo,kdyžtak mi napiš zprávu, nechci to řešit veřejně 🙂

emilkamilka
21. lis 2018

zkus tu linku odtáhnout, vystříkat savem a hledat důvod, proč ti to vlhne a dělá se plísen. Aby se ti ti tím ta linka nezničila