Podvodné telefonáty - dejte si prosím pozor!!!

evellin123
22. bře 2024

Ahojky, chci se s Vámi podělit i zážitek ,který se mi stal před hodinou. Taky si říkáte,že Vám se to stát nemůže ???zrovna krmím dítě ,do toho pláče druhý a čekám poštu volá neznámé číslo ve spěchu zvednu hovor a začne jménem a Česká spořitelna můžeme prosím ověřit Vaše údaje ?v ten moment nejdřív souhlasím ,abych hovor měla co nejdříve z krku a pak najednou mi to dojde ,proč vlastně voláte než to začneme ověřovat ?no včera jste žádala o úvěr 250.000 na Brněnské pobočce a já říkám to ne a už mi v hlavě blikal alarm a říkám ukončují hovor nic Vám sdělovat nebudu je to podvod pan ještě něco zkoušel a já už zavěsila. Volám manželovi do práce ,hnedka volal do české spořitelny a opravdu podvodníci, volala jsem i na Policii bohužel těchto telefonátu mají denně desítky a ne všechny ,takhle dobře dopadnou. Proto prosím dávejte opravdu pozor oni kolikrát vychytají moment ,kdy se soustředíte na dítě a odpovídá te automaticky a v tu chvíli už pak většinou pozdě 😣. Doufám,že to někomu pomůže ,vím,že toho je spoustu,ale připomenutí určitě neuškodí. Jinak hezký den všem .

hanka_12345
22. bře 2024

me je z toho uplne spatne. Z*rdi za*rani.. bliju

radkah1984
22. bře 2024

@evellin123 a hlavně to ani spořitelna neřeší, manžel měl taktéž hovor a byl to podvod, chtěl nahlásit číslo do sporitelny, nechtěli, nezajímalo je to. Smutné 😡

kosopemi
22. bře 2024

@radkah1984 A jak by to mela Sporitelna resit? S policii to musi resit poskozeny.

patypresdevaty
22. bře 2024

Ano, taky uz mi volal. Nastesti to bylo dost okaty v mnoha ohledech...

areh
22. bře 2024

@radkah1984 banka ani jiná instituce to nemá jak řešit. To, že někomu řekneš svoje osobní údaje, můžeš ovlivnit jen ty, nikdo jiný. 🤷🏼‍♀️
Nebo, co by sis představovala, že by měla dělat?

alexandria80
23. bře 2024

@evellin123 je to hrozné🥲.Já cizí čísla raději neberu...

janule0123
23. bře 2024

@evellin123 manzelovi “ukradli” telefonní číslo … začalo se mu stávat, ze mu volali cizi lidi a přesvědčovali ho ze má od nich zmeskany hovor… až se s jedním panem malem dohadal, ze mu fakt nevolal… volal na operátora, co to je ze zo není náhoda … a fakt nevolal … no a řekli mu, ze se teď tak bezne “kradou” telefonní čísla .. a ze má dvě možnosti… počkat až to podvodníky přestane bavit a vezmou si jiny číslo a nebo zrušit a udělat nový .. jako s číslem normálně funguje… jen se stane, ze když podvodníci někomu volaji a ten to nevezme a vola zpět, už vola manzelovi.,, operátor to ví, ale nic s tím dělat nemůže.. vůbec jsem nevěděla ze to takhle jde …

radkah1984
23. bře 2024

@kosopemi my samozřejmě žádné údaje nesdelovali. Nejsme hloupí.
Manželovi ve spořitelně řekli, ze ani policie s tím nic neudělá. Takže se to proste nijak neřeší