Pokud manžel vezme práci, uvidí dítě jen o víkendech

helcah
23. zář 2008

Ahoj, dostala jsem se do takové komplikované situace a zajímalo by mě zda je na tom někdo podobně nebo jak to byste to vyřešili. Jde o to, že můj muž je poslední dobou ve své práci nespokojený, ne že by třeba měl málo peněz, ale prostě ho ta práce nebaví. Dostal tedy nabídku na práci, která by ho opravdu bavila a rád by jí vzal. Jenže by musel dojíždět v pondělí a v pátek dvě hodiny tam a dvě zpátky a byl by tedy pryč od rána až do večera a v úterý by odjížděl pryč a vracel se až v pátek. Navíc by po nástupu hned jel na 14ti denní montáž. Já mu nechci stát v cestě, ráda bych ho podpořila ale strašně mě mrzí, že by se s naším dítkem, které se má narodit za měsíc vůbec neviděli, nebo vlastně jen o víkendu. Já jsem se těšila jak se o něj budeme oba starat a jak to malý bude mít tátu rádo a nakonec to bude úplně jinak, nějak se s tím nemůžu smířit. Samozřejmě že manžel tam nepůjde, pokud bych z toho měla být nešťastná, ale myslím, že by si tohle měl rozhodnout tak, aby byl šťastný i on. Máte některá muže se kterým se vídáte takhle málo?

alisek
24. zář 2008

helca..bohužel...vetsi pocet nasich zam. je "slabsich" a ta zbyla tretina je inteligencne jinde...ale stejne prvni otazka je o penezich. Asi jim jde predevsim oto jak zabezpeci rodinu.

Jak uz tu nekdo napsal..radsi bych mela stastneho chlapa, ktery dela to co ho bavi a rozviji svuj potencial i za cenu mensiho platu nebo vetsi cetnost pracovnich cest ci delsi prac.doba. Jenze mezi nama takovejch moc neni, ono to souvisi se vzdelanim. Porad tu bude ta vetsina co jsou pro ne penize na prvnim miste.

marci
24. zář 2008

Alisku pokud zaměstnáváš nějaké dělníky u pásu nebo prodavačky v hypermarketu, tak se nějak ani nedivím, že jejich první otázka je na peníze. Na co se má takový člověk, který se pohybuje v hranicích existenčního minima ptát? Jestli mu budete hradit jazykové kurzy 😀 😀

alisek
24. zář 2008

marci..zaměstnáváme techniky, konstruktéry a dva dělníky..minimum unás nemá nikdo..platy sice nedosahují Prahy ale v regionujsem asi nejlepší asi protože jsme menší firma (což se pohybuje od 13/15 do 22 tis.ČM bez dalších příspěvků). ale i ten konstruktér(VŠ)se hned ptal za kolik bude dělat, co za auto (nepotřebuje ho!) dostane zda dáváme 13,14 platy...nezajímal ho program ve kterým bude kreslit a vyvíjet ....Bohužel po lidech v našem oboru je "hlad" protože je nedostatek lidí..takže se lidi přeplácejí, přetahávají z jiných firem..

zanett
24. zář 2008

alisku 😉 nechci hazet na nikoho spinu, ale jeden znamej MP, kterej sefuje jedne velke firme v UK pry pred lety zjistoval, jestli by nemohli otevrit pobocku i v Praze, ze pry by na to v CR byl trh...jenze kdyz pry prijel do Prahy a zjistoval,jak by se co dalo udelat, tak pry zjistlil, ze trh by v CR byl, ale nebyli by lidi (respektive by musel v Praze zamestnat pouze cizince - zrejme Anglicany, protoze ho desila pracovni moralka Cechu 😝 Rikal mi, ze z ceskych pracovniku by si nevybral, protoze -presne jak rika alisek- se hned vsichni ptali na plat, odmitali se dal dovzdelavat, odmitali delat cokoliv navic, jen proste chteli delat minimum prace za maximum platu 😝 STydela jsem se, kdyz mi to rikal, pac jsem se bala, ze si bude myslet, ze i ja jsem podobny 'lempl' 😀 Fakt je, ze znam spoustu lidi, kteri si myslej, ze si udelaj VS a tim to konci a ze uz nikdy nic nebudou muset studovat a ze jim dipllom z vysky staci...nechapou, ze pokud chteji uspet, dovzdelavat se budou muset porad - to je jenom ukazka toho, o cem tu psala alisek....

alisek
24. zář 2008

Zanet, měli bychom si založit vlastní téma 🙂) ale jo, je to tak, bohužel..kolik já už lidí povyhazovala..ani ti nevim ale první si pamatuju 🙂 Je menšíprocento, který se chtěji na rhu udržet a dělají prot maximum ale valná část prostě nemá potřebu...a zjistila sem, že peníze už dávno nejsou motivací...Ale tomu nahravá sociální politika v zemi..jinak by to bylo jinak..ale když není vůle ze hora proč by měla být od obyčejnch lidí, že jo

kitty68
24. zář 2008

cesi jsou docela lini v tomto 😉

zanett ja sice delam v blbe salatovne, ale jak vidim nove lidi a jsou to anglicani tak mi vstavaji vlasy hruzou na hlave 😒

marci
24. zář 2008

Ali to si ale trochu protiřečíš, ne - nejprve píšeš, že se tvojí zaměstnanci zajímají jen o peníze a teď zase, že peníze pro ně nejsou motivací??? ... tomu nějak nerozumím

alisek
24. zář 2008

Marc..na začátku při podpisu smlouvy je prakticky nic jiného krom výše jejic platu nezajímá ale zato v průběhu trvání pracvního poměru..je peníze tolik už neberou..vim o cem pisu..protoze jsem na nich "provadela" pokusy..platy nahoru a dolu a s nima to ani nehnulo..neptali se proc ..proste jim to bylo sumak. a abych byla konktretni tak musim podoknout ze vekova hranice zamestnancu v nasi firme je od 33 temer do duchodoveho veku

marci
24. zář 2008

To mě teda udivuje, že se zaměstnanec nezeptá proč mu byl snížen plat? co za tím je? 😲

alisek
24. zář 2008

Marci nevim...ja sem se jich ptala..nedokazali me na to rozumne odpovedet

marci
24. zář 2008

to je nějaká banda flegmošů 😀 😀

alisek
24. zář 2008

docela jo..ale rozpoznavam lidi co maji deti a co ne, ti co maji rodinu tak vic pracuji, snazi se ati co jsou sami..ti jsou flegmaticky..takze radsi beru do prace otce od rodin 🙂

zanett
24. zář 2008

kitty, v salatovne? 🙂 Ja delam v kanclu a vidim, ze v podstate v kazde firme, kde jsem pracovala, byly dobre moznosti karieroveho postupu a i jine moznosti ohodnoceni. Ale to je relevantni jenom pro ty,kdo maji zajem postoupit v kariere a neco pro to delaji, tzn. dovzdelavaji se mimo zamestnani, jsou ochotni pracovat prescasy a dat zamestnavateli vic, nez jen to, co maji ve smlouve a celkove jsou dobre motivovani...naproti tomu si vetsina Cechu mysli, ze maji diplom z VS, tak se z nich kazda firma zblazni, nabidne jim vlastni kancelar, sekretarku, a obrovsky plat za minimum prace 😀 Tady v UK je konkurence opravdu velka, protoze vystudovanou vysokou tady ma pomalu kazdy druhy, takze jenom diplom uz skoro nic neznamena a 'zrno od plev' se oddeli tak, ze zamestnavatel motivuje zamestnance a ti, kteri maji zajem a neco delaji, ti jsou za to odmeneni lepe nez ti, co si mysli, ze jim vedomosti z VS budou stacit az do duchodu...

macik
24. zář 2008

já teda trochu off topic chci reagovat na výše řečené...můj manžel taky v určité fázi šel za zaměstnavatelem a řekl mu, že mu buď přidá nebo odejde, protože dostal lepší finanční nabídku a potřebovali jsme peníze...jeho stávající práce moc nebavila a šéf je škudla, kterej NIKDY sám od sebe nepřidá, ale zas se znaj dlouho a tak mu manža nechtěl jen tak frnknout...takže se domluvili, dostal přidáno a zůstal...budoucího vyhazovu se nebojíme, jednak by nevadilo, kdyby měl časem jen jednu práci (má dvě) a druhaj je šikovnej, práci by si našel obratem...

zanett
24. zář 2008

Jo a jeste mi vadi takova ta moralka, kdy si zamestnanec mysli, ze musi se zamestnavatelem 'vydrbat' 😠 To je ale nejaka spolecna vlastnost post-komunistickych zemi, protoze kdyz jsem pracovala se Slovaky/Polaky, tak ti jen premysleli, jak a kde sefa odrbat a osulit...Anglican k tomu pristupuje feroveji a nemysli si, ze s nim firma zameta....jak to tady tak vidim, tak bych nechtela pracovat v CR a uz vubec bych tam nechtela delat sefku 😀 mas muj obdiv, alisek 😉 😀

alisek
24. zář 2008

sefove jsou ruzni...popravde i kdy sem sef.. znam par lidi co taky sefujou, tak bych u nich nedelala ani za milion..clovek si nevybere..nekde je to dobry jinde to jde a nekde proste hruza

ja se snazim byt k nim fer a to samy ocekavam od nich..no bohuzel dva z deseti jsou na tom dobre...zbytek se snazi jak pise Zanet vytriskat jen vyhody a jinak s nami "vydrbat"
sama jsem pracovala nemecku..prvni zamestnavatelka..stara baba a desna skudla..zazila valku tak to davala sezrat snad vsem..vydrzela sem to tam dlouho ale jednou jsem se proste zbalila a odesla a zas muj druhy zamestnavatel..taky stary pan ale skvelej a ferovej chlap..moc na nej ted vzpominam..Jo ale tam se maka...to cesi, slovaci a jiny z vch.bloku nevedej co to prace je. Je fakt ze mi to hodne dalo i pres negativni zkusenosti a jsem rada, ze sem to zazila a ted mam srovnani.

alisek
24. zář 2008

marci..clovece ty budes za chvilku rodit..abysme ti neprivedli predcasnej porod 😉

marci
24. zář 2008

Ali to klidně můžete - v tuto chvíli si stejně nic jiného nepřeju 😀

alisek
24. zář 2008

Marci...to asi jo...už aby byl venku, co ..ještě si užívej klidu..pak ho mít už moc nebudeš..ikdyž zatím nevím očem píšu..vím to z doslechu 🙂

bustik
25. zář 2008

Alisek - ono i v tom Německu záleží kus od kusu. Tchýně je tam provdaná, její manžel podniká ve stavebnictví a najít tam pracovité a spolehlivé zaměstnance je nadlidský výkon. Nikomu se nechce makat, protože mají vysokou podporu, takže se jim to vlastně "nevyplatí". Když už někoho našli, tak je většinou okradl nebo nechodil do práce a nebo jim dělal jiné potíže, takže asi tak... 😉

fire85
27. zář 2008

Ahoj,
určitě už to tady někdo psal, ale já si myslím že je lepší když bude pryč a práce ho bude bavit než kdyby byl denně doma , ale otrávený.To by pak mohly začít hádky mezi váma atd.Zkuste si přečíst diskuzi Manžel kamionák, tam odjíždí chlapy od dětí a manželek třeba na 3,4 týdny a pak se vrací jen na víkend a zas jedou ven.
Já to znám, sice ještě děti nemáme ale přítel mi odjíždí vždy na 14 dní pryč a 14 dní je doma.
Přeju všem co to takhle mají at to zvládnou, bohužel to vždycky není jednoduché...

andrealiskova
26. zář 2009

Tak my to máme naopak. To já jsem ta, která odjíždí třeba na půl roku do ciziny- i s dětmi- a manžel zůstává v ČR. A musím říct, že jsem po třetí vdaná a mám za sebou několik vztahů a můžu říct jedno- ne každý chlap je na to ochotný přistoupit, taky to byla jedna z hlavních "požadavků" na partnera- totelorvat mou práci.

pajab
16. pro 2015

Zajímalo by mě jak to dopadlo - paní co zakládala tuhle diskuzi 🙂