Poraďte, aké látkové vložky si kúpiť

aniska
1. lis 2008

Ahoj maminky, hladala som, ale nenasla a tak zakladam tuto temu;) Chcela by som zacat pouzivat, ale ako to uz chodi, vyrobcov a typov je vela, neveim si vybrat. Neviete poradit? A ake mate skusenosti? nestve po case to pranie? AKo casto sa menia??
Dik za akekolvek info!;)

dludli
18. črc 2009

cauky takze balicek je doma tak prvni reference. Objednavali jsme s kamaradkou. Sada MaM se mi dost zamlouva, vlozky jsou tenke, maji podle vseho neporpustnou vrstvu a na zapinani dve patentky, takze se da ovlvnit sirka. V te zkusebni sade jsou 4 velikosti ta nejvetsi me dost zarazila MM to komentoval tim ze to hranici s plinkou 😀 no myslim na sestinedeli a opravdu silnou MS na noc dobry.
Pak mame Bundles bavlneny, i s bambusem, bambusky jsou znatelne tenci, je to uzasny material a zelena a cervena jsou fakt pekny barvy 😀 no a merino kridylka me nejak prekvapili tloustkou a velikosti, nejak jsem myslela ze budou mensi. Kdyz se to sepne s vlozkou a jeste zapnou kridylka prijde mi to dost tluste. No ale to se vsechno uvidi az asi tak za 14 dni 😉
Tak pak urcite pisnu

bettyna84
18. črc 2009

Tak jsem vyzkoušela bavlněné intimky Bundles a došla jsem k názoru, že používat normální (- tedy papírové 😉 ) intimky je pohodlnější...Prostě pořád je cítím a bojím se, že se posunou (- i když se tedy neposouvají). Jsou docela silné. Ale jinak si myslím, že ke kalíšku dobrý. Ale na každodenní nošení je teda používat asi nebudu.
Je fakt, že ty Bundles jsou mnohem jemnější (nebo ohebnější, nebo jak to říct) než Haipa Daipa (- tedy u mě před HD vedou).

dludli
18. črc 2009

teda ted to po sobe ctu samej preklep a hrubka, FUJ jsem ostuda 😅

dludli
22. črc 2009

koukam ze to tu zije 🙂

No tak MS dorazila drive tak muzu poreferovat mam ´par druhu vyzkusenejch.
Imse Vimse jsou tenke, neprotecou, ale vadi mi ze kridylka zapnuta dost trci, a prekazi, pokud nemam treba dziny.
Bundles, mam bavlneny i bambusky plus merino kridylka, celkove s ´kridylkama jsou docela silne, ale tuze moc prijemne na telo, jsou mi skoro prijemnejsi bavlneny nez bambusky, ale ty jsoy tenci. Taky mi neprotekly, takze v celku spokojenost
Ale asi vitez jsou vlozky MaM, jsou tenke, prijemne na telo, maji nepropustnou vrstvu a na kridylkach dva cvocky, da se ovlivnit jejivch sirka.
Takze doobjednam a mam v umyslu pouzivat je na celou MS

Tak asi tak 🙂

misao
6. srp 2009

Ahoj holky.
Tak já jsem vyzkoušela slipovky Tierra Verde a jsem nadšená 😉 . Narozdíl od papírových se nikde nic neodlepuje, necestuje a jsou příjemné na omak. Veliké jsou jako Discreetky (na délku + samozřejmě křidýlka 🙂 )

katarinkad
6. srp 2009

Ahojte, ja som zatial vyskusala vlozky od Baby Lucy a Popoliny. Popoliny su ooooovela lepsie, prijemnejsie, savejsie, takze pouzivam uz len tieto.

dludli, ake su to vlozky MaM? Mozes dat prosim ta nejaky link na ne 😵
Este som sa chcela opytat v com periete? Ci pouzivate nejake speci pracie prostriedky?

dludli
7. srp 2009

katarinko http://www.mamaja.cz/pro-maminky/mam-ecofit-hyg...
objednala jsem si tu sadu, mini jsou opravdu malicke, mensi nez papirova slopovka, ty dve daksi velokosti jsou celkem srovnatelne a ta nocni je desna plachta 😀 dost me to rozesmalo je fakt velika, ale ucina 😀

JInak peru v uplne normalni prasku a teda spolecne s plinkama. Po pouziti vlozku proplachnu a hodim do kybliku a pak hodim do pracky s plinkama, Trochu se mi to prici ale podle vseho k tomu neni rozumny duvod a navic tech par kousku co zatim mam je hlouost prat zvlast. Chtela bych priobjednat ale jsme ted nejak kapanek bez penizku ☹

katarinkad
7. srp 2009

dludli, dakujem 😉 tie MaM vyzeraju byt podobny material ako Popoliny.

Ja tiez periem v klasickom prasku na 95 stupnov, no pytam sa preto, lebo sa mi nevyprali docista, ostali na nich trochu fleky. 😒

dludli, pekne motto 😵

devlin
9. srp 2009

Ahojte baby,

takze pridavam skusenosti z prvej MS iba s latkovkami 😉 Super, som spokojna, citim sa ovela lepsie ako s papierovymi. Skusala som dva druhy- bundles a babylucy. Babylucy su dost hrube a drsnejsie, ale na prve dni su ok. Bundles su super, velmi prijemne. Ja dokonca kombinujem outher babylucy s intimkami bundles, tak mi to vyhovuje asi najviac. Outher babylucy sedi lepsie ako merino kridelka, nic tam dole "netrci" a neprevisa.
Periem normalne na 60-tke, obycajny prasok, bez avivaze, akurat som ich este "prebehla" zlcovym mydlom. A su znova krasne biele 😉
Takze ja sa uz k normalnym vlozkam nevratim a len co bude viac penazi, dokupim si dalsie 🙂

marcelkad
9. srp 2009

Tak pod tíhou argumentace pro látkovky jsem sedla ke stroji a nějaké jsem si našila z bambusus a biobavlny. Vyzkoušeno ještě nemám, pak dám vědět, jak se osvědčily

bambusko
9. srp 2009

devlin, mozes prosim odmerat ake dlhe su tie bl outhers? nedosli mi k intimkam bundles merino kridla, tak vymyslam, ci sa to neda skombinovat. dik 🙂

devlin
10. srp 2009

bambusko, len co to bude mozne, odmeriam a napisem Ti 🙂 (momentalne sa peru)

marcelkad, super, potom daj vediet 🙂

devlin
11. srp 2009

bambusko, outher ma 21 cm a asi 2mm k tomu 🙂

bambusko
12. srp 2009

devlin, dik 🙂

marcelkad
13. srp 2009

První den zkouším látkové vložky a první dojem je fakt super. Ta bavlna se těm umělotinám nevyrovná - vůbec nemám pocit, že mám nějakou vložku. Šila jsem si je sama, takže velikost jsem si přizpůsobila. Ušila jsem podle vzoru bavlněných BL, drží pěkně, ale větší zátěž ještě nemám vyzkoušenou. Každopádně jsem moc spokojená a cenově je to minimální. Doporučuji vyzkoušet.

erinka83
21. srp 2009

Holky, úplně to sem nepatří, ale nemůžu najít diskuzi... Chtěla bych si koupit pratelné vložky na kojení, jaké máte zkušenosti?

angelik
21. srp 2009

erinka, mam len skusenost s baby lucy bavlnenymi a boli dobre, flanel je velmi prijemny

erinka83
21. srp 2009

Díky, kdybych to brala podle intimek co jsem vyzkousela, tak se bojím, že Haipa-Daipa by byly moc tuhé...

devlin
21. srp 2009

baby, tie ktore si sijete vlozky, z akeho materialu to robite? a kde ten material kupujete? dik za rady 😉

marcelkad
23. srp 2009

materiál - bio bavlna z www.moraviatex.cz + bambus ze zahraničí, ale všechno bude během září na
www.sijemdetem.cz (i patentky)

devlin
23. srp 2009

marcelkad, dakujem 😉

meleri
30. srp 2009

ahojte; našel by se někdo kdo poradí ohledně látkových vložek? jste někdo kdo používáte jenom látkové vložky? kolik let asi vydrží? kolik jich tak asi máte, a vůbec, dají se sehnat i nějaké na noc..? jak je skladujete špinavé, atd..děkuju moc..

meleri
30. srp 2009

šla bych do toho mooncupu, ale nevím, mám problémy s tampony je mi to nepříjemné, mám radši vložky, a ted po po porodu mám daleko slabší ms, tak jsem si říkala, že jestli to tak zůstane i po kojení tak bych do těch vložek šla..🙂)

dludli
3. zář 2009

meleri na noc ma MaM vlozku jak plinku, velkou silnou, ale je dobre tvarovana.Prvni dojem me docela vydesil, ale neni na tele znat 🙂

jinak s latkovkama teprve zacinam

dudri
21. říj 2009

objednala som si akciu kalisek+latkove vlozky

http://www.plienocky.sk/plienocky/eshop/6-1-Pre...

mam pouzit k bavlnke .
Naco sa pouziva polyesterový microfleece?,

dahlia23
1. led 2010

ja som si nasyslila na branakdetem.cz vložky bundle of joy. tak som zvedavá aké budú. máte niektorá skúsenosť? 😉

meleri
13. led 2010

čauec, taky o tom uvažuju ale zatím mě trochu odrazuje údržba, jak to perete? a co skvrny? do kalíšku nejdu..ty bundle of joy vypadají fajn..
a neprotéká vám to?? 🙂

marcelkad
13. led 2010

Mel, já jsem si látkovky ušila sama. Na dny silnější menstruace mám vložky z více vrstev podloženo PULem, aby neprotékalo, na dny slabší potom stačí bez PULu a tenčí. Já jsem teda spokojená. Co se týče praní. Po použití vložku properu ve vodě (abych odstranila tu krev) a potřu žlučovým mýdlem. Potom normálně peru na 60.

Koukni se tady jsou vložky na fotkách
http://www.facebook.com/group.php?gid=160030005...

a tady kolik mají vrstev a jaký materiál. Jestli jen trochu šiješ a seženeš nějaký materiál, vyplatí se to udělat sama doma. Fakt to vyjde na minimum.

http://spreadsheets.google.com/pub?key=t3vlpOlc...

meleri
13. led 2010

Dludli,

jo tak objem mi nevadí, spíš jestli to neproteče? no budu muset vyzkoušet..

Marcelko
dík! napsala sem ti IP. 🙂

joohana
13. led 2010

Holky, jdu se poradit. Jsem spokojená uživatelka kalíšku, ale ke konci bych potřebovala spíš slipovku-špiním, ale na kalíšek to už není. Poradíte mi jakou ? A kolik ? Potřebuju pokrýt cca 3 dny špinění. Díky !