Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Pračka se sušičkou 2v1 - podle čeho vybírat?

malvinka14
27. bře 2019

Prosim o radu, o zkusenost, kvuli malemu prostoru planujeme.koupi pracky se susickou. Mate nekdo? Na co se zamerit pri vyberu, moc dekuji

monika4577
27. bře 2019

Také jsem nad tím uvažovala, ale pak jsme stejně koupili odděleně

marta41
27. bře 2019

mám dva roky a jsem spokojená

ah1234
27. bře 2019

Máme a sme maximálne spokojný 🙂 ale stala nás 30 tisíc, do lacnej dvojkombinacie by som nešla

lobella
27. bře 2019

Mame ted cerstve a jsem hodne na rozpacich...kuoovali jsme to kvuli zmolkum z látkových plen, ktere pak byly vsude po byte, mno, jsou stejne, o neco min, ale nevim, jak jine modely, ale ten nas nema zadny sberac chlupu a vsechny chlupy, vlasy jsou na konci suseni nalepene na dvirkach a po cele tesnici gume, musim vzit vysavac a vsechno vysat a az pak tahat pradlo, jinak by bylo chlupate...nevim co s tim, vubec mi to nesetri praci, ale naopak, susim jen pleny a rucniky a uprimne, stejne pleny zehlim, kraje jsou zkrabacene...jinak by me zajimalo, zda maji i ostatni tentyz problem... Protoze jako odstranovac chlupu a vlasu se to vubec neosvedcilo

malvinka14
autor
28. bře 2019

@lobella tak to je opravdu neprijemne, jakou mate presne? Moc diky

malvinka14
autor
28. bře 2019

@ah1234 mohu poprosit o presny typ dekuji moc

malvinka14
autor
28. bře 2019

@malvinka14 jakou mate, moc diky

biedronka10
28. bře 2019

My mame uz tri roky za 12 tisic a nedam na ni dopustit. Ma spousty pracich a susicich programu atd atd.

papaja90
28. bře 2019

Také mě zajímá, mam vybranou za 12000 🙂
Prosím
@biedronka10 značku, díky

ivca_ch
28. bře 2019

Také by mě zajímalo 🙂

biedronka10
28. bře 2019

@papaja90 Indesit Innex XWDE ma ruzne moznosti vcetne odlozeni startu atd. 14 prpgramu plus tri pridavne na monterky, pradlo s hlinou, pradlo s prachem a olejem. Susici programy od intenzity suseni tedy nastaveni casu po zehlici program, program na vrsacek, ci skladaci. No ale jak rikam mam ji uz tri roky a nevim jestli je jeste v kurzu v prodeji, tenkrat jsme sesutili 12 tisic jinak bych prala v ruce a zehlila nevim jak. A jsem s ni spokojena. Je na 9 kg prani, 6 kg suseni, ale ja to neodmeruju. Je to A... Zadne k tomu plus plus ci jine blbosti, tenkrat nam v obchodech radili, ze cim vice plusek tim vetsi problemy, ze se brzy muze potentovat cerpadlo atd. Proste necham to mnozstvi co vyprala a ona to ususi.

chiara1990
28. bře 2019

Mela jsem 2v1 a zacalo blbnout prani a postupne odchazelo i suseni.pri vyberu nove jsem sla zvlast do pracky a susicky a mela jsem je na sobe.pokud mate dobroz susicku nemusi byt u pracky a muze byt klidne i na balkone zda mate zaskleny ci v loznici

h_lucie
28. bře 2019

Před pár týdny jsme řešili to samé. Odešla pračka a já chtěla pro úsporu místa pračku se sušičkou dohromady. Vyhlídla jsem si úžasnou za 13500,- a šla na doporučení známého do menšího elektra, kde prodané spotřebiče i opravují. Sotva jsem řekla, že chci 2v1, tak řekl, že neprodává a hlavně nedoporučuje. Napíšu vám důvody, co si vzpomenu, že říkal:

*Pračka potřebuje studenou vodu a sušička horký vzduch a to jeden spotřebič nemůže zvládnout.
*Pračka i sušička mají odlišný buben. U normální sušičky fouká horký vzduch naproti dvířkům, kde díky bubnu líp cirkuluje a u kombinace jen zezhora, což funguje jako fén namířený na jedno místo, protože bubnem s dírami zas vzduch odchází ven.
*Sušička má 2 filtry na odchyt nečistot, pračka se sušičkou žádný mít nemůže (kdyby se filtr namočil, zničil by se a nefungoval by tak, jak má). Proto se nečistoty chytají na dvířka a těsnění, jak už tu někdo psal.
*Sušička se díky filtrům nezanáší, pračka se sušičkou spláchne veškerý vysušený odpad při dalším praní do útrob pračky a do odpadní hadice, kde se už dál neodplaví a zanáší se dál a hnije.
*Kvůli zanešení je spotřebič často opravován a odborně čištěn nebo jedna funkce nefunguje. A Pak prý lidi radši jen perou a nesuší, aby se to zas nezaneslo a nemuselo se to opravovat. Pak druhá funkce postrádá smysl a máte drahou pračku.
*Kombinace vám dovolí prát např. 6kg prádla, ale sušit už jen max. 4kg, takže je třeba něco vyndat, dát na sušák a po dosušení jedné várky tam můžete dát další.

Navíc samotná sušička potřebuje "jen" zásuvku, není třeba řešit vodu ani odpad. Ušetří místo, které by zabíral sušák. Takže nakonec máme pračku na 6kg a sušičku na 8kg. Většinou vyperu dvě ne zcela plné pračky, hodím obě dávky do sušičky a jsem maximálně spokojená. Pračka pere hodinu, sušička suší max. hodinu a půl. Dopoledne vyperu, usuším, po obědě mám prádlo ve skříni. Měkké, hebké, voňavé, a hlavně bez chlupů od psa.
Za mě jediné zvlášť na úkor místa pro další spotřebič. Omlouvám se za sloh, ale mě ty důvody přesvědčily a nelituju toho!

lobella
28. bře 2019

@malvinka14 mame zn. Hoover, typ presne nevim, ale my mame hodne omezene moznosti, nejenze nemuzeme mit pracku a susicku zvlast, ale jeste musime mit hloubku do 50cm,takze jsme vybirali asi z 8 zarizeni, kdyz omezili cenu, zbyly 4,3 mely spatne recenze a bylo vybrano, stala tusim 14tis

terulinkas
28. bře 2019

Každé zvlášť je lepší, 2v1 neudělá ani jedno z toho pořádně.

Sem začni psát odpověď...

Odešli