• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Praní bez žmolků. Jaké prací prostředky používat?

13. května 2009 
Holky, maminky, máte nějaké doporučení, jak se při praní vyhnout žmolkům?
29. pro 2008 v 17:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nemám.Ale kup si žmolkovač :grinning:
29. pro 2008 ve 22:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kvalitní oblečení a žmolkovač.
29. pro 2008 ve 22:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
myslím, že žmolkovač není řešení... radši bych chtěla odhalit tu příčinu. tvoří se to praním, tak jsem myslela, že existuje nějaký lepší prací prostředek. nemám zkuš. třeba s Arielem nebo Persilem, dělají se žmolky i při nich?
30. pro 2008 v 00:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
existuji specialni praci prostredky na svetry, nebo jemne latky - treba perwoll. Taky pomuze kdyz snizis otacky pracky, zdimat na co nejnizsi otacky...nebo prat v rukach?! :wink:
fakt je ze kvalitni obleceni se zmolkuje min. :wink:
30. pro 2008 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
paula, díky za tipy :slight_smile:
30. pro 2008 v 17:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Svetry peru odjakživa ručně v šamponu na vlasy.A žádné žmolky na nich nemám.Prášek používám Ariel a nezdá se mi,že by bylo na prádle nějak moc žmolků.Spíše výjímečně na hadrech od Vietnamců.Když nějaké někde jsou,přejedu to žmolkovačem.
31. pro 2008 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Používám persil a méně kvalitní oblečení žmolkuje i v něm. Na svetry mám v pračce šetrný program,ale časem taky žmolkují.
31. pro 2008 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
peru to v Perwolu a na program vlna a nedela mi to,jen jeden svetrik ,ale to je hodne narocnej matros a asi sem to spatne oprala jednou,ten odzmolkovac budu muset koupit :grinning:
31. pro 2008 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
díky holky, ptám se zvlášť kvůli dětskému oblečení, které se pere poměrně často kvůli blinkání atd. Souhlasím s tím, že na žmolky může mít vliv i kvalita oblečení, což se tedy brzy prokáže. A dá se perwoll používat pro prádlo novorozenců a kojenců?

Lenkabu, jaký je ten šetrný program? Pereš v něm i dětské oblečení?
2. led 2009 v 15:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Nějaké nápady na praní?
15. led 2009 v 19:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
na barevné prádlo lze použít prášek z Eurony, je se speciální složkou, která zabraňuje žmolkování prádla. Ale určitě záleží i na kvalitě oblečení. Pak také tu složku má tekuté na černé a tmavé, na džíny, na vlnu a jemné prádlo, tekutý na barevné.
15. led 2009 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Zdeni, a kde se dá ten prášek koupit?
17. led 2009 v 19:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lucko, Eurona se kupuje pouze u registrovaných poradců. Já jí také prodávám.
18. led 2009 v 08:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Podle mě taky záleží na kolik kdo pere a hlavně na kolik otáček ždímá
19. led 2009 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Kačka, takže neždímat na 800 a víc otáček, to může mít taky vliv?
26. bře 2009 v 15:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
lucko, já myslím, že jo, už jsme doma měli i svetr, kde bylo napsané něco v tom smyslu, že ždímat na nejnižší otáčky. 800 otáček si myslím není zas tak hrozný, ale co jsem se bavila, tak někdo permanentně ždímá na 1000 nebo i víc 1600 otáček, aby prádlo bylo dřív suché.
26. bře 2009 v 17:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
kačka, tak to je fajn, naše pračka víc než 800 otáček neumí, tak snad se tím prádlo tolik neničí.
13. kvě 2009 ve 04:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek