Praní kojeneckého prádla, dezinfekce není vhodná?

duhovakony
29. kvě 2018

Holky chci si zacit prat pro mimi obleceni...a do klasickeho prani naseho obleceni pridavam desinfekci,ale kdyz budu prat pro malinky mimi tak to utcite neni vhodne ze?

mary.jane
30. kvě 2018

@priefi susicka potrebuje jen elektrinu - my ji mame v pracovne 😉

luj89
30. kvě 2018

Ja asi taky budu za cune a matku roku 😀.
Zehleni - dceri jsem zehlila jen minimalne, max do 2 mesicu. Stejne jedno bodycko vydrzi par hodin, tak mi to prislo i skoda casu a energie. Ono asi i zalezi na diteti no, ale ja na to teda ani nemela cas. Dcera bud bastila nebo rvala, nebo spala u me v satku s tim, ze ja se nesmela ani pohnout a jakykoliv zvuk ji budil.
Prani - cca do pul roka jsem prala v detskem gelu, pozdeji v klasickem konvencnim. Manzel totiz dostava v praci krabici Persilu XXXL a nestacime to spotrebovat, tak mi prislo zbytecne kupovat jeste dalsi prasek. Nikdy nebyla nemocna, nema zadne alergie ani ekzemy. Peru tak, za jeji plinky dam vymachat, pak k nim prihodim to, co semda prat na 60 (kalhotky, jeji svetle bsvlnene obleceni)+ prasek a peru. Kdyz je varka naseho tmaveho, ktere peru na 40, prihodim k tomu i dcerino barevne. Pokud peru muzovy monterky, dam potom program na cisteni bubnu (70 stupnu, vic je podle me zbytecne). Sanytol pouziju parkrat do roka, na vyprani bazaroveho obleceni, pak ho vyperu jeste jednou na 60. Postupne prechazim na ekologictejsi domacnost, takzea to tak, ze nahrazuji eko variantami to, co nam dojde. U prasku jsem bohuzel ale jeste nenasla zpusob, jak ekologicky ale UCINNE vyprat pradlo tak, aby se neničilo (nesedlo spod.).

kejt29
30. kvě 2018

@priefi mame ji v komore, kde je jen zasuvka, odpad fakt neni treba. Voda se vyliva z takoveho zasobniku po kazdem suseni a je to v pohode 😉 A ti sporivejsi muzou vodu jeste pouzit treba na splachnuti wc 😂

pavla555
30. kvě 2018

Tak já do necelého jednoho roku prala dětský zvlášť v dětském tekutém. Teď peru vše pohromadě buď v prášku nebo tekutém. dezinfekci Sanytol používám pouze, když peru boty. Příjde my zbytečné používat k bežnému prádlu, podle mě je to jen vyhazování peněz a další odpad navíc. Naše maminky ani babičky nic takovýho nepoužívaly a bylo vše OK, dokonce míň alergií. Chápu že autorka ho přidává k prádlu od hnoje (to bych ho tam dala taky) a možná bych si na jejím místě pořídila 2 pračky (na montérky.... a zvlášť na ostatní prádlo)

petrasipkova1
30. kvě 2018

Peru pořád zvlášť děti mají stejné plnou pračku denně. Žehlím dětem aby to bylo měkké, že oblečení do práce, ale je to jen šup šup 😊 prášek používám z DM pro děti.