Praní kojeneckého prádla, dezinfekce není vhodná?

duhovakony
29. kvě 2018

Holky chci si zacit prat pro mimi obleceni...a do klasickeho prani naseho obleceni pridavam desinfekci,ale kdyz budu prat pro malinky mimi tak to utcite neni vhodne ze?

jankol
29. kvě 2018
Uživatel jankol je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od jankol.

@duhovakony Jo jasně, tak to potom chápu, k prádlu od hnoje bych tam taky lila dezinfekci 🙂. diky

pavicka
29. kvě 2018

Holky a proc perete to pradlo pro mimi zvlast? Bojim se, ze treba tolik ho mit zase nebudu a nez naplnim pracku :(
Kdyz dam prat dohromady treba i sve pradlo stejneho typu do detskeho prasku, co se stane?

snahnah
29. kvě 2018

Na mimi jsem prala v Lovele, krásně to vonělo, chodila jsem "fetovat" do skříně 🙂 Místo desinfekce nebo aviváže se může dát ocet. A na prvního jsem žehlila oboustranně nějak do půl roku, ale byli jsme sami 2,takže toho prádla zas extra moc nebylo. Jinak žehlím všechno, kromě ponožek a spoďárů aspoň z jedné strany, líp se mi to pak skladuje ve skříni 🙂 ale jinak jsem normální, žehlení je chvilka pro mě u filmu 🙂

ivuska1986
29. kvě 2018

@duhovakony ahojky, ja prala zprvu v Lovele-dokud nejsou fleky od prikrmu-jde to, potom uz nic nevypere-presla jsem na Persil a Ariel sensitive👍

opicka123
29. kvě 2018

Holky a mate nejaky osvedceny tip na skvrny od prikrmu? Ja peru v Persil sensitive gelu, predtim vydrhnu skvrny zlucovym mydlem, ale stejne tam zustavaji. Je to jak boj s vetrnymi mlyny...

priefi
29. kvě 2018

@kejt29 jo taaak, mit susicku, tak taky nezehlim 😂 ona pusobi i antibakterialne, takze no stress. Taky uvazujeme, ze poridime, ale je to financne narocnejsi a ted jsme kupovali mycku, tak asi jeste chvili pockame. Navic ani moc nemame prostor, kam susicku dat 😣

priefi
29. kvě 2018

@vita_ ja pouzivam persil sensitive prasek 😉

kejt29
29. kvě 2018

@priefi za me genialni vynalez, ted ji mam v komore 😊

kejt29
29. kvě 2018

@opicka123 na co nepomuze namoceni v jelenovi ( klido pres noc) nebo ho kupuju jeste ve spreji, tak pro pripad nejvyssi nouze mam takovy prasek v malinke lahvicce - dablik na skvrny. Ale za to mnozstvi je to docela dost penez. Kupovala jsem v dm...

kejt29
29. kvě 2018

@pavicka tobe se nestane nic, jen je to z hygienickych duvodu, proste neprat spodni pradlo, kalhoty apod od kdoviceho s miminkovskyma vecma....

fifina86
29. kvě 2018

@pavicka neprala jsem zvlast ani pro jedno dite,ale my nemame nic extra spinaveho,treba jako monterky. Vse jsem prala v detskem prasku a v pohode.

snahnah
29. kvě 2018

@opicka123 Mi se osvědčilo krmit dítě nahaté (v létě 🙂) nebo v tmavém, či už zgichaném oblečení. Junior i v 9 letech dokáže být po obědě zkypaný i na zádech, má to v genech, moje sestra je taky takový expert.

letadylkokane
29. kvě 2018

@kejt29 nejsi cune, delam to stejne. Mam oddelene kose na pradlo, peru detske zvlast jen v Persilu Sensitive. A nezehlim vubec. Ani nase dospelacke pradlo, jen ho peclive rozvesim a peclive pak slozim. Zehlicku vytahnu jen prilezitostne, kdyz je potreba vyzehlit kosile, kravatu a tak 🙂
Usetreny cas venuju bud detem, nebo zakazkam 🙂

duhovakony
autor
29. kvě 2018

@snahnah ja si take myslim😉

kassandra1
29. kvě 2018

@priefi Já nežehlím ani bez sušičky 🙂

Ale mám v plánu si ji pořídit, jak ji všichni chválí. Údajně to ale ničí prádlo? Řešíte to nějak, že tam dáváte jen něco?

alcar
29. kvě 2018

Peru kazdemu zvlast...sobe, manzelovi, detem. Duvod - vsechno pradlo by se mi do pracky neveslo. Peru tak 1x za 14 dni kazdemu. Pred narozenim prvni dcery jsem vsechno zehlila jak magor (ale ne zas takovy, abych zehlila oboustranne 😀 ) a pred narozenim kluku pracka, susicka a nazdar...a zijou. 😀 Nezehlim vubec (jen manzelovy pracovni kosile a nektere dceriny saty), pradlo nejak solidne poskladam a decka v tom normalne litaji, stejne to maji za hodinu jak cunata. Desinfekce do pradla? To teda fakt ne. Staci vyprat na 60st. Clovek ma mit nejakou prirozenou imunitu a tim, ze bude vsechno kolem sebe zabijet, tak akorat ty bakterie zmutujou a posili se. Na tohle jednou lide dojedou.
Praci prasek pro decka Lovela a Persil sesitive kapsle...ze nejsou eko a obsahuji nejakou chemii neresim. Kde dnes neni chemie...

alcar
29. kvě 2018

@kassandra1 jedine co nedavam jsou rifle. Jinak se mi v susicce vsechno vzdycky srazi tak o cislo az dve. Takze synum, i kdyz maji velikost 80, tak kupuju bodyna 92. 😀 Ale nezda se mi, ze by susicka pradlo vylozene nicila. To driv znici spis decka nebo manzel na zahrade. 😀

kejt29
29. kvě 2018

@letadylkokane tak to mam stejne, zehlim jen kosile a kalhoty chlapovi do prace a ze toho casu usetrime 😁 Nenavidim zehleni 🤭

kejt29
29. kvě 2018

@kassandra1 nenici, naopak neni tak zmolkove. A doma se rozhodne mene prasi nez kdyz tam viselo na susaku...Samozrejme jsou veci, ktere do susicky nepatri, kasmrovy svetr, satenova halenka apod, ale jinak normalka. Muze se ale stat, ze to treba zkrati teplaky, ale kdyz je namocim a natahnu srovnaji se a priste vim, ze tyhle ne. Ale to se mi stalo jen jednou...

fifina86
29. kvě 2018

@kassandra1 nenici pradlo, me se ani nesrazi,mam jen par svetru,ktete tam nedavam,jinak uplne vsechno.Mam uz 3roky a uzasny pomocnik ;)

terezapetrova
29. kvě 2018

@beremeseanicka tak to asi byla kvalitní četba 🙂

terezapetrova
29. kvě 2018

Tez nezehlim, možná mít jedno neustále špici mimino také zehlim ale mam to jinak a raději čas, který bych treba večer věnovala zehleni věnuji úklidu a vaření a pres den se věnuji dětem 😉 A jak tu nekdo psal zmackani taky nechodime, stačí umět sušit, věset a skládat.

eviicka
29. kvě 2018

@snahnah taky žehlím, prádlo je pak měkčí (suším celoročně venku na sušáku), ale hlavně mě baví u toho koukat na televizi (nevydržím jen koukat a nic u toho nedělat 🙂).

linee
29. kvě 2018

@duhovakony necetla jsem celou diskuzi (popravde jsem skoncila u rady nechat vyvarit pracku na 90, nez zacnu prat detske veci). U prvniho jsem prala pleny na 60 nebo 90 (podle toho, zda jsem pouzila na koupani nebo jako latkovou plenu), obleceni opet podle toho, zda jenom proplachnout nebo opravdu vyprat (poblinkane nebo pokakane) a pokud bylo barevne, casto pouze na 40 kvuli kvalite a barve.
Zehlila jsem sestinedeli, jednostranne, ze strany venku. Pracku jsem nemyla nijak extra. Proste klasicky. Prasek jsem pouzila lovelu nebo persil sensitive. Pozdeji jsem zjistila, ze ani jedno nevypere prikrmy a vetsi fleky, nekdy nestacilo ani zlucove mydlo, takze jsem presla kolem 6.mesice na klasicky prasek, a to dcera mela citlivou pokozku.
U druheho peru v jelenovi, bud hodim do susicky a nebo bile vzdy na slunicko. Veci ze susicky nezehlim vubec (nebo pouze opravdu zkrcene), veci ze slunka zehlim (vetsinou opet bile pleny nebo bodycka, nekdy jenom pleny). Susicka podle mne dostatecne vydenzifikuje a pradlo je mekci. Slunicko take vytahne, ale pleny jsou po zehleni lepe skladovatelne a mekci a prijemnejsi. To je jediny duvod.
A peru zvlast, ale uz se mi stalo, ze jsem dvakrat vyprala s oblecenim pro starsi (nikdy ale neperu detske s nasim).
Podle mne se to s hygienou miminka nesmi prehanet. Musi prijit do kontaktu i s okolim. Navic, kdyz ho vyvezes kocarkem kolem silnice, kde jezdi auta nebo kdyz mimi spi venku a fouka, tak tech bakterii, mikrobu a prachu se na mimi dostane rozhodne vice, nez kdyz nevyvarim pracku nebo neco nevyzehlim...

kac_kac
29. kvě 2018

@opicka123 sluníčko vybělí všechny mrkvičky, papriky, banány ap. 😉

petromila666
30. kvě 2018

Mě bylo doporučeno od kožní lékařky prát nejlépe v Ariel gelu bez ničeho dalšího. Ne tablety ani prášek, ale gel, jsou přímo i pro miminka 🙂.

petromila666
30. kvě 2018

@pavicka Já myslím že se nestane nic, taky tak budu prát, taky toho nemáme tolik a pračka je až na 8 kilo prádla. Navíc používáme Ariel v gelu, takže se toho nebojím 🙂

priefi
30. kvě 2018

@kejt29 my uvazujeme, ze ji dame do koupelny na pracku, ale zakryjeme tak okno, co tam je a tim padem tam nebude prirozene svetlo. Jinam moc nemame kam. Jeste me napada do predsin, ale tam neni ani voda ani odpad, ale pry to jde i bez toho.

vladienka
30. kvě 2018

Zeny neprehanajte.. ved to mimino bude len v postielke, na rukach a v kocarku 🙂 mna by v zivote nenapadlo dezinfikovat pracku 😂 malej som vyzehlila len prvykrat, zo susicky mi to vyjde pomerne nepokrcene.. a zdrava je, s pokozkou nemala problem. A pouzivam Lovelu, periem zvlast

priefi
30. kvě 2018

@vladienka byt autorkou, tak desinfikuji taky, kdyz tam ma i veci od hnoje a tak 😉