Pravda o Ježíškovi

trolik
21. pro 2016

Ahoj chtěla bych se zeptat na Váš názor kdy a jestli vůbec říct dětem pravdu o Ježíškovi.Nejsme nikdo z rodiny věřící a synovi je 15měsíců a já si vážně pohrávám s myšlenkou mu vůbec v ničem nelhat!Prostě jsou svátky kdy si nejen křesťané připomínají narození malého Ježíška ve městě Betlémě a na oslavu jeho narozenin si předávají dárky a uchovávají různé jiné zvyky jako pečení cukroví,zdobení stromečku,zpívání koled...Nechci aby mu pak někdo ve školce řekl že Ježíšek není a rodiče že mu lžou...Chci ho nechat ať se sám rozhodne jestli chce věřit nebo ne ani jedno není špatně podle mě.A co vy?Jste pro to aby prostě děti věřili na Ježíška i když jim to pak stejně vždycky někdo zkazí?

veg
22. pro 2016

@mandala nepitvej, nevidis do toho.

trolik
autor
22. pro 2016

@veg No asi takhle myslím,že Vánoce ať už je to pro kohokoli cokoli si děláme hlavně sami pro sebe a své blízké a nejdůležitější je aby se v nich každý cítil dobře v klidu a v pohodě-to si myslím já.Ať zdobí nebo nezdobí ať kupuje dárky nebo mu je nosí Ježíšek ať má k večeři kapra nebo třeba bažanta ať musí mít naklizeneno upečeno navaříno a dárečky pěkně zabalené ať je s rodinou nebo sám nebo s přáteli někdo jí doma jiný v restauraci(někdo je na ulici)jiný v nemocnici či třeba i v porodnici.Každý nesnáší to nakupování a tlačení a tak radši jede na dovolenou....
Chci jen říct,že každý si to dělá po svém a to neni rozhodně nic špatnýho😉

babanci
22. pro 2016

My nespojujeme Vánoce s žádným náboženstvím. Je to pro nás rodinný svátek. Svátek rodinných setkání a pro své milé nakoupíme dárky, i když to zrovna nemilujeme. A uděláme si něco dobrého k baštění a pro vnoučata ozdobíme obří strom, protože se jim to líbí. Je mi šumák, zda-li je to křesťanský či pohanský zvyk. Pro nás to je příležitost, jak spolu pobýt a máme taky chvilku volno ze zaměstnání, protože jinak je člověk pořád pryč, v práci, s cizími lidmi a přitom by byl tak rád hlavně doma se svými.

marketa137
22. pro 2016

@trolik je to lhaní, v pohádkách se ukazuje jak jen dobro zvítězí ale realita je jiná😕. a dokud dítěti někdo neřekne že dárky nedává ježíšek jsou to takové kouzelné vánoce, pak ta atmosféra je úplně jiná než když děti po večeři čekají na cinkání zvonečku😉

olga_
Autor odpověď smazal
Zobraz
trolik
autor
22. pro 2016

@marketa137 Však jo.Je to tak jen v pohádkách -je to vymyšlené.Nebo jen v televizi je to prostě jen scénář,který někdo napsal-vymyslel si ho.Ani na jednom neni nic špatného je hezké si představovat a vymýšlet ale žít se podle toho nedá.
Vím,že je to hezké když se dítě těší na Ježíška a vše s tím spojené.Ale trápí mě to,že mu má někdo cizí říct,že to neni pravda.

duvi21
22. pro 2016

@trolik Naaahodou, v pohadkach je spousta pravdy o zivote. Vic, nez dnes kdekoliv jinde. 😉

trolik
autor
23. pro 2016

@duvi21na každém šprochu,pravdy trochu říkávala moje babička.

spisilka
4. led 2017

My držíme Ježíška. Ale děti ví, že spoustu dárků kupuje mamka. Kolikrát jsem je k výběru i přibrala, třeba pro taťku nebo babi. Syn (6,5let) se mně letos před vánoci sám zeptal, jestli náhodou nejsem ten Ježíšek já. Stejně jsme mu to chtěli říct. Přišel si na to sám a vzal to úplně v pohodě. Ještě jsem mu vysvětlila, že kolem kamarádi, to třeba nevědí, aby neprozradil. Ale dopis jsme stejně psali a asi budeme 🙂. Pak už si jen odvodil co Mikuláš. Včera jsme byli na trhání zubů, tak se mně ptal i na zoubkovou vílu, jestli ta jsem také já 🙂)).

trolik
autor
5. led 2017

@spisilka To je fajn,že to vzal takhle dobře.Já si pamatuju,že jsem z toho byla dost zklamaná.A pořád jsem se potom ptala i na Mikuláše a hlavně čerty a mami je to opravdu pravda?každý říkal něco jiiného něco jiného babička něco jiného děti ve škole...byla jsem z toho dost zamatená a vím,že mě to dost trápilo.Ve škole jsem tenkrát dostala 5z výtvarky když sem nechtěla malovat mikuláše,čerta,anděla když vůbec neexistují...děti no.Někdy je to těžký rozhodování.

spisilka
6. led 2017

Samotnou mne překvapilo jak to vzal a že si na to přišel sám. Nikdy jsme na Ježíškovi moc nelpěli, nicméně k nám "chodil". Čertem jsme je nikdy nestrašili. Pravda, že kolikrát jsem jim říkala, že strašidla nejsou, jen v pohádkách. Ale jsem ráda, že to vzal takhle v pohodě. Nicméně na "pohádkách" fungujeme dál. Nedávno jsme dětem chystali bojovku, jakože skřítci a hráli nadšeně i ti co "vědí" 🙂.

bernadeta1
20. lis 2023

Mě se líbí příběh popsaný tady:

https://www.youtube.com/watch?v=ibTP4jlzESo
bernadeta1
Autor odpověď smazal
Zobraz
lis6
Autor odpověď smazal
Zobraz