Předporodní kurzy. Šly jste rodit "nepřipravené"?

duhovakony
17. kvě 2018

Holky chci se zeptat.... chtela jsem chodit alespon na predporodni kurzy,zezacatku tehotenstvi je to podle me zbytecne,pak doma byla nejaka onemocneni atd a ted dozarizujem baracek takze sem rada ze muzu vydechnout vecer...do porodu mi zbyva neco pres 70dni,a proste nevim zda nejaky ten kurz stihnu,tak se ptam je mezi Vami i takova ktera sla rodit ,,nepripravena" aspon obcas o porodu neco prectu nebo skouknu ale bojim se aby to nebylo malo...nebo mozna jeste nejaky kurzik stihnu...nevim..diky za odpovedi

duhovakony
autor
22. kvě 2018

@leymea to ja take a na konci vzdy brecela s nima dojetim😀ale jen kdyz breceli oni

betelgeuzz
22. kvě 2018

Určitě se dá porodit i bez kurzu. Ono stejně je kurz a kurz. Některé se věnují jen čistě porodu, bývají v porodnici, sice vidíš porodnici, ale oni ti jen řeknou, jak jsou to zvyklí dělat a vnucují ti svůj pohled. V jedné porodnici např. tvrdili, že mají porodní vanu, ale stejně není na porod vhodná, porodní stoličku sice mají, ale nepoužívá se, jediná poloha, o které celou dobu mluvili, byla v leže na zádech. Já absolvovala delší kurz, věnoval se spíš přirozeným porodům a hlavně jedna lekce byla věnována jen kojení. Nevím, jestli bez ní bych kojila, protože jsem měla po porodu problémy, v porodnici nemají často čas poradit, nebo každá sestra řekne něco jiného. takhle jsem už nějaké základy věděla. Znám spoustu holek, co kurz neabsolvovaly a pak brzo vzdaly kojení, často z nevědomosti.
Takže pokud si žádný kurz nenajdeš, určitě si načti věci ke kojení, jak se rozkojit, jaké můžou být na začátku problémy, co je laktační krize apod.

leymea
22. kvě 2018

@duhovakony presne 😀

leymea
22. kvě 2018

@betelgeuzz s tim kojenim souhlasim. Ja to nijak neresila a pak jsem cumela. V porodnici mi pustili nejake video a tim to skoncilo. Ale zase kdybych potrebovala pomoct tak verim, ze by pomohli. 🙂

bacika
26. kvě 2018

@duhovakony Jasně v pohodě 🙂, ven ho dostaneš tak nebo tak 😀

uzivatelkapetra
4. čer 2018

Všichni tady řešíte kurzy a že se tam probírá porod. Ale to nikde neučí manipulaci s mimčem? Přece jen jsem prvorodička a po cizích dětech jsem se nikdy nevrhala, tak jak zjistit, jak nejlépe nosit, oblékat, koupat atd.?
To bych si raději nechala poradit než co s porodem.

priefi
4. čer 2018

@uzivatelkapetra jsou i kurzy manipulace s detmi, ja ho jako prvorodicka absovovala a byla jsem za to fakt hrozne rada. Moc mi to pomohlo

pajita
4. čer 2018

@uzivatelkapetra taky jsem byla na manipulaci s detmi a muzu rict ze super, dcera byla linejsi, takze mi to hodne pomohlo a pak i chodit k fyzio🙂

martiniquest
4. čer 2018

Mne stacilo si parkrat popovidat s kamaradkou, co mela o neco starsiho syna, pak dvakrat s dulou a bohate mi to stacilo 🙂