Přehlášení pobytu na městský úřad. Jak postupovat?

lolajda
19. lis 2019

Ahoj, nevíte, jaky je postup, kdyz chci prihlasit trvaly pobyt osoby na městský urad? Musi s tim souhlasit ta osoba? Doted ma trvaly pobyt v našem byte ... diky

widowblack
19. lis 2019

musíš podat žádost, bahlásit dva svědky , kterí budou s tebou a i s tou osobou co chceš odhlásit ( když se nedostaví tak nevadí) předvoláni do měsíce doporučeným dopisem na odbor trvalých pobytů, svědci ti můsí česně prohlásit že se ta osoba na místě nezdržuje xy měsíců , jo a musíš být majitelka bytu / nemovitosti , nebo mít alespoň ověřenou plnou moc k tomuto úkonu ( pokud majitel bytu / nemovitosti ) nemůže. A nebo pokud si v nájmu tak mít s sebou smlouvu 🙂

lolajda
autor
19. lis 2019

@widowblack diky za odpoved.. byt je nas.. a jsk dlouho nesmí bydlet na tom byte? On tam ted mesic bydlel.. vyměnili jsme zámky.. a chtela bych ho odhlásít z trvalého pobytu

widowblack
19. lis 2019

@lolajda to nevím ale , my to teď řešíme taky ale asi v jiné situaci - nikdy tam nebydlel .... šlo jen o papírování a teď se nemá k tomu aby se odhlásil . To si zajděte na úřad tam vám poradí vic ....

babanci
19. lis 2019

Já jsem takto po 28 letech odhlašovala bývalého manžela. Měla jsem vyplněnou žádost, rozvodové papíry, v kterých bylo uvedeno, že byt je můj a svědectví dvou sousedů, že tam léta nebydlí. Potřebovala jsem si byt koupit do osobního vlastnictví a ex nebyl k nalezení. Asi po třech měsících mi přišlo oznámení, že je odhlášen.