Prerušovaný pohlavný styk

takaperpetula
30. lis 2011

Tak ako je to s prepušovaným stykom? Čítala som toho veľa na internete a každý tvrdí niečo iné. Tak som sa preto rozprávala s kamoškami, ktoré sú už vydaté, a mali ochotu sa so mnou rozprávať a povedali mi, že najdôležitejšie je veriť človeku, s ktorým som, a ak to on vie, vie kedy čo a ako nič nehrozí. Poznám páry, ktoré takto žijú vyše 10 rokov a nič sa nestalo, dokonca si nepočítali ani nejaké plodné, či nepolodné dni, (a šli aj viackrát posebe), lebo ak muž to včas vyberie, počítanie dní je zbytočné. Tehotné ostali až keď niečo ostalo v nich, ako mi samé povedali. No, ak sa dáva pozor, tak je to "bezpečné"... Preto sa dosť čudujem tým, čo povedia "aj my sme takto žili istú dobu a dnes som tehotná, alebo mám už dieťa", príde mi to také zvláštne... "Mysleli sme si, že šlo všetko mimo" nezneje teda presvedčivo a logika mi len hovorí, že muž to neustrážil... To, že sa tváril, že ustrážil, alebo ani sám nevedel, či áno alebo nie je dosť ľahostajné... Možno som to napísala divne, možno zo strachu, pretože aj ja takto žijem, v tom ostať nechcem, no neverím, že ak s tým človek nakladá zodpovedne, že to nejako "nevieme ako" môže zlyhať... Riziko je predsa všade, aj doma, aj na ulici, vždy a každý deň... Prosím, vyjadrite sa nejako k tomuto... ďakujem 🙂