Prezidentské volby 2023

levandule_k
18. led 2023

Je tady založena skupina s tématem prezidentských voleb, kdyby se chtěl někdo přidat.

https://www.modrykonik.cz/group/9019/

PS Malé varování, skupina je silně nakloněna dle příspěvků podpoře Petra Pavla, ale vítání jsou všichni 🙂 .

ai30
30. led 2023

@levandule_k Naprosty souhlas, do puntiku.

rencinka87
30. led 2023

@swan42 promin, tady to je, davala rozhovor pro radiozurnal.
https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/mluvci-pet...

rencinka87
30. led 2023

@sedouana ono na druhou stranu marketing je silny nastroj a osobne si myslim, ze to, ze se Pavel obklopil mladymi lidmi byl jasny cil - nejen, ze je to ponekud “svezejsi” nez koukat na starou znamou grupu Schillerova/Dostalova/Havlicek/Juchelka, ale taky kdyz mas na pozadi hodne nadsenych mladych lidi a ty jsi starsi a az stoicky klidny, pekne to vynikne 😉
Jak to presne komentoval jeden z hostu (ted nevim, jestli Marhoul nebo Hrebejk?), ze mu Pavel pripomina skautskyho/pionyrskyho vedouciho, tak to je presny. Lidi (ne vsichni, chapu, ze ty ne) z neho maji tim spis pocit, ze je nejak povede, ze ma znalosti, ze je tu pro ne, ze symbolizuje nejaky klid a bezpeci. Vsechno ma nejaky duvod 😉
Mne se strasne libilo i to, ze podekoval vsem, kazdy nastoupil na podium, na platne fotka, jmeno, funkce - pro ty lidi je to obrovsky zadostiucineni, protoze udelali neskutecnou praci a nebyli vubec videt. Je to vyraz toho, ze mu na nich zalezi a (jak zminil i v projevu), ze jeho uspech je spolecna prace vsech. I to video na konci jako podekovani bylo moc hezky. Bylo jasne videt, ze se sesla fajn parta lidi a to je taky cast uspechu.
Nehlede na to, ze to proste byla oslava toho celyho tymu a “fanousku”, nebo podporovatelu chces-li, a navic u toho byla televize. Nejdulezitejsi projev byl projev nove zvoleneho prezidenta a ten byl naprosto bezchybny a vserikajici. Jeho slova v kazdem rozhovoru me utvrzuji v tom, ze vi, co dela, co chce, jake ma ambice, cile a ze to bude (konecne!) dustojny a reprezentativni prezident, rozhodne kvuli tomu nemusim plout na ruzovem oblacku, to je proste fakt.
Nejsem zadna skalni fanynka, doted jsem politiku vnimala spise vlazne, nechodim nikam s transparenty, nesdilim velkohube slogany, neposmivam se tem, kdo voli nekoho jineho (prekvapuje me to, to ano, ale snazim se to nesoudit a pochopit, jen jsem k tomu nedostala nikdy prilezitost). A presto jsem to letos prozivala - take to nekolik hostu z Pavlova stabu zminilo - z volby “hlavne, aby tam nebyl Babis”, se stala volba “srdcem” - preju si, aby to vyhral jen a zrovna Pavel - volila bych ho proti kazdemu jednomu kandidatovi.