Porod a volby 🙂

carmenz
18. lis 2022

Ahoj holky, mám takový kuriózní dotaz, ale třeba jste některá zažila...
Mám termín porodu podle MS 27.1. a podle UTZ 28.1. To vychází přesně na druhé kolo prezidentských voleb. Jako samozřejmě chápu, že se porod může reálně odehrát veskrze jindy 😅 Ale čistě teoreticky...kdybych tou dobou byla v porodnici, přijdou za mnou s volební urnou? Nebo se na mě vyprdnou? 🤣
Přinejhorším neodvolím, ale zajímá mě to, jestli jste některá neměla zkušenost.
Dlouhodobě hospitalizovaní a ti s plánovanými pobyty vím, že volit můžou, když si to předem zařídí, ale tohle je trochu dynamičtější záležitost 😅

marulu
18. lis 2022

Podle mě je nejlepší zařídit si volební průkaz, s tím můžeš volit kdekoliv, a pak za tebou v nemocnici přijdou s přenosnou urnou, kdyz o to požádáš. A když zrovna v porodnici nebudeš, tak s volebním průkazem půjdeš normálně volit ve svém volebním okrsku.

carmenz
autor
18. lis 2022

@marulu Super, díky, to mi nedošlo, že volební průkaz není vázaný na místo, kde budu volit v případě prezidentských 🙈😀
Přitom už jsem s ním jednou volila 🙄

zrzinda
18. lis 2022

Velkej palec nahoru, že to takto řešíte ♥️ Myslím, ze spousta lidi by se na volby vykaslala..

pomerancik
18. lis 2022

Dalo by se to vyřešit plnou mocí a šel by za vás volit někdo jiny... Aspoň si myslím že je to možnost...

emamaira
Autor odpověď smazal
Zobraz
emamaira
18. lis 2022

Mě tohle potkalo v druhém kole před pěti lety, nechala jsem si dát propustku a odjela volit, za hodinu jsem byla zpet🙂 ale bylo uz týden po porodu, syn měl komplikace, tak jsme byli v porodnici dyl.

emamaira
18. lis 2022

@pomerancik to určitě nejde...

jaja01k
18. lis 2022

@pomerancik Ne, to určitě nejde.

hannyss
18. lis 2022

@pomerancik tohle určitě nejde

pribylovapetra
18. lis 2022

Možná chodí komise do porodnice. Byly volby když jsem byla v porodnici a sestra se nás ptala jestli chceme některá volit. Jenže jsme všechny měly jiné starosti tak nakonec nevím jak by to bylo.

mysh_me
18. lis 2022

@pomerancik volit za tebe fakt nikdo jiny nesmi 🤦🏻‍♀️ To neni vyzvednuti dopisu na poste! Fakt nekteri si lidi si vubec neuvedomuji, co to znamena jit k volbam…

mimi1004
18. lis 2022

@pomerancik A to jsi četla kde? 🤣🤣🤣

pomerancik
18. lis 2022

@mimi1004 hrozná sranda fakt.. stačilo napsat jako ostatní, že to zřejmě nejde,.že jsme se spletla... Psala jsme že si nejsme jistá
Jde o to že za bratra volí někdy naše máma.. jenže zřejmě jde o to ze máma by k volbám nesla a volí prostě za bratra, co ji řekne... Myslela jsme že to mají oficiálně ošetřené třeba právě tou plnou mocí... Ale evidentně ne, když to není možné .. jde pouze o domluvu mezi nimi... Z toho důvodu jsme si myslela, za je to možne... To je celý příběh... super, že z toho někdo vyvodí že jsmw debil co si neuvědomuje l,.co to znamená jít k volbám a další soudy o mé osobě 👍👍👍
@mysh_me

mysh_me
18. lis 2022

@pomerancik nikdo ti tu nenadaval, ani nesoudil tvoji osobu…
@mimi1004 pouzila sarkasticke smajliky, a ja jsem se trochu rozohnila nad tim, ze vubec muze nekoho takova vec napadnout. Ja beru volby velmi vazne, neni to pro me samozrejmost a povazuju to za velkou vysadu, vazim si demokratickych principu, ktere nam davaji pravo volit a podilet se tak (malym kouskem) na spravovani naseho statu a vladnuti v nem. Zaroven k te volbe pristupuju zodpovedne, s ohledem na to, jake prostredi k zivotu pro me, me deti a blizke tim pomaham spoluvytvaret. Ano vim ze to tak nemaji vsichni, nejspis ani vetsina, pristup spousty spoluobcanu mi prijde k placi nebo k vzteku… ted znas i ty cely pribeh za mym postem, a co se tyce tveho pribehu a vysvetleni (a diky za nej), bohuzel to co dela tvoje rodina je presne to o cem jsem psala, a stojim si za vetou “nekteri lidi si neuvedomuji, co to znamena jit k volbam”… tim to nijak nesvadim na tebe, jenom mi proste vadi ze nekteri lidi chodi volit tak jak jsi popsala a maji stejny hlas jako ti, kteri to berou vazne.

emamaira
18. lis 2022

@pomerancik nerozumím tomu, jak volí za bratra? Že ji bratr poradi koho má volit je technicky ok, ale matka nemůže hodit do urny dva lístky... jeden za sebe a jeden za bratra.

mysh_me
18. lis 2022

@emamaira ja to chapu tak, ze matka “jako” nevoli, ale ve skutecnosti jde volit ona a haze tam bratruv vyber, na svem listku… a bratr tak “jako” odvolil, ale ve skutecnosti na jeho jmeno odvoleno neni 🤷🏻‍♀️ Taky mi to prijde nejake divne

kafr
19. lis 2022

@pomerancik promiň, ale tím vysvětlením jsi tomu nasadila korunu 🤣🙈

2hanah
19. lis 2022

@emamaira přesně, pěkná blbost😂 kdyby toto šlo, tak jednak se nedá mluvit o fér volbách a za druhé by se asi neobtěžovali tahat po lidech s tou urnou.

pomerancik
19. lis 2022

@emamaira za sebe neboli protože se v politice neorientuje a nechce volit l, takže hodí jenom "jeho" hlas

pomerancik
19. lis 2022

@mysh_me to je v pořádku, já to chápu podobné, chodím volit, zajímám se koho, vybírám si... Jenže moje matka má názor, že je to jedno... Ano nesdilim tento názor, ale vzhledem k tomu, že je jí to opravdu jedno a neorientuje se... Například jsme se bavili o Babišovi nebo Tomiovi tak vůbec netušila, ve které jsou straně... Takový člověk tam má "něco" hodit jen, aby se zúčastnila voleb?... Studovat si to prostě nebude... Místo toho bratr moc dobře ví koho chce podporovat, ale dost pracovně cestuje a evidentně je prostě líný si to zařídit jinak...

curious_raven
24. lis 2022

@carmenz Ta porodní urna v nadpisu mě pobavila, díky 😀

carmenz
autor
24. lis 2022

@curious_raven Ty kráso, no jo 🤣 ale to já fakt nebyla. Já nadepsala jen "Porod a volby 🙂"
Nebylo to na hlavní stránce Koníka? Tam ty titulky upravují. Ale zajímalo by mě kdo, protože takhle blbej nadpis a ještě s hrubkou nevytvoří ani můj těhotenský mozek 😅

kafr
25. lis 2022

@carmenz máš pravdu, mě ten nadpis teď taky zarazil, přitom předtím mi na něm nic divného nebylo... Díky koníku🤣

curious_raven
25. lis 2022

@carmenz To je teda dobré, upravit něčí titulek a ještě špatně 😂

carmenz
autor
25. lis 2022

@curious_raven No jako mě to nas*alo 😅 Psala jsem na podporu, že to nabourává mou důvěru v komunitu a vypadám jak hotentot 🤣
Navíc teda s ničím jako porodní urnou bych se potkat ani ve snu nechtěla 🙈
Ale já už si všimla, že některá diskuze, které jsem se účastnila, má někdy o trochu jiný nadpis, když je vystavená v tom koníkovském výběru na úvodní stránce. Tak ten editor je zřejmě člověk na svém místě 😅