Termín porodu jen podle menstruace

gabulienkamalinka
30. bře 2016

Zdravím všechny maminky i těhulky.

Nejprve popíšu situaci. Jde o to, že jsem nebyla na UZ v prvním trimestru, nikdo mi neřekl že se tam bude upřesňovat termín a jelikož je to nepovinné tak jsem tam nešla. Jediný termín jsem měla určený podle MS a to 23.3. Teď mi ale MUDr. v porodnici řekla, že se to může lišit i o 14 dní a termín podle druhého ultrazvuku (vychází na 22.3.) je už nepřesný a nedá se jim řídit. Další problém je, že jsem otěhotněla hned po vysazení antikoncepce a tedy nevím jak to bylo s cyklem (i když by se mohlo zdát že HA cyklus spravidelní). Takže je možné, že by mi první ultrazvuk určil termín až třeba 6.4....

A teď - když se doktoři řídí podle termínu UZ (který já nemám), tak u mě se musí řídit termínem MS ale to by znamenalo, že mi třeba vyvolají porod zbytečně brzy protože podle MS budu přenášet ale kdybych měla určený termín dle UZ tak jsem termínu.

Měla jste to některá tak? Že jste nebyla třeba na tom prvním ultrazvuku a měla jen termín podle MS? Nebo se vám ty termíny hodně lišily ale MS bylo přesnější (spíš u vás co jste braly antikoncepci, u těch co si měřily teplotu a ví jak ovulovaly je mi jasne že si termín vypočítaly).

Díky za reakce 🙂

mrskato
30. bře 2016

..tim prvním UZ myslíš UZ, který se dělá kolem 12tt při screeningu nebo úplně první UZ, kterým se potvrdí těhotenství?

Já jsem u prvního dítěte otěhotněla 2 měsíce od vysazení HA a termín mi vycházel stejně jak podle MS, tak i UZ.

gabulienkamalinka
autor
30. bře 2016

@mrskato myslim ten screening ve 12.tt. Takže jsi měla všechny termíny stejné? A kdy jsi nakonec rodila?

mrskato
30. bře 2016

Ano mela jsem vse stejne. I kdyz jsi na ten screening nesla,nechapu,co resi,tak se proste bude ridit termin porodu podle MS, ve vetsine pripadu to tak stejne je. Mala sla o 6 dni drive pred terminem. V porodnici podle me stejne neresi,jestli je termin dle MS nebo UZ ze screeningu,kamaradka ho taky odmitla a nerikala nic o tom,ze by to nekdo resil,je to prece kazdeho vec🙂

mrskato
30. bře 2016

@gabulienkamalinka ted cekam druhe,jsem v 17tt a termin mam take stejny (dle UZ i MS), ale po prvnim decku jsem uz HA nebrala.

gabulienkamalinka
autor
30. bře 2016

Na mě totiž ta doktorka hleděla jakobych spadla z višně :D tak teď jsem z toho trochu nervozni protoze už par dnu přenáším a právě jsem nevěděla jestli nejsem s tím termínem někde úplně mimo jelikož příznaky žádné, zavřená jak vrata 😒 ...tak to jsi mě docela uklidnila 🙂

mrskato
30. bře 2016

Neboj,brzy to prijde🙂 prenaset te nechaji max. 14 dni. Priznaky nemusis mit zadne,kamaradka prenasela 10 dni,take byla uplne bez priznaku,me treba jednoho krasneho rana jen praskla voda a rodit jsem zacala az po 15ti hodinach🙂 Moc drzim palce,at to co nejdrive prijde,porod probehne bez problemu a miminko je zdrave jako řípa🙂

sarivojvodova
30. bře 2016

@gabulienkamalinka Ahoj, já otěhotněla hned také při vysazení HA a TP mám oba stejné. A jak tady píšou neboj, dlouho tě přenášet nenechají, dítko si sám řekne, že chce ven a nestresuj se.

gabulienkamalinka
autor
30. bře 2016

No mě právě trochu vyděsila ta možnost 14i denního rozdílu, s tím že by mimi vyvolávali třeba zbytečně brzo kdyby byl ten UZ termín později. No nejlepší by bylo kdyby si to prcek vyřešil sám 😀

sarivojvodova
30. bře 2016

@gabulienkamalinka Neboj se 🙂 taky musí mít nějaké odhady váhy a míry a těch 14 by ani prckovi snad neublížilo a aby si nerodila už dnes. :D

gabulienkamalinka
autor
30. bře 2016

@sarivojvodova tak tomu bych se vůůůůbec ale vůůůůbec nebránila 😀

sarivojvodova
30. bře 2016

@gabulienkamalinka Tak třeba to přijde. 😀😀

martunka
30. bře 2016

Já třeba mám termín podle MS 😉 i screening vyšel stejně ale asi jsem jedna z mála 😀

werik153
31. bře 2016

Já mám první termín podle MS 15.10 na dalším obyčejném ultrazvuku se to posunulo na 11.10 a teď včera jsem byla na 1 screeningu a termín podle miminka vychází na 9.10.2016. Takže já tam mám rozdíl 6 dní 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru