Týden těhotenství. Podle kterého údaje se mám řídit?

teraa567
20. zář 2019

Ahoj holky, tak teď jsem se vrátila z prvního screeningu,na kterém jsem byla i s manželem. Jsem nadšená. 💞 Podle všeho čekáme třetí holčičku 😂💞💞 Ten chlap se nám asi nepovede 😂😂.. Ale k věci. Podle pm bych měla být 12+4 podle měření mé doktorky 12+5 ale podle doktora z toho screeningu jsem 13+4 a hlavicka odpocvida 13+0. Holky, měla jste to některá podobně? Jako ten doktor říkal, že se nic neděje, je mi jasné, že se bude lisit a že nepojedeme podle tabulek, ale týdenní rozdíl? Celou dobu mi to vycházelo plus mínus jeden den a teď najednou týden? Máte to některá podobné? Podle kterého údaje se mám tedy řídit? Děkuji moc.

ladyhacek
20. zář 2019

Syn byl o 10dni menší. A každý dr to bere snad jinak, někdo počítá dle MS jiný podle velikosti

malenka3
20. zář 2019

Vůbec to neřeš, pokud není dr znepokojen, nebuď ani ty.
Tyhle výpočty se dělají automaticky podle toho, jak tam naměří délku jednotlivých částí těla. V tomhle týdnu těhotenství je dítě pořád jen pár cm velké. Stačí, aby se mimčo hnulo, aby doktor trošku jinak zaměřil úsečku a najednou z toho je rozdíl několika dnů.
Mně to ukazovala doktorka přímo na utz, dítě se mrskalo a ona třikrát naměřovala délku stehenní kosti. Během dvou minut měla tři různá měření a rozptyl vypočtených týdnů byl 6 dnů.
Fakt to pusť z hlavy.

teraa567
autor
20. zář 2019

@malenka3 jeee tak to se mi ulevilo.. Já jsem takový posera a bojím se každé odchylky. Je pravda, že na ultrazvuku jsme viděli jak sebou mrskala. 😂😊

herousek
20. zář 2019

Ahojky holky vidite nějakého duchacka? Ja totiž ne 🤔

herousek
20. zář 2019

Mám tyden před Ms. Prsa uz me začali bolet před tydnem. Vzdy me boli pred ms ale ne tak brzy. Snažíme se zhruba mesic a půl nevim zda to neni malo. Diky za kazdou radu😊

teraa567
autor
20. zář 2019

@herousek ahojky já nic nevidím.. 🤷‍♀️

teraa567
autor
20. zář 2019

@herousek
@herousek to je ještě málo. Měsíc a půl. Teda někdo se to povede hned, ale nám to trvalo cca půl roku třetí miminko. První dvě vyšly po cca dvou měsících 😊😊

herousek
20. zář 2019

Nevim právě zda to nebude u mě trochu problem brala jsem azalie jednohormonalni. Po 7 letech mi byla vysazena jelikož mi nesedla pak jsme se s přítelem rozhodli pro prvni mimi. Jenže první ms nepřišla. Musela jsem si ji nechat vyvolat. Což přišla 3.8 a samovolna prisla 28.8. 😊

herousek
20. zář 2019

Právě me docela překvapili ze prsa začala bolet uz 14 před ocekavanou ms 😀

teraa567
autor
20. zář 2019

@herousek to mě bolela vždy když jsem měla ovulaci 😂😊

herousek
20. zář 2019

😀😀to jsem taky zkoušela si ji vypočítat atd atd. Pak jsem řekla že na to prdim. Až to přijde tak to přijde 😜 zbytečně se pak člověk pozoruje pak to nejde. Tak že sem tam vždycky udělám testik co kdyby náhodou 😂

herousek
20. zář 2019

Taky jsem četla spoustu negativnich recenzi na mamatest 🤔

teraa567
autor
20. zář 2019

@herousek já to taky tak dělala. Když se na to vykasles tak najednou bum a je to. Ono to máš všechno pro a proti. Někdo je spokojený někdo zase ne. 🤷‍♀️🤷‍♀️ Držím palecky💞

herousek
20. zář 2019

Moc děkuji ☺️😊

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru