Který týden těhotenství jsem?

mia636
7. čer 2018

Ahoj holky, chci se zeptat jak je to s tydny tehotenstvi a ve kterem vlastne jsem. Podle posledni menstruace jsem 22+0 to mi i doktor pise do tehotenske prukazky. Ale na genetice mi rekli ze je prcek mensi o tyden a den takze 20+6. Tak ve kterem tydnu jsem? Cim se ridim?

letadylkokane
7. čer 2018

@mia636 na Bulovce mi rikali, ze podstatny je termin dle UTZ ve 12. tydnu. Tedy pokud chapu dobre, mela bys byt 20+6

b91
7. čer 2018

@mia636 ber termín, který Ti dali na genetice 🙂

mia636
autor
7. čer 2018

Dekuji holky 🙂

sapheer
7. čer 2018

Doktor, podle mého, píše týdny podle termínu a na genetice podle vývoje. 🙂

rebe
7. čer 2018

Vždycky jsou dva termíny, jeden podle poslední menstruace, který ale nebere v úvahu datum oplodnění, které souvisí s individuální délkou cyklu, a druhý podle délky plodu na ultrazvuku, který zase nebere v úvahu rozdíly ve velikosti dětí a rychlosti jejich růstu. Obojí jsou jakési průměry. Nepřesné jsou oba, v 40+0 se rodí naprosté minimum miminek.

keilin
3. pro 2018

děkuji za tuhle konverzaci protože já v tom mám taky pořád maglajs...máme miminko menší ..podle PM jsem 19+6 a podle posledního UZ by to bylo max 19+3 a ikdyž si to píšu týden od týdne do kalendáře pokaždé je to jinak ta už nevím. Fakt je že malé se spíše chová podle PM ale je prostě menší. I první syn byl a je menší. Tam jsem ani konkretní termín neměla ..teď je mimi přesně tak menší jao byl první syn takže to nepovažui za nic důležitého..jsme holt malá rodina 🙂 Ale v podstatě bych řekla že nějaký týden tolik nehraje roli pokud je vše v pořádku malé se narodí jak má 🙂

keilin
3. pro 2018

@rebe super konečně mi to někdo vysvětlil děkuji 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru