Velké miminko, 32. týden těhotenství

sthanina
4. kvě 2018

Ahoj maminky. Včera jsem byla na ultrazvuk. Jsem ve 32. týdnu a mimino dle měření váží 2,7kg. Jinak je vše v pořádku, nic mu nechybí... Dr. zkonstatovala, že je to moc, ( dle tabulek by mělo mít o kilo míň), ale prý ještě uvidíme ve 36. týdnu. Máte někdo zkušenost? Podstoupili jste nějaké další vyšetření navíc? Moc děkuji za každou reakci...

kata267
4. kvě 2018

Vubec bych se nestresovala, mimco muze mit dlouhy nozky podle kterych oni to pocitaji a hned jim vyjde ze ma moc kg...u me tvrdili u obou dcer pred porodem ze maji urcite pres 4kila ze budou veliky a jedna mela 3,5 a druha jen 3,2 ...

kamiska
4. kvě 2018

Na to se vykasli...3 dny pred porodem ohadla doktorka o 3/4 kila vic nez mel.

lentilka84sm
4. kvě 2018

Mne to taky narusila delka noh. Proste mel dlouhy nohy a hned se to cely souplo. Ja na nervy-uzka,50 kilo a mam obra. Nakonec mel 3,2. Ale vystresovali me.poradne.

sthanina
autor
4. kvě 2018

@kata267, @kamiska, @lentilka84sm
Moc děkuji za reakci. Je to moje druhé těhu a první syn byl odhadován na 3,5kg ve skutečnosti měl 4kg. Porod byl vyvolávaný, komplikovaný, vyčerpávající... Končil nástřihem a vexem... Jsem opravdu nesvá... Chci věřit, že se pletou, ale je to boj s myšlenkami a skutečností...:(

cuuza
4. kvě 2018

Částo se pletou, uvidíš na příštím měření...

werumka
4. kvě 2018

@sthanina Ahoj! A jak ti vyšel test na cukrovku? Neměla jsi třeba hodnoty po glukoze zvláštně nízké?

leniczka23
4. kvě 2018

Pokud si mela.prvniho prcka 4kg tak urcite pocitej, ze to druhe je vetsinou vetsi. Zalezi ale jestli to je kluk nebo holka. Nicmene bych rekla ze to je uplne jedno ty odhady. Me udelali odhad ve 30tt 1300g takze jsem si rikala parada a ve 38tt uz byl odhad 3800g a ve 40tt 4200.. byla jsem prvorodicka, vyklepana. Narodil se 40+3 a mel 4kg. Jenze mel 54cm a nohy az do nebe takze to hazelo vetsi odhady. A neboj se, pokud by byl odhad pres 5kg tak te radsi poslou na cisare. Nicmene moje mamca porodila brachu a 5kg a 55cm..😂

sthanina
autor
4. kvě 2018

@werumka Hodnoty cukrovky: 4,6 - 4,5 - 5,9... Když jsou nízké, znamená to něco?

sthanina
autor
4. kvě 2018

@leniczka23 Děkuji, snad to bude opravdu těma nohama až po zem 🙂 Syn nějak moc dlouhé nožky neměl :( Měřil 50cm... Porod byl nekonečný... Když se vystřídali směny, tak se "nový" pan doktor zeptal, že proč jsem nešla na císaře... Že to rozhodně nemůžu vytlačit... Ale v té chvíli už bylo pozdě, musel ven normální cestou... Hojila jsem se asi tři měsíce... Mám z toho strach 😲

werumka
4. kvě 2018

@sthanina No to jsou docela nízké hodnoty. Věc se má tak - je buď klasická těhotenská cukrovka, kdy inzulín, tvořený Tvojí slinivkou, nestíhá pokrýt inzulinovou rezistenci, která s přibývajícími týdny stoupá. Po 20. týdnu pak stoupají i glykémie. Je to kombinace vysoké inzulinové rezistence a neschopnosti slinivky jí pokrýt.
Druhý případ je ten, kdy Tvůj organismus je zvyklý produkovat velké množství inzulínu i mimo těhotenství. Sama na sobě to nepoznáš, Tvoje glykémie jsou nižší, než u jiných lidí, ale Ty jsi na ně zvyklá, takže nemáš příznaky hypoglykémie. Tvůj organismus je zvyklý, že když sníš něco sladkého, s vyšším glykemickým indexem, vyplaví mnohem víc inzulínu, než je nutné (to často ukáže právě ten glukozový test). Jádro věci je v tom, že inzulín je růstový hormon. U dospělých může způsobovat nadváhu, a u miminka v břiše rychlejší růst. Řešení je vlastně podobné, jako u cukrovky - vynechat jednoduché cukry, snažit se zařadit víc bílkovin a tuků, aby slinivka zbytečně nepřitápěla pod kotel. Jestli máš někde v okolí třeba nějakého diabetika, který má glukometr, můžeš zkusit sníst sladký oběd, nebo oběd s vyšším glykemickým indexem (hranolky, maso, tatarka...) a za hodinu se změřit. Když bude glykémie nízká (nezřídka se stává, že jde téměř do hypoglykémie), tak máš jasno 🙂 Chce to jen hlídat jídlo, aby Tvoje glykémie příliš neklesala.

absintka19
4. kvě 2018

@sthanina tak bude velke a co? Adeli mela oshad 3,5 tyden po TP a nakonec mela 4300gr. A co? Je krasna, zdrava a v necelem roce ma "jen" 9,3kg...zacala brzo chodit. Papa vsechno a je spokojena i kdyz nema tabulkovy trojnasobek porodni vahy.

absintka19
4. kvě 2018

@werumka lepe bych to nenapsala. Bravo 🍀👍🍀

sthanina
autor
4. kvě 2018

@werumka Moc díky za "objasnění" situace... Glukometr není problém, zkusím test. Pravdou ale je, že sladké jím pořád (už od dětství) a jim ho opravdu hodně. S nadváhou jsem problémy nikdy neměla a nemám. Tak to zřejmě takhle nějak jak píšeš i bude... Moc děkuji...👍

werumka
4. kvě 2018

@sthanina On tenhle typ stravování, o kterém jsem psala, je vhodný pro každou těhotnou, takže se tím nic zkazit nedá, i kdyby všechno bylo v pohodě. Minimálně se tím dá ovlivnit přibírání jak Tvé, tak dítěte. Ta konzumace sladkého mívá často podklad právě v bazálně nižší glykémii, kdy tělo vysílá signály, že potřebuje rychlé cukry. Dá se to vykrýt zvýšením příjmu těch bílkovin a tuků, pak ta glykémie tak nekolísá... uvidíš. Ale určitě se není čeho bát 🙂

rosalline
4. kvě 2018

@sthanina držím palce, ať je vše Ok. Jen jsem se chtěla zeptat, nebrala jsi vitamíny v těhu?

marketa11112
4. kvě 2018

U me ted u dcerky odhad ve 34. Tydnu 2,6 kg...narozena ve 38+4 s vahou 3 kila..

sthanina
autor
4. kvě 2018

@rosalline Děkuji, beru femibion 2, vápník a hořčík... To může mít taky vliv na váhu?

sthanina
autor
4. kvě 2018

@marketa11112 Jéééminenku, co já bych za tuhle skutečnost dala🙂

sthanina
autor
4. kvě 2018

@werumka Docela si mi zlepšila náladu...🙂 Moc Ti děkuji👏😉

rosalline
4. kvě 2018

@sthanina četla jsem, že ano... ale i dementující zprávy. Takže jsem se zeptala v rámci vlastního výzkumu. Jsem v 19tt a právě jsem taky začala brát femibion.

marketa11112
4. kvě 2018

@sthanina muze...ja brala jen obyc listovku...femibion jsem brala u prvniho tehotenstvi se synem, vyhrozovali mi, ze bude mit 4 kila. Narodil se ale o 10 tydnu driv s vahou 1760 g..dle tabulek deti v te dobe maji kolem 1300 -1400 g.....

bledulka84
4. kvě 2018

Maly v 32tt odhad 2,3 kg a porod v 41+0 s vahou 3250g (delka druhy den po porodu 54cm), takze hlavne se nestresuj, to ti k porodu moc klidu a uvolneni neprida.

sthanina
autor
4. kvě 2018

@rosalline Beru ho od začátku těhu. nejdřív femibion 1, teď femibion 2. Po krevních testech mi byl doporučen ještě vápník a hořčík

lussinka88
4. kvě 2018

@sthanina jestli te to uklidni tak ja mela odhad 3,2 kilo nekdy v tom 31-32tt jak se dela 3.screening. Dva dny pred terminem 4.250kg a mala se narodila za 6dni s 3560kg... mela teda velkou hlavu (37cm prumer a tim to naskakalo 🙈). Nakonec sla teda kvuli komplikacim cisarem 🙁... c

sthanina
autor
4. kvě 2018

@lussinka88 Děkuji!🙂

2hanah
4. kvě 2018

@sthanina Tak než Vás i miminko takhle mordovat podruhé, třeba zváží i císaře, někdy je to lepší, bezpečnější a šetrnější, buďte v klidu a zeptejte se i na tuhle variantu, pokud by odhad většího miminka trval.

ladyhacek
5. kvě 2018

Odhad miminka se vždy může lišit až o 0,5 kg.
A dle mých zkušeností vitaminy vliv nemají ale nebrala jsem je ve 3 trimestru ( myslím že i Dr mi říkal ať už neberu) měla jsem 2-3. Balení mamavit nebo ten femibion a. Syn 38+5 měl 2,74 kg v den porodu mi v nemocnici udělali odhad 3,5kg a můj DR říkal že nebude mít ani 3 kg resp když je budeme mít budeme rádi.

sthanina
autor
5. kvě 2018

@2hanah, @ladyhacek
Moc díky holky! Pomohlo mi to hodně🙂

pasiba
5. kvě 2018

Tak me vyvolavali porod ve 41+1 prý radši dřív protože odhad byl 4470g. No a pak nás překvapil drobeček .... 5130g a 57 cm. Rodil se mi stejně dobře jako jeho sestry 3700g a 51cm ... 4210g a 53cm. Prý by mě u čtvrtého už nenechavali přenášet. Prober to s doktorem. Ať vyvolávají nejpozději v terminu. Vůbec nemusíš jít císařem 🙂

pavla555
5. kvě 2018

@rosalline vitaminy nejlip jen prvni dva trrim. pak popr. jen sem tam (radeji pestrou stravu). Ty vitaminy jsou pak pry ,,jako hnojivo,, ☺

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru